Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, mariusz13 napisał:

W mojej z 2019 jest stalowy zaczep i śruba o innej konstrukcji .

image;s=1000x700

ta śruba lubi sobie pęknąć ? zawias mam aluminiowy ale jest idealnie prosty po 650km przebiegu,zwalniam przy krawężnikach a kierownice rękami to muskam,żeby jak najbardziej ja odciążyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/2/2019 at 6:50 PM, pixelq said:

Taki konwerter by się przydał... autor: bjorn

28e110c14be764a2df25aa3eb6dcd21c.jpg

a6b1c211f3b9e9520e19bbd6d62fe463.jpg

Czy jak zamawiam HB-100 XTECH z Ali, to wszystko jedno czy zamówię front czy rear (bo tu chodzi bardziej o adapter)? Czy hamulce same w sobie również się różnią i np. ważne aby wziąć np. rear.

Poza tym widzę, że adapter na front bardziej przypomina to co ludzie wstawiają do hulajnogi. Zastanawiam się czy pilnikiem i wiertłem przypadkiem nie dałoby się pomóc wpasować w emkę.

No i ostatnie pytanie czy z tym hamulcem tarcza 120 mm będzie pasować?

Edytowane przez Kazimiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/31/2019 at 10:52 PM, pixelq said:

 

 

Panie i Panowie,

 

Z wielka przyjemnością pragnę poinformować że, Michał Jach stworzył ku wielkiej radości dla ludzi z iOS port m365 downG

https://apps.apple.com/pl/app/m365-downg/id1474348198

 

Hip, hip huraaaa emoji16.png

 

zainstalowana..... ale nie uruchamia się :( widze white screen z napise m365 i to wszystko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam hulajnoge m365 pro po gwarancji, ( silnik padł po 2 dniach od kupna).

Wymienili jej również płyte główną z wersją firmware 1.6.0 w standardzie i teraz jak chce zmienić firmware appką m365_DownG to co prawda aplikacja lączy się z hulajnogą ale kiedy clickam check ver. appka pokazuję tylko "Asking Scooter Version" i nic wiecej się nie dzieje. Wczesniej wszystko działało normalnie, mialem wersje firmware 1.5.5.

Wiecie może jak to naprawić? Jest może jakas inna applikacja do wgrywania softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowana..... ale nie uruchamia się  widze white screen z napise m365 i to wszystko

A BT załączył ?
Jaki iOS i wersja BLE w hulajnodze ?

b999321783ebfd1fd5b41461e89871dd.jpg

Wiecie może jak to naprawić? Jest może jakas inna applikacja do wgrywania softu?

Niestety tylko st-linkiem v2
Po googlaj... są nawet filmiki na YT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy, pomoże ktoś założyć konto na stronie z częściami do hulajki z Ukrainy? Niestety to mnie przerasta, numeru telefonu polskiego nie akceptuje i wogóle ciężko idzie przez translatora, chyba że ktoś ma namiary do gościa by bez rejestrowania kupić, potrzebuję zestaw do konwersji na 10" i przedewszystkim wzmocniony zaczep z poprawionym mimośrodem, ten który ma moja m365 już jest wygięty a kierownica lata na boki :/

Ponoć w nowszych jest poprawiony mechanizm, ale nie udało mi się takiego znaleźć. 

Liczę na waszą pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariusz13nie nie opłaci się, bo za 200 to ja mogę (teoretycznie) mieć naprawioną kierownicę i koła 10", poza tym chcę się pozbyć bubla fabrycznego, nie dać mu kolejną szansę ;)

@pixelq https://skylots.org/search.php?search=m365&seller_id=41190131&desc_check=0&catid=0&lang=uk#? ktoś dał info sporo stron temu o tym sklepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... Aleksander.

Zatrzask i tarcze dawno temu u niego nabyłem.

 

No to tak.

Zainstaluj aplikacje Telegram

Podłącz się do Ukraińskiej grupy https://t.me/M365PartsUA/25

Tam spotkasz go pod nikiem @kompmaister

 

Rozważ jeśli zawias jest dla Ciebie zbędny...

https://vilda.lt/product/xiaomi-m365-clamp/

 

https://allegro.pl/oferta/mocowanie-tuleja-blokada-zaczep-xiaomi-m365-8326570801

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.pl%2Fulk%2Fitm%2F173877282930

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukrainiec sprzedaje też wzmocnioną i pogrubioną śrubę do kompletu ze wzmocnionym zaczepem, uwzględniającą luzy na mocowaniu, mam suwmiarkę i luz nie jest duży (0.2mm) ale pomnożony razy 2 elementy ruchome i długą dźwignię daje spory ruch kierownicy. Fabryczny mechanizm ma zaczep z gównolitu także itak bym musiał wzmocniony zakupić co się nie kalkuluje. 

@pixelqniestety w przepełnionym pociągu bez składania nie da rady :/ Dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy poprawiony ponoć trzyma się dobrze, jednak dostępny na alledrogo jest tylko ten stary felerny mechanizm. 

Popełniłem błąd kupując hulajkę ze starym zamiast czekać aż się ciekawa oferta z nowszą pojawi więc muszę dłubać, za to będę miał pewność że nie strzeli. 

Stary mechanizm nie jest kompatybilny z nowymi elementami, nowy jest trochę inaczej zbudowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem bo nie brałem tego pod uwagę ;) Nowy zaczep też idealny nie jest, acz na pewno znacznie lepszy niż stary, tak czy tak lubię grzebać i wersja ukraińska wydaje się najbezpieczniejsza z opcji ze składaniem, itak potrzebuję zestaw do 10" więc nie będę musiał podwójnie za przesyłkę płacić. Nie rozumiem tylko czemu ty tak bardzo chcesz mnie przekonać aby iść w rozwiązanie jak producent nakazał? 

Edytowane przez piciu256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dostępu do drukarki 3d także muszę przepłacić za cały zestaw konwersji na 10", inna sprawa że hulajka mnie sama zmusiła do zakupu całego mechanizmu, tj kierownica się właśnie złożyła, zaczep nie pękł ale się wygiął na tyle aby przepuścić i uszczerbić gniazdo w efekcie. Moje słowa poprzednie były przy założeniu że sprzedawca ma w ofercie mechanizm starego typu, kupić u ukraińca byłoby taniej i potencjalnie lepiej (100 za mechanizm+ 100 za konwersję 10"< 200 za mechanizm+100 za konwersję) jednak to już teraz nie ważne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wygląda solidnie, tylko gdzie i jak to zamontować? Czy to się montuje do zaczepu fabrycznego czy zamiast niego? Z linku pod filmem się dowiedziałem że jest to coś mające na celu wzmocnienie połączenia zacisku fabrycznego, także w moim przypadku się nie nada bo on już nie istnieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2019 o 20:13, czesiek napisał:

Jest sporo filmów na YouTube

 

Dnia 1.09.2019 o 09:45, pixelq napisał:


 

Fajnie jak by połączyli jedno i drugie, i wyeliminowali oryginalny zawias i stworzyli nowy.

Edytowane przez mrosi
Czy edycja cytowanej zawartości sprawia ból...?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownica się właśnie złożyła, zaczep nie pękł ale się wygiął na tyle aby przepuścić i uszczerbić gniazdo w efekcie.

Poproszę o zdjęcie jak to wyglada.

Fajnie jak by połączyli jedno i drugie, i wyeliminowali oryginalny zawias i stworzyli nowy.

To mi się podoba i tego mi brak (Hulajnoga oem Xiaomi podobna)

Amortyzator można nabyć po warunkiem minimalnego zamówienia 10 sztuk

a60c3fb3326d45534fe3cc8369609452.jpg

 

Turbo montaż na M-ce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mariusz13 napisał:

Pytanie ile cykli pracy zawieszenia wytrzyma przewód doprowadzający zasilanie do silnika,teraz raczej się mocno nie przemieszcza,Najszybciej chyba mógłby ulec uszkodzeniu przy wejściu do ramy???????Chociaż jak nie sprawdzisz to nie wiesz.

wyaje mi sie ze nie powinno sie nic dziać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2019 o 01:37, mariusz13 napisał:

Nie sądzę żeby były problemy z 10  ,prędzej by mnie martwiła duża ilość połączeń śrubowych,to wszystko z czasem będzie miało luzy,i pytanie ile cykli pracy zawieszenia wytrzyma przewód zasilający silnik,poza tym wtedy już byś nie uważał na żadne nierówności i  akumulator łatał co tydzień,a zamiast śrubek na dole to były by motylki żeby szybciej odkręcać.Ale jak kupisz ,pojeździsz  10.000 km to może kupię,oczywiście jak dobrze to ocenisz.Pytanie jak mostek by to  zniósł,w końcu jest sporo dłuższa dźwignia żeby skręcić,a mostek jest na 4 śrubkach ,które musiałem wkręcić na klej bo się luzowały.Jak zapisze sobie zdjęcie zamontowanego tego na hulajce,powiększ i zobaczysz że błotnik ma dużo miejsca do opony-ciekawe jaki jest tego skok,a amortyzator ma nakrętkę na śrubie centralnej,czyli ma regulowaną twardość.

na przewod mozna załozyc jakąś koszulke gumową zeby nie latał , na połaczenia srobowe dac podkladki sprezynujace zeby sie nie odkrecalo od drgan , aku mozna obłozyc jakas gabką samorozprezna - trzyma super nic nie lata wtedy , mysle ze taki amorek moze byc niezły

Dnia 3.09.2019 o 21:02, pixelq napisał:

Poproszę o zdjęcie jak to wyglada.

To mi się podoba i tego mi brak (Hulajnoga oem Xiaomi podobna)

  to co robimy grupowe zamówienie ??? 

Edytowane przez mrosi
Edycja cytowanej zawartości przekracza możliwości...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja hulajka to m365 pro, po wymianie sterownika na gwarancji pewnie z jakimś najnowszym softem nie działa mi apka m365 tools, tzn łączy się z bluetooth ale w apce nie ma żadnych danych. poprzedni sterownik zanim uległ awarii miał wersję softu 1.5.5 i wszystko działało, teraz nie wiem jaki jest soft bo nie mogę się połączyć ale pewnie jest jakiś nowszy i odczytu danych brak, ma ktoś jakąś radę ???

Edytowane przez gucio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TURBOZB napisał:

Wgraj na starym wyświetlaczu plik DRV 1.5.5 i potem podmień wyświetlacz na nowy powinno być O.K.

Taki miałem zamiar zrobić jutro ale nie byłem pewny czy po wgraniu 1.5.5 na stary wyświetlacz, będę mógł wrócić do niższej wersji i wgrać zmodowany soft? 

Ble nie muszę zmieniać na v0.7.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dani90 napisał:

Taki miałem zamiar zrobić jutro ale nie byłem pewny czy po wgraniu 1.5.5 na stary wyświetlacz, będę mógł wrócić do niższej wersji i wgrać zmodowany soft? 

Ble nie muszę zmieniać na v0.7.2?

Zostaw wszystko z 1.3.8 i wgraj tylko DRV 1.5.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej a mysłał ktoś może o zamienieniu tego średnio udanego mechanizmu składania na coś sprawdzonego, tj od roweru? Coś w tym stylu, ale dłuższe znaleźć i zamontować zamiast elementu fabrycznego, wyglądałoby to mocno nie fabrycznie, ale powinno chociaż działać ;) Rura widelca jest standardowa jak w rowerze, nawet gwiazdka nabita :)

https://images.app.goo.gl/EyxU6UfGczug9ioEA

Wygląda na to że rura kierownicy się dobrze dogaduje z rurą sterową gabarytowo, czyli wystarczyłoby dorobić adapter lub po prostu skręcić je na sztywno. Jeśli poprawiony mechanizm mnie zawiedzie na pewno pójdę w tym kierunku. 

 IMG-20190905-153624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...