Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się porządnie wkurzę to dam kumplowi do zespawania na sztywno mostek ze sztycą ,tylko nie wiem czy jak by coś się spierdzieliło z kabelkami w sztycy lub mostku ,czy nie będzie problemu?

Co mam rozumieć pod pojęciem „mostek” ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeżdżę na hulajnodze od dwóch tygodni. Na razie żadnych większych problemów. Chyba dotychczas najwięcej wkurzałam się przez aplikację Xiaomi Home. Hulajnoga nie chce się połączyć z apką, za każdym razem trzeba "resetować urządzenie". Nieraz i po pare minut stałam resetując bluetooth i włączając i wyłączając hulajnoge aż zaskoczy. Gdyby nie te upie*dliwości, pewnie nigdy bym nie wpadła na ściąganie innych apek, bo zależy mi tylko na aktualnej prędkości. Spróbowałam Ninebot'a ale dostaje komunikat, że niewłaściwe urządzenie. No to pobrałam M365 Tools. Mile się zaskoczyłam, bo apka chwyciła od razu, nie to co ta oryginalna. No ale zastanawia mnie to, że jedno ogniwo pokazuje mi w apce na czerwono. Rozumiem, że różnica w napięciu jest zbyt duża w porównaniu do reszty? Mam się tym martwić? Bo powiem szczerze, jestem ciemna w tych sprawach. Nie chce przy tym grzebać, bo się nie znam a i gwarancję mogę stracić, bo plomby są na spodzie.

Screenshot_20190807-113131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lilinith napisał:

Hej, jeżdżę na hulajnodze od dwóch tygodni. Na razie żadnych większych problemów. Chyba dotychczas najwięcej wkurzałam się przez aplikację Xiaomi Home. Hulajnoga nie chce się połączyć z apką, za każdym razem trzeba "resetować urządzenie". Nieraz i po pare minut stałam resetując bluetooth i włączając i wyłączając hulajnoge aż zaskoczy. Gdyby nie te upie*dliwości, pewnie nigdy bym nie wpadła na ściąganie innych apek, bo zależy mi tylko na aktualnej prędkości. Spróbowałam Ninebot'a ale dostaje komunikat, że niewłaściwe urządzenie. No to pobrałam M365 Tools. Mile się zaskoczyłam, bo apka chwyciła od razu, nie to co ta oryginalna. No ale zastanawia mnie to, że jedno ogniwo pokazuje mi w apce na czerwono. Rozumiem, że różnica w napięciu jest zbyt duża w porównaniu do reszty? Mam się tym martwić? Bo powiem szczerze, jestem ciemna w tych sprawach. Nie chce przy tym grzebać, bo się nie znam a i gwarancję mogę stracić, bo plomby są na spodzie.

Screenshot_20190807-113131.jpg

U mnie jest to samo. Aplikacja na czerwono zaznacza ogniwo o najmniejszym napięciu, a na zielono o największym. Stan baterii jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może lekki tuning -malowanie opon m365 

Serio... to jest „tuning”, „mod” ?

Mi się udało ostatnio zmodyfikować hulajnogę... po 4 tys. km odpadła mi naklejka z numerem seryjnym (dajcie łapkę w górę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pixelq napisał:

Mi się udało ostatnio zmodyfikować hulajnogę... po 4 tys. km odpadła mi naklejka z numerem seryjnym (dajcie łapkę w górę) emoji6.png

 

To masz pojazd nierejestrowany. Jak nasi legislatorzy w celu dbania o bezpieczeństwo społeczeństwa przed tym morderczym środkiem transportu wprowadzą obowiązkowe rejestrowanie, przeglądy i ubezpieczenie, to będzie klapa. Jak auto bez tabliczki VIN :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pixelq napisał:


Serio... to jest „tuning”, „mod” ?

Mi się udało ostatnio zmodyfikować hulajnogę... po 4 tys. km odpadła mi naklejka z numerem seryjnym (dajcie łapkę w górę) emoji6.png

tuning optyczny :) 

ludzie czasem nie wiedzą jak poprawić/naprawić dzwonek w hulajnodze i dlatego robię takie filmy.

ps: gdyby odpadła ci naklejka i byłoby to zjawisko częste i nakleiłbyś w jakiś sposób i film by mi się spodobał bo zrobiłbyś to w inny sposób niż ja to mógłbym zostawić łapkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ujął to ktoś na wiki....
„Pojęcie tuningu optycznego przyjęło się, jednak nie jest do końca prawidłowe. Tuning to wyłącznie dostrajanie i ulepszanie podzespołów, które mają za zadanie wprawiać samochód w ruch, czyli osiąganie większej prędkości, zwiększenie przyspieszenia, zwiększenie elastyczności silnika.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2019 o 08:39, pixelq napisał:

I tradycyjnie dużo szumu, mało faktów. Nie wiadomo do końca co, nie wiadomo jak, ale jedno jest wiadomo, hulajnogi są zagrożeniem. I standardowe teksty. Ktoś inny pisał. Podobna sytuacja była gdzieś, ale nieważne że cytowana sytuacja wydarzyła się w innych okolicznościach. Szczegóły nieważne, ważne że brzmi groźnie i będzie afera. Po prostu zamiast programu plus, niech zrobią dla wszystkich Polaków program „maść na ból d*py +”. Szkoda słów na tępotę i zawistność ludzką.

Od czasów Rzymskich nic się nie zmieniło, „panem et circenses”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2019 o 08:39, pixelq napisał:

Ja cały czas uważam - na siebie, na drogę, na znaki, na światła i na kierowców. Do tego jeżdżę w kasku, bez grających słuchawek i bez telefonu na wierzchu. 

A w razie W mam wykupione OC i ubezpieczenie na leczenie.

Edytowane przez sziva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2019 o 22:48, pixelq napisał:

Ładnie ujął to ktoś na wiki....
„Pojęcie tuningu optycznego przyjęło się, jednak nie jest do końca prawidłowe. Tuning to wyłącznie dostrajanie i ulepszanie podzespołów, które mają za zadanie wprawiać samochód w ruch, czyli osiąganie większej prędkości, zwiększenie przyspieszenia, zwiększenie elastyczności silnika.”

masz racje,w takim razie temat na YT się zgadza "m365 malowanie opon"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich co do tuningu to ja wymieniłem wyświetlacz na pro wymiana zacisku hamulcowego i tarczy na większą 120 i chyba najważniejsza rzecz dołożenie 10 ogniw co skutkowało zwiększeniem zasięgu o 10 kilometrów. Ogniwa oczywiście weszły do środka nie chciałem żadnych plecaków na zewnątrz. A i jeszcze opony 10 cali bez żadnej podkładki pod błotnik tylko podkładka pod stopkę. Zamierzam jeszcze wymienić dolną płytę pod hulajnogą na masywniejszą. 

IMG_20190811_163518.jpg

IMG_20190811_141048.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TURBOZB napisał:

Proszę film i artykuł 

Jezu Chryste co to za partanina haniebna... ciekaw jestem kto pierwszy za pomocą Twojej instrukcji spowoduje pożar hulajnogi.

2 godziny temu, mariusz13 napisał:

Przy moim talencie do elektroniki zaraz bym musiał kupić nowy pakiet ,lub hulajkę,mechanikę ogarnę,to dla mnie czarna magia,nawet lutownicy nie mam

Jeśli masz choć ciut zdolności manualnych (nie urywasz gwintów) i myślisz logicznie to dasz radę.

2 godziny temu, mariusz13 napisał:

tu jest jest jeszcze jeden niezły opis,tylko mam dylemat jakie ogniwa zakupić?

Nie idź tą droga. Jeśli już chcesz zwiększyć zasięg to najprostsza metoda to Y kabel i zew. bateria.

Tu była krótka pogadanka.... 
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=74005&share_tid=45985&url=https://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/45985-Zwiększamy-2-krotnie-zasięg&share_type=t

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pixelq napisał:

Jezu Chryste co to za partanina haniebna... ciekaw jestem kto pierwszy za pomocą Twojej instrukcji spowoduje pożar hulajnogi.

Jeśli masz choć ciut zdolności manualnych (nie urywasz gwintów) i myślisz logicznie to dasz radę.

Nie idź tą droga. Jeśli już chcesz zwiększyć zasięg to najprostsza metoda to Y kabel i zew. bateria.

Tu była krótka pogadanka.... 
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=74005&share_tid=45985&url=https://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/45985-Zwiększamy-2-krotnie-zasięg&share_type=t

Nie krytykował bym tak mocno, w pewnym sensie zamysł jest dobry i przy właściwym wykonaniu wszystko powinno grać. Jeżeli chodzi o ryzyko, każde majstrowanie w tym podnoszenie programowe podawanej mocy jest ryzykowne i może w skrajnym przypadku grozić pożarem, a przy takiej ilości ogniw ile jest w emce naprawdę imponującym. 

Z tego co wiem, same podłączenie w ten sposób ogniw nie rodzi żadnego ryzyka. Przewody sa dostateczne do obsługi pojedynczych ogniw.

Co bym zrobił inaczej dla bezpieczeństwa?

1. Duże koszulki termokurczliwe, bo taśma klejąca to na chwilę, a potem się zsunie i będzie zwarcie z rurą.

2. Należało by zastosować ten sam typ ogniw co w oryginalnej baterii (tym o identycznej charakterystyce), bo każda odchyłka będzie skracać życie całości.

Co może być wadą?

Większa liczba ogniw na jeden zespół podpięty pod linię BMS oznacza mniejszą możliwość wyrównania napięć.

 

Suma sumarum, ciekawe rozwiązanie, ale zobaczymy jak z żywotnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partanina jak zwał tak zwał na pierwszy rzut oka może tak wygląda  jestem elektrykiem tak, że zasady bezpieczeństwa są zachowane. Wszystkie ogniwa są w koszulkach termokurczliwych oprócz jednego z tego względu, że jest nad kontrolerem, a koszulka bardzo go pogrubiła i po prostu nie mogłem zamknąć pokrywy i dlatego jest na razie owinięte taśmą do czasu wykonania dolnej pokrywy. Ogniwa są jednej firmy o pojemności 3500 mA ze zgrzanymi blaszkami połączone przewodem 1,5 mm kwadrat także z dużym zapasem. Wiem, że można dołożyć zewnętrzna baterie, ale ja chciałem zachować w miarę oryginalny wygląd i nie ingerować w oprogramowanie tak, że plecak nie wchodził w grę. Z czasem zamierzam wymienić wszystkie ogniwa na większe z 2600 na 3500. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sebamac napisał:

Nie krytykował bym tak mocno, w pewnym sensie zamysł jest dobry i przy właściwym wykonaniu wszystko powinno grać

Serio ??? Dziewięć wesoło podskakujących baterii w rurze to dobry pomysł ?

W sumie dobry pomysł na zwarcie i pożar.

Nie wspomnę już o kwestii gwarancji, która po dziurawieniu osłony i wycinaniu miejsca na 10-tą baterie się traci.

12 godzin temu, sebamac napisał:

Większa liczba ogniw na jeden zespół podpięty pod linię BMS oznacza mniejszą możliwość wyrównania napięć.

Proszę wyjaśnij, bo chyba była u Ciebie galopada myśli i klawiatura nie zdążyła

8 godzin temu, mariusz13 napisał:

jak wrócisz ze sklepu

Ja zawsze wpadam do sklepu z hulajnogą.

8 godzin temu, mariusz13 napisał:

Takie coś pasuje?

Nie milordzie, hulajnoga ma złącze XT30.

5 godzin temu, TURBOZB napisał:

jestem elektrykiem tak, że zasady bezpieczeństwa są zachowane.

Baterie powinny być unieruchomione.

5 godzin temu, TURBOZB napisał:

Ogniwa są jednej firmy o pojemności 3500 mA ze zgrzanymi blaszkami połączone przewodem 1,5 mm kwadrat także z dużym zapasem

To jaką pojemność baterii osiągnąłeś ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pixelq napisał:

Proszę wyjaśnij, bo chyba była u Ciebie galopada myśli i klawiatura nie zdążyła.

Napisałem „Większa liczba ogniw na jeden zespół podpięty pod linię BMS oznacza mniejszą możliwość wyrównania napięć”. Czytanie ze zrozumieniem chyba zawodzi, albo wiedza techniczna.

Już spieszę wyjaśnić.

W baterii oryginalnej są grupy baterii po 3 szt łączone do jednej linii kontrolnej BMS. Zadaniem BMS m.inn. jest wyrównanie poziomu naładowania grup baterii w pakiecie. Największą kontrolę BMS osiągał by w momencie gdyby pod każde ogniwo mógł mieś podłączoną linię kontrolną, ergo monitorowane było by każde ogniwo z osobna i proces ładowania kończony selektywnie. Z przyczyn technologicznych oraz ergonomicznych tak nie jest robione. W zamian BMS czuwa nad 3 sztukami i na podstawie uśrednionych wartości ocenia stopień naładowania, co daje pogorszenie czułości  oszacowania naładowania wszystkich ogniw grupy. Jeżeli dodamy kolejne ogniwo, zrobimy następne pogorszenie możliwości weryfikacji prawidłowego naładowania.

Powyższe napisałem tylko odnośnie ładowania, w sposób uproszczony, schematy podłączeń i szczegółowe zasady funkcjonowania są dostępne w Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sebamac napisał:

Już spieszę wyjaśnić.

Jasne. 

Kolejnym ogniwem w pakiecie bym się nie przejmował pod warunkiem, że:

- ogniwa są takiej samej pojemności, charakterystyki, producenta (tu nie są - inna pojemność, inny producent)

- ogniwa podłączone w taki sam sposób (też nie - sporej długości przewody)

8 godzin temu, mariusz13 napisał:

Dzwoniłem wczoraj do pobliskiego elektronika,wyjaśniam dokładnie-sklepu elektronicznego,takich wtyków nie posiadają,niestety.

Sklepy modelarskie posiadają np.:

https://www.ef3m.pl/pl/p/Zlacze-XT30-para-konektorow-zlacze-wysoko-pradowe/2407

https://www.ef3m.pl/pl/p/Zlacze-wysokopradowe-XT-60/377

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja mnie nie dotyczy, ponieważ jej już nie mam. Dziewięć baterii podskakujących w rurze no niestety wejdzie tylko sześć dosyć ciasno koło siebie, ponieważ są tam jeszcze przewody i linka hamulcowa następnie dwie są też wciśnięte przed kontrolerem jedna nad nim i jedna z tyłu za baterią też jest wciśnięta. Długość przewodów jest różna, ale przekrój jest dosyć duży tak, że nie ma najmniejszego znaczenia czy ma 5 cm. czy 20 cm. BMS kontroluje pakiety, których jest 10 po 3 ogniwa jeżeli dołożymy jaszcze po jednym ogniwie do pakietu nie robi to żadnej różnicy, bo BMS sprawdza pakiet nie ogniwo i jeśli któreś ogniwo osiągnie żądaną wartość (4,16 volt) odłączany jest cały pakiet od ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja mnie nie dotyczy, ponieważ jej już nie mam.

Lepiej by było sprzedać baterie i zgrzać sobie większa np.:12S4P


Dziewięć baterii podskakujących w rurze no niestety wejdzie tylko sześć dosyć ciasno koło siebie, ponieważ są tam jeszcze przewody i linka hamulcowa następnie dwie są też wciśnięte przed kontrolerem jedna nad nim i jedna z tyłu za baterią też jest wciśnięta.

Ogniwa mogą się poruszać jak jedziesz i trzeć o obudowę w wyniku czego będziesz miał w najlepszym przypadku zwarcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opony są rzeczywiście słabe, zdemontowałem je po kilku dniach. Zastanawiam się nad innym rozwiązaniem: na znanym portalu aukcyjnym "A..." są dostępne opony 10 cali do deskorolki elektrycznej "Kawasaki KX-PRO 10.0 D", pisałem do sprzedawcy i średnica otworu tej opony to 154 mm więc pasować będzie. Na fotkach opona wygląda całkiem solidnie. Co do samej deskorolki to max obciążenie 130 kg wg danych producenta więc opony zniosą większy ciężar niż te z wózka dziecięcego. Na początek chyba jedną na próbę zamówię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariusz13 napisał:

Do kompletu z tym genialnym urządzeniem należy zakupić 2 rzeczy

1)  https://allegro.pl/oferta/nacinarka-wyrzynarka-do-opon-tir-nozyki-gratis-6964301336

2) karnet stałego klienta do dentysty ,żeby tanio uzupełniać plomby

 

Aż tak bym nie dramatyzował... ostatnio założyłem na tył koło z oponą nawiercaną ( swoją drogą kupiłem za 120 zł u chińczyka kompletne koło już z założoną oponą żeby się nie męczyć)  przód zostawiłem oryginalny...  i o ile na kostce bauma faktycznie czuć różnicę na niekorzyść o tyle na asfaltowych ścieżkach i podjazdach pod krawężniki nie widzę różnicy. A   jadę i nie myślę czy złapie czy nie złapie kapcia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Goldi_Cz-wa napisał:

Aż tak bym nie dramatyzował... ostatnio założyłem na tył koło z oponą nawiercaną ( swoją drogą kupiłem za 120 zł u chińczyka kompletne koło już z założoną oponą żeby się nie męczyć)  przód zostawiłem oryginalny...  i o ile na kostce bauma faktycznie czuć różnicę na niekorzyść o tyle na asfaltowych ścieżkach i podjazdach pod krawężniki nie widzę różnicy. A   jadę i nie myślę czy złapie czy nie złapie kapcia.  

a jak złapiesz z przodu ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...