Skocz do zawartości

Jak zweryfikować obecność LTE 800


ProFan

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.01.2018 o 19:33, Marrik napisał:

Jak nie masz zasięgu tego pasma to jak się ma przełączyć? Ze ss widać, że s7 jest w zasięgu 2100 mhz a nie 800 MHz.
 

@Marrikniestety ale nie kumam tego. Gdzie Ty tam widzisz to 2100? I dlaczego jeden telefon koryszta z LTE a drugi  z UMTS?

W jaki sposób sprawdzic czy ten 4X obsługuje B20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Gdzie Ty tam widzisz to 2100?

W SS z s7 masz "Band 1" a to jest właśnie taka częstotliwość.

To dlaczego jeden jest na 3G a drugi na 4G zależy od wielu czynników, logują się do silniejszego sygnału. Niekiedy mój tel leży obok tel żony ona ma LTE a ja H+ i na odwrót.

Masz roota?

 

 Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Będzie pokazywany w tym Cell Info bez roota na romie z androidem 7. Na 6 nie pokazuje. Wgraj aktualizację z pliku, albo zmień region to ci pobierze najnowszy rom już z Androidem 7.

na jaki region zmienic? po aktualizacji zmienic spowrotem na polski?

czy to samo można zrobic z redmi note 2? 

@Marrik pisałem, że nie mam root'a.  czy bez roota się nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez roota ta apka nie działa, o innych nie słyszałem. Znaczy są inne ale pokazują tylko bieżącą częstotliwość. Musiałbyś sprawdzić gdzie obok Ciebie jest maszt z B20, pojechać tam i sprawdzić czy tel się zaloguje.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marrik napisał:

Bez roota ta apka nie działa, o innych nie słyszałem. Znaczy są inne ale pokazują tylko bieżącą częstotliwość. Musiałbyś sprawdzić gdzie obok Ciebie jest maszt z B20, pojechać tam i sprawdzić czy tel się zaloguje.
 

A skąd w ogóle podejrzenie, że ten egzemplarz 4x miałby nie obsługiwać B20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zmienił(a) tytuł na Jak zweryfikować obecność LTE 800
  • kamillm odblokował(a) ten temat
  • 3 tygodnie później...
Dnia 21.01.2018 o 17:52, latet napisał:

A skąd w ogóle podejrzenie, że ten egzemplarz 4x miałby nie obsługiwać B20?

stąd, że są egzemplarze obsługujące oraz nieobsługujące B20. I znając życie wielu sprzedawców miałoby ochotę wcisnąć tańszy bez obsługi jako droższy z obsługą B20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stąd, że są egzemplarze obsługujące oraz nieobsługujące B20. I znając życie wielu sprzedawców miałoby ochotę wcisnąć tańszy bez obsługi jako droższy z obsługą B20
Tutaj akurat można się wspomóc wyglądem ładowarki tez, wersje bez b20 będą miały chińską.
W miui band pokazuje nieraz apka net monster.
Warunek-musisz być w zasięgu tylko lte800, jeśli na Twoim nadajniku będą też inne pasma LTE to wiadomo że terminal zawsze łączy się z wyższym pasmem ( kwestia priorytetów, w Playu jeszcze różnie bywa z LTE2100, potrafi mieć wyższy priorytet niż LTE2600)

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pół roku temu telefon w Sferis mimo wyraźnej adnotacji w opisie, że nie obsługuje kanału B20 800 MHz. Wersja global. Po zaktualizowaniu do nougata Network Cell Info Lite zaczął pokazywać kanał i, o dziwo, jest to kanał 20 w mojej okolicy :)
Czyli mogę go zwrócić jako niezgodny z umową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temat o paśmie LTE i sprawdzając telefon zauważyłem że w:

"Ustawienia -> informacje o telefonie -> 4 kliknięcia na pamięć wewnętrzna -> informacje o telefonie 1" 

Jest możliwość ustawienia sobie preferowany typ sieci i poza LTE UTMS i wielu różnych kombinacji są też ustawienia ze skrótem " PRL" można tam się przyjrzeć by ustawić sobie sieć ja sobie ustawiłem na typ "LTE/WCDMA" i mam tylko sieć LTE i 3G nigdy telefon mi nie wchodzi na 2G i GSM co dla mnie jest dużym plusem.

 

I jeszcze tam widnieje opcja "obsługa głosowa przez LTE" pewnie chodzi o te magiczne "volte" lecz nawet jak włączę to i tak automatycznie się wyłącza pewnie przez to że Play ogranicza ta usługę tylko dla kilku modeli.

Edytowane przez Matison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weryfikacja czy telefon ma b20 moze odbyc sie tylko pod nadajnikiem z b20 - tak wiec trzeba taki wyszukac w okolicy wybrac sie pod niego ( doslownie ) i zastosowac sie do opisu ponizej

Program powyzej jest ok tutaj instrukcja jak sprawdzic gdzie nadajnik sie znajduje oraz jego podlaczenie:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=46043

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=lte&bands=800&center=54.20568%2C16.193607&zoom=17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tpawel napisał:

Minus taki że musisz znaleźć nadajnik, na którym jedynym pasmem LTE będzie 800MHz, a to w niektórych okolicach jest niewykonalne ;)

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka
 

Innej opcji nie ma ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...