Jump to content

Który sklep w Chinach bez VAT?

MichalAslan87
 Share

Recommended Posts

Dnia 26.05.2017 o 12:50, MichalAslan87 napisał:

Czy oprócz Ibuygou z ubezpieczeniem od VAT, jest jakiś godny polecenia sklep, który ominie opłatę? Czy u Goldway jest jeszcze opcja z "sellers shipping method"?

Jest jeszcze spemall. Co prawda mają bardzo ostrą politykę sprzedażową, polegającą na na wmuszaniu klientów produktów innych, droższych, niż zamówienie (mnie próbowali zmusić do zakupu Mi Note 2 zamiast Mi Note Pro). Potrafili nawet zmienić stany magazynowe na stronie, żeby mnie przekonać. ;) Płatność przez PayPal, więc można z nimi jechać jak z podartym misiem. Dla większości sklepów z chin utrata możliwości współpracy z PP to zabójstwo, więc można ich postraszyć założeniem sporu w PP.

Summa summarum, telefon zakupiony 10 maja, dotarł do mnie 25 maja. Teoretycznie wyrobili się, bo mają opcję wysyłki EU Express, który opiewa na 6-9 dni roboczych. To jest właśnie wysyłka z "antyVAT". Paczka ląduje w Holandii, skąd kurier UPS przywozi ją do adresata, dzięki czemu nie ma VAT. Zresztą sklep, przy wyborze tej przesyłki, gwarantuje zwrot dopłat, podobnie jak ibuygou.

To mój drugi zakup i przymierzam się do kolejnego, więc pewnie znów będzie ze Spemall, bo ibuygou ostatnio cieniuje. Nawet kupony nie wchodzą dla wszystkich telefonów...

On 5/28/2017 at 2:01 PM, mrosi said:

Jest jeszcze spemall. Co prawda mają bardzo ostrą politykę sprzedażową, polegającą na na wmuszaniu klientów produktów innych, droższych, niż zamówienie (mnie próbowali zmusić do zakupu Mi Note 2 zamiast Mi Note Pro). Potrafili nawet zmienić stany magazynowe na stronie, żeby mnie przekonać. ;) Płatność przez PayPal, więc można z nimi jechać jak z podartym misiem. Dla większości sklepów z chin utrata możliwości współpracy z PP to zabójstwo, więc można ich postraszyć założeniem sporu w PP.

Summa summarum, telefon zakupiony 10 maja, dotarł do mnie 25 maja. Teoretycznie wyrobili się, bo mają opcję wysyłki EU Express, który opiewa na 6-9 dni roboczych. To jest właśnie wysyłka z "antyVAT". Paczka ląduje w Holandii, skąd kurier UPS przywozi ją do adresata, dzięki czemu nie ma VAT. Zresztą sklep, przy wyborze tej przesyłki, gwarantuje zwrot dopłat, podobnie jak ibuygou.

To mój drugi zakup i przymierzam się do kolejnego, więc pewnie znów będzie ze Spemall, bo ibuygou ostatnio cieniuje. Nawet kupony nie wchodzą dla wszystkich telefonów...

Dzięki! A pytanie jak wygląda u nich sprawa gwarancji, bo przy wyborze jest opcja 2-letniej gwarancji w Europie?

• 3 weeks later...

Podzielę się swoimi wrażeniami po kupnie mi5 w HK Goldway. 

Telefon zamówiłem we wtorek 06.06.2017, następnego dnia na koncie pojawił się numer trackingowy z UK do Polski (Poznań), a 08.06.2017 dostałem na ali wiadomość od Goldwaya z numerem trackingowym z Hong Kongu do UK. 12.06 telefon dotarł do UK, 13.06 został tam odebrany i przepakowany, a 14.06 miałem go już w rękach. Wszystko przebiegło szybko i bezboleśnie (zero problemów z Urzędem Celnym). Wpisałem kod GWPL przy zamówieniu i razem z telefonem dostałem silikonowy case i szkło hartowane (no name). Wstawiam screeny trackingu

Siema.

Wlasnie dotarl do mnie Redmi 4X od Goldwaya. Wysylka DHL 18E.

Kupiony 12 czerwca. 13-go mialem juz nr trackingowy z UK do Irlandii. 16-go nr trackingowy  z Hong Kongu do UK. VATu nie placilem, a nie deklarowalem mniejszej kwoty. Cala procedura trwala  tylko 10 dni!!!  

Edited by ciastomir

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...