Skocz do zawartości

wyłączenie PIN na karcie SIM


slik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wyłączeniem PINU na karcie sim. w ustawieniach dodatkowych / prywatność / blokada karty sim jest opcja do wyłączenia tego. Ale nie działa. Prosi o podanie pinu i wywala, że pin nieprawidłowy i nic. A pin znam i wpisuje jak włączam tel wiec jest prawidłowy. Ponadto poniżej jest opcja do zmiany pinu i ona działa bez problemu. Może ktoś coś pomóc / doradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

A karta sim z Orange? Jak tak to nie da się wyłączyć pinu, a telefon o tym nie wie (tylko Orange na takie coś wpadło). Można tylko zmienić pin.

orange. I wszystko jasne. Totalnie głupie!!! Ale np. żona też ma orange i bez pinu, ale ona chyba nigdy nie włączała to może dlatego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slik napisał:

orange. I wszystko jasne. Totalnie głupie!!! Ale np. żona też ma orange i bez pinu, ale ona chyba nigdy nie włączała to może dlatego

Musi mieć starą kartę, na starszych można było wyłączyć, ale wprowadzili  nowe "lepsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FromWP napisał:

Musi mieć starą kartę, na starszych można było wyłączyć, ale wprowadzili  nowe "lepsze".

Nieprawda. :) Jestem w Orange od 97 roku, jeszcze wówczas w Idei. Nowe karty SIM umożliwiają wyłączenie żądania PIN. Starsze karty nie pozwalały na to. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Zeork napisał:


Jak? Teściowa ma nowe orange i prosiła mnie abym to wyłączył, prosi o wpisanie pin aby to wyłączyć w opcjach telefonu podaje prawidłowy a wywala że nie właściwy pin, nie możliwe że zły jak po restarcie tel wpisuje na ekranie blokady i wchodzi bez problemu.
Aby wyłączyć pin w orange trzeba zadzwonić do orange. Z tel nie da rady. Próbowałem w telefonach różnych marek..

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Zapewniam Cię, że można zrobić to z poziomu telefonu. To, że wymieniała kartę SIM niedawno nie oznacza, że ma nową kartę. :)

Wymieniałem ostatnio sobie, bo była uszkodzona, wymieniałem żonie. W obydwu mam wyłączone żądanie PIN. Ja mam swoją kartę w Mi Note Pro, żona w Huawei P9 Lite, więc telefon nie ma znaczenia. :)

A karta starszej generacji, która nie umożliwia wyłączenia żądania PIN, faktycznie zachowuje się tak, jak to opisujecie. Zwróćcie uwagę, że po wpisaniu i wyrzuceniu komunikatu, że PIN jest nieprawidłowy, za każdym razem wyświetla "Kod PIN jest nieprawidłowy. Pozostały 3 próby". I za każdym razem są trzy próby. ;) Normalnie po trzeciej próbie powinno zablokować kartę SIM i żądać odblokowania kodem PUK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Zeork napisał:

Ma nową kartę, chyba lepiej wiem? Jak może mieć starą kartę jak wzieła abonament w orange jakieś 6msc temu?
 

Brak słów...

Nie dociera do Ciebie, że w salonie mogą mieć zapas kart? Wcale nie musiała dostać nowej karty, w sensie karty z nowej edycji. Ciężko o zrozumieć? Jest różnica między nową kartą SIM, a nową kartą SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mrosi napisał:

Nieprawda. :) Jestem w Orange od 97 roku, jeszcze wówczas w Idei. Nowe karty SIM umożliwiają wyłączenie żądania PIN. Starsze karty nie pozwalały na to. :)

Ojciec wymieniał z rok temu i na takiej nie można, znajomy zmieniał pół roku temu i też nie może pinu wyłączyć. Możliwe że mają partie nowych na których można wyłączyć, ale ja spotkałem się tylko z takimi na których jest to niemożliwe. Sam miałem taką do internetu na kartę i działała tylko do pierwszego wyłączenia routera, bo nie miał możliwości wpisania automatem kodu PIN, a nie dało się tego wyłączyć.

Tak czy inaczej problemem jest Orange nie telefon.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sp4ubw napisał:

To kiedy Orange zmieniło karty? Bo o ile, jak dobrze pamiętam jakieś 8 czy 9 lat temu wprowadzili nowe tak od tej pory wyłączenie pin stało się niemożliwe z poziomu telefonu.

Jakiś rok temu wprowadzili ponownie karty z możliwością wyłączenia pinu. Można podejść do salonu i bezpłatnie ją wymienić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy, bo 2 dni temu zmieniłem kartę na nano i mocno sie zdziwiłem że nie ma pinu. Wcześniej zdziwił mnie sposób wymiany. Bez wizyty w Orange i w sumie 15 zł. :-)

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może pinu nie maja osoby które nigdy go nie właczały? niezależnie czy nowa czy stara karta. Ja w orange jestem jakieś 15-18 lat, kartę (ideii) wymieniałem 2,5 roku temu. Ale od zawsze mam pin. Żona też karte wymieniała ale chyba nigdy pinu nie miała i nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zależy to od karty. Żona wymieniała kartę w zeszłym roku, Wymieniała z Ideii bez pinu i dostała kartę z pinem. Ja kartę z pinem wymieniałem domowym sposobem 3 dni temu i nowa karta pinu nie ma.

Wysłane z mojego KianoIntelect7 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez ursa
literówki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...