Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

TR412 założony. Trzeba bylo odrobinę ociosać gumę na końcu żeby choć trochę wbil sie w felge ale siedzi. Po pierwszym pompowaniu powietrze schodziło w miejscu gdzie opona słabiej  siedziała w feldze ale po napompowaniu i przejechaniu ok 1km wszystko sie ułożyło i jak narazie "odpukać" od 1.5h opona twarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, barszcz2 napisał:

TR412 założony. Trzeba bylo odrobinę ociosać gumę na końcu żeby choć trochę wbil sie w felge ale siedzi. Po pierwszym pompowaniu powietrze schodziło w miejscu gdzie opona słabiej  siedziała w feldze ale po napompowaniu i przejechaniu ok 1km wszystko sie ułożyło i jak narazie "odpukać" od 1.5h opona twarda.

Spróbuj wlać do dętki caffe latex działa jestem zadowolony i nie martwie się że znowu przebije oponę a równocześne nie jest to jakieś trudne, czy kosztowne rozwiązanie. Opona zostaje mimo wszytko elastyczna tak więc plomby nie powypadają :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wlać do dętki caffe latex działa jestem zadowolony i nie martwie się że znowu przebije oponę a równocześne nie jest to jakieś trudne, czy kosztowne rozwiązanie. Opona zostaje mimo wszytko elastyczna tak więc plomby nie powypadają  
On nie ma dętki..

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie.

Czy u was silnik znaczącą się nagrzewa podczas jazdy? Ja jeżdżę na OFW i już po 6km silnik jest dość gorący. Chciałem wgrać firmware DYoC z trochę większą mocą i nie wiem czy po czasie silnikowi nic się nie stanie z taką temperaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2018 o 15:47, mcp napisał:

No i zaczęło ubywać szybko powietrza z przodu. Co ciekawe dziura nie wyglądała na przetartą tylko przebitą. Ale jak założyłem zawór TR412 i napompowałem bez dętki to opona jest cała. Wygląda to dobrze, powietrze nie schodzi. Jak zawór nie wyskoczy to powinno być ok, nadmuchałem 60PSI, zobaczymy. Tył jak dotąd bez problemów.

Cała procedura to założenie zaworu, przeciągnięcie ile się da, ale bez przesady bo się urywają. Jeżeli zawór wystaje ponad felgę to można założyć podkładkę i przeciągacz dokręcać tak żeby siła dokręcania wyciągnęła go jak najdalej, założenie/wyrównanie opony i pompowanie. Jak na razie polecam. Zaryzykować można dwa zawory 1,70 zł. 

Tak wygląda zawór po zamontowaniu z przodu. 

2018-06-04_19h24_47.thumb.png.98ce2248488b23cab758b7f29eec8968.png

 

Mogę od razu napisać że nie polecam opon z gearbest YIDA, jedna się rozwarstwiła i zrobił się balon na grzbiecie koła który zablokował koło klinując się z błotnikiem. 

 

Hej, musiałeś rozszerzać otwór w feldze?

o jakim 'przeciągaczu' piszesz? Możesz wskazać jakiś przykładowy?

Chciałbym to u siebie zrobić, bo dętka mi się przetarła już 4 razy na przodzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie TR412 nic nie musiałem powiększać ani obrabiać, ściągnąłem tylko ten chromowany pancerz.

2018-06-11_12h44_42.thumb.png.467072241268af0231cc1b326cc87167.png

A to jest przykładowy przeciągacz, nakręcasz na zawór i przeciągasz go ile możesz przez felgę.

2018-06-11_12h44_18.png.24e8737c350e4f6df8d5441aa69e065a.png

 

Po kilkuset kilometrach mogę napisać tylko że na 4 koła z 2 schodzi powietrze tak że muszę dopompować co 2 dni (jeszcze nie sprawdzałem którędy ucieka) ale jak miałem 60PSI to nie uciekało tak szybko więc obstawiam że to nie dziura tylko nieszczelność opony. Dlatego przy okazji kupię uszczelniacz i zobaczymy czy będzie lepiej. 

Dnia 1.06.2018 o 10:04, Unr3al2 napisał:

USZCZELNIACZ DO FELG TIP TOP BEAD SEALER 1L

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bembenek napisał:

I wszystko po to, żeby nie kupować dętek, czy żeby nie musieć porządnie wszystkiego zakładać? Przecież na tym patencie w ogóle nie można polegać, powietrze może zejść w każdej chwili, i na dodatek gwałtownie.

A jak dętka pęknie, to nie schodzi gwałtownie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instalacji dętkowej czy bez dętkowej "powietrze może zejść w każdej chwili, i na dodatek gwałtownie" także to żaden argument, wiem bo mi zeszło jak miałem jeszcze dętki, a slime który był w dętce opluł wszystkich jadących za mną. W instalacji bezdętkowej eliminuje całkowicie ryzyko ubytku powietrza w skutek przetarcia dętki, pozostałe ryzyka przebicia są takie same dla jednej i drugiej instalacji. 

Sprawdziłem gdzie schodzi powietrze i okazuje się że schodzi mikro dziurkami na wierzchu opony w wielu miejscach, natomiast krawędź felgi i zawór są szczelne żadnego ubytku. Wygląda jakby oryginalne opony nie były szczelne. Na oponach kupionych w gearbest YIDA powietrze nie ucieka (ale te są sprzedawane tylko w komplecie z dętkami) zamówiłem 2 sztuki na aliexpress zobaczymy co będą warte.

 

Instalacja TR412 w tylnym kole bez żadnego przycinania, tylko przeciągacz, nie chce już wyleźć. 

 2018-06-11_16h04_11.thumb.png.9c80824f649aff11269ae4bc048aa9b8.png

Edytowane przez mcp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/28/2017 at 12:40 AM, Darksteel said:

No jasne, ale możliwość jechania aż tyle podbija cenę.

Znalazłem jakąś tańszą i słabszą wersję MINI: https://pl.aliexpress.com/item/2017-48V-15-6A-Speedway-mini-4-BLDC-HUB-strong-power-electric-scooter-Speedway-mini-IV/32804961197.html

Polecam bardzo tę hulajkę przejechałem na niej ponad 1000km i jest naprawdę super, Mijia przy tym to zabawka pod każdym względem :) Ta hulajka to świetny produkt, w tej cenie niema dosłownie nic lepszego. Polecam gorąco :) Ponadto jest ona świetnym wstępem do Dualtrona jesli ktoś ma większe zapędy ;) jeśli nie to ta hulajka naprawdę będzie długo służyła, jestem do dyspozycji jesli są jakies pytania :) 

On 9/29/2017 at 2:03 AM, DyndaS said:

Znalazłem bardzo drogą wersję dualtron, która rozpędza się do 75-80 km/h. Przecież to samobójstwo przy tych małych kółkach :shock:

Posiadam takową i to jest zupełnie inna liga :) Kółka nie są takie małe bo 10 cali i zawieszenie jest kosmiczne dlatego przy tej prędkości hulajką się płynie :) Mi na prędkości tak nie zależy bardziej na zasięgu stąd ten zakup, ale kiedy są dobre ścieżki można sobie poszaleć :) Polecam dualtrona bo to legenda i mercedes wśród hulajek ale też ma inne wymagania od użytkownika - nie jest tak mobilna i łatwa w przenoszeniu jak Mijia :) W Poznaniu można kupić w sklepie zwinnemiasto, to chyba jedyny sprzedawca Dualtronów w Polsce. Przy okazji jeśli jesteś zainteresowany tymi hulajkami to zapraszam na grupę Dualtron Polska na FB. Pozdrawiam i miłego jeżdżenia!
 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytania

1. Czy któraś pełna opona oferuje zbliżony komfort do standardowych? Widziałem też takie z wieloma dużymi otworami w oponie, są czegoś warte?

2. Co kupić do pompowania i z jaką końcówką?
Ja używam pompki do amortyzatorów.
Znajdziesz ja kilka postów wyżej.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dhr napisał:

Dwa szybkie pytania :)

1. Czy któraś pełna opona oferuje zbliżony komfort do standardowych? Widziałem też takie z wieloma dużymi otworami w oponie, są czegoś warte?

2. Co kupić do pompowania i z jaką końcówką?

Czytałem opinie ludzi na temat tych opon z otworami. Ktoś się żalił, że jest tak twardo, że zgrzewy na ogniwach się rozleciały i trzeba było lutować baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie z aliexpress, link z którego kupiłem jest pod zdjęciem, kliknij w nie. Jest świetna, ustawiasz ile ma być napompowane włączasz i sama przestanie pompować, koło w samochodzie też napompuje (może nawet dwa) Jedyne do czego mogę się przyczepić to marna widoczność lcd w słońcu. 

Edytowane przez mcp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mieliście problem tego typu w m365 z tylnym kołem? Dziś zaczęło trochę hałasować podczas jazdy i widać, że obraca się "krzywo". Przejechałem ok 200 km, czasami jakieś mniejsze krawężniki. Wiadomo, różne warunki, ale na pewno żadne ekstremalne typu szuter czy off. Macie pomysł, co z tym i gdzie ew. w Warszawie zrobić? 

Zobaczcie: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...