Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, jacekandrzejewski napisał:

Odsuń gumową rączkę od manetki, jak za bardzo sie zsuwa na manetkę to blokuje jej odbijanie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z rańca sprawdzę, chociaż nie wydaje mi się żeby tam coś blokowało bo sprawdzałem, aczkolwiek może..,

Te odbijanie manetki też nie jest ciągle takie samo, bo potrafi raz odbić szybciej, a niekiedy samemu muszę ją odbijać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, pixelq said:


Widzę a raczej czytam, że to jakaś plaga się robi... chyba programiści po prostu coś zwalili bo jesteś już kolejną osobą z analogicznym problemem.

A tak poza tym to Cię zaskoczę.
Nie ma m365 pro, jest po prostu Pro - „Mi Electric Scooter Pro”
Ostatnio autor „gonki” - Nikita też „walczy z m365 pro” emoji6.png

Tak wiem że problem jest dość powszechny - powalczyłem trochę i mam pewne spostrzeżenia które mogą pomóc bardziej doświadczonym osobom w pozbyciu się tego problemu.

Hulajkę pro mam z polskiej dystrybucji (zakup w Proline) a Mihome ze względu na inne urządzenia używam na regionie Chiny. Przełączyłem się na region Polska gdzie nie mam nic dodane i uruchomiłem panel na hulajnodze. Znalazł w pobliżu moją Pro uruchomił BLE i mogłem normalnie ją dodać a następnie przejrzeć parametry (niewiele tego) zaniechać update do 1.6 i dopóki nie opuściłem MiHome było o.k. Po rozłączeniu hulajki z MiHome drugi raz już się nie połączy. I tak w kółko, po usunięciu z listy urządzeń można dodać i za pierwszym razem się połączyć, do tego okazuje się że na regionie Chiny sytuacja jest analogiczna. Wcześniej (gdy jeszcze nie było problemów) pamiętam że MiHome każdorazowo po wejściu na hulajkę pytał się czy połączyć się z nią a teraz nie ma tego zapytania i pozostajemy bez połączenia. Zastanawiam się czy to nie jest kwestia wersji BLE ja mam u siebie 0.9 ale wiem że jest dostępna wersja 1.0

Edytowane przez WodzuWGK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jacekandrzejewski napisał:

To częsta przypadłość, ale rozumiem zakłopotanie w które wprawia ta „awaria”. Sam byłem przerażony jak pierwszy raz mnie to spotkało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki ci! Poprawiłem gumową rączkę i od razu wróciła mi dotychczasowa przyjemność z jazdy! Łogień! 

Edytowane przez electricmanNO1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2019 o 15:21, Leszek1983 napisał:

IMG_20190624_145905.thumb.jpg.7ecf37a99bf88d51610b0980b24c56b2.jpgIMG_20190624_145857.thumb.jpg.a05e95c6cd8236beb17c255786987722.jpgIMG_20190624_145848.thumb.jpg.bfcbb6738bdb48e38fc0d701bd363862.jpgIMG_20190624_145842.thumb.jpg.a094b3ce53cc5e8ce2e7780bb2ef08bd.jpgIMG_20190624_145756.thumb.jpg.d00333e844d87bfcf33ad70c13819e40.jpg

Sorki że dopiero teraz ale weekend nad morzem spędziłem i starałem się nie dotykać elektroniki :) . W poprzednim poście szybciej pisałem niż myślałem - to nie są obejmy do rynien tylko do rur, kupiłem je w sklepie metalowym po ok 6 pln za sztukę , można je też spotkać w sklepach motoryzacyjnych jako obejmy do wydechu ale tam pewnie będzie drożej. Górna obejma ma rozmiar 44-47 mm, dolna 60-63 mm. Obejmy są okrągłe a rurki owalne jednak po dociągnięciu śrub dopasowują się idealnie, pod każdą obejmę nawinąłem po pasku gumy wyciętym ze starej dętki rowerowej. Płaskownik jest do skrócenia ale ciągle brak mi na to czasu , całość pomalowałem na szybko farbą w sprayu ale niestety ściera się , muszę porządnie odtłuścić i zmatowić powierzchnię przed malowaniem i wtedy na pewno będzie lepiej. Po zmontowaniu całości i  odczepieniu fabrycznej blokady kierownica trzyma się dość sztywno (luz na poziomie 2-3 mm) wiec czuję się zdecydowanie pewniej podczas jazdy ponieważ jeśli dojdzie do ułamania zaczepu - płaskownik nie pozwoli na złożenie się kierownicy podczas jazdy.

 

Bardzo fajnie to wygląda. Dziękuję za zdjęcia, czas się wybrać do sklepu metalowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty robisz ?

Reanimuje BMS-a bo mi dziad pod domem (uffff) odciął napięcie... po 14 km wesołej jazdy w piekielnym skwarze.
Odciął bo mu się wtyczka od termistora wysunęła po trząchaniu na kostce bauma.
Ale tego dowiedziałem się dopiero po podłączeniu do komputera .

A jak zainteresowany większa bateria, to proszę
https://github.com/BotoX/xiaomi-m365-compatible-bms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanko
jak dolozymy wyswietlacz z wersji pro do normalnej to jak ja flashowac 
jak pro czy jak zwykla? czy najpierw odblokowac i pozmieniac parametry czy najpierw wrzucic soft od pro ?
 z gory dzieki za odpowiedz


Tylko po co Ci ten ekran ?
Uwierz mi, że w trakcie jazdy patrzenie na prędkościomierz jest bez sensu i bardzo niebezpieczne.
Niebezpieczne na przykładzie rowerzystów z telefonami na kierownicy... wielu telefon korci i patrzą się w niego zamiast na drogę.

Ale jak się uparłeś (użyj Chrome do tłumaczenia)
https://www.spzshop.com/blogs/infos/m365-montage-du-dashboard-pro
przy składaniu kierownicy jest jeszcze ten plastik który się przekręca(zabezpieczenie) i on od pewnego czasu bardzo ciężko chodzi.....jak sobie z tym poradzić ?


Po pierwsze potrzebne Ci będą klucze imbusowe... dokonaj zakupu najlepiej zestawu
Zabezpieczenie zamknięcia należy zdemontować, śrubkę odkręcić i zdjąć zabezpieczenie (delikatnie ale zdecydowanie) z kierownicy.
No i teraz możesz odkryć, że:
- mała śrubka od przodu się odkręciła
- mały kołeczek wyszedł na zewnątrz

Zależnie co się stało... dokręć i/lub dobij.
Zmontuj i ciesz się jazda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pixelq napisał:

 


Tylko po co Ci ten ekran ?
Uwierz mi, że w trakcie jazdy patrzenie na prędkościomierz jest bez sensu i bardzo niebezpieczne.
Niebezpieczne na przykładzie rowerzystów z telefonami na kierownicy... wielu telefon korci i patrzą się w niego zamiast na drogę.

Ale jak się uparłeś (użyj Chrome do tłumaczenia)
https://www.spzshop.com/blogs/infos/m365-montage-du-dashboard-pro

Po pierwsze potrzebne Ci będą klucze imbusowe... dokonaj zakupu najlepiej zestawu
Zabezpieczenie zamknięcia należy zdemontować, śrubkę odkręcić i zdjąć zabezpieczenie (delikatnie ale zdecydowanie) z kierownicy.
No i teraz możesz odkryć, że:
- mała śrubka od przodu się odkręciła
- mały kołeczek wyszedł na zewnątrz

Zależnie co się stało... dokręć i/lub dobij.
Zmontuj i ciesz się jazda.

 

zdemontowałem plastikowe zamknięciu i śrubka od przodu się lekko wykręciła i tutaj był problem :) raz jeszcze dziękuje.

 

PS:problem wraca jak bumerang dzisiaj to naprawiłem i przejechałem ponad 26km i problem znowu taki sam :/ jakiś patent na to macie ?

Edytowane przez bobo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem moda na sofcie 1.3.8 i moc silnika około 760w i mam tak że przy jeździe na maxa( czuje że hulajnoga jakby trochę zwalniała i dodawała gazu) da się coś z tym zrobić ?

 

ps: Zastanawiam się nad tym,żeby zostawić wszystko na oryginale a zmienić tylko prędkość na 32km/h i mam pytanie dużo stracę na zasięgu przy takiej operacji(zmieniając tylko ograniczenie prędkości) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem moda na sofcie 1.3.8 i moc silnika około 760w i mam tak że przy jeździe na maxa( czuje że hulajnoga jakby trochę zwalniała i dodawała gazu) da się coś z tym zrobić ?

Maksymalna prędkość na 36v baterii (10S3P) to 30-31 km/h.
Jeśli chcesz jeździć szybciej = nowa bateria + bms - 49v (12S4P)


ps: Zastanawiam się nad tym,żeby zostawić wszystko na oryginale a zmienić tylko prędkość na 32km/h i mam pytanie dużo stracę na zasięgu przy takiej operacji(zmieniając tylko ograniczenie prędkości) ???

Jest bardzo dużo zmiennych które wpływają na zasięg np.: twoja waga, ciśnienie w oponach, temperatura, wiatr, wzniesienia.

Cudu oczywiście nie oczekuj, zasięg spadnie.
O ile sprawdź sam.
Ja już próbowałem ... nic to nie dało. Jak się odkręcało tak się odkręca. Czekam na koniec sezonu i spróbuje oddać hulajkę na naprawę gwarancyjną :mellow:


A próbowałeś podłożyć jakaś cienką podkładkę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, mariusz13 napisał:

pasuje przez przejściówkę nawet do samolotu,kup takie coś jak na zdjęciu i będzie pasowała

PrzedÅużka plastikowa do zaworów 115mm || WULCAR

1) do każdego wentyla samochodowego jaki sobie znajdziesz 

2) nie będzie ci uciekało powietrze podczas podłaczania i odłaczania pompki,najszybciej będzie u każdego wulkanizatora który zajmuje się oponami do busów i ciężarówek

3 )https://allegro.pl/kategoria/narzedzia-i-sprzet-warsztatowy-obsluga-kol-i-ogumienia-259616?string=przedłużka plastikowa&bmatch=baseline-var-cl-n-dict4-eyesa-bp-aut-1-5-0619

 

ja polecam przedłużkę wentyla z salonu VW:

51706_x450.jpg

VW 3B0601373A za sztukę zapłaciłem 2,50zł

Po odłączeniu kompresora przy wkręconej nie schodzi powietrze, dla mnie to duży plus i można ją wozić ze sobą (ze względu na mały gabaryt)

Edytowane przez akslow
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się dzisiaj do zrobienia moda w m365. Kupiona nie dawno, sprawdzałem dwa bezpieczniki. Oczywiście nie wiedziałem i zrobiłem aktualizacje na 1.5.1. Powiedzcie mi bo naczytałem się dużo można już ja tuningować aplikacja jest dla 1.5.1 poprawiona czy jednak nie ? 

I czy generowanie pliku przez instalacje załączona w zdj będzie poprawne ? 

1A1CF98D-6353-447B-BBEB-C6CAB4645E5E.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się dzisiaj do zrobienia moda w m365. Kupiona nie dawno, sprawdzałem dwa bezpieczniki. Oczywiście nie wiedziałem i zrobiłem aktualizacje na 1.5.1. Powiedzcie mi bo naczytałem się dużo można już ja tuningować aplikacja jest dla 1.5.1 poprawiona czy jednak nie ? 

Można, ale najpierw trzeba obniżyć wersje BLE z 0.81 do 0.72
O tak jak opisał Julian... https://www.spzshop.com/blogs/best-practices-and-tutorials-for-m365/update-xiaomi-m365-1-5-1-and-ble-0-81-be-careful-there-is-the-solution


I czy generowanie pliku przez instalacje załączona w zdj będzie poprawne ? 

Tak. Wyjdzie Ci po prostu „komplecik” 1.3.8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie ale w obi na dziale meblowym są korki ale najmniejsze to fi 16 :/ gdzie to kupić ? (nie mówię o allegro itp) tylko o zwykłych sklepach.

Zdjęcie pare postów wyżej... takie opakowania (torebki) są w leroymerlin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was próbował wymienić linkę i pancerz hamulca na coś lepszej jakości? Zastanawiam się nad wymianą na rowerową linkę szlifowaną i nierdzewną oraz pancerz nieściśliwy Jagwire KEB-SL. Powinno to gładziej działać, bo obecnie przy naciskaniu na klamkę hamulca czuć jak to wszystko się zaciera i skrzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkę wymieniałem, bo mi pękła, wymieniasz tak samo, jak w rowerze, tylko musi być długa. Pancerz też możesz wymienić, ale to więcej roboty, nie widzę powodu, żeby sie nie dało tego zrobić. Oryginalny pancerz to syf, czuć, jak się to wszystko ugina przy naciskaniu klamki. Też może kiedyś wymienię. Linka szoruje przy samym wylocie na końcu, bo wchodzi w hamulec pod kątem, do tego pancerz na wejściu w hamulec nie układa się prosto, tylko przekrzywia, bo jest za luźno, jak się przekrzywi, to też jest tarcie w tym miejscu. Generalnie to wszystko syf, ale nie wiem, czy warto wymieniać, jeśli się nie zepsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...