Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.08.2018 o 21:52, pixelq napisał:

 

Proste... zamówiłem, zapłaciłem, pan przysłał

Z kompmaister-em można się bez problemu dogadać mailowo... po angielsku

1. Wybieramy https://skylots.org/search.php?search=m365&seller_id=41190131&desc_check=0&catid=0&lang=uk

2. Pytamy się za ile wysyłka wybranych fantów do PL - kompmaister(małpa)gmail.com

Za samą wysyłkę Tarczy+ blokada kierownic (zwana również - językiem) kosztowało mnie około 25 PLN

3. Płacimy, niestety pan chce płatność na kartę Mastercard, skorzystałem z https://fenige.pl/?lang=pl (tylko mastercard-mastercard)

4. Czekamy.... w tydzień poczta Ukraińska i Polska w moim przypadku dała radę 

 

Super

Zamówiłem zapłaciłem czekam:-D

Tarcza, jezyczek, ośka, gumka - na zaczep 207 pln

(Placilem paysend dot com z każdej karty na każdą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Krzysztof.B napisał:

ośka

Ehhhh... u mnie ośka strzeliła jak już zamówiłem, złośliwa sztuka

Ale za to mogłem poszaleć szlifierką ;-)

2 x Nakrętka tulejkowa M6 x 24 imbus (jedna obcięta do 20, druga 15 milimetrów)

1 x WKRĘT DIN 913 (ISO 4026) A2 M6x40

całość z kurierem 37,20 pln

 

26 minut temu, Krzysztof.B napisał:

jezyczek

Przy wybijaniu trochę się opiera, polecam podłożyć drewniany klocek pod kierownicę

Pojawił się firmware 1.4.2

Widział ktoś jakiś oficjalny changelog ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do perfekcji :-D

Wczoraj kleiłem tylną dentkę i dzisiaj poprawka. Do pracy dojechałem 12km, a powrót autobusem flak z tyłu. Poszedłem z duchem czasu i zastosowałem łatki samoprzylepne dziś już wiem, że to siano. Wczoraj wlałem jeszcze SLIME do dętek i o ile z tyłu nie widać różnicy(dziura z łatki) to z przodu są straszne bicia,  o dziwo podczas jazdy tego nie czuć. Następna wymiana detek już bez wypełniacze. :-( I jeszcze jedno co zauważyłem, to pompka powinna być  dość duża bo malutka nadaje się do pompowania roweru w trasie, a nie do emki w domu.(Kolejny wydatek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam prośbę do was: czy ktoś wybijał może ten nit czy jak to nazwać który trzyma języczek od nieszczęsnego mechanizmu składania hulajnogi?

Za nic nie mogę tego zrobić chociaż walę młotkiem w wybijak z całej siły. Czy to trzeba ciąć?

Kierownicę odkręciłem i położyłem na desce ale nic  to nie daje... Widzę że tam z jednej strony jest jakby węższe i uderzam tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grzegorzgrzegorz napisał:

Mam prośbę do was: czy ktoś wybijał może ten nit czy jak to nazwać który trzyma języczek od nieszczęsnego mechanizmu składania hulajnogi?

Za nic nie mogę tego zrobić chociaż walę młotkiem w wybijak z całej siły. Czy to trzeba ciąć?

 Kierownicę odkręciłem i położyłem na desce ale nic  to nie daje... Widzę że tam z jednej strony jest jakby węższe i uderzam tam.

Mi się udało, choć szczerze przyznamy, że chciałem już sobie darować wymianę zatrzasku.

Kierownica podparta kołkiem, kołek oparty o betonowa podłogę i z kilka minut mi to zajeło.

Z której strony uderzasz wybijakiem chyba nie ma znaczenia, to zwężenie jest raczej technologiczne aby łatwiej było wcelować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pixelq napisał:

Mi się udało, choć szczerze przyznamy, że chciałem już sobie darować wymianę zatrzasku.

Kierownica podparta kołkiem, kołek oparty o betonowa podłogę i z kilka minut mi to zajeło.

Z której strony uderzasz wybijakiem chyba nie ma znaczenia, to zwężenie jest raczej technologiczne aby łatwiej było wcelować.

Dzięki za info. Postaram się o lepsze podparcie i cięższy młot w takim razie. Ja nie mam wyjścia - od tygodnia jeżdżę z urwanym zapięciem skręconym tylko tymczasowo obejmami do rur i płaskownikiem. Econo mode i dusza na ramieniu. Na dniach będę miał zamiennik i jak nie wybiję to muszę wyciąć ten nit/ośkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pixelq napisał:

Mi się udało, choć szczerze przyznamy, że chciałem już sobie darować wymianę zatrzasku.

Kierownica podparta kołkiem, kołek oparty o betonowa podłogę i z kilka minut mi to zajeło.

Z której strony uderzasz wybijakiem chyba nie ma znaczenia, to zwężenie jest raczej technologiczne aby łatwiej było wcelować.

Chciałbym ostrzec wszystkich przed wybijaniem ośki - u mnie było to niemożliwe. Najlepiej od razu przepiłować tak jak ja zrobiłem. Być może jest to związane z moim przebiegiem ok. 1200 km - w nowej być może da się ośkę jakoś wyciągnąć. U mnie albo było wszystko wygięte w lekki łuk albo się tam jakoś zestaliło w środku. Wygiąłem wybijak tylko używając 10 kg młota a ośka ani drgnęła. Swoją drogą co za idiotyczny pomysł żeby używać takiego rozwiązania technicznego. Dlaczego nie może tam być normalnej śruby z nakrętką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grzegorzgrzegorz napisał:

Chciałbym ostrzec wszystkich przed wybijaniem ośki - u mnie było to niemożliwe. Najlepiej od razu przepiłować tak jak ja zrobiłem. Być może jest to związane z moim przebiegiem ok. 1200 km - w nowej być może da się ośkę jakoś wyciągnąć. U mnie albo było wszystko wygięte w lekki łuk albo się tam jakoś zestaliło w środku. Wygiąłem wybijak tylko używając 10 kg młota a ośka ani drgnęła. Swoją drogą co za idiotyczny pomysł żeby używać takiego rozwiązania technicznego. Dlaczego nie może tam być normalnej śruby z nakrętką? 

Ośkę należy wybijać w kierunku odwrotnym do kierunku fabrycznego wbicia - inaczej będzie to faktycznie koszmar.

Dnia 28.08.2018 o 19:38, Krzysztof.B napisał:

Super

Zamówiłem zapłaciłem czekam:-D

Tarcza, jezyczek, ośka, gumka - na zaczep 207 pln

(Placilem paysend dot com z każdej karty na każdą)

A ja niestety - i to jako inicjator tych zakupów na UA miałem z panem kompmajsterem nieprzyjemny incydent.

Umówiłem się z nim na wymianę procesora BGA w laptopie, kupiłem za 200$ procesor - robotę pan kompmajster wycenił na 170$.

Wysłałem mu laptop i się zaczęły schody. Że nie ma tego jak zrobić, że to że tamto i owamto. Bo problemy z zasilaniem albo kolejka albo coś innego.

Wkurzyłem się i nieco może za bardzo mu nawtykałem mailowo.

Pan kompmajster się najwyraźniej obraził bo bez pytania odesłał laptop i procesor na adres ukraiński (gdzie mnie w tym momencie nie było a nikt inny przesyłki odebrać nie może niż osoba na którą jest nadane). Na szczęście w nieszczęściu udało mi się pojechać na UA i odebrać paczkę wczoraj bo inaczej by poszła w kosmos.

Tak więc zostałem w stanie początkowym, z laptopem i procesorem obok a w bonusie pan kompmajster wpisał i laptop i procesor na jakąś ichnią blacklist tak, że żaden serwis na UA nie przyjmie tego do zrobienia.

Z drugiej strony jestem wdzięczny panu kompmajsterowi bo chciałem sobie kupić teraz mieszkanie w Odessie ale się utwierdziłem w przekonaniu - o czym mnie ostrzegali inni ale ja nie wierzyłem do końca że z tymi ludźmi nie ma się co na cokolwiek umawiać bo słowo czy honor u nich kompletnie nic nie znaczy. Spowodowane jest to chyba kilkudziesięcioletnim życiem za sowietskogo sajuza. Tak więc ostrzegam - żadnych (poważnych) biznesów na UA. A szkoda - bo ci ludzie naprawdę maja zdolności i możliwości. Taki pan kompmajster ze swoją wiedzą i doświadczeniem i umiejętnościami w PL ale ze zmienioną mentalnością byłby milionerem...

Oczywiście zakup części za 200 zł to zupełnie inny poziom, tu mogę tego pana pomimo incydentu polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2018 o 22:06, pixelq napisał:

Tak się zastanawiam po co dostałem w paczce całe stado gumowych podkładek/uszczelek, widzę na zdjęciach, że Ty też.

Do czegoś tych gumek użyłeś ?

To są 2 komplety zapasowych oringów na których siedzi śruba w języczku. W tej wersji ma ona możliwość uchylania się na boki przez co nie wygina się cięgło jak w oryginale gdzie jest to skręcone na sztywno.

W wersji wzmocnionego języczka którą pokazałem otwór w języczku jest sporo większy od średnicy śruby a różnicę wypełniają gumowe oringi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wstef napisał:

miałem z panem kompmajsterem nieprzyjemny incydent

A ja wręcz przeciwnie.... Aleksander (kompmaister) za pierwsza wysyłka się walnął w adresie.

Podalem adres do firmy a on go nie umieścił... paczka wróciła, pan mnie przeprosił i wysłał raz jeszcze na swój koszt.

 

5 godzin temu, Krzysztof.B napisał:

zaczyna przecierac kabelek

To chyba jeden z mniejszych problemów.

Problematy na jakie powinieneś się przygotować:

1. Pękający zatrzask (język)

2. Pękająca śruba zawiasu

3. Przepalenie bezpiecznika bms

4. Puszczające luty na akumulatorze (głównie starsze modele)

O oponkach nie wspominam.

 

Edytowane przez Gość
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pixelq napisał:

A ja wręcz przeciwnie.... Aleksander (kompmaister) za pierwsza wysyłka się walnął w adresie.

Podalem adres do firmy a on go nie umieścił... paczka wróciła, pan mnie przeprosił i wysłał raz jeszcze na swój koszt.

 

To chyba jeden z mniejszych problemów.

Problematy na jakie powinieneś się przygotować:

1. Pękający zatrzask (język)

2. Pękająca śruba zawiasu

3. Przepalenie bezpiecznika bms

4. Puszczające luty na akumulatorze (głównie starsze modele)

O oponkach nie wspominam.

 

A wszystko to - no może z wyjątkiem bezpiecznika - wg mnie jest spowodowane brakiem amortyzacji z przodu. Jestem przekonany że jej dołożenie wielokrotnie przedłużyłoby żywotność tychże części o komforcie jazdy nie wspominając. Jeśliby się taka wersja kiedyś pojawiła to od razu się przesiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zadawałeś/łaś (płeć nieznana :) już chyba na grupie na facebooku. Podłącz aplikację (android) "M365 battery" i zobacz napięcia na ogniwach. Powinny być takie same. A pewnie nie są, więc trzeba rozebrać i przylutować trzeba styki baterii. Ale może być też coś innego - dlatego zacznij od tej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2018 o 23:40, grzegorzgrzegorz napisał:

spowodowane brakiem amortyzacji z przodu

Ja się skłaniam bardziej w stronę niezbyt szczęśliwej konstrukcji zamka. Sam użytkownik startując czy chamujac powoduje zacne naprężenia na cały zamek. Drgania tylko dodają „smaczku” ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2017 o 00:41, KnightRider napisał:

1. Akcesoria

Rózne akcesoria m.in uchwyt do telefonu itp, linki są w opisie filmu :)

https://www.youtube.com/watch?v=MUk1teJnhYQ
 

2. Mam pytanie też o tylni hamulec:
Podczas hamowania słysze taki dzwięk: klilk klik klik i tak prawie za kazdym razem. Ktoś się z tym spotkał, rozwiązał problem? (rozkręcałem cały system tylni hamulcowy, nic nie obcierało). I czy hamulec tylni może się zaciskać tak że koło prawie nie do ruszenia będzie? Próbowałem różnych ustawień ale przy max zaciśniętym hamulcu i tak jestem w stanie ruszyć kołem bez większego trudu.

3. Kolejna sprawa to przyspieszacz ładowania

Znalazłem takie coś podobno o połowę szybciej z tym cackiem się ładuje. Problem w tym że kompletnie nie znam się na elektryce i nie wiem czy to mi nie uszkodzi baterii.
http://www.ebikes.ca/product-info/cycle-satiator.html

Jakieś pomysły?:) Są wógle jakieś baterie przenośne które by mogły naładować taką hulajnogę?

Też miałem klikanie przy hamowaniu. Obróciłem jeden klocek o jakieś 90 stopni i przestało klikać. Nie wiem czy akurat to pomogło czy poprostu przy rozkręcaniu coś się ustawiło/przestawiło.

Mam delikatny, lecz wyczuwalny luz w tylnym kole. Wszyscy tak mają, czy już łożyska rozwaliłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodu, dla którego większa pojemność nowych ogniw ma spowodować uszkodzenie całego pakietu. Oryginalne ogniwa z tego powodu ani nie będą bardziej rozładowywane, ani bardziej ładowane, a tak naprawdę to będą ładowane i rozładowywane mniejszym prądem i to powinno spowolnić ich zużycie.

Niczego nie trzeba zmieniać w elektronice czy firmware, poza tym przeróbka była wielokrotnie opisana na różnych forach, sposób jest sprawdzony i jak się dobrze zrobi, to jest dobrze. Największe ryzyko to niestaranna izolacja i zwarcie, czyli pożar.

Dołożyłem ogniwa 3500mAh i mam zasięg 30-32km w trybie normalnym, w eko nie wiem, bo nie mam tyle cierpliwości, żeby stać na hulajnodze godzinami i testować. Waga kierowcy z bagażem około 95-100kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ql3r napisał:

powinny mieć jak najbardziej zbliżone wartości wtedy nie powinno to być jakimś większym problemem

Dokładnie.

http://de.rollerplausch.wikia.com/wiki/Zusatzakku_verbauen?li_source=LI&li_medium=wikia-footer-wiki-rec

Cytat

Należy zachować ostrożność, aby obie baterie miały takie samo napięcie! Różnica napięcia powyżej 0,5 V może uszkodzić baterie! Oznacza to, że nie można umieścić pustego razem z pełną baterią!

 

19 godzin temu, ql3r napisał:

oczywiście ogniwa dodajesz na odpowiednio długich przewodach tak żeby można było wszystkie upchać w wolnych miejscach komory na pakiet. I to właściwie tyle..

Czy jest tam jeszcze miejsce na cokolwiek dodatkowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ukośnej rury wchodzi sześć, trzy pary jedna za drugą (ostatnie trochę wystają, ale to nie ma znaczenia), dwa z przodu przy elektronice, dwa z tyłu za baterią, i te dwa najtrudniej wcisnąć, trzeba piłować obudowę baterii. Rurę trzeba najpierw wyczyścić z tej pianki, która tam niby trzyma kable i trochę uszczelnia, kable wyprostować, żeby nie blokowały, dopiero wciskać ogniwa. Porządnie zaizolowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, bembenek said:

Dołożyłem ogniwa 3500mAh 

Dołożyłeś je w sposób opisany w poście poniżej (czyli po jednym podłączone do każdego z 10 pakietów) czy jako jeden pakiet tak jak tu:

http://de.rollerplausch.wikia.com/wiki/Zusatzakku_verbauen?li_source=LI&li_medium=wikia-footer-wiki-rec

?

 

Miłego, R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...