Skocz do zawartości

Ikony z panelu rozmowy widoczne cały czas


santos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie uprzedzam że nie wiedziałem gdzie z takim tematem się udać- jeśli zły dział to proszę o przeniesienie. 

Problem jest ciekawy i pojawił się całkiem niedawno, ot tak sam z siebie- nie robiłem żadnych updatów ani nic nie grzebane w plikach było. Zauważyłem że na ekranie telefonu przez cały czas widoczne są przyciski które widzimy kiedy prowadzimy rozmowę. Nie stanowi to dużego problemu gdyż widoczne są tylko na białym tle i nie w dziennym słonecznym świetle. Generalnie wogole mi to nie przeszkadza, pytam raczej z ciekawości czy ktoś się z czymś takim spotkał? Screen dla wyjaśnienia, musicie się dobrze przypatrzec.

IMG_20170527_150340.thumb.jpg.18d8f03b6d707d6e2818d14514c5b6d6.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Pro. Wyświetlacz OLED. Co to znaczy wypalily się? Ja widzę je na czerwono (to jest te dziewięć ikonek ułożonych na kształt cyfer do wybierania numeru- wśród nich są m.in. te od trybu glosnomowiacego, ludzik (odesłanie do książki tel), przekreslony mikrofon itd). Jak powiedziałem są minimalnie widoczne, tylko na białym tle i tylko jak bardzo dobrze się przyjrzę.

EDIT: teraz zauważyłem jeszcze jedna sprawe- regulacja jasności podswietlenia nie ma większego wpływu na ich "widzialność". Jest pewien jakby próg jasności po którym można się ich dopatrzeć i dalej nie ma już znaczenia jak bardzo jasność jest podkrecona, widać je tak samo na połowie suwaka jak i na pełnym podswietleniu.

Edytowane przez santos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz to tylko u siebie, nikt inny tego nie zobaczy - jest to tylko i wyłącznie na Twoim ekranie, na screenie tego nie widać. Wypalanie się OLEDów, AMOLEDów czy SAMOLEDów to całkowicie normalna sprawa. Skąd się bierze? Od zbyt długiego wyświetlania takich samych ikon na ekranie bez ich zmiany - mogą wypalić Ci się także ikony statusbara lub wszystko inne, co będzie bardzo długo wyświetlane na ekranie. Lekarstwo jest jedno - wymiana wyświetlacza. Występuje to także we flagowych Samsungach i innych telefonach korzystających z tego typu wyświetlaczy, to nie jest wina Xiaomi.

No i w internecie jest masa informacji na ten temat.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jednak człowiek całe życie się uczy... Wydawało mi się że na temat telefonów wiem więcej niż statystyczny Kowalski a jednak o wypalaniu się długo wyświetlanych ikonek nie słyszałem. Ale w sumie jak się zastanawiam to wszystko by się zgadzało. Jestem kierowca i bardzo bardzo dużo rozmawiam (żeby nie było oczywiście na słuchawkach). Kilka godzin dziennie. Z reguły nie mam nawyku wygaszania wyświetlacza w trakcie rozmowy i kiedy on sobie wesoło leży na fotelu obok i całymi godzinami wyświetla się panel rozmowy to owe ikonki się wypalily. Dochodzę do wniosku że wypala się to co białe. Bo np czerwona okrągła ikona od zakończenia rozmowy czy koleczko z fotografią rozmówcy już nie. Pytanie teraz- czy ten efekt bardzo mocno się z czasem powiększy? Obecnie stan jest lekki, praktycznie nieprzeszkadzajacy. Z czasem owe wypalenie będzie bardzo wyraźne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, santos napisał:

Dochodzę do wniosku że wypala się to co białe.

Może wypalić się cokolwiek, nie tylko białe.

46 minut temu, santos napisał:

Z czasem owe wypalenie będzie bardzo wyraźne?

Tak, będzie to wypalało się coraz bardziej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...