szabubabaobaba

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365

Recommended Posts

200 zł,albo więcej,u mnie nie da rady bo muszę mieć możliwość składania hulajki-niekiedy ją zabieram do kabiny ciężarówki,a tak serio jak miałbym pozbyć się  zawiasu to zatargał bym hulajkę do kumpla i zespawał by zawias na sztywno,wyglądała by normalnie a za darmo.Wiem że to alu.Po lesie też mi się zdarza jeździć i do osobówki by mi bez składania nie weszła.Znam takich którzy nawet taką hulajkę by zmasakrowali bo z założenia-zawias się nie składa więc wszystko można,za chwile by ułamali drążek od kierownicy,bo to też nie jest rura z tytanu ,tylko cienkościenna z alu. Cały mechanizm składania powinien być stalowy jako rzecz mająca duży wpływ na bezpieczeństwo użytkownika.

Edited by mariusz13

12 godzin temu, mariusz13 napisał:

W mojej z 2019 jest stalowy zaczep i śruba o innej konstrukcji .

image;s=1000x700

ta śruba lubi sobie pęknąć ? zawias mam aluminiowy ale jest idealnie prosty po 650km przebiegu,zwalniam przy krawężnikach a kierownice rękami to muskam,żeby jak najbardziej ja odciążyć 

Ta raczej nie pęka,przynajmniej nie słyszałem żeby koś narzekał,na ten konkretny model.Zaczep ma stalowy bo hulajka z 2019 i zrobili tam zmiany w zaczepie i śrubie wobec poprzednich roczników.Ta która pęka wygląda tak.image.jpeg.19427cf944b29679f0be7a2efadb14ba.jpeg

Ale nie przesądzajmy o zawsze pewnej winie producenta,kierownica jest żeby nią kierować a nie wisieć,jak za mocno będziesz dociągać śrubę od zaczepu nawet stalowego

to i tak pęknie on,śruba oczkowa lub nawet ta wzmocniona oś.Åruba Oczkowa SkÅadania Do Xiaomi Mijia M365

W innym przypadku jak nie pęknie,wygnie się lub inaczej uszkodzi żaden z w/w elementów,zawsze możesz liczyć na rozkalibrowanie otworów na oś tzw.uszu

więc luzy i tak będą.Wszystko z wyczuciem.

PIXELQ ma rozwiązanie,ale nie dla wszystkich idealne.

Edited by mariusz13

On 7/2/2019 at 6:50 PM, pixelq said:

Taki konwerter by się przydał... autor: bjorn

28e110c14be764a2df25aa3eb6dcd21c.jpg

a6b1c211f3b9e9520e19bbd6d62fe463.jpg

Czy jak zamawiam HB-100 XTECH z Ali, to wszystko jedno czy zamówię front czy rear (bo tu chodzi bardziej o adapter)? Czy hamulce same w sobie również się różnią i np. ważne aby wziąć np. rear.

Poza tym widzę, że adapter na front bardziej przypomina to co ludzie wstawiają do hulajnogi. Zastanawiam się czy pilnikiem i wiertłem przypadkiem nie dałoby się pomóc wpasować w emkę.

No i ostatnie pytanie czy z tym hamulcem tarcza 120 mm będzie pasować?

Edited by Kazimiera

Jest rzeczą obojętną,ponieważ to te same hamulce i nie ma różnicy,różnią się adaptery oraz tarcze,z tyłu są mniejsze ,ja mam leżący w garażu zacisk hamulcowy i go nie montuję bo żeby ściągnąć koło nie będę ściągał zacisku,ten co jest fabryczny po regulacji i zamontowaniu tarczy 120 mm mi wystarczy,mimo ponad 90 kg wagi.Kupiłem ten,też ma 2 ruchome klocki 

Znalezione obrazy dla zapytania TRP Spyre C

leży i czeka na nie wiadomo co,a nie zardzewieje bo alu,wykonanie super,działa na sucho super,klocki pasują z shimano-jakie chcesz organiczne,półmetaliczne, itp.

Reasumując-żeby ściągnąć koło trzeba odkręcić zacisk od adaptera i ściągać koło razem z zaciskiem założonym na tarczę,nie wiem czy nie trzeba zwolnić linki,później tak samo-zakładać koło z założonym zaciskiem na tarczę.

• Thanks 1

15 minut temu, Kazimiera napisał:

Ok. Thx za info. Być może faktycznie zmienię tarcze na 120 mm i będzie git.

W między czasie znalazłem taką przeróbkę dla hamulca z adapterem na tył - https://electro.club/forum/ustnovka_kitayskoy_tormoznoy_mashinki_HB-100

Po jej założeniu trzeba podnieść zacisk o około 4 milimetry co wiąże się z wymianą śrub na dłuższe,są to M 5 standardowe mają 15 mm gwintu ja kupiłem 20 mm (mogą być dłuższe bo jest miejsce,ale o ile nie wiem) na imbus z nierdzewki  i tak na szybko pod zacisk włożyłem 4 cienkie podkładki M5,działa ,hamuje nic więcej mi nie potrzeba,można zmienić podkładki na coś ładniejszego,przyjdzie na to pora.

Edited by mariusz13

On 8/31/2019 at 10:52 PM, pixelq said:

Panie i Panowie,

Z wielka przyjemnością pragnę poinformować że, Michał Jach stworzył ku wielkiej radości dla ludzi z iOS port m365 downG

https://apps.apple.com/pl/app/m365-downg/id1474348198

Hip, hip huraaaa emoji16.png

zainstalowana..... ale nie uruchamia się :( widze white screen z napise m365 i to wszystko :(

Witam, mam hulajnoge m365 pro po gwarancji, ( silnik padł po 2 dniach od kupna).

Wymienili jej również płyte główną z wersją firmware 1.6.0 w standardzie i teraz jak chce zmienić firmware appką m365_DownG to co prawda aplikacja lączy się z hulajnogą ale kiedy clickam check ver. appka pokazuję tylko "Asking Scooter Version" i nic wiecej się nie dzieje. Wczesniej wszystko działało normalnie, mialem wersje firmware 1.5.5.

Wiecie może jak to naprawić? Jest może jakas inna applikacja do wgrywania softu?

Guest
zainstalowana..... ale nie uruchamia się  widze white screen z napise m365 i to wszystko

A BT załączył ?
Jaki iOS i wersja BLE w hulajnodze ?

b999321783ebfd1fd5b41461e89871dd.jpg

Wiecie może jak to naprawić? Jest może jakas inna applikacja do wgrywania softu?

Niestety tylko st-linkiem v2
Po googlaj... są nawet filmiki na YT.

Hej koledzy, pomoże ktoś założyć konto na stronie z częściami do hulajki z Ukrainy? Niestety to mnie przerasta, numeru telefonu polskiego nie akceptuje i wogóle ciężko idzie przez translatora, chyba że ktoś ma namiary do gościa by bez rejestrowania kupić, potrzebuję zestaw do konwersji na 10" i przedewszystkim wzmocniony zaczep z poprawionym mimośrodem, ten który ma moja m365 już jest wygięty a kierownica lata na boki :/

Ponoć w nowszych jest poprawiony mechanizm, ale nie udało mi się takiego znaleźć. 

Liczę na waszą pomoc ;)

10 godzin temu, Sucharek napisał:

zainstalowana..... ale nie uruchamia się :( widze white screen z napise m365 i to wszystko :(

jak wejdziesz w aplikacje to jest white screen ? tak jest ale odpal hulajnogę :)

@mariusz13nie nie opłaci się, bo za 200 to ja mogę (teoretycznie) mieć naprawioną kierownicę i koła 10", poza tym chcę się pozbyć bubla fabrycznego, nie dać mu kolejną szansę ;)

@pixelq https://skylots.org/search.php?search=m365&seller_id=41190131&desc_check=0&catid=0&lang=uk#? ktoś dał info sporo stron temu o tym sklepie. 

Guest

Aaaa... Aleksander.

Zatrzask i tarcze dawno temu u niego nabyłem.

No to tak.

Zainstaluj aplikacje Telegram

Podłącz się do Ukraińskiej grupy https://t.me/M365PartsUA/25

Tam spotkasz go pod nikiem @kompmaister

Rozważ jeśli zawias jest dla Ciebie zbędny...

https://vilda.lt/product/xiaomi-m365-clamp/

https://allegro.pl/oferta/mocowanie-tuleja-blokada-zaczep-xiaomi-m365-8326570801

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.pl%2Fulk%2Fitm%2F173877282930

Pytanie jak naprawioną,jak masz luzy w tzw . uszach ,a tak to wygląda,sam piszesz że lata na boki,to policz proszę ,śrubę oczkową,zaczep,mimośród,odpowiednią śrubę do niego,naprawę tych uszu itp.sam zaczep niestety z aluminium  to ok. 100 , a gdzie reszta?Policz a wyjdzie ci podobna kwota. Przecież wymieniając części składowe i tak reanimujesz jak napisałeś bubla.Jak masz wyrobione miejsce gdzie zaczepia się zaczep,a jeśli kierownica się bujała na boki to zaczep też się kolebał,to mam pytanie (drobne) jak to naprawisz?Życzę powodzenia i niskich kosztów,napisz ile to wyszło razem.

Tu masz za grosze stalowy

https://pl.aliexpress.com/item/4000093499225.html?spm=a2g17.12010615.8148356.45.1d797155J5h6NG

Edited by mariusz13

Ukrainiec sprzedaje też wzmocnioną i pogrubioną śrubę do kompletu ze wzmocnionym zaczepem, uwzględniającą luzy na mocowaniu, mam suwmiarkę i luz nie jest duży (0.2mm) ale pomnożony razy 2 elementy ruchome i długą dźwignię daje spory ruch kierownicy. Fabryczny mechanizm ma zaczep z gównolitu także itak bym musiał wzmocniony zakupić co się nie kalkuluje. 

@pixelqniestety w przepełnionym pociągu bez składania nie da rady :/ Dzięki za info :)

pixelq nie da się  zmodyfikować uszu na nową,teoretycznie lepszą śrubę?Pytanie takie z czystej ciekawości.Piciu rozumiem że 2,40 - 7,26 zł,plus wysyłka to majątek.Ciekawe jak mój fabryczny stalowy zniesie próbę czasu,ja się nie wieszam na kierownicy,pożywiom posmatriom,jak mówią nasi sąsiedzi ze wschodu,ma ktoś jakieś swoje przemyślenia co do tego zaczepu z 2019 r?????

Edited by mariusz13

Ten nowy poprawiony ponoć trzyma się dobrze, jednak dostępny na alledrogo jest tylko ten stary felerny mechanizm. 

Popełniłem błąd kupując hulajkę ze starym zamiast czekać aż się ciekawa oferta z nowszą pojawi więc muszę dłubać, za to będę miał pewność że nie strzeli. 

Stary mechanizm nie jest kompatybilny z nowymi elementami, nowy jest trochę inaczej zbudowany. 

ten z allegro to który?

30 minut temu, piciu256 napisał:

Ten nowy poprawiony ponoć trzyma się dobrze, jednak dostępny na alledrogo jest tylko ten stary felerny mechanizm. 

Popełniłem błąd kupując hulajkę ze starym zamiast czekać aż się ciekawa oferta z nowszą pojawi więc muszę dłubać, za to będę miał pewność że nie strzeli. 

Stary mechanizm nie jest kompatybilny z nowymi elementami, nowy jest trochę inaczej zbudowany. 

Więc zasięgnąłem informacji u sprzedającego,trochę z ciekawości,trochę z lenistwa-mam urlop teraz cytat

Witam,

nowy typ, stalowy zaczep i wzmocniona śruba.

Pozdrawiam.

Więc to nowa cała konstrukcja ,nowego typu jaką chciałeś,jeśli się dalej upierasz przy rzeźbieniu ,jak to napisałeś-gównolitu to jesteś na najlepszej drodze.

Ale każdy jest inny.

Rozumiem iż napisanie do sprzedającego,z pytaniem o dokładniejsze dane to już problem.

Ponoć kto pyta nie błądzi.

Edited by mariusz13

Nie pytałem bo nie brałem tego pod uwagę ;) Nowy zaczep też idealny nie jest, acz na pewno znacznie lepszy niż stary, tak czy tak lubię grzebać i wersja ukraińska wydaje się najbezpieczniejsza z opcji ze składaniem, itak potrzebuję zestaw do 10" więc nie będę musiał podwójnie za przesyłkę płacić. Nie rozumiem tylko czemu ty tak bardzo chcesz mnie przekonać aby iść w rozwiązanie jak producent nakazał? 

Edited by piciu256

Jak by to grzecznie powiedzieć,lelo mnie to co zrobisz,uparłeś sie na regenerację jak sam napisałeś ''  gównolitu '' jak dla mnie kosztem bezpieczeństwa,ale to jak by co to Twoja wizyta u chirurga (oby nie),po to żeby za wszelką cenę mieć 10?Jak jesteś ze Śląska to pojedź do Gliwic  i ci sprezentuję 2 nowe Wandy za darmo,mam ,ale nie będę ich używał.Nie że są złe,bo nie są, tylko potrzebuję niekiedy bardziej agresywnego bieżnika i mnie się nie sprawdzają.A w przeciwieństwie co do niektórych nie mam zamiaru oglądać szybko zbliżającej się ziemi,kiedy będę wywijał orła.Jak dla mnie nie masz szans za 200 zł kupić zestawu do konwersji na 10 cali i porządnie zregenerować tzw. gównolitu.

Twoje słowa -@mariusz13nie nie opłaci się, bo za 200 to ja mogę (teoretycznie) mieć naprawioną kierownicę i koła 10", poza tym chcę się pozbyć bubla fabrycznego, nie dać mu kolejną szansę ;),

Rozumiem że regenerując bubla nie będzie on już bublem,tylko trochę mniejszym bo chwilowo częściowo zregenerowanym,ha ha ha-konsekwencja nie jest Twoją mocną stroną

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Jak chcesz tanie Wandy z dętkami,to kupowałem od tego sprzedawcy,szybko doszły.

https://allegro.pl/oferta/opona-detka-10-x-2-54x152-promocja-7128814192

jak dla koniec tej dyskusji

Edited by mariusz13

Niestety nie mam dostępu do drukarki 3d także muszę przepłacić za cały zestaw konwersji na 10", inna sprawa że hulajka mnie sama zmusiła do zakupu całego mechanizmu, tj kierownica się właśnie złożyła, zaczep nie pękł ale się wygiął na tyle aby przepuścić i uszczerbić gniazdo w efekcie. Moje słowa poprzednie były przy założeniu że sprzedawca ma w ofercie mechanizm starego typu, kupić u ukraińca byłoby taniej i potencjalnie lepiej (100 za mechanizm+ 100 za konwersję 10"< 200 za mechanizm+100 za konwersję) jednak to już teraz nie ważne. 

Dokładnie, wygląda solidnie, tylko gdzie i jak to zamontować? Czy to się montuje do zaczepu fabrycznego czy zamiast niego? Z linku pod filmem się dowiedziałem że jest to coś mające na celu wzmocnienie połączenia zacisku fabrycznego, także w moim przypadku się nie nada bo on już nie istnieje ;)

Delikatnie mówiąc trochę to chamówa,wolę jednak smarować itp zobaczymy jak będzie z żywotnością wersji 2019.Za darmo jak bym dostał ,też bym nie założył.

42 minuty temu, piciu256 napisał:

Dokładnie, wygląda solidnie, tylko gdzie i jak to zamontować? Czy to się montuje do zaczepu fabrycznego czy zamiast niego? Z linku pod filmem się dowiedziałem że jest to coś mające na celu wzmocnienie połączenia zacisku fabrycznego, także w moim przypadku się nie nada bo on już nie istnieje ;)

Pokaż zdjęcie co zrobiłeś.