szabubabaobaba

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365

Recommended Posts

przednią trzy raz kleiłem, i raz po wypełnieniu jej reparatorem trzymała nawet dłużej niż od kupna. Pekało co jakieś 50km. Tylna natomiast wytrzymała ponad 200, szacun.

Ale masz pecha, albo jakieś wyjątkowo słabe dętki :(
U mnie przód pękł raz po 100km, wymienilem dętke i zrobiłem już na niej prawie 400km.
Tył od nowości prawie 500km przebiegu.

1 minutę temu, Lukaszlukasz napisał:

Ale masz pecha, albo jakieś wyjątkowo słabe dętki :(
U mnie przód pękł raz po 100km, wymienilem dętke i zrobiłem już na niej prawie 400km.
Tył od nowości prawie 500km przebiegu.

przede wszystkim ją tyrałem, codziennie do pracy - kamyki, chodniki, krawężniki. Na wiekszość małych przeszkod wskakuje 

Ja tak samo, nie ograniczam sie z niczym, małe i duże krawezniki, nierówne chodniki itp.

No może po kamieniach nie bardzo mam okazję pojeździć, ale też codziennie do pracy jeżdżę.

Czesc wszystkim,

szybkie pytanie na wstępie... co Wy robicie z tymi kierownicami ze Wam skrzypią trzeszczą itp??? zrobiłem tym wynalazkiem już ponad 300km cały czas nie oszczędzając sprzętu, prędkość max ile fabryka dała, wszystkie dołki krzywe chodniki z płyt krawężniki i inne fantastyczne drogi w mieście ciągle pokonywane a kierownica milczy. Fakt krzyczeć zaczęła jedynie gdy jeździ sie w deszczu/ulewie itp. Po tym szybkie kontry śrubami (tymi wew. kierownicy) wytarcie/wyschnięcie tego co zamokło i cisza.

to samo tyczy sie opon/dętek.. cały czas na obu kołach spoczywa podczas jazdy ok 110-130kg mojej wagi (w tym plecak z np zgrzewką napojów 2L) + te ok 10kg samej hultajnogi i zero złapanych gum do dziś. Może ciężko w to uwierzyć ale nawet przy pełnej prędkości zdarzy mi się to cudo poderwać i "wskoczyć" na mniejszy krawężnik lub inną nierówność. 

Dlatego ponawiam pytanie: co Wy robicie że takie cuda się dzieją??

Pozdro

Czy ktoś korzysta z oryginalnych opon i dętek continentala? Nie chcę rezygnować z amortyzacji... Te dętki pękają od strony opony?

Dużo osób.

Oryginalne dętki bardziej się przecierają niż pękają, możesz je spokojnie kleić.

Ja akurat wymieniłem na chińska podróbke z aliexpress, ale jest grubością podoba do continentala( oryginalne sa cieńsze).

Poprostu niektórzy chyba mają pecha (albo pechową seriee), bo nie wszystkim na potęgę się one psują.

Czesc wszystkim,

szybkie pytanie na wstępie... co Wy robicie z tymi kierownicami ze Wam skrzypią trzeszczą

Pozdro

Jeżeli chodzi o stukanie:

Z mojego punktu widzenia ten zawias poprostu sie wyrabia, i dlatego takie rzeczy, na początku można regulować ale potem zakres regulacji sie kończy i warto założyć plastikową wkładkę.

Jeżeli chodzi o skrzypienie:

Na zawiasie (tam gdzie śruba) jest lekki luz i metal trze o metal i nie ma smarowania stąd to skrzypienie, wystarczy lekko nasmarowac smarem i spokój na bardzo długo.

Może akurat Ciebie to nie spotkało, ale to popularny problem i łatwy do rozwiązania.

Zastanawiam się nad zakupem tego cuda, jak myślicie warto teraz zamawiać z Gearbest? Cena to 1200pln ale czas dostawy do 40dni, byłoby w listopadzie a wtedy pada, wieje, potem zima i pada śniegiem i mróz.

Może ktoś podesłać jakieś aktualne linki do tych dętek Continental bo coś te aukcje na Allegro już nieaktualne.

Hej, zamówiłem hulajnogę z Gearbest (wersja nowsza) https://www.gearbest.com/kick-scooter/pp_671791.html oraz 2 opony bezdętkowe z Aliexpress - tutaj polecane (160 zł). Na hulajnogę czekałem 1,5 miesiąca i przez ten czas dojeżdżałem do pracy na rowerze i stwierdziłem, że jednak hulajnogi nie potrzebuję:) Jest nowa, nawet nie została rozpakowana z pudełka. Hulajnogę wraz z oponami sprzedam za 2000 zł - odbiór osobisty w Krakowie. tel 510-806-330

Edited by adrian_paz

3 godziny temu, adrian_paz napisał:

przez ten czas dojeżdżałem do pracy na rowerze i stwierdziłem, że jednak hulajnogi nie potrzebuję:)

Na twoim miejscu bym jednak spróbował, daję mega frajdę z jazdy :D
No ale wymaga znośnej pogody... :(
W sumie ja na rowerze w deszczu również nie jeżdżę.

Dnia 5.09.2017 o 21:56, akslow napisał:

Czy ten model występuje pod innymi nazwami? bo nie daje rady wyszukać żadnego video z tą hulajnogą, a dziś widziałem ją na ulicy w Oslo - znaczy głowę daję, że to ona choć miała na na tylnym błotniku podwójne światło... no dobra, widziałem ją tylko na skrzyżowaniu jak zasuwała, ale nie ma przecież wielu modeli podobnych... no chyba że są....

tak czy inaczej... macie jakieś namiary?

ps. zamówiłem  365 z GB więc nie żebym chciał kupić ... już ;)

edit:

okazało się że źle szukałem

http://youtu.be/tLtKCp14iR8

http://www.youtube.com/watch?v=AKgY_KrIrr4

z perspektywy osoby dojeżdżającej do pracy pociągiem i airwheelem X3 na "ostatniej mili" myślę, że nowy model - pomimo wad wskazanych przez poprzedników - ma zdecydowanie większe szanse na sukces. wygląda dużo zgrabniej - mogłyby sie jednak uchwyty składać.

pzdr. R

Edited by decumanus

10 godzin temu, pigzip napisał:

Cześć, nie czytałem całego wątku ale powiem tak:

mam hulajke kilka miesięcy. opony bezdetkowe i przebieg 1000km. Przerabiałem baterie, mają ponad 500wh.

Obecnie bateria jest osłonięta profilem alu. Może jutro zrobie zdjęcia

Plik_004 (14).jpeg

Plik_005 (8).jpeg

Plik_006 (7).jpeg

Jak coś to jestem z krakowa

Jaki teraz mozesz dystans pokonac... i jaki koszt takiej przerobki? 

2 godziny temu, iak napisał:

Na koncu filmiku promocyjnego jest powiedziane ze to mistrz w krotkich 10 milowych wycieczkach...

No a chwilę wcześniej mówili o 50km :P

Widzę, że koniec promki, bo chwilę temu były po 1100 z groszem.

Tak sobie myślę, bo hulajnoga małe kółka nie wszędzie pojedzie, raczej głównie miasto, a takim rowerowym czymś z większymi kołami to i po bezdrożach/polnych drogach pewnie by się śmiało dało.

Edited by DyndaS

Jeżdziłem tym max. 12 km a średnio 10

Podstawowa wersja ma 4400 ah a wersja delux 10000 ha

aaaa.jpg

2.jpg

1.jpg

Niestety po konsultacji i technikami z F-Whell twierdzą że wymiana samej baterii z 4,4 na 10 ah nie przejdzie i potrzebna jest zmiana sterowania... dlatego zastanawia mnie fakt że w naszej hulajnodze kolega dołożył ogniwa i wszystko działa...

Edited by ajgor
  • Like 2

Dnia 20.09.2017 o 07:40, Samara12 napisał:

Witam

Czy można gdzieś dostać kupony na Gearbest ?

Xiaomi Hulajnoga elektryczna, CN - wolniejsza wysyłka pociągiem z Gearbest – z kuponem wy365cn60 za 328,99$ + wysyłka Priorityline
Xiaomi Hulajnoga elektryczna, HK - szybka wysyłka z Gearbest – za 379,99$ + wysyłka Priorityline
Xiaomi Hulajnoga elektryczna z TomTop – z kuponem XMSC140 za 399,99$ + wysyłka NoVAT

Dziś napisałem małe podsumowanie o hulajnodze po zrobieniu 500km -> 
LINK

Dnia 20.09.2017 o 16:03, pigzip napisał:

Jeżdżę po krakowie, z kurdwanowa do centrum itp(troche górek)

pozdrawiam z Kurdwanowa :-)

• Like 3

No a ja tak ciągle się gryzę z tym zakupem "elektryka". Ta hulajnoga przyznam, że fajny bajer za 1200 zł przy niskim koszcie eksploatacji, ale nie mieszkam w mieście, więc średnio się to u mnie sprawdzi

Xiaomi wiem, że jakiś rower górski miało wprowadzić do sprzedaży. Wiadomo coś o tym więcej?

2 minuty temu, DyndaS napisał:

Xiaomi wiem, że jakiś rower górski miało wprowadzić do sprzedaży. Wiadomo coś o tym więcej?

Miałbyć w sprzedaży na GB ale cały czas ma cenę z d*py i brak wysyłki, nie ważne jaki kraj wybierzesz 

Edited by Andczejwykopek
  • Like 1

3 godziny temu, pigzip napisał:

Nie polecam jeździć w deszczu 

IMG_3063.JPG

Miał ktoś już taki problem z wtyczka? 

IMG_3065.JPG

rozumiem, że ją otwierałeś wcześniej?

Nie polecam jeździć w deszczu

Zdaje się, że producent też tego nie poleca i teraz chyba wiemy dlaczego...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

• Like 1