Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Niktastoi napisał:

Czy miał może ktoś problem z tylną lampką? Przestała mi świecić, sam przewód nie wygląda na uszkodzony.

to, że nie wygląda nie znaczy, że nie jest ;) osłone kabla miałeś? miernik i sprawdź - to jest dioda - nie powinna się spalić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2019 o 11:44, Niktastoi napisał:

Czy miał może ktoś problem z tylną lampką? Przestała mi świecić, sam przewód nie wygląda na uszkodzony.

Miałem problem po 5 dniach używania. Na kabel lampki było założone zabezpieczenie przeciw przetarciu.  Do lampki prawdopodobnie dostała się woda, zamówiłem nową z Ali. Nową lampkę potraktowałem po boku bezbarwnym sylikonem. Gniazdo lampki wypełniłem wazeliną techniczną, a osłonkę kabla przed przetarciem wypełniłem również wazeliną techniczną i teraz woda nie może dotrzeć.

Co do kabla, to ten odcinek między baterią a wtyczką jest naprawdę mizerny, pokryłem cały grubą warstwą sylikonu co powinno zabezpieczyć go przed przetarciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2019 o 19:24, pixelq napisał:

Kabel Y

polecam spojrzeć na oryginał - http://rollerplausch.wikia.com/wiki/Install_additional_battery

Poza tym punkt 16 z Twojego linku jest raczej wymagany... co by ESC nie myślał, że bateria wew. jest ładowana.

Czy ktoś w Polsce (Warszawie?) podjalby się takiej modyfikacji za uczciwym wynagrodzeniem?

Oczywistym jest ryzykowny charakter takiej operacji, a więc zakładam, że po podpisaniu odpowiednich oświadczeń o zagrożeniu pożarowym, możliwości uszkodzenia itd... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2019 o 08:40, sebamac napisał:

Miałem problem po 5 dniach używania. Na kabel lampki było założone zabezpieczenie przeciw przetarciu.  Do lampki prawdopodobnie dostała się woda, zamówiłem nową z Ali. 

Dziękuję za odpowiedź. Moja jest na gwarancji, tak więc wybieram się do serwisu. Szkoda tylko, bo pogoda fajna, a i przyzwyczaiłem się do dojazdów niemal w każde miejsce na kołach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zły pomysł - ta hulajnoga nie jest dla dzieci tylko dla dorosłych - krzywdę sobie zrobi 25km/h to nie jest mało.
Dla dzieci są inne hulajnogi najlepiej zacząć od tych nie elektrycznych.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, pojawił mi się luz w miejscu łączenia się pionowego pałąka kierownicy z mechanizmem składania. Dokładnie pod tą plastikowa obejmą zabezpieczającą dźwignię składania. 

Zdjąłem tę obejmę, ale tam są dwa nity bez możliwości regulacji. Macie pomysł jak wyeliminować ten luz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, HemoglobiN napisał:

Witam. Kupiłem synowi 8 lat hulajnogę M365 czy o czymś  powinienem wiedzieć ? jak startować czy jakiś soft wgrywać itd czy przed czymś się zabezpieczyć :)

Ochraniacze, kask i oprogramowanie spowalniające maksymalną prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, HemoglobiN napisał:

Jest jakieś takie oprogramowanie ? wydaje mi sie ze nie ma

Raczej nie ma. Nie dawaj tego 8 letniemu dziecku, to nieodpowiedzialne. Chyba że chcesz żeby syn upodobnił się wyglądem do twojego avatara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nolpak 14 napisał:

Witam, czy ktoś miał może problem z niewykle ciężko chodząca wajcha od systemu składającego? Udało mi się postawić do pionu ale teraz nie da się złożyć bo wajcha ani drgnie.

Z góry dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

ta wajcha powinna chodzić luźno, imbusem musisz poluzować śrubę od zaczepu. 

 

 

A teraz pytanie:

gdzie obecnie najlepiej kupić zaczep składania? Interesują mnie tylko zaczepy mocniejsze niż oryginał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy np. ten:

https://allegro.pl/oferta/blokada-zaczep-kierownicy-hulajnogi-xiaomi-m365-7796527675

 

będzie lepszy od oryginalnego? 

Czy stop aluminium 7075 jest lepszy niż ten oryginalny? 

ewentualnie znalazłem jeszcze na aluminium 1933T3. 

Nic mi nie mówią niestety  te kody

Edytowane przez Moris299
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, komuś nie pasował idealnie, ale sam zamówiłem, najwyżej poprawie :-)

https://m.facebook.com/groups/281317752351283?view=permalink&id=556047181545004

Musisz sie zapisac do grupy żeby zobaczyć.
https://www.facebook.com/groups/MIJIAm365/

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2019 o 21:57, FromWP napisał:

Raczej nie ma. Nie dawaj tego 8 letniemu dziecku, to nieodpowiedzialne. Chyba że chcesz żeby syn upodobnił się wyglądem do twojego avatara.

Jasne że jest. Praktycznie każdą funkcję można zmienić.

Duży poradnik na:

https://cebula.online/generujemy-firmware-do-hulajnogi-xiaomi-mijia-m365-i-m187/

https://cebula.online/nowa-metoda-modyfikacji-hulajnogi-xiaomi-mijia-m365-oraz-m187/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2019 o 00:13, Moris299 napisał:

ta wajcha powinna chodzić luźno, imbusem musisz poluzować śrubę od zaczepu. 

 

Dodam, że fabrycznie to chodzi wszystko na sucho co woła o pomstę do nieba. Trzeba tam trochę smaru wpakować.

Edytowane przez wstef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2019 o 23:55, Arti napisał:

Witam czy ktos już montował dodatkową baterię w sposób podany na tej stronie  https://medium.com/@andriiliakh/installing-additional-battery-on-xiaomi-mijia-m365-a8782f3b75b0 proszę o informację czy to działa  

Zrobiłem to ok rok temu z pominięciem tego bezpiecznika. Wszystko jest ok. (tylko ten kto to robił to sobie trochę utrudnił ale finalny efekt osiągnął. Moim zdaniem można to sobie jeszcze uprościć) 

Edytowane przez iak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić m365, ale na stronie nahulajnogi.pl przeczytałem, że jest już nowa wersja tej hulajnogi: https://nahulajnogi.pl/nowosc-xiaomi-mi-electric-scooter-pro-nowa-wersja-popularnej-hulajnogi-m365,2.html

Teraz się zastanawiam, czy nie lepiej kupić już nowy model np. na Ali, bo w Polsce chyba jeszcze nie ma.

Tak wygląda porównanie obu modeli:

31.gif

Co o tym myślicie? Warto dołożyć i kupić wersje Pro?

Edytowane przez YoKotonga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cake napisał:

Też się zastanawiam. Gdzieś wyczytałem że wersja pro do 30km/h się rozpędza. 

Chciałbym tylko, żeby jakoś lepiej od wody zabezpieczyli.

Rozpędza się do 25 km/h, ma 2 x większą baterię, jest trochę dłuższa od zwykłej wersji. Na chwilę obecną nie ma modyfikacji firmware zdejmującej limity. Będzie świetną opcją jak tylko ktoś rozkmini modyfikację firmware.

Tu dobre porównanie: https://www.youtube.com/watch?v=AjEKNbAgdCk

Edytowane przez Gość
dodanie porównania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pit3502 napisał:

Witam

Czy pod tylną lampkę można podłączyć jaszcze jakieś oświetlenie  

Kabel do tylnej lampki idzie bezpośrednio z baterii, więc nie powinno być problemu pod względem dopięcia innych rozwiązań oświetleniowych. Oczywiście przetestował bym 2 razy przed faktycznym podłączeniem, bo bateria do tanich nie należy. Z wykonanych rozwiązań nie widziałem by ktoś kombinował w tym zakresie. Widziałem natomiast montowane po bokach dodatkowe lampki ale miały własne zasilanie z baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam problem z manetką gazą. Hulajnoga nowa. Kilka godzin jeździłem. Za którymś razem zauważyłem, że nagle manetka gazu przestała odbijać i po przyciśnięciu pozostaje w tym samym miejscu (jak by KERS przestał działać). Po puszczeniu gazu cały czas utrzymuje zadaną prędkość. 

Czy jest to gdzieś do ustawiania ? Coś mogło się przestawić ? Czy reklamować hulajnogę (kupiona w x-kom). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kideczek napisał:

Witajcie,

Mam problem z manetką gazą. Hulajnoga nowa. Kilka godzin jeździłem. Za którymś razem zauważyłem, że nagle manetka gazu przestała odbijać i po przyciśnięciu pozostaje w tym samym miejscu (jak by KERS przestał działać). Po puszczeniu gazu cały czas utrzymuje zadaną prędkość. 

Czy jest to gdzieś do ustawiania ? Coś mogło się przestawić ? Czy reklamować hulajnogę (kupiona w x-kom). 

 

Gumowa rączki Ci blokuje. ;-) Odsuń ja trochę od manetki gazu. ;-)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2019 o 15:54, jededo napisał:

Witam. Co prawda to nie Xiaomi, ale wyrób podobny.

Kolega podrzucił mi hulajnogę do naprawy Ninebot by Segway KickScooter ES4. Problemem jest to, że się nie włącza. Akumulator naładowany. Po wciśnięciu przycisku zapala się czerwona dioda i pojawia się piknięcie, ale nic po za tym. Nie włącza się wyświetlacz. Połączenie bluetooth działa, ale aplikacja jej nie znajduje. Po przekręceniu koła z silnikiem, wygląda jakby chciał się zakręcić, ale elektronika go blokowała i pojawia się kilkukrotne pikanie (wszystko na załączonym filmie).

https://youtu.be/Z2O0X5wSq2g

Jakieś porady?

Uporałem się z tym problemem poprzez wymianę dashboarda. Pojawił się jednak kolejny. Po połączeniu za aplikacją nie można odblokować hulajnogi (przyciskanie kłódki nic nie daje). Po próbie przekręcenia kołem blokuje się jak wcześniej z tym, że teraz w aplikacji pokazuje się komunikat lock mode. Jakieś porady? :)

Screenshot_20190311-162933_Segway-Ninebot.jpg

Screenshot_20190311-162952_Segway-Ninebot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2019 o 18:44, jededo napisał:

Uporałem się z tym problemem poprzez wymianę dashboarda. Pojawił się jednak kolejny. Po połączeniu za aplikacją nie można odblokować hulajnogi (przyciskanie kłódki nic nie daje). Po próbie przekręcenia kołem blokuje się jak wcześniej z tym, że teraz w aplikacji pokazuje się komunikat lock mode. Jakieś porady? :)

 

Przycisk kłódki jest tylko symbolem, na dole są 2 kropki symbolizujące 2 ekrany. Czy przesunięcie ekranu palcem z prawej na lewą (lub odwrotnie) nic nie daje? Jeżeli tak, jaki komunikat się pojawia przy próbie przesunięcia ekranu na ten drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...