Skocz do zawartości

Flash Tool ["odceglij" swoją komórkę]


mtmwielgosz

Rekomendowane odpowiedzi

system windows 7 64bit, 8 32bit jak i 10 64bit i ten sam efekt, sprawdzę jeszcze ten kabel

@ kabel inny, błąd ten sam po podłączenie z vol+ czerwony pasek 100% i po 50s błąd 4032, chyba chodzi o to że nie ma urządzenia mt65xx pre-loader

Edytowane przez Damian799
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dało, telefon raczej trup, mi żeby go rozpoznał komputer muszę z wciśniętym podgłaszaniem go podłączyć to wtedy rozpoznaje MTK USB Port i na tym się kończy, wygląda na to że program wgl nie może nawiązać połączenia z telefonem

jest sens go próbować reanimować metodą test point ? może wtedy by wszedł w odpowiedni tryb

Edytowane przez Damian799
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem drugiego note i on po podłączeniu ma identyfikator usb vid_0e8d&pid_0003&rev_0100(boot rom) a po chwili przechodzi na usb vid_0e8d&pid_2000&rev_0100 (preloader)

ten uszkodzony nie chce zmienić trybu na te 2000, więc nic z tym nie zrobię niestety

Edytowane przez Damian799
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, wgrałem niechcący przez recovery twrp jakiś rom od hongmi, co dziwne program go wgrał zamiast zgłosić błąd. Telefon flashuje wszystkie pliki z wyjątkiem system.img ? jakiś pomysł ? telefon włącza się na logo, próbowałem wgrać recovery jakieś ale przy przytrzymaniu włączenia i głośności + wyskakuje wybór recovery, fastboot i normal ale nie idzie nic wybrać
@ na drugim kablu się sflashował

Edytowane przez Damian799
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dziękuję autorowi wątku! Masz u mnie browarek! Mordowałem się dziś kilka godzin wg innych poradników (na oko bardzo podobnych) za pomocą bardzo podobnych pakietów plików, ale Flash Tool po prostu nie działał (nie nie szło). Dopiero jak zrobiłem dokładnie, tak jak w pierwszym poście, wcześniej instalując sterowniki dokładnie te, które są wskazane w pierwszym poście - to się udało. Nie wiem tak do końca, co było problemem, być może stery, a być może to, że wcześniej najpierw podłączałem tel., a potem klikałem przycisk "Download", a dopiero w tym poradniku wyczytałem, że odwrotnie.

Telefon ożył, ale jest w nim prastary ROM China Dev 4.5.24, w dodatku z jakimś dziwnym Recovery po chińsku (nie jest to znane mi MiRecovery).

Chciałbym wgrać jakiś nowszy, tylko jeśli zrobię to "po prostu", to znów będzie cegła (tak go właśnie ucegliła właścicielka). Wcześniej wiem, że muszę coś z partycjami zrobić, ale nie mam pojęcia jak. Podpowiecie?

EDIT: Udało mi się "tak po prostu" wgrać najnowszą wersję Global/dev. Przy okazji pojawiło się też normalne MiRecovery. Więc to chyba tylko MIUI.eu potrzebuje większej partycji.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli macie kompletnie ubity telefon (tzn zrobiliście formata i się nie włącza nawet nie ładuje) to tylko romy z tej str: http://en.miui.com/thread-53193-1-1.html mogą wam pomóc. Wypróbowałem na sobie i zadziałało. Tylko rom z tej strony pozwolił mi kompletnie odnowić system wraz z preloaderem itd. inne romy były wadliwe. Podana przeze mnie strona jest oficjalną stroną Xiaomi i pozwala odtworzyć rom od razu w wersji 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, mój model telefonu: redmi note 1 wcdma przypadkowo klik format + pobierz, stał się martwą cegłą, czarny ekran. Moje połączenie USB staje się niestabilne, łączy się z 2 s, a następnie rozłącza, ponownie wykonuje pętlę i znowu wykonuje pętlę, nie może się połączyć z unbrick, pomocy !!
kiedy podłączam telefon, ciągle się rozłącza i ponownie łączy, na przemian między sterownikiem portu USB MediaTek a sterownikiem USB VCOM MediaTek Preloader USB. Podczas flashowania pozostaje stały na MediaTek Preloader USB VCOM 

Z telefon zassysa oprogramowanie te które byśmy użyli do odratowania go gdy mamy tylko logo Mi na wyświetlaczu może ktoś ma w swoich zasobach soft ktory był w temacie nvram imiei itd. który odtwarza nam wszystko. 

 

Edytowane przez zarluk
dodanie linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...