Skocz do zawartości

Aktualizacja z pliku zip - co robię nie tak?


bfcs2004

Rekomendowane odpowiedzi

Mam MiUi 7.5.18

1. Ściągam plik z Miui PL. (7.5.25)

2. Wrzucam plik do fona - główna ścieżka

3. Apka Aktualizacje

4. Trzy kropeczki

5. Wybierz plik zip >> wskazuje plik

6. Czekam na rozpakowanie >> pojawia się info czy uruchomić teraz >> Uruchamiam

 

I teraz - wszędzie gdzie czytałem - fon powinien uruchomić się już z nowym romem.

Mój uruchamia się w TWRP. Tak ma być? Mam dać install i wskazać plik w TWRP?

pozdr.

danqq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat

@admin - dzięki za ponowne przywrócenie tematu.

 

@ZduneX25 - możesz doprecyzować?

 

Moje pytanie wzięło się stąd , że zrobiłem ogólnie tak (opis pierwszy post) jak jest rozpisane w wielu miejscach, miedzy innymi w samouczku MIIUI Polska. 

Różnica jest taka ze telefon wchodzi w recovery i nic się nie dzieje. Wg opisów powinienem obserwować instalacje i reboot już zaktualizowanego romu.

Moje TWRP to ver 3.1.1-0 , oczywiście dla mido.

 

 

Po rozpakowaniu pliku i wejściu telefonu w recovery z "Aktualizacji z pliku zip"   - wskazanie pliku w TWRP i wybór opcji instalacji romu kończy się oczywiście błędem.

 

Ja zrobiłem instalacje z TWRP, czyli:

- wrzutka pliku zip do pamięci telefonu

- restart w recovery

- instalacja nowego romu

- czyszczenie dalvik+cache

- restart

 

Wszystko ok ale wtedy opcja update z pliku zip jest niepotrzebna.

Oczywiście po instalce aktualizacji jak napisałem wyżej musiałem ponownie wrzucić magisk, żeby mieć dalej root'a

pozdr.

danqq

 

 

ps. proszę nie zamykać tematu do następnej aktualizacji dla RN4X, chciałbym dobrze przećwiczyć update i ewentualnie opisać problemy jeśli się powtórzą.

 

 

 

 

 

Edytowane przez bfcs2004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć, czy ktoś mi wytłumaczy co robię nie tak ? Ściągam rom z miui polska. Klikam na aplikację w telefonie aktualizacja później trzy kropeczki następnie zainstaluj aktualizacje z pliku .zip i telefon przechodzi do recovery tam klikam install wybieram plik i wyskakuje coś takiego. Aktualna wersja systemu to miui 8.3 / 7.5.25 ( rozwojowa) b7227ba57c5270fc9fe4783748d48736.jpg

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chcę tworzyć nowego tematu więc napiszę w tym. Co robię nie tak że wyskakuje taki błąd. Dodam że taki sam komunikat wyskakuje mi na globalu jak i na miui polska tylko że na miui polska telefon mi wstaje normalnie a na globalu po zainstalowaniu romu telefon się nie uruchamia. Ktoś pomoże w czym może być taki problem ponieważ chciałbym się na globala przerzucić. Tel z GB z odblokowanym bootloaderem 

21985924_1802708943076140_1987386719_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, otóż chciałbym zaktualizować telefon do miui 9, aktualnie mam wersję stabilną 8.2.10.0.0(MCFMIDL). Gdy spróbuję zaktualizować miui klikając "Szukaj aktualizacji" wyświetla się napis "Brak dostępnych aktualizacji". Natomiast gry próbuję zrobić to przy wybraniu paczki aktualizacji to wyświetla się komunikat. "Current version is illegal, only allowet to flash the latest stable version."

I mam pytanie, co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z strony która jest w tym poście wybierasz Redmi Note 4 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download. Dalej zgodnie z powyższym postem.

Sprawdź przed wgrywaniem, czy masz odblokowany bootloader - jest to wymagane do wgrania systemu przez miflash. Ściągnij program Minimal ADB and Fastboot z forum xda-developers, zainstaluj je i podepnij telefon w trybie fastboot (vol- i power trzymasz) do komputera. Otwierasz plik cmd-here w folderze gdzie zainstalował się minimal adb and fastboot. Wpisujesz:

fastboot devices

jeśli sterowniki się dobrze zainstalowały to wyskoczy ci ciąg cyferek i liter oraz napis fastboot.

Potem wpisz:

fastboot oem device-info

Jeśli Device unlocked: true to możesz wgrywać. Jeśli nie - to trzeba kombinować inaczej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...