Skocz do zawartości

Jak zweryfikować obecność LTE 800


ProFan

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim omawiającym temat.

Na pudełku nie ma szczegółowych zakresów LTE. Są jedynie:

  • dwie czerwone naklejki Global Version
  • z tyłu nalepka  m.in. z numerami IMEI oraz jedynym napisem, który odnosi się do obsługiwanych zakresów: "FDD-LTE | TDD-LTE | WCDMA | GSM"

Czy ktoś z Was ma na pudełku wyszczególniony zakres LTE 800?

Nie mam roota. Generalnie to nie jest jakiś wielki problem, niemniej wolałbym bawić się w rootowanie gdy już będę wiedział, że to jedyna droga, a co więcej, że przyniesie jakiś efekt. Tymczasem, o ile poprawnie czytam opisy pod Waszymi wypowiedziami, to nikt z Was nie ma Redmi 4X, a jak widać nie w każdym telefonie wymienione apki zawierają interesujące mnie informacje. Może jest ktoś kto ma Redmi 4X, roota i testował jakiś program, który odpowiedział mu na moje pytanie? A może wręcz jest ktoś z Redmi 4X, komu udało się dojść do tego bez roota!

Mieszkam w mieście więc odpadają aplikację, które wymagają, by telefon aktywnie używał LTE 800 podczas sprawdzania. Nawet nie wiem gdzie miałbym szukać miejsca, w którym złapałbym ten zakres, a jeśli da się to jakoś wymusić, to nie wiem jak.

Szukałem w internecie jakichś informacji ale póki co niczego sensownego nie znalazłem. Dziwi mnie trochę ten stan rzeczy: z jednej strony jest cała masa artykułów, które rozpisują się nad tym jaki to ten LTE 800 potencjalnie może być u nas istotny (wiem wiem, jest też cała masa wypowiedzi, w których zainteresowani twierdzą, że nie odczuwają braku), a z drugiej wychodzi na to, że Ci, którzy jednak kupując telefon zwracają uwagę by to LTE 800 mieć, kupują raczej wiarę niż konkretną, namacalną weryfikowalną funkcjonalność. W innych okolicznościach może nie byłoby to tak istotne ale w przypadku Xiaomi, fakt występowania w ofercie identycznych modeli, różniących się jedynie tą cechą, zmienia postać rzeczy.

Ups!

Przegapiłem opis w stopce rezmusa (o ile dobrze interpretuję R4X)

Mógłbyś potwierdzić, że signal guru uruchamiałeś właśnie na Redmi 4X i to na tym telefonie aplikacja wyświetliła Ci bandy ze screena?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu pudełko z angielskimi napisami, nawet jak nie ma na nim dokładnych informacjii o obsługiwanych pasmach, bo nie zawsze to jest na pudełku. Cała filozofia rozpoznawania w przypadku Redmi 4x, czy Redmi 3s. Z rootem Network Signal Guru pokaże pasma w tym modelu.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ProFan napisał:

Przegapiłem opis w stopce rezmusa (o ile dobrze interpretuję R4X)

Mógłbyś potwierdzić, że signal guru uruchamiałeś właśnie na Redmi 4X i to na tym telefonie aplikacja wyświetliła Ci bandy ze screena?

Dzięki.

tak mam redmi 4x i signal guru wyswietla bandy z rootem.

te sa z mojego bez b20:

 

Screenshot_2017-04-05-18-38-55-321_com.qtrun.QuickTest.png.885bfe7f8f44deaeda526df1cddda015.png

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mam ten sam problem. Kupiłem Redmi 4X Global Version ale nie jestem pewny czy ma LTE800MHz B20 ponieważ napisy na tylnej klapce sugerują jakoby był przeznaczony na rynek indyjski. Ładowarka natomiast jest normalna europejska. Dodam, że pudełko było oryginalnie zafoliowane. Czy również posiadasz takie napisy na klapce baterii? Twój model to MAG138? 

IMG_20170524_151019.jpg

 

IMG_20170526_102513.jpg

IMG_20170526_102556.jpg

Edytowane przez przemo5040
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, przemo5040 said:

Witaj. Mam ten sam problem. Kupiłem Redmi 4X Global Version ale nie jestem pewny czy ma LTE800MHz B20 ponieważ napisy na tylnej klapce sugerują jakoby był przeznaczony na rynek indyjski. Ładowarka natomiast jest normalna europejska. Dodam, że pudełko było oryginalnie zafoliowane. Czy również posiadasz takie napisy na klapce baterii? Twój model to MAG138?

Z dokładnością do koloru (mój jest czarny) mam takie same napisy ...na 99% - szkło powiększające to mało, żeby je na czarnym przeczytać. Pudełko takie samo.

12 hours ago, rezmus said:

tak mam redmi 4x i signal guru wyswietla bandy z rootem.

Dzięki. Zatem w wolnej chwili pobawię się i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ProFan napisał:

Z dokładnością do koloru (mój jest czarny) mam takie same napisy ...na 99% - szkło powiększające to mało, żeby je na czarnym przeczytać. Pudełko takie samo.

Czyli prawdopodobnie od Redmi 4X wszystkie modele Xiaomi (z niezdejmowaną pokrywa baterii) w wersji global będą miały takie oznaczenia. Pewnie wymogi unijne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ProFan zmienił(a) tytuł na [SOLVED] Jak zweryfikować obecność LTE 800
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Dnia 28.05.2017 o 17:55, ProFan napisał:

Po zainstalowaniu na zrootowanym telefonie "Network Signal Guru" potwierdzam: mój telefon posiada LTE 800, zgodnie z tym co pokazuje w/w program.

Jeśli o mnie chodzi temat zamknięty.

Jeśli kupiłem XR 4X Global Version od sprzedawcy który zarzeka się że telefon posiada LTE 800 i zainstaluję xiaomi.eu to czy obsługa LTE 800 zostanie na telefonie?

I pytanie drugie: czy po instalacji xiaomi.eu znikną mi zbędna aplikacje od google tj: chrome, hangoust, duo, filmy play itp? i czy po aktualizacji nie zainstalują się ponownie?

Pytanie trzecie: czy aktualizacje xiaomi.eu instalują się same- automatycznie czy trzeba robić to manualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@kuczka76 ze screena widać, że posiadasz.

@pmedela u Ciebie wygląda na to, że nie masz B20, aczkolwiek możesz się znajdować w miejscu gdzie nie ma akurat nadajnika LTE 800, ale wydaje mi się, że w obecnych czasach pokrycie jest dosyć duże tymi nadajnikami. Czy taki nadajnik znajduję się w Twojej miejscowości z łatwością sprawdzisz sobie tutaj

Różnica między wersjami z B20 i bez B20 była taka, że telefony z B20 były oznaczane na pudełku pomarańczową nakleją z napisem "Global Version" (przynajmniej tak było jak ja kupowałem R4X) także jeśli mieliście na pudełku tę naklejkę powinniście mieć B20, aczkolwiek np. tak jak napisał @kuczka76 miał napisane, że miał nie mieć B20 a ma, także w gratisie ma Global Version.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W domu na wiosce mam takie parametry w Network Cell Info Lite. Czy mając to B20 telefon nie powinien się przełączyć na to pasmo zamiast UMTS?

1. Redmi 4X (wg sprzedawcy B20)

  5a5b6ecd71790_Zdjcieodboru.thumb.jpg.bf77318d963500aaf45b9e67853dd379.jpg

 

2. Galaxy S7

Screenshot_20180102-214803.thumb.png.0687466b3c6d911b735fba791effa2fd.png

 

Edytowane przez boru
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...