Skocz do zawartości

Xiaomi Red Rice S1, a certyfikat CE


Rekomendowane odpowiedzi

robisz problemy jak ich jeszcze nie ma pamiętaj celnikom chodzi o kasę jak już zatrzymają to nie kombinuj i potulnie zapłać i nie będzie problemu, oni przyczepiają się przeważnie do tego jak ktoś kombinuje i próbuje zaniżyć ostro wartość telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz problemy jak ich jeszcze nie ma pamiętaj celnikom chodzi o kasę jak już zatrzymają to nie kombinuj i potulnie zapłać i nie będzie problemu, oni przyczepiają się przeważnie do tego jak ktoś kombinuje i próbuje zaniżyć ostro wartość telefonu

Wiesz, chciałbym się zabezpieczyć przed czymś co może mnie spotkać, by w razie czego tę procedurę przejść spokojnie.

 

 

Dokładnie. Miałem go gdzieś na kompie, ale nie mogę znaleźć.

Oooo. Jakbyś miał chwilkę czasu i znalazł, to podesłałbyś mi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem cię ale popatrz na to z tej strony od dobrych 7 miesięcy kiedy zacząłem się udzielać na tym forum jak dobrze pamiętam nikt nie miał problemów z CE wiec bardziej prawdopodobne jest to ze się przewrócisz i zginiesz a w kasku cały czas nie chodzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego CE to się chyba tak gorliwie jak coś to tylko w Poznańskim UC przyczepiają więc jak nie mieszkasz na tej trasie to nie poć się na zapas :wink:
Na moim Red Rice  była naklejka CE ale pewnie i tak to nie ma znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym wy piszecie?

Ani CE ani RoHS ani żadnego innego certyfikatu nie trzeba przy imporcie na osobę prywatną ilości nie wskazujących na handel czegokolwiek.

Takie rzeczy są potrzebne firmom chcącym wprowadzać towar do obrotu.

Nie róbcie zamieszania...

Edytowane przez tas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale prawo jest prawem.

CE (ani inne certyfikaty) nie jest wymagane dla importu na osobę fizyczną ilości nie wskazujących na handlowe (czyli np 1szt).

W przypadku kontroli wypełniasz odpowiednie oświadczenie o tym, że towar nie jest przeznaczony do wprowadzania go do obrotu.

 

I tyle.

 

Poniżej pismo na taką okoliczność:

 

original-1a32edc1b36bdae130d28f91b5bace8

Edytowane przez tas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klops. Poznański urząd celny nawet po dostarczeniu faktury szuka dziury w całym i do jednego RedRica 1S chcą certyfikatu CE. Pan celnik uprzejmie tłumaczył, że ani na telefonie, ani na baterii, ani na opakowaniu nie ma CE. Ja się jednak uparłem żeby sprawę skierować do UKE. Nie mam zamiaru odsyłać telefonu do chin.

Dodam że telefon zamawiałem w Antelife. Jakieś pomysły / propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...