Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, blaise18 napisał:

Było wałkowane wcześniej. Nada się ale cholernie ciężko założyć i komfort jazdy znacząco spada

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za info. W tym momencie przeczytanie całego forum jest czasochłonne dla kogoś nowego :)

Czy ktoś z Was kupował może hulajnoge w Empik'u? 

Link

Cena jest atrakcyjna 1799 zł (niby jakaś promocja teraz). Ponieważ w pracy dostałem bon na 400 zł praktycznie dokładam 1399 i jest. 

Głównie pytam czy ktoś wie co to za data produkcji, jaki soft, numer seryjny... cokolwiek. Wygląda na to że jest to u nich nowa rzecz w ofercie ponieważ najstarszy komentarz jest z 10.2018.

Pisałem do nich o to, ale w odpowiedzi tylko :

Z przykrością pragnę poinformować, że nie jesteśmy w stanie podać
daty produkcji hulajnogi.

Numer seryjny  jest inny dla każdego egzemplarza i nie mamy wpływu na
to, który egzemplarz zostanie wysłany. 

Możemy przekazać informację na temat producenta Kod producenta:
DIDXAOHUL0003 oraz numer EAN 6970244526823

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, r@do napisał:

Szybkie pytanie: po włączeniu hulajnogi czasami od razu a czasami za jakiś czas zaczyna migac tylne światełko i hulajnoga pika (pisanie jest jednostajne). O co chodzi ? Z góry dzięki za wszelkie info.

Policz ilość długich i krótkich piknięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Na polskich stronach nie znalazłem od razu rozwiązania dlatego zapytałem. Teraz już wiem z że są to kody błędów- policzek sygnały i dam znać jak wrócę do domu. Liczę że z Waszą pomocą uda się rozwiązać ew. problem - pozdrawiam!

Edit: piknięcia policzone: 1x długi 4xkrotki czyli błąd 14. Z tego co widzę w internetach to problem z "manetką gazu". Jakieś sprawdzone rady żeby to naprawić?

Edytowane przez r@do
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem niedawno hulajnogę i po przejechaniu ok 30 km pojawił się problem. Hulajnoga jeździ ale przy ruszaniu są silne drgania od silnika które zanikają po osiągnięciu ok. 10 km/h, hulajnoga słabo przyśpiesza a bateria bardzo szybko się rozładowuje (przy 50% naładowania przejechałem 4-5 km i dalej się nie dało, spadło poniżej 10% i przestało ciągnąć). Czy ktoś miał takie objawy? Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AlfaCanisMajor napisał:

Witam. Kupiłem niedawno hulajnogę i po przejechaniu ok 30 km pojawił się problem. Hulajnoga jeździ ale przy ruszaniu są silne drgania od silnika które zanikają po osiągnięciu ok. 10 km/h, hulajnoga słabo przyśpiesza a bateria bardzo szybko się rozładowuje (przy 50% naładowania przejechałem 4-5 km i dalej się nie dało, spadło poniżej 10% i przestało ciągnąć). Czy ktoś miał takie objawy? Co może być przyczyną?

Zainstaluj m365 battery i zobacz czy na celach są podobne napięcia. Taki mamy sezon że wydajność spada i nie musi to być nic nienormalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2018 o 06:22, Hulajnoga napisał:

Dzięki za info. W tym momencie przeczytanie całego forum jest czasochłonne dla kogoś nowego :)

Czy ktoś z Was kupował może hulajnoge w Empik'u? 

Link

Cena jest atrakcyjna 1799 zł (niby jakaś promocja teraz). Ponieważ w pracy dostałem bon na 400 zł praktycznie dokładam 1399 i jest. 

Głównie pytam czy ktoś wie co to za data produkcji, jaki soft, numer seryjny... cokolwiek. Wygląda na to że jest to u nich nowa rzecz w ofercie ponieważ najstarszy komentarz jest z 10.2018.

Pisałem do nich o to, ale w odpowiedzi tylko :

Z przykrością pragnę poinformować, że nie jesteśmy w stanie podać
daty produkcji hulajnogi.

Numer seryjny  jest inny dla każdego egzemplarza i nie mamy wpływu na
to, który egzemplarz zostanie wysłany. 

Możemy przekazać informację na temat producenta Kod producenta:
DIDXAOHUL0003 oraz numer EAN 6970244526823

Znajomy kilka dni temu kupił w EURO RTV AGD - świeżutka produkcja, już z nowym logo na podeście. Cena też 1799 zł. Wersja export z angielskimi opisami na naklejkach i dodatkowymi oponami w komplecie.

https://www.euro.com.pl/pojazdy-elektryczne/xiaomi-mijia-365-czarny.bhtml

Edytowane przez wstef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/28/2018 at 2:07 PM, mcp said:

Przy wadze 80 kg robię codziennie 16 km z pracy do domu bateria pod domem pokazuje latem 40%,  30% zimą przy 5-10 stopni. Dwie hulajnogi na zmianę jedna z przebiegiem 2700 druga 2300 wyniki takie same. Pewnie że dużo zależy od trasy, wiatru, temperatury, wagi kierowcy czy bagażu. W lipcu po 23,3 km drogą powiatową miałem 46% baterii, ale zdarza się też że ten mój 16 km robię na ostatniej kropce. 

trzeba brać pod uwagę nie tylko temperaturę powietrza ale również i wiatr, jak wali ci w plecy to pomaga, a jak w twarz to silniczek musi więcej za***rdalać, ;) dlatego zużycie baterii w tej samej trasie codziennie może się różnić nawet do 20-30% 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2018 o 12:57, wstef napisał:

Dzięki za info. W tym momencie przeczytanie całego forum jest czasochłonne dla kogoś nowego :)

Czy ktoś z Was kupował może hulajnoge w Empik'u? 

Link

Cena jest atrakcyjna 1799 zł (niby jakaś promocja teraz). Ponieważ w pracy dostałem bon na 400 zł praktycznie dokładam 1399 i jest. 

Głównie pytam czy ktoś wie co to za data produkcji, jaki soft, numer seryjny... cokolwiek. Wygląda na to że jest to u nich nowa rzecz w ofercie ponieważ najstarszy komentarz jest z 10.2018.

Pisałem do nich o to, ale w odpowiedzi tylko :

Z przykrością pragnę poinformować, że nie jesteśmy w stanie podać
daty produkcji hulajnogi.

Numer seryjny  jest inny dla każdego egzemplarza i nie mamy wpływu na
to, który egzemplarz zostanie wysłany. 

Możemy przekazać informację na temat producenta Kod producenta:
DIDXAOHUL0003 oraz numer EAN 6970244526823

Znajomy kilka dni temu kupił w EURO RTV AGD - świeżutka produkcja, już z nowym logo na podeście. Cena też 1799 zł. Wersja export z angielskimi opisami na naklejkach i dodatkowymi oponami w komplecie.

https://www.euro.com.pl/pojazdy-elektryczne/xiaomi-mijia-365-czarny.bhtml

Hulajnoga już w domu :)

Kupiona w Empik'u 

Produkcja : 2018.08.09

 

Jeżeli chodzi o nowe logo to czy jest to z załączonego zdjęcia? 

 

 

IMG_20181224_234417.jpg

IMG_20181224_234654.jpg

Edytowane przez Hulajnoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarła ostatnio druga już hulajka, pierwsza służy mi bezproblemowo od maja. Nową przejechałem testowo 2 km i czeka na wiosnę, ale zauważyłem między nimi pewne różnice. Mechanizm składania w tej nowej chodzi dość ciężko, tzn po odblokowaniu muszę jeszcze mocno nacisnąć by się odblokowało i złożyła się. W tej starej pracuje to bardzo lekko bo odblokowaniu wręcz sama się składa, pytanie teraz jak powinno być prawidłowo, jak to jest u was? W żadnej nie dostrzegam luzów na kierownicy. Ta nowa ma też coś czego nie ma tamta mianowicie kręcąc kierownicą od lewej do prawej  czuć jakby przeskok czegoś, jakiś chwilowy opór..być może z czasem jej przejdzie. Obie pochodzą z dystrybucji PL, nowa ma już inne logo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, 365max napisał:

Do mnie dotarła ostatnio druga już hulajka, pierwsza służy mi bezproblemowo od maja. Nową przejechałem testowo 2 km i czeka na wiosnę, ale zauważyłem między nimi pewne różnice. Mechanizm składania w tej nowej chodzi dość ciężko, tzn po odblokowaniu muszę jeszcze mocno nacisnąć by się odblokowało i złożyła się. W tej starej pracuje to bardzo lekko bo odblokowaniu wręcz sama się składa, pytanie teraz jak powinno być prawidłowo, jak to jest u was? W żadnej nie dostrzegam luzów na kierownicy. Ta nowa ma też coś czego nie ma tamta mianowicie kręcąc kierownicą od lewej do prawej  czuć jakby przeskok czegoś, jakiś chwilowy opór..być może z czasem jej przejdzie. Obie pochodzą z dystrybucji PL, nowa ma już inne logo. Pozdrawiam

Też mam to samo w tej z Empik'u. 

Gdy odblokuję zabezpieczenie, muszę dosyć mocno popchac aby chciała się złożyć. Nie mam doświadczenia z wczesniejszymi modelami ale jak dla mnie to dobra oznaka. Sprawia to wyrażenie dobrej, nocnej konstrukcji. 

Czy to nowe logo to "MI"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/26/2018 at 12:27 PM, Hulajnoga said:

Gdy odblokuję zabezpieczenie, muszę dosyć mocno popchac aby chciała się złożyć. Nie mam doświadczenia z wczesniejszymi modelami ale jak dla mnie to dobra oznaka. Sprawia to wyrażenie dobrej, nocnej konstrukcji.

Tak, to dobra oznaka, że jest za mocno skręcone i zaczep albo zawias pęknie w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zastanawiam się nad zakupem tej hulajnogi i mam w związku z tym do was ogromną prośbę.

Będę ją wozi na przednim podeście w autobusie i muszę znać bardziej dokładne wymiary.Byłbym ogromnie wdzięczny gdybyście mogli zmierzyć w swoich hulajnogach następujące odległości:

A-odległość między końcem przedniego koła a miejscem łamania kierownicy,zmierzona między dwoma równoległymi liniami.Chodzi mi o odległość od końca koła do końcówki złamanej kierownicy,nie zawiasu.

B-prześwit

C-szerokość podestu hulajnogi.

Będę woził hulajnogę na przednim podeście autobusu i nie wiem czy się tam zmieści,potrzebuję bardziej dokładnyc wymiarów.

Z góry dziękuję za pomoc.hulajnoga.thumb.jpg.fd6947f6d2374bf058d3425ff9daabbd.jpg

Edytowane przez Autobusiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co prawda to nie Xiaomi, ale wyrób podobny.

Kolega podrzucił mi hulajnogę do naprawy Ninebot by Segway KickScooter ES4. Problemem jest to, że się nie włącza. Akumulator naładowany. Po wciśnięciu przycisku zapala się czerwona dioda i pojawia się piknięcie, ale nic po za tym. Nie włącza się wyświetlacz. Połączenie bluetooth działa, ale aplikacja jej nie znajduje. Po przekręceniu koła z silnikiem, wygląda jakby chciał się zakręcić, ale elektronika go blokowała i pojawia się kilkukrotne pikanie (wszystko na załączonym filmie).

https://youtu.be/Z2O0X5wSq2g

Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Szukałem i nie znalazłem, dlatego prosba o informacje na jakiej wysokości względem „deski” znajduje sie kierownica (mierzone w pionie, nie po drążku).
Jestem wysokim gościem i pytanie czy bedzie ok;)
 
pozdr.
92 cm. Mam 188 i jest ok

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ma ktoś z was może wymiary łożysk jakie wchodzą do m365? :) z tego co udalo mi się wyszukać na necie powinno tam pasować łożysko o wymiarach 8x22x7 (22mm - śr zewnętrzna, 8mm - śr wewnętrzna, 7mm grubość łożyska) ale chciałem to jeszcze potwierdzić.

Nie dawno dotarła do mnie M-ka i zastanawiam się nad wymianą na te japońskie od NTN ;)

Pozdrawiam!

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem świeżym posiadacze M365 - niecała doba.

Kupiony w Polsce z gwarancją.

Nie jeździłem jeszcze na tym.

Uruchomiłem jednak silnik z kołem w powietrzu.

Przy maksymalnych obrotach występują drgania jak na poniższym filmie, który znalazłem, bo szukałem informacji czy to normalne.

Aplikacja pokazuje wahania prędkości między 25, a 29 km/h

Proszę o jakąś informację, czy to normalne, czy zgłaszać problem do sprzedawcy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kasspo napisał:

Witam

Jestem świeżym posiadacze M365 - niecała doba.

Kupiony w Polsce z gwarancją.

Nie jeździłem jeszcze na tym.

Uruchomiłem jednak silnik z kołem w powietrzu.

Przy maksymalnych obrotach występują drgania jak na poniższym filmie, który znalazłem, bo szukałem informacji czy to normalne.

Aplikacja pokazuje wahania prędkości między 25, a 29 km/h

Proszę o jakąś informację, czy to normalne, czy zgłaszać problem do sprzedawcy?

 

Wyjedź na dwór i zobacz. 

Mam podobnie że swoją jak podniose. Pokazuje 29km. W czasie jazdy wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też koło wydaje podoby dźwięk,podczas jazdy nie mam żadnych problemów.

Jestem umówiony z tokarzem w następnym tygodniu na prewencyjne dorobienie dwóch zaczepów kierownicy-tych które lubią pękać.Tylko musi mi to zmierzyć bez demontowania obecnego zaczepu z hulajnogi.Jak wszystko się powiedzie to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...