Skocz do zawartości

Nova Launcher - widget paska google


MikeOne

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pytanie, chcąc pobawić się launcherem Nova Launcher Prime, zmieniłem sobie wygląd mojego Mi4. Mam jednak problem z paskiem wyszukiwania.

W ustawieniach launchera, włączyłem sobie pasek google, który na innym telefonie uruchamia wyszukiwarkę googlową (z ciekawości aż sprawdziłem!), a na Mi4 uruchamia wyszukiwarkę MIUI.

Ok, mogę też w ten sposób przeszukiwać internet, ale średnio to wygląda.. Jest jakaś opcja, aby wyłączyć wyszukiwarkę MIUI?
Ograniczyłem jej uprawnienia do szukania - został tylko internet. Efekt jest taki, że nie przeszukuje już telefonu, ale otwiera (tak jakby) drugie okno, gdzie podaje mi wyniki z google. :P

Nie wiem, czy jasno to opisałem. Jak coś, dajcie znać - wrzucę screeny, będzie prościej.

 

Nie wiem, czy ma to znaczenie, ale mam wersję MIUI 7.3.3.0  z xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Kurde, to już zupełnie zgłupiałem. :/
Ale faktycznie! Masz rację. Dzięki! :)

Dobra, to w takim razie, mam pytanie odnośnie searchboxa. Dam radę to jakoś wyłączyć? Czy w nowszych wersjach ROMu, które znajdę na tej stronie (ja mam 7.3.3, znalazłem tutaj bodajże 7.5) nadal to jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2017 o 12:55, mariusz.ur napisał:

No to zainstaluj aplikację Google

Masz na myśli gapps? Mam zainstalowane.

Mogę dodać widget z paskiem google i wszystko działa. Chciałem jednak korzystać z tego paska, który oferuje launcher Nova. 
Działa mi to na dwóch telefonach, do których się dorwałem - Huawei P9 Lite, oraz Samsung S8 mojej dziewczyny.

Na Xiaomi Mi4, otwiera mi to szukacza systemowego. Jak na załączonych screenach:

Launcher nie ma możlwiości wyboru szukacza. Ten przycisk, otwiera "szukacza domyślnego". A ja chciałbym korzystać z szukacza google. 

 

Edit: Dla porównania, wrzucam trzeci screen jak to wygląda na innym urządzeniu (Huawei P9 lite).

miui1.jpgmiui2.jpgScreenshot_2017-05-26-13-13-35.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane. Screen numer 1. 

Działa Ci wyszukiwarka na Nova Launcherze? :o

Ale dodałeś widget od Google, czy używasz tego z Nova Launchera? Na drugim screenie masz info jak go włączyć. Ustawienia Nova Launcher -> Pulpit -> Trwały pasek google. I to o tym pasku (trwałym) mówię. Z tym paskiem mam cały czas problem. :(

PS. Dzięki kolego za cierpliwość i zaangażowanie. 

Screenshot_2017-05-26-13-21-02_com.android.vending.pngScreenshot_2017-05-26-13-21-45_com.teslacoilsw.launcher.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. :)
No dobra, czyli jest szansa, że w nowszej wersji MIUI problemu nie będzie. 

Naprawdę mi pomogłeś! Czekam jeszcze na odpowiedź od supportu Nova Launcher, ale i tak pewnie skończy się na próbie aktualizacji ROMu.

 

Edit: Jest odpowiedź od autora Nova Launcher: That's all done via your system as Nova is coded to use whatever your system has set as default.

Czyli klops. Jeżeli nowsza wersji ROMu, dostępna dla Xiaomi Mi4 tego nie zmienia, to pozamiatane. 
 

Edytowane przez MikeOne
odpowiedź od producenta launchera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...