Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś jeszcze miał wątpliwości... Nie aktualizujcie oprogramowania sterownika jeśli wam jakiekolwiek modyfikacje miłe! 

Przez przypadek zaktualizowałem, o ile z 1.5.1 da się jeszcze wrócić (z tym dostałem hulajnogę) to z najnowszego, 1.5.4 się nie da- program nie jest w stanie zczytać nawet wersji soft'a :( W sieci jak dotąd cisza o tej wersji, przynajmniej w językach które potrafię czytać. 

Edytowane przez piciu256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixelq'u proszę daj namiary na schemat i wsad do tego "ekranika"

 

Grupa na telegramie

t.me/LCDM365ESP32

t.me/LCDM365ESP32English

 

https://tinyurl.com/yal3od5f

Jeśli ktoś jeszcze miał wątpliwości... Nie aktualizujcie oprogramowania sterownika jeśli wam jakiekolwiek modyfikacje miłe! 

Zawsze powtarzam... po co wam MiHome a w nim hulajnoga.

Jeden klik i pozamiatane.

 

Pewna i zawsze działająca metoda to przeprogramowanie kontrolera BLE przez St Link V2.

 

https://github.com/CamiAlfa/stlink_m365_BLE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Home mi po to że używam blokady postojowe kiedy idę do sklepu na 2 minuty np. żeby nikt nie odjechał hulajką :(

Aplikacja Ninebot jest bezpieczna pod względem aktualizacji, przynajmniej ja jak nią zaktualizowałem soft'a to nic nie zablokowało, tylko niestety po modyfikacji coś się popsuło i nie mogłem wgrać innego (sterownik odrzucał plik) a Ninebot nie chciał się wogóle połączyć, więc zainstalowałem Mi Home... reszta to historia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie, moja hulajka to m365pro, po wymianie sterownika na nowy mam wersję softu 1.6.1, aplikacja m365 tools i m365DownG łączą się przez bluetooth ale żadnych danych nie wyświetlają (aplikacja mi home działa), wcześniej miałem sterownik z wersją softu 1.5.5 i wszystko hulało można było wgrać przez m365 DownG zmodowany soft.

1.Czy jest jakaś możliwość zmodować soft na wersji sterownika 1.6.1 ?

2. Czy jest możliwość wgrania softu 1.5.5 ?

3. Czy to normalne że na wersji softu sterownika 1.6.1 nie działają alikacje m365tools i m365 DownG?

Proszę poradźcie coś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pixelq napisał:

Jeśli trafiła do serwisu to dokonali aktualizacji wszystkiego czyli BLE, ESC i BMS.
Problem jest z BLE, ma za wysoka wersje.

Jedyne co pozostaje to „stlink v2” i przeprogramowanie ble lub czekać może CamiAlfa coś wykonuje.

https://github.com/CamiAlfa/stlink_m365_BLE

Dziś zrobiłem aktualizacje do 1.6.6 ale dalej jest to samo. BMS mam wersję 1.2.6 . Co to jest ten BLE, jak sprawdzić wersję? Nie widzę żadnej informacji o BLE w aplikacji mi home a tylko ta aplikacja mi działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem aktualizacje do 1.6.6 ale dalej jest to samo. BMS mam wersję 1.2.6 . Co to jest ten BLE, jak sprawdzić wersję? Nie widzę żadnej informacji o BLE w aplikacji mi home a tylko ta aplikacja mi działa 

To jest BLE... tam również jest FW
bcbe5d269a05f7a21f899d7d2979e644.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa kolumna zamontowana, wykonana znacznie lepiej niż wersja poprzednia, nie tylko wzmocniony zaczep i śruba ale też spasowanie znacznie lepsze. Bujanie na boki także występuje po odpięciu, może założę jakieś podkładki, warto według mnie dodać oring pod śrubę zaczepu aby miała możliwość ruchu, oczywiście trzeba ją wtedy loctite potraktować. 

Dobieranie się do BLE z programatorem sobie narazie daruję, na fabrycznym sofcie hulajka jeździ znacznie płynniej, nie faluje prędkość, jedynie trochę wolniej jedzie, ale to 10" rozwiąże. Inna sprawa iż odnoszę wrażenie że nowy soft daje trochę większa moc niż stary? Może to placebo, ale takie odniosłem wrażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiłem z tego linka. 10" zwiększy prędkość maksymalną, bo jest ona zależna od prędkości kątowej silnika, nie mocy, nie w moim przypadku w każdym razie bo lekki jestem. Jedynie może to utrudnić trochę ruszanie (większą prędkość zaskoczenia silnika oraz mniejszy moment obrotowy) pewnie się będę bawił w downgrade, ale się nie spieszę. 

 

edit: Zrobiłem parę testów, najnowszy soft działa całkiem fajnie- moc przy rozpędzaniu 570W, pod względnie mocno nachylone wzniesienie 250W mocy stałej z prędkością 20km/h, do tego można zmieniać tryb podczas jazdy, a przy tym wszystko działa znacznie płynniej niż na starym zmodyfikowanym. Jedynie prędkość max 26 zamiast 30 i brak możliwości korekty prędkości z większymi kołami zniechęcają do jego używania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Pro w wersji 1.6.6. Wcześniej miałem Emkowo800W ale wydawało mi się że mega zjada mi baterie i chciałem wgrać inny soft. Ale wpadł mi ten nowy 1.6.6 i ogólnie jest ok ale ogranicza mnie tylko tak jak mówisz do 26km/h. W ogóle poleca ktoś ten Emkowo800W czy tylko ja odniosłem zbyt mylne wrażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrałeś przez MiHome ostatnia wersje FW to na razie masz pauzę od „dłubania”.

Emkowo coś tam to po prostu wygenerowany FW i tyle... żadnej magii, sam sobie możesz wyklikać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Xeivra napisał:

Tak wiem korzystałem z tej strony https://m365pro.scooterhacking.org/ . Tylko pytałem bo może ktoś korzystał z emkowo800w.

kozystałem z emkowo 800w to to samo poprostu wygenerowany gotowiec , zwiekszone dawki pradu , nic wiecej tam nie ma 

12 godzin temu, pixelq napisał:

 

Emkowo coś tam to po prostu wygenerowany FW i tyle... żadnej magii, sam sobie możesz wyklikać.

 

dokładnie jak mowi pixel

Edytowane przez sebekcrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2019 o 14:29, TURBOZB napisał:

Zostaw wszystko z 1.3.8 i wgraj tylko DRV 1.5.5

Nic to nie dało... Podłączyłem stary wyświetlacz, wgrałem samo DRV  1.5.5 z wersji pro, podłączyłem nowy wyświetlacz i nadal to samo, miga kod 14 i hulajnoga ciagle pika. Załączam co wyświetla się po podłączeniu wyświetlacza z wersji pro po wgraniu DRV 1.5.5.Screenshot_20190910-140316_M365_downG.thumb.jpg.e86d19f1e7a4d31b59dae2d472a21b23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 14 oznacza problem z manetką przyspieszenia. Stawiałbym na problem z podłączeniem jej do samego paneluy. Sprawdź dokładnie kabelki, wtyczki i gniazdo a także jego luty czy nie ma tam problemów. Zrób to na spokojnie. Jeśli nie znajdziesz żadnego problemu, możesz dać zdjęcia, może ktoś coś zauważy. Ewentualność jest też taka, że sam panel jest uszkodzony - to też trzeba wziąść pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pixelq to normalne, u mnie jest to samo i u każdego z panelem bez modyfikacji tak będzie. No chyba, że ktoś ma orginał. Przy tych dashbordach tak to właśnie wygląda. Żeby pokazywało poprawne wersje trzeba przeflashować, popularnie mówiąc StLink-iem. U mnie tak wygląda: 

 

20190911_070731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje problem prozaiczny.
W tym ble coś jest nie tak z kabelkami lub wtyczka podłączana do klamki hamulca.

A tak przy okazji ostrzegam lojalnie przed tą podróbką
240a96db79e0335155008dd7df4e0009.jpg
Zeznaje że, ma wersje oprogramowania 572
i oszukuje zawsze iż kontroler (DRV) ma wersje 151.
Cała zabawa kończy się mistycznym błędem 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygenerowałem sobie kilka softów do m365 ze strony https://m365.botox.bz/

Mam takie problemy:

1. Jaką prędkość maksymalną bym nie ustawił do rozpędza się maksymalnie do 28,5 km/h (75kg wagi)

2. Przy maksymalnej prędkośći zaczyna przyhamowywać z 28 do 27, potem znów rozpędza się do 28 itd. Czuć takie zwalnianie i przyspieszanie.

3. Po zatrzymaniu, jak już prowadze hulanogę to czuć że przez kilka sekund przednie koło hamuje, potem już normalnie się toczy "na luzie"

Mieliście podobne problemy?

Jakieś porady?

Może źle soft generuję? Próbowałem rożne moce, rożne prędkości maksymalne.

 

 

 

Edytowane przez smalecwks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkości maksymalne powyżej 30kmh są do osiągnięcia przy naładowaniu akumulatora na 100% do powiedzmy 70% jest to zależne od napięcia które spada wraz z rozładowywaniem ogniw i tak na prawdę każdy egzemplarz ma trochę inaczej bo każdy ma baterie zużyte w innym stopniu, każdy ma inne parametry jak waga wiatr nachylenie terenu itp. 

Takie falowanie niestety jest normalne ponieważ prędkość jest wyliczana na podstawie obrotów silnika.

To też jest normalne. Winny tutaj jest kers i sama konstrukcja silnika. 

 

Podsumowując: wszytko jest tak jak powinno

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Battery_Saver napisał:

 

Takie falowanie niestety jest normalne ponieważ prędkość jest wyliczana na podstawie obrotów silnika.

To też jest normalne. Winny tutaj jest kers i sama konstrukcja silnika. 

 

Podsumowując: wszytko jest tak jak powinno

 

 

co Ty gadasz , wcale nie jest to normalne , mi nic nie szarpie , i hulajka leci z predkością 30 jak naladowana i 29 jak zostało 10% baterii, wszystko zalezy jak soft wygenerowany 

tu masz moje 2 softy ktore wlasnie zrobiłem 

jeden do wersji pro ,drugi do zwykłej m365

sprobuj tego i zobacz czy szarpie

 

sebek soft m365.zip

sebek soft pro.zip

pierwszy zwykły , drugi pro

Edytowane przez sebekcrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebekcrx

Nie wiem jak inni, ale ja nie pobieram i tym bardziej nie instaluje plikow, zwłaszcza tych o których udostępniający nie napisał żadnych szczegółów. Podaj parametry jakie ustawiłeś i wtedy każdy będzie mógł sobie wygenerować taki soft i sprawdzić.

 

Co do szarpania - nikt nie pisze o szarpaniu, tylko tzw. falowaniu prędkości a to zupełnie inna sprawa. U mnie też nie ma żadnego szarpania, jest tylko powyższe zjawisko i to nie tylko umnie, ale jak widać u kolegi który o to zapytał i u zdecydowanej większości użytkowników CFW. 

Niech mi tutaj napisze ktoś, komu nie faluje prędkość na customie na prędkościach w okolicach 30km/h. Bo póki co - jesteś wyjątkiem. 

 

I PS. Daj mi konkretny opis tego jaki wygenerować FW, aby przy 10% lecieć na prostej 29km/h - stestuje i dam znać. Ale od razu napiszę, że ja przeprowadzałem na swojej hulajce testy z CFW dobrych parę miesięcy, skrzętnie notując parametry i robiąc statystyki i wybacz, ale nie udało mi się uzyskać ani braku falowania przy wysokich prędkościach ani prawie maksymalnej prędkości przy 10% (27km/h i owszem, ale 29km/h - w życiu).  

 

I PS2: Bierz pod uwagę to co napisałem wcześniej:

 

15 godzin temu, Battery_Saver napisał:

...i tak na prawdę każdy egzemplarz ma trochę inaczej bo każdy ma baterie zużyte w innym stopniu, każdy ma inne parametry jak waga wiatr nachylenie terenu itp. 

 

pozdro i czekam na konkretne setupy CFW - chętnie stestuję

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest.

Proponuje że, jeśli ktoś ma propozycje z FW to poproszę o link z parametrami.

Nie zip/bin.

Admin forum tez się ucieszy.

 

Np.:

https://m365.botox.bz/?version=DRV142&normal_max_speed=29&eco_max_speed=26&motor_power_constant=49000&instant_eco_switch=on&voltage_limit=52.00&bms_uart_76800=on

Oczywiście nie próbujcie generować i wgrywać fw z tego linka... zakończy się błędem 21 - błąd komunikacji z BMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smalecwks wygląda że nie faluje czy nie faluje? 

Daj konkretnie namiar na to forum na generator z którego korzystałeś i screen z wszystkich pól formularza. Chętnie stestuje tylko że chyba Ty masz wersję zwykłą A ja mam z dashbordem od pro, więc może być zupełnie inny rezultat, ale spróbować nie zaszkodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Battery_Saver said:

@smalecwks wygląda że nie faluje czy nie faluje? 

Daj konkretnie namiar na to forum na generator z którego korzystałeś i screen z wszystkich pól formularza. Chętnie stestuje tylko że chyba Ty masz wersję zwykłą A ja mam z dashbordem od pro, więc może być zupełnie inny rezultat, ale spróbować nie zaszkodzi. 

To na pewno robi różnicę, ja ma standard, nie pro

Jechalem na razie 2 razy po 7 km i nie było falowania

Generatora używam tego: https://m365.botox.bz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariusz13 napisał:

Predkosc 30km na sport moc 800w

Tryb D predkosc 30km moc 650w 

Jakie to wartości 

Motor power constant: 

Przeliczanie wartości:
Sport max battery current: (51575/oczekiwanamoc)*17000
Sport max phase current: (mocbaterii-obliczonawyżej)*(wartość między 2.0-2.5)

np. moje ustawienie (dla mocy 800w) to:
Sport max battery current:(51575/32237)*17000=~27200
Sport max phase current: 27206*2,2=~60000

Zestawienie wartości parametru silnika z mocą:

Spoiler

51575 – 500W
46886 – 550W
42979 – 600W
39673 – 650W
36839 – 700W
34383 – 750W
32237 – 800W – najwyższa bezpieczna moc
30338 – 850W
28653 – 900W
27145 – 950W
25788 – 1000W

1 godzinę temu, mariusz13 napisał:

A wywalenie KERS-a?Jak go wywaliłem,hulajka na pewno ma większy zasięg.Wywaliłem w znaczeniu jest na 40 km.

 

nie polecam , zluzuje silnik po puszczeniu gazu , po dodaniu jest takie pukniecie , nie jestem pewien czy to zdrowe dla silniczka i troche jest to denerwujące wiec zostawiłem

 

Bedac na granicy zycia i smierci robiac te foto, po wgraniu tego softu jest tak , ale czego sie nie robi 

20190912_124803.jpg

Jedzie plynnie nic nie szarpie ani faluje

Edytowane przez sebekcrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...