matijas

Pozytywne zakończenie-tak wygląda u nich polityka gwarancji

Recommended Posts

Po niecałym roku użytkowania mojego MI4, zakupionego z dodatkową gwarancją, pojawiła się żółta plama na wyświetlaczu

a odpowiedź otrzymałem taką:

Cytat
Hi Matijas,

Wg polityki gwarancji IBG takie plamy a szczególnie przy przyciskach to wynik działania nacisku na ramkę np. przez używanie uchwytów samochodowych lub twardych case. Nie są objęte gwarancją.

Ticket: https://helpdesk.ibuygou.com/helpdesk/tickets/1....

Regards / Pozdrawiam

B***** F******
iBuygou EU Repair & Aftersales
MiCenter Service Center

telefon bez etui, a w aucie zamiast uchwytu mam imadło???:angry::evil::evil::angry: które i tak nie sięga nawet do tych przycisków...

Miał ktoś do czynienia z tymi kret....mi i taką usterką?

Cytat

DSC_3329.JPG

DSC_3323.JPG

DSC_3320.JPG

DSC_3330.JPG

DSC_3328.JPG

DSC_3327.JPG

Dodano: 

Sprawa zakończyła się pozytywnie dla mnie :)

Cytat
Hi Matijas,

Urządzenie zostało naprawione i wysłane.
Wymieniliśmy:

• LCD

Śledzenie przesyłki:

Prosimy o wiadomość poniżej po otrzymaniu przesyłki i sprawdzeniu działania naprawionego urządzenia.

Regards / Pozdrawiam

B***** F******
iBuygou EU Repair & Aftersales
MiCenter Service Center

Ekran bez wad, całość działa poprawnie no i wreszcie coś mnie zmusiło do hard resetu hehe i sam Mi4 żwawszy jest od razu :)

Podziękowania dla iBuygou i Pana BF.

Edited by matijas

Zdroworozsądkowe jest podejście do wszelkich zakupów w Chinach jako takich bez gwarancji. Bo nawet jeśli istnieje, to koszty i czas potrzebny na jej wyegzekwowanie nie jest tego warty.

Tylko na tak zachwalany sklep z "serwisem" w Polsce spodziewałem się czegoś więcej niż "kolejnego sprzedawcy z Chin". To po cholerę dają możliwość zakupu gwarancji na dodatkowy rok i naprawę w Polsce.
Dla mnie zwykłe "oszustwo". Żaden uchwyt samochodowy nie ściska jak imadło
Trudno, ostatnie moje zakupy u nich.
Osobiście nie polecam .

• Like 1

To jest częsty przypadek w mi4, jesteś kolejną osobą na forum z tym. Gearbest bez łaski robi refund bo to uszkodzenie jest przez przegrzewanie telefonu. Walcz dalej

Wysłano z Redmi Note 4x

• Like 3

ibg ostatnio generalnie się bardzo "popsuło" ;) Na wysyłkę towaru trzeba czekać tydzień, ceny są bardzo wysokie, do wszystkiego dorzucają opłaty...

Chyba za duża sprzedaż im się generowała w Europie...

• Like 1

Dnia 26.05.2017 o 13:17, Zeork napisał:

A wojtekmarchewka z tego forum odsyłał do gearbest na wymianę bo miał na nowym telefonie zakupiony po 1-2 msc użytkowania(tam uznają to za wadę ekranów w xiaomi)

Telefon posiadałem prawie rok, po dotarciu do nich zostało może dwa tygodnie gwarancji, zwrócono mi połowę kwoty zakupu, uważam to za uczciwe podejście, ponieważ UWAGA. Telefon miał pęknięty w rogu delikatnie wyświetlacz, z mojej winy, miałem dwie propozycje, dopłacić 100$ i wysyłają mi nowy, lub oddają mi na ich portfel 100$. Przyjąłem to drugie, gdy chciałem się doradzić, tu na forum w sprawie ewentualnej gwarancji, Acid napisał że on by nie uznał właśnie ze względu na twardy pokrowiec, a ja go nawet w sylikonie nie nosiłem, a w uchwycie samochodowym był może kilka razy :). Także kolego @matijas walcz i pokaż im mój przypadek z plamą w tym samym miejscu, postępującą oraz zdecydowanie przegrzewanym prockiem . Plama będzie się powiększać, zaczęło się od rozmiaru groszka i słabo widocznej, a skończyło jak na zdjęciu poniżej

20160902_113429.thumb.jpg.5f9dd5803593bf33a7e45d71dd3f3ec1.jpg

Edited by wojtekmarchewka
  • Like 2

Dzięki za wskazówki. Etui ciasno nie miałem. Na początku, w pierwszym miesiącu miałem etui ale nie było ciasne (co to w ogóle za określenie, ciasne etui , po prostu xiaomi tak ma . W Redmi NOTE pro 3g też tak miałem). A uchwyt samochodowy trzyma poniżej przycisków, może w połowie telefonu. Masakra z nimi.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

W telefonie kumpla też ze 2-3 tygodnie temu pojawiło się takie przebarwienie, w okolicy przycisku wł/wył. Telefon ma niecały rok. Wychodzi na to, że nawet nie ma sensu reklamować.

Edited by mars28

Taka sama przypadłość dotknęła lewej strony Xiaomi mi Note po roku w moim wypadku. Widzę Xiaomi ma z tym problem w wielu modelach.

za duzy nacisk na ekran albo mocne przygrzanie, pytanie czym spowodowane. Podali ci tylko przyklad z etui troche glupi z uchwytem tez sredni, ale kto wie cos ty tam robil przez rok xD ja tam sie im nie dziwie, o ile nie maja więcej takich zgloszen to wyglada na twoja wine. Ogolnie zdrowe jest podekscie ze gw. w wiekoszosci przypadków nie istnieje a na pewno nie warto za nia doplacac xD ja po kilku reklamacjach w polsce mam dosc totalnie xD a co dopiero w chinach... chociaz moze tam jest lepiej xD?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

dostałem druk zgłoszenia i wysłałem na gwarancję, w piątek otrzymali przesyłkę. do dziś cisza. poczekam do poniedziałku bo teraz dłuższy weekend i zobaczymy czy się odezwą.

jakbym siebie czytał. w styczniu 2016r też pojawiła mi się taka plama z przegrzania na mi 5 Pro. miałem na ibg wykupione 2 lata gwary we Wrocławiu a tu klicilem się przez 40 maili żeby mi to naprawili a szli w zaparte że to moja wina od nadmiernego nacisku i gwarancja tego nie obejmuje. gówno. teraz kupiłem mi6 bez żadnych dodatkowych opłat za gware

w końcu nie naprawili miałem wysyłać do Chin za moje koszta. znalazłem kupca komu to nie przeszkadzało

• Like 1

dostałem druk zgłoszenia i wysłałem na gwarancję, w piątek otrzymali przesyłkę. do dziś cisza. poczekam do poniedziałku bo teraz dłuższy weekend i zobaczymy czy się odezwą.

Daj znać jak Ci odpiszą dalej z supportu z decyzją. Postaram się pomóc w razie kłopotów, nie obiecuje ale się postaram. :)

FB.com/ibuygoupoland here

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Wczoraj dostałem telefon z naprawy gwarancyjnej z informacją "wymieniony lcd". Na chwilę obecną wszystko działa prawidłowo.

Tak więc polityka polityką ale naprawa wzorowa :-). Dzięki.

• Like 3

Wczoraj dostałem telefon z naprawy gwarancyjnej z informacją "wymieniony lcd". Na chwilę obecną wszystko działa prawidłowo.
Tak więc polityka polityką ale naprawa wzorowa :-). Dzięki.

No to w takim razie wszystko co najistotniejsze przeszło tak jak miało przejść. :)
Proszę dodaj informację w pierwszym poście o pozytywnym rozwiązaniu tej sprawy, żeby post nie był mylący dla tych co nie docierają do drugiej strony tematu :>

Dnia 12.06.2017 o 20:54, matijas napisał:

@matijas Mogę prosić o więcej szczegółów - wysyłałeś do Chin czy do Acida? Jeśli do Chin, to czy próbowałeś "walczyć" o wysyłkę do serwisu w PL? (Przecież tutaj też umieją wymienić LCD). Jeśli Chiny, to jakie koszty wysyłki poniosłeś?

Jeszcze pytanie poza tematem - ktoś się orientuje, jak to jest z VATem, gdy telefon wraca z Chin z naprawy gwarancyjnej?

Wysyłałem na micenter ul. Jackowskiego, Wrocław. Naprawa była raczej u nich bo czas naprawy był bardzo krótki.

[mention=2984]matijas[/mention] Mogę prosić o więcej szczegółów - wysyłałeś do Chin czy do Acida? Jeśli do Chin, to czy próbowałeś "walczyć" o wysyłkę do serwisu w PL? (Przecież tutaj też umieją wymienić LCD). Jeśli Chiny, to jakie koszty wysyłki poniosłeś?
Jeszcze pytanie poza tematem - ktoś się orientuje, jak to jest z VATem, gdy telefon wraca z Chin z naprawy gwarancyjnej?

Jak wraca z Chin, z naprawy gwarancyjnej, to wraca Z Chin z naprawy gwarancyjnej. Dokładnie tak się tłumaczysz Agencji Celnej, bo przecież masz podstawę do tego, w postaci korespondencji i przyjęcia sprawy na serwisie w Chinach.

A jakiekolwiek sprawy gwarancyjne musisz załatwiać poprzez [email protected], i nawet jak chcesz serwis w EU, to też przez support. Jak masz gwarancję w EU to zależnie od części zostanie Ci wybrany punkt serwisowy.

Guest
8 godzin temu, rubson napisał:

Jak wraca z Chin, z naprawy gwarancyjnej, to wraca Z Chin z naprawy gwarancyjnej. Dokładnie tak się tłumaczysz Agencji Celnej, bo przecież masz podstawę do tego, w postaci korespondencji i przyjęcia sprawy na serwisie w Chinach.

UC bedzie chcial deklaracje exportu ze dany przedmiot byl wysylany na serwis, wlacznie z korespondencja nr zamowienia oraz nr przesylki z CN do PL oraz nr przesylki z PL do CN. Tak to mozna kazdy fon UC mowic ze jest z naprawy gwarancyjnej i unikac placenia vat

Dnia 26.06.2017 o 21:17, IT4Geeks.Polska napisał:

UC bedzie chcial deklaracje exportu ze dany przedmiot byl wysylany na serwis, wlacznie z korespondencja nr zamowienia oraz nr przesylki z CN do PL oraz nr przesylki z PL do CN. Tak to mozna kazdy fon UC mowic ze jest z naprawy gwarancyjnej i unikac placenia vat

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Czy pisząc "wlacznie z korespondencja nr zamowienia oraz nr przesylki z CN do PL" masz na myśli dokumenty dot. zakupu? Bo jeśli tam była wysyłka z ominięciem VAT to znaczy, że i tak mogą go dołożyć przy powrocie z serwisu, tak?

Guest

Tego nie wiem bo nie jestem UC czy moga podwojnie nalozyc vat, ale nakladaja vat nawet na 4a za 80usd - znajomy zamowil z AE i bum zlapali ;)