Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Battery_Saver napisał:

tu jest problem z kompatybilnością najnowszego FW z niższymi BLE. Należało wgrać niższą wersję DRV i potem niższe BLE.

Ale teraz, w ogóle się włącza? Pewnie nie. :( Pozostaje Stlink albo inny dashboard, obniżyć wersje DRV i przełożyć dashboard z powrotem

mam st linka , tylko skad wziac ble 1.2.9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no będzie problem.

0.7 i 0.9 są dostępne. 

Jeśli  nie masz dostępu do innego dashboardu nawet od zwykłej, to pozostaje flash ESC do niższej wersji DRV, czyli max 1.6, bo ta wersja jest na pewno kompatybilna z niższymi BLE

 

- edit.

 

A i jak wgrywane było? i czy finalnie był sukces czy był jakiś problem? Może coś źle się wgrało, lub wystąpił błąd, lub hulajnoga się rozłączyła albo wyłączyła podczas wgrywania? Czy zresetowała się po wgraniu  (jeśli był sukces)?

Z tymi nowymi wersjami, to najbezpieczniej jest wgrywać przez XiaoFlasher. Ogólnie to nawet po wgraniu tego BLE hulajnoga powinna się włączyć z pikaniem i błędem, choć to jest najnowsza wersja DRV i tutaj nie mam konkretnie doświadczenia - ze starszą tak, może w tej najnowszej wersji jest tak zrobione, że jest cegła... 

Edytowane przez Battery_Saver
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Battery_Saver napisał:

no będzie problem.

0.7 i 0.9 są dostępne. 

Jeśli  nie masz dostępu do innego dashboardu nawet od zwykłej, to pozostaje flash ESC do niższej wersji DRV, czyli max 1.6, bo ta wersja jest na pewno kompatybilna z niższymi BLE

 

- edit.

 

A i jak wgrywane było? i czy finalnie był sukces czy był jakiś problem? Może coś źle się wgrało, lub wystąpił błąd, lub hulajnoga się rozłączyła albo wyłączyła podczas wgrywania? Czy zresetowała się po wgraniu  (jeśli był sukces)?

Ogólnie to nawet po wgraniu tego BLE hulajnoga powinna się włączyć z pikaniem i błędem, choć to jest najnowsza wersja DRV i tutaj nie mam konkretnie doświadczenia - ze starszą tak, może w tej najnowszej wersji jest tak zrobione, że jest cegła... 

Baterry_saver , wgrane tylko ble 0.90 , był sukces w apce i nagle pikanie i przestała sie włanczac , nowka sztuka kumpel wkoooorwiony bo tylko z pudełka wyjąl heheheh ,no nic jutro ma mi ja dac i bede dłubał , spoko wgram jej po kablu stlinkiem drv 1.5.5 , tylko kwestia czy zagada , czy bebechow nie zmieniali , znalazłem nawet m365recpro2 ale ble nigdzie nie widze , a dopiero sie doczytałem na netach ze nie trzeba ble obnizac , da sie apką odrazu odblokowac , f*ck

Edytowane przez sebekcrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy. Teraz widzę, że piszesz o PRO2 czyli tej najnowszej a nie tej PRO#2 tej po PRO pierwszego wypustu. Więc piszę zanim zrobisz gorzej niż jest:

BLE i DRV dla PRO i PRO2 są inne! Nie są kompatybilne w sensie - nie można wgrać DRV od PRO do PRO2! Pliki wymagają małych modyfikacji i bez tego NIE DZIAŁAJĄ

Tu: https://pro2.cfw.sh/ jest generator dla PRO2

Tu: https://1s.cfw.sh/# dla 1S

a wszystkie pliki do flashowania Stlinkiem DRV dla PRO2 masz tu: TU

a dla 1S masz TU

tam jest też stockowy DRV w pliku .bin i na początek najpewniej jego użyć

Więc teraz jak przeczytałem wszystko co napisałeś jeszcze raz, problemem jest to, że pewnie wgrałeś BLE od PRO1 do PRO2 :(

W takim wypadku chyba pomoże tylko wgranie BLE stlinkiem, ale BLE dla PRO2. A takie cuda widziałem tylko wbudowane w XiaoFlashera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Battery_Saver napisał:

Chyba się nie zrozumieliśmy. Teraz widzę, że piszesz o PRO2 czyli tej najnowszej a nie tej PRO#2 tej po PRO pierwszego wypustu. Więc piszę zanim zrobisz gorzej niż jest:

BLE i DRV dla PRO i PRO2 są inne! Nie są kompatybilne w sensie - nie można wgrać DRV od PRO do PRO2! Pliki wymagają małych modyfikacji i bez tego NIE DZIAŁAJĄ

Tu: https://pro2.cfw.sh/ jest generator dla PRO2

Tu: https://1s.cfw.sh/# dla 1S

a wszystkie pliki do flashowania Stlinkiem DRV dla PRO2 masz tu: TU

a dla 1S masz TU

tam jest też stockowy DRV w pliku .bin i na początek najpewniej jego użyć

Więc teraz jak przeczytałem wszystko co napisałeś jeszcze raz, problemem jest to, że pewnie wgrałeś BLE od PRO1 do PRO2 :(

W takim wypadku chyba pomoże tylko wgranie BLE stlinkiem, ale BLE dla PRO2. A takie cuda widziałem tylko wbudowane w XiaoFlashera

no dokładnie troche namieszałem , tak chodzi o pro2 , nie pro , nie pro1/2 :) , spoko chetnie uzyje xiaoflashera , ale jak sie z nim połaczyc ? jak popsułem ble , potrzebuje blerecPro2

zrobilem to na szybko z marszu bo nie miałem czasu , ale cos mi mowiło zrob to na spokojnie popytaj wojka google , rutyna zgobiła , robilem to setki razy

Edytowane przez sebekcrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze..., że kurczę nie widziałem jeszcze nigdzie dostępnego BLE dla PRO2 w sensie surówki do wgrania. Nie wiem co ja bym zrobił w takiej sytuacji. No na pewno bym spróbował przeflashować stlinkiem to co jest dostępne licząc na to, że dashboard wstanie i będę mógł użyć xiaoflashera lub stockowej apki.

Zobacz tu: https://hackm365.com/x/B-L-E/ ale nie widze tutaj BLE strikte pod PRo2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Battery_Saver napisał:

powiem szczerze..., że kurczę nie widziałem jeszcze nigdzie dostępnego BLE dla PRO2 w sensie surówki do wgrania. Nie wiem co ja bym zrobił w takiej sytuacji. No na pewno bym spróbował przeflashować stlinkiem to co jest dostępne licząc na to, że dashboard wstanie i będę mógł użyć xiaoflashera lub stockowej apki.

Zobacz tu: https://hackm365.com/x/B-L-E/ ale nie widze tutaj BLE strikte pod PRo2

no powiem Ci ze i ja myslałem ze to pestka , jak bym wgrał inne drv to plik drvrecpro2 jest , a teraz d*pa , napisalem maila do scooterhacka i camialfa , moze mam nadzieje odpiszą , a jak nie bo pewnie takich jak ja pisze do nich setki osob , to sproboje ten recpro2 , ale wątpie by to pomogło , ale narobiłem heheheh

 

no obszukałem wszystko , jest wszystko do pro2 oprocz tego ble , maskiera jakś , pozostało liczyć na łaske hakierów

 

Edytowane przez sebekcrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Battery_Saver napisał:

Nie zazdroszczę :/

daj znać co i jak z tego wszystkiego wyjdzie

mam dobre wieśc , chlopaki z xiaoflashera dali mi wszystkie pliki do nowych wersji razem z opisami gdzie sie podłaczyc do nowych dashbordow i controlerów , bliki nowe ble tez mam , takze bedziesz mogł zedytowac ten post z stlinkiem i dodac nowe wersje , czekam na hulajke i jak zaladuje stlinkiem to dam znac czy działa i czy kompatybilne na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Battery_Saver napisał:

ok, to bardzo dobrze słyszeć. Pisz jak coś będzie wiadomo. Zrobię nowy poradnik dla wersji PRO2 i 1S, podeślij linki do plików na privie

oki poszło , bez tego STM32 ST-LINKutility.exe , bo by nie weszlo na pw , był w wersji 4.4.0 jakby co ,poprzedni miałem 4.1.0 , odrazu przeinstalowałem

Edytowane przez sebekcrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2020 o 13:18, Battery_Saver napisał:

opisz dokładniej w czym jest problem. Po samym podłączeniu dashboardu uruchamia się czy nie? Jeśli nie, to albo źle podłączyłeś albo jest uszkodzony. Po samym podaniu napięcia 5V powinien się normalnie włączyć

niekoniecznie , moze jest zablokowany , na dniach sprobuje jeszcze raz , wtedy nie miałem zbytnio czasu , po za tym nie daje mi to spokoju ciagle o tym mysle ze nie podołałem , taka wewnetrzna poraszka , jak pierwszy raz robiłem kontroler według twojej instrukcji tez mi nie poszlo za pierwszym , ale po godz doszedłem , jesli dash jest sprawny to musi sie udac . , xiaoflasher pisał ze musi działac , zapodał trik ze sproboj wyjac stlinka z usb i ponownie wsadz i powinno zadziałac , zobaczymy

hulajka sie zachowuje jakbys do m365 wgrał np ble pro , miga tylna lapka a ekran zero reakcji 

Edytowane przez sebekcrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dashboard NIE jest uszkodzony to się musi uruchomić po podaniu 5v. Oczywiście robisz to PO ODŁĄCZENIU od hulajnogi wszystkich przewodów. Jeśli układ nie reaguje na napięcie to znaczy, że jest uszkodzony lub źle podłączony. Podłącz +5V np tak jak na obrazku poniżej:

 

3030.thumb.png.3405a3dadd33c6ce1375558866c6d78e.png

 

Jeśli nie ma żadnej reakcji - masz uwalony układ. 

Oczywiście wylutowałeś kondensator C6? No ale jeśli układ nie daje oznak życia po podaniu napięcia - to nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2020 o 22:05, Battery_Saver napisał:

Jeśli dashboard NIE jest uszkodzony to się musi uruchomić po podaniu 5v. Oczywiście robisz to PO ODŁĄCZENIU od hulajnogi wszystkich przewodów. Jeśli układ nie reaguje na napięcie to znaczy, że jest uszkodzony lub źle podłączony. Podłącz +5V np tak jak na obrazku poniżej:

Jeśli nie ma żadnej reakcji - masz uwalony układ. 

Oczywiście wylutowałeś kondensator C6? No ale jeśli układ nie daje oznak życia po podaniu napięcia - to nie ma znaczenia

nie uwiezycie , te blepro2 zero reakcji , po podpieciu pradu 5v i gnd nic , pomyslałem lipa popsute , wiec mysle zapodam bleprorec -poszlo wyswieplacz sie zapalił działa , odpalam apke lacze przez blototh , i tak ble 0.90 , drv 2.1.8 , no dobra zapodaje jej drv 1.5.5 - działa , ale jak to przeciez miało byc niekompatybilne , nic nie rozumiem 

no dobra jade na testy , słabo jedzie jakby stock , podnosze koło 32km , podczas jazdy max 28,29 wtf 

wchodze na generator zrobic nowy soft , zaden generator nie działa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, Morphine napisał:

Jakieś patenty ktos cos ?

W dwóch silnikach po prostu powiększyłem lekko otwór w plastiku.

Raz okrągłym pilnikiem, drugi raz rozgrzanym wentylem z przetartej dętki.

A zrobiłem to po pierdyliardzie* prób na sucho (bez opony)

 

* więcej niż 3

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Morphine Tak, zamontowałem większą baterię i musiałem uszczelnić wydruk 3d.

Pod ręką miałem akurat silikon do uszczelniania silnika w samochodzie, "pięknie" to później wyglądało bo specyfik był czerwony ;-)

Co do silnika to sama pokrywa jest uszczelniona, gorzej jest z łożyskami.

Pamiętaj że, sama hulajnoga ma sporo innych dziur w obudowie, sprawdź je również.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2020 o 19:00, Tidnes napisał:

@Morphine Tak, zamontowałem większą baterię i musiałem uszczelnić wydruk 3d.

 

 

Dnia 15.11.2020 o 19:00, Tidnes napisał:

@Morphine Tak, zamontowałem większą baterię i musiałem uszczelnić wydruk 3d.

 

Dnia 15.11.2020 o 19:00, Tidnes napisał:

@Morphine Tak, zamontowałem większą baterię i musiałem uszczelnić wydruk 3d.

 

 

Dzięki za odpowiedź.

Jak łożysko uszczelnić ?

Ktos tam pisał, ze uszczenial samą pokrywę silnika ale również nie widzę sensu.

Na pewno podest pod spodem będę uszczelnial ale tylko z zewnątrz bez odkręcania. No i wspomniane przez Ciebie dziury na obudowie ale tam już są uszczelki.

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Niestety - nawet nie bardzo wysilona m365 (650W) i po 2tys km wywaliło kondensator.

Tranzystory wyglądają OK (pomiar daje takie same wartości na wszystkich), a hulajnoga jest głośna i ma skoki obrotów - ale małżonka dała radę wrócić z pracy 7km....

Czy ktoś może wie, co to za kondensator?

Spalone elementy to C3B oraz R6B. Rezystor odczytałem 2002 (czyli 20K, 2%), ale kondensator - niestety pozostaje dla mnie zagadką.

Może ktoś coś wie na jego temat?

plytka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2020 o 21:54, stefanx napisał:

Spalone elementy to C3B oraz R6B

spojrzyj na schemat

1992C5EC-DA6D-480F-B022-D69BB1E7A40B.thumb.jpeg.83e3788ec50f43812419a139b30df847.jpeg

3 godziny temu, Morphine napisał:

Czyli co, sprzedać hulajnogę zanim przejadę 2 tys km ?

niestety tak bywa. części elektroniczne raz są lepsze raz są gorsze.

czasami zdążą się że, od razu z "fabryki" są uszkodzone

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, spotkał się ktoś z czymś takim że dzwonek nie sięga do zaczepu na błotniku? Błotnik jest chyba zamiennik, ale mam oryginał obok i wymiary te same, brakuje jakieś 5cm przy obróconym max w górę dzwonku, jest możliwe że ktoś zmienił za krótszą kierownicę czy coś?

m365 pro produkcja 2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

262b76ec-93f9-41a9-856b-2022e100232a.jpgIMG-20210218-203040.jpg

Jeszcze bardziej zgłupiałem jak na zdjęcia spojrzałem, tak jakby moja kierownicą była za krótka albo podest za długi, nie jest to na pewno podróbka, w środku normalnie bebechy m365 pro, bateria etc. moc oraz zasięg też się zgadza... Może były jakieś wersje o innej długości czy coś? Kierownicę nową założyłem bo stara miała alu zaczep już z luzami, zdjęcie z nową kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie zagadki jest proste: Masz założoną kolumnę od wersji zwykłej, która jest krótsza o około 5cm od wersji PRO. Kolumny od wersji PRO są dwa, trzy razy droższe niż te od wersji zwykłych oraz są dużo słabiej dostępne. No i są dłuższe, ponieważ hulajka w wersji PRO ma dłuższy podest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...