Skocz do zawartości

Wybieranie Tonowe


Lehos

Rekomendowane odpowiedzi

Post mój poprzedni został usunięty przez moderatora za zbyt mało treściwy, a ile może być treści w tym że że nie funkcjonuje wybieranie tonowe.

Zanim napisałem jednak poprzedni post, Forum przewertowałem dokładnie i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś podał mi link do tematu, który mnie interesuje, a podobno ten temat był wałkowany na forum.

W mi5 wybieranie tonowe mam ustawione, jednak gdy operator sugeruje wciśnięcie jakiejś cyfry ja ją wciskam to na wyświetlaczy pojawia się ona lecz zero reakcji. Na pewno nie jest to wina szkła na wyświetlaczu jak to sugerowano w podobnym temacie 3 lata temu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lehos napisał:

W mi5 wybieranie tonowe mam ustawione, jednak gdy operator sugeruje wciśnięcie jakiejś cyfry ja ją wciskam to na wyświetlaczy pojawia się ona lecz zero reakcji. Na pewno nie jest to wina szkła na wyświetlaczu jak to sugerowano w podobnym temacie 3 lata temu.

Sprecyzuj, co według Ciebie oznacza "zero reakcji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wybraniu np cyfry.1 lub 2 powinno mnie przenieść do następnego menu, jednak to się nie dzieje

Wyświetlacz pokazuje wybór danej cyfry jednak nie wchodzę do menu wyżej

Sugeruję winę MIUI glodal 8.1.2 jednak to tylko moja sugestia, czy inni z tym MIUI mają to samo

Edytowane przez Lehos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne o to że wybranie konkretniej cyfry nie powoduje "uruchomienia" usługi u np operatora czyli po drugiej stronie. Dla przykładu dzwonisz gdzieś i włącza się automat po drugiej stronie który czyta że np aby wybrać taką usługę naciśnij 1, aby wybrać inną naciśnij 2, aby powrócić wybierz 3. I tu zapewne mimo naciśnięcia konkretnej cyfry nie ma reakcji z drugiej strony (strony automatu) stąd przypuszczenie że wybieranie tonowe nie działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Lehos napisał:

Po wybraniu np cyfry.1 lub 2 powinno mnie przenieść do następnego menu, jednak to się nie dzieje

Generalnie nie funkcjonuje już wybieranie tonowe w komunikacji z automatami sekretarskimi. Bardziej chodzi o system DTMF, czyli przypisanie różnych częstotliwości poszczególnym cyfrom. Nie uświadczysz więc typowych dźwięków wybierania cyfr.

Spróbuj włączyć "Dźwięk wybierania numeru", w Ustawienia -> Dźwięk i wibracje i sprawdź czy działa. Spróbuj kilkukrotnie włączać i wyłączać to ustawienie.

Jeśli to nie przyniesie efektu, to upewnij się, że automat, do którego się dodzwaniasz, obsługuje DTMF. Może być tak, że nie, i że tylko komunikuje się z przestarzałym systemem tonowym.

5 minut temu, fyme napisał:

Zapewne o to że wybranie konkretniej cyfry nie powoduje "uruchomienia" usługi u np operatora czyli po drugiej stronie. Dla przykładu dzwonisz gdzieś i włącza się automat po drugiej stronie który czyta że np aby wybrać taką usługę naciśnij 1, aby wybrać inną naciśnij 2, aby powrócić wybierz 3. I tu zapewne mimo naciśnięcia konkretnej cyfry nie ma reakcji z drugiej strony (strony automatu) stąd przypuszczenie że wybieranie tonowe nie działa jak należy.

Brawo. Wytłumaczyłeś ponownie to, o co pytał Lehos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Spróbuj włączyć "Dźwięk wybierania numeru", w Ustawienia -> Dźwięk i wibracje i sprawdź czy działa. Spróbuj kilkukrotnie włączać i wyłączać to ustawienie.

Jeśli to nie przyniesie efektu, to upewnij się, że automat, do którego się dodzwaniasz, obsługuje DTMF. Może być tak, że nie, i że tylko komunikuje się z przestarzałym systemem tonowym.

Niestety nie pomogło, przy resecie też.

Numer na który próbuje dzwonić to BOK plusa, Cyfry, więc DTMF działa w 100%

Ta sama karta w innym telefonie działa ok, Galaxy s4, Lg 620

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo. Wytłumaczyłeś ponownie to, o co pytał Lehos...

To dlatego że pisaliśmy posta w jednej chwili i ja dodając swojego nie widziałem jeszcze odpowiedzi kolegi, ale jak już wiadomo o co chodzi to możesz usunąć moje posty by nie robić bałaganu. Oczywiście łącznie z tym obecnym

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mrosi napisał:

To spróbuj zaktualizować do najnowszej wersji Global.

Tak też zrobie

Dzięki

27 minut temu, galakty napisał:

To masz coś nie tak z systemem, bo niedawno dzwoniłem na infolinię, dźwięki mam wyłączone i wybieranie działało.

Ale masz inny telefon, a problem tkwi w szczegułach.

Ciekaw jestem co u innych posiadaczy mi5 3/64, może ktoś da znać czy ma ten sam problem co ja i na jakim systemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zaktualizowałem MIUI do wersji 8.2.2.0 stabilna i nic się nie zmieniło dalej brak wybierania DTMF
  • Reset do fabrycznych też nie pomaga

Bez tego nie da się użytkować telefonu, (kontakt z bankiem, z BOK itd.)

Nie wiem czy jest sens zdejmować tą szybę z ekranu skoro na wyświetlaczu wybija mi wklepane cyfry

Jakiś felerny ten telefon, czy jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona - wstyd się przyznać.

Po wybraniu numeru i połączeniu klawiaturę ponownie uaktywniałem przez  -dodaj- a należy uaktywnić przez kratkę z prawej strony czerwonej słuchawki

Dzięki wszystkim za pomoc i sory za stracony czas.

Dla mnie to i dobrze bo tyle materiału przyswoiłem że hoho :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...