Skocz do zawartości

Flash Tool ["odceglij" swoją komórkę]


mtmwielgosz

Rekomendowane odpowiedzi

Jako jeden z pierwszych użytkowników Redmi Note zainstalowałem nieprzetestowany polski rom. Mój błąd. Rom nie działał i praktycznie nic nie mogłem zrobić z komórką. Uceglenie komórki może być również skutkiem instalacji innych niesprawdzonych romów lub "większych" modyfikacji. Jeśli jesteś teraz w takiej sytuacji to ten poradnik jest dla Ciebie. Sam proces naprawy trwa... kilkanascie sekund.

Słowa wstępu:

- Redmi Note nie może wejść do Recovery Mode inaczej niż przez MIUI (znany bug)

// Od pewnego update'u już można, ale nie jestem na bieżąco.

- Naciskając Volum Up + Power (gdy komórka jest wyłączona) przechodzimy właśnie do zbugowanego menu (patrz p.1)

-Volum Down + Power wchodzi do jakiegoś chińskiego menu do testowania telefonu - tam też nic nie zrobimy.

A więc nie przedłużając:

Potrzebne pliki:

- Zainstalowane sterowniki Mediatek USB (udostępniane przez checkmate, dziękuje).

// Jeżeli masz nieszczęsny 8smy wynalazek Microsoftu to poszperaj w Google jak zainstalować sterowniki (funkcja sprawdzania podpisów)

- Flash Tool + Redmi Note rom (w jednym pliku).

Instrukcja:

1. Rozpakowujemy folder gdziekolwiek.

2. Otwieramy plik "flash_tool".

3. Klikamy opcję "Scatter-loading".

4. Wybieramy plik tekstowy "MT6592_Android_scatter" (z folderu Flash Tool'a). Po wykonaniu tych czynności naszym oczom powinien ukazać się widok jak ze zdjęcia (załącznik).

5. Naciskamy "Download". Prawdopodobnie wyskoczy jakieś ostrzeżenie, które ignorujemy.

6. Podłączamy nasz Redmi Note z wyjętą baterią do komputera przez USB.

7. Jak zobaczymy, że pobieranie się zaczęło (pasek na dole programu zacznie się przesuwać) wkładamy baterie.

8. Po chwili powinno się nam pojawić, że pobieranie zostało zakończone i wszystko fajnie. Odłączamy telefon, włączamy go normalnie (pierwsze uruchomienie może zatrzymać się na logu MIUI jakies dwie minuty).

9 Cieszmy się odzyskanym phablecikiem ;)

post-2326-0-54989800-1401440497_thumb.jp

Edytowane przez mtmwielgosz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest poradnik, to bardzo dobrze. Gdyby ktoś się pomylił i zrobił coś nie tak, w wyniku czego telefon by padł, to zawsze można przywrócić go do  życia, korzystając z instrukcji tu zawartych.

.....Mój Note juz w Hong Kongu, czyli w poniedziałek u mnie będzie.....

Edytowane przez observer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest szansa na jakieś recovery typu CWM lub TWRP jak było w przypadku Hongmi żeby ułatwić proces aktualizacji?

 

btw. ostatnio gdzieś czytałem że jakiś Elephone z prockiem MTK jak w Hongmi Note dostał właśnie androida 4.4, ciekawe czy kiedyś miui wypuści 4.4 dla Note, dla Mi-2 już nawet nie czekam - jak nie ma ART to zostaję na 4.3.21 i nie zamierzam dalej go aktualizować ;)

 

EDIT: Aa no faktycznie,  MIUI > Updater. Jak w Mi-2, my bad.

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz uprościć? Rom instaluje się z poziomu MIUI > Updater. 

Tak samo jest obecnie w Redmi. Z Aktualizacje wskazuje się rom, telefon uruchamia się w TWRp, sam odpala instalację i sam uruchamia ponownie. Done. 

Tu jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteś nie kumaty... Nie wierzę że wszystko trzeba tłumaczyć.

Nie wiem o co ci chodzi? O co się tak pienisz?

Rozumiem z tego ,że ty tą całą wiedzę masz już w genach i nigdy nie musiałeś się jej uczyć, lub nie trzeba było ci jej tłumaczyć, czy tak?

Niektórym trzeba wszystko wytłumaczyć, innym tylko trochę. To wszystko zależy czy miałeś z takimi czy podobnymi rzeczami do czynienia w swojej przeszłości.

To ,że nabyłeś pewną wiedzę i jesteś na pewnym "poziomie mocy" nie upoważnia cię na obrażanie innych. Tak samo mogą potraktować cie inni specjaliści w dziedzinie , w której jesteś laikiem , a aktualnie potrzebujesz ich pomocy. Trochę skromności. No chyba ,ze jesteś wszechstronnie utalentowany, to wtedy rozumiem twoje komentarze. Wiesz wszystko i nie potrzebujesz nigdy żadnej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam więcej wszystkiego tłumaczyć, jeżeli nie zrozumiesz przesłania jakiegoś mojego postu co napisałem to mnie nie cytuj i tyle.

Post #4 "Wiecie ocb" a tu taki spam poleciał bo nie zrozumiałeś, gratuluję ;)

 

Często pomagam chłopakom przez PW jak coś im nie działa itd. No ale nie muszę tracić czasu na pisanie posta z 1000 znaków by napisać tak aby każdy zrozumiał... To jak opowiedzieć dowcip i go wyjaśniać bo ktoś nie załapał. Jestem chamski i trzeba na mnie uważać :D z mojej strony koniec spamu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od siebie dodam by nikt nie musiał już szukać - Sterowniki USB Mediatek MT6592 (Note) dla Windows XP, Vista i 7/8

 

Poprawiony link:

https://drive.google.com/folderview?id=0B0txCS7uoGPoLTN5WDh0Tklnazg&usp=sharing

 

(te z 7'ki jak wiadomo również dla Win 8) U mnie w pracy na XP z tymi sterami ruszyło, na Win 8 przydało się + trzeba było również wyłączyć wymuszanie podpisu cyfrowego żeby móc działać: http://tnij.org/4qnajod

 

Przykład na XP: żeby zainstalować stery - w folderze 2K_XP_COM trzeba kliknąć PPM na plik MDMCPQ i wybrac opcję Zainstaluj, to samo się tyczy drugiego pliku usb2ser_2kXP (32bit) Dość banalne, ciężej działające stery znaleźć xD

 

 

Może się komuś przyda.

 

Mtm, proszę, dodaj te linki do 1 postu, dzięki.

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was...

 

przy mi2s było łatwiej z tymi aktualizacjami.

 

Mam nowego Nota wgrałem rom z pierwszego postu i niestety mam teraz MIUI w wersji z 24.05. Przy próbie updatu dostaje komunikat że mam najnowsza wersję...

 

Jak mogę do nota bez recovery wgrać MIUI Polska dla Nota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne już widzę... tam są dodatkowe funkcje (wybierz plik, settings, reboot to recovery).

 

dzięki za podpowiedź. 


odpaliłem to recovery... można wgrać jakieś tłumaczenie? Co prawda podegranie pliku update.zip jest proste (kolejno opcja: 2 -> 3) ale wersja ang byłaby nice to have.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...