Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.06.2018 o 11:51, migot napisał:

W deszcz raczej nie będę śmigał :). Musze zamówić ten zestaw bo oddzielnie tego nie widzę. A jeżeli już muszę wybrać to pod kierownice to jaki rozmiar, 04,0,6 czy 0,8mm?

zapraszam na PW - do wyboru, do koloru, pojedynczo, w komplecie. Co chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio pękła dętka podczas powrotu z pracy do domu. Jako, że po drodze miałem Decathlon, wstąpiłem z zamiarem zakupu jakiejś łatki. Ostatecznie zakupiłem coś takiego. Wlałem do dętki, napompowalem i działa. W domu wlałem też do drugiej dętki. Póki co po 150 km nic się nie dzieje. 

IMG_20180627_112243_1-900x1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was problem z zasilaniem hulajnogi że nie uruchamia się? Raz pomogła mi inicjalizacja zasilaczem i działała mi normalnie kilka dni tj. kilka cykli ładowania. 2 dni temu znowu nie chciała wstawać, rozkręciłem ją i sprawdziłem napięcie już za płytką przy samej baterii a tam 3.7 V. Z niklowymi płytkami jest wszystko spoko, ponieważ bezpośrednio na samej baterii jest napięcie 41 V, więc tyle ile być powinno. Znalazłem poradnik na YT, który mówi że padł bezpiecznik Z na płytce BMS przy baterii. Jeżdżę na poziomie "weak" albo średnim systemu KERS i nie spodziewałem się, że może paść mi to. Mam jakieś 700-800 km przebiegu.

Aktualnie znalezione na YT rozwiązanie idealnie wpasowuje się w mój problem, ale być może ktoś z was miał ten problem i to wcale nie wspomniany bezpiecznik jest problemem i może nie warto się bawić w przelutowanie. Ja wczoraj nie miałem czasu na wylutowanie płytki przy baterii żeby to sprawdzić. Jeżeli to bezpiecznik to może ktoś zamawiał wspomniany bezpiecznik w Polsce? Czy to chodzi o ten bezpiecznik: LITTELFUSE 0451015.MRL? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli też miałeś na złączu na wyjściu 3.7 V, na baterii ok. 40 V i okazało się że problemem był jeden z luźnych styków baterii? Ja generalnie mając podłączony woltomierz przeleciałem po stykach dociskając je i w trakcie nie zauważyłem zmian napięcia na mierniku, aczkolwiek nie wiem czy powinienem zauważyć takowe bo może układ blokuje napięcie do momentu ponownej inicjalizacji z użyciem zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się zdecydowałem rozpruć baterię (zastanawiałem się jeszcze nad gwarancją Gearbest) to często pomagało ściągniecie pokrywy i dociśnięcie styków. Nie sprawdzałem miernikiem napięć, ale czasem było tak, że po naładowaniu do pełna (sprawdzone w aplikacji) odłączałem od prądu i po 100m koniec, brak reakcji, znowu rozbieranie dociśnięcie, hulajnoga odpala ale pokazuje 10% baterii po czym w ciągu kilku minut na ładowarce, osiąga 90%, kiedy miałem te problemy z baterią zdarzało się też, że po zatrzymaniu hulajnogi aplikacja pokazywała że stojąca w miejscu hulajnoga ma aktualnie 11km/h a jej ostatnia średnia prędkość to minus 29 km/h  i to też okazało się winą luźnych styków baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Dość podobnie jest u mnie, zatem nie będę zabierał się za grzebanie przy płytce BMS tylko sprawdzę luty i ew. poprawię. Dzięki za wskazówki. Postaram się poinformować jak będę miał czas po weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, migot said:

dzisiaj odbieram hulajnogę, pytanie czy warto ją od razu aktualizować? Czy w aplikacji trzeba zmieniać region na chiński, czy wersja EU nie musi ?

Warto, no i to 2 kliknięcia, więc nie problem.
1.4.0 aktualizował się tylko przy wybranym regionie chińskim, pewnie dalej tak jest ale najwyżej zmienisz jak na EU nie pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek mialem małe spotkanie z chodnikiem, chcac uniknac zderzenia z rowerem poleciałem na kostkę brukowa, hulajnoga sie troche poobdzierała no i cos sie chyba urwało, bo nie  mam juz tej blokady skrętu - kierownica obraca sie prawie naokoło, tylko kabel ją ogranicza. Wie ktos gdzie siedzi to, co odpowiadało za ograniczenie skrętu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, djkynek napisał:

W piątek mialem małe spotkanie z chodnikiem, chcac uniknac zderzenia z rowerem poleciałem na kostkę brukowa, hulajnoga sie troche poobdzierała no i cos sie chyba urwało, bo nie  mam juz tej blokady skrętu - kierownica obraca sie prawie naokoło, tylko kabel ją ogranicza. Wie ktos gdzie siedzi to, co odpowiadało za ograniczenie skrętu ?

Zajrzyj do ostatniego posta na 18-tej stronie tego forum, a odpowiedź znajdziesz na początku strony 19-tej :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z problemem luzu przy łożysku w tylnym kole? Czy da się to jakoś naprawić?

U mnie przez ten luz nie mogę wyregulować dobrze hamulca, bo koło się przesuwa i tarcza obciera o klocek raz z jednej strony, raz z drugiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma porównanie opon z różnych źródeł? Pozbycie się dętek uwolniło mnie od majstrowania przy kołach na dłuższą chwile. Leszcz ostatnio jak na złość zaczyna mi rosnąć bulwa na oponie z tyłu. Chce zamówić sprawdzone opony, tak by mieć spokój na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruscy zrobili porównanie, ale nie znam tego jezyka :-)

 

Nie wiem za bardzo w czym problem z dętkami, na tylnej zrobiłem 600km na nowej z tyłu już 400 i jedzie dalej.

Na przedniej 900km, gdzie tu częsta wymiana?

 

No i nie oszczędzam hulajki, skoki to codzienność :-)

 

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukaszlukasz napisał:

Ruscy zrobili porównanie, ale nie znam tego jezyka :-)

Nie wiem za bardzo w czym problem z dętkami, na tylnej zrobiłem 600km na nowej z tyłu już 400 i jedzie dalej.

Na przedniej 900km, gdzie tu częsta wymiana?

No i nie oszczędzam hulajki, skoki to codzienność :-)

Nic tylko pozazdrościć, co nie zmienia faktu, że lektura forum i innych źródeł pomoże w zrozumieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz nadal pompowane

Daruj sobie z gearbest YIDA, bo bulwa pojawia się bardzo szybko mimo, że opona w ogóle nie jest zużyta. Na aliexpress wybór ogranicza się do NYLON za ok 10$ i CST 20$ (CST to ponoć dokładnie to co jest oryginalnie na hulajnodze)

CST są na pewno dobrej jakości ale trzeba użyć cafelatex żeby ją uszczelnić - jestem z nich bardzo zadowolony. NYLON mam 4 sztuki ale jeszcze nie zakładałem, czekają na zużycie CST, w niektórych ofertach opisane są jako zalecane do instalacji bezdętkowej. Organoleptycznie mogę tylko napisać że guma tych NYLONów jest podobna do CST, YIDA sprawia wrażenie bardziej plastikowej niż gumowej. 

Edytowane przez mcp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to możliwe, że ze mną hulajnoga leci 25km/h? Waże spokojnie 95kg i mam 194 wzrostu:), przekłamuja mi home czy  to normalka? 
Odpal Yanosika albo inną navi, może też być jakaś rowerowa to się przekonasz.


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, orientujecie się może jak nazywa się wtyczka zastosowana do połączenia kabelka w tylnym błotniku z tym, który wychodzi z podłogi? Raz już lutowałem, ale teraz kabelek ukruszył mi się przy samej wtyczce i nie mam jak tego zrobić... ewentualnie jakieś sprawdzone patenty? W ostateczności kupię jakiś inny zestaw wtyczka + gniazdo i wymienię. Swoją drogą to przewody w tym kabelku mogłoby być ciut grubsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Radziasss napisał:

Hej, orientujecie się może jak nazywa się wtyczka zastosowana do połączenia kabelka w tylnym błotniku z tym, który wychodzi z podłogi? Raz już lutowałem, ale teraz kabelek ukruszył mi się przy samej wtyczce i nie mam jak tego zrobić... ewentualnie jakieś sprawdzone patenty? W ostateczności kupię jakiś inny zestaw wtyczka + gniazdo i wymienię. Swoją drogą to przewody w tym kabelku mogłoby być ciut grubsze...

Wywal zupełnie to łączenie, połącz jak chcesz kable na stałe (lutowanie, skręcanie obojętne byleby działało i było uszczelnione), wpuść je tak jak było do środka i dopiero wewnątrz użyj jakiekolwiek łączenia typu gniazdo-wtyczka. Szkoda czasu na szukanie czegoś pasującego i zabawę z tym. Tak to zdejmujesz pokrywę rozpinasz kabel i wyjmujesz go razem z tą gumką... Po sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam elektronika w okolicach Katowic, który podjąłby się naprawy BMSa ( jak na razie dwóch mi odmówiło pomocy).

Jeden z układów na płytce grzeje się na potęgę , jakiś czas migała czerwona dioda zamiast niebieskiej i nie działa ładowanie :(

Odlutowałem jeden z głównych przewodów od baterii, żeby nie rozładować jej do zera, ale chyba balanser i tak pobierał jakiś prąd, bo bateria się rozładowała wrrr

Gdyby ktoś miał namiar na takiego magika od elektroniki, proszę o namiar. 

Nowa płytka na ali kosztuje 300zł a bateria 815zł - więc lekko nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś z okolic Krakowa kto podjąłby się odpłatnie naprawy hulajnogi - nagle przestała działać - nie reaguje na dodawanie gazu. Miejscowy elektryk stwierdził, że chyba "moduł" się spalił, aczkolwiek nie ufam mu na 100%. Czy może ktoś kogoś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...