Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, geforc napisał:

no i nie wieżę że nic się nie połamało ani nie zepsuło, w instrukcji jest napisane że MAX 100kg...

Ja ważę ponad 110kg i latam tym ustrojstwem (czasem podskoczę) jak szalony po wszystkim (żwir asfalt kocie łby klepisko). dorzucę do tego plecak z psim jedzeniem tj. 9-10 puszek każda po 1,240kg i uwierz nic się nie ugina a nawet nie trzeszczy nie mówiąc już o łamaniu. Jeżdżę podczas ulewy, w zimę jak jest chlapa lub śnieg. 1x dopiero złapałem gumę i to z mojej winy a tak poza tym nie ma do czego się przyczepić. Teraz kilka dni temu tylne światło przestało świecić ale to raczej nie od wagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, geforc napisał:

To czemu w instrukcji jest napisane max 100kg?

Bo do tylu testowali i spełnia normy. Nigdy nie ma tak, że od 101 kg sprzęt się natychmiast rozpadnie, zawsze jest margines zapasu. Ale jak np. puści spaw po wielu godzinach jeżdżenia po wybojach ze zbytnim obciążeniem to jest to na twoją odpowiedzialność. Z Polski i tak firmy z Chin nie pozwiesz, ale na rynku chińskim ludzie mogą. Poza tym nie wiem jak jest z odpowiedzialnością dystrybutora, jak kupisz w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, geforc napisał:

No ale jak udowodnią że ja jezdzilem jeśli coś pęknie ? a nie np moja panna co waży 70kg 

Jak zrobisz sobie krzywdę to będziesz miał dokumentację i świadków... Serio, ja bym uważał podczas jazdy jeśli masz zamiar przekraczać specyfikację. Tak czy siak podobno rama jest bardzo wytrzymała, sądzę że prędzej uszkodzisz koła, z boku na oponie masz napisane ile maksymalnie można obciążyć - chyba 55 albo 75 kg na jedno koło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników m365

 

Czy ktoś z Was u żywa aplikacji Mi Home na zegarku apple watch?  Mi niestety po uruchomieniu aplikacji wyświetla się komunikat "

make sure you’re signed in to your Mi Account and all devices needed are available". Na samym zegarku nie da się wiele a aplikacja na iPhone działa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam taki problem, że przy odkręcaniu tej przedłużki całe powietrze mi od razu schodzi. Nie umiem tego wystarczająco szybko odkręcić. Kupiłem też taką małą przedłużkę z zaworem zwrotnym ale ten sam problem, nie jestem w stanie tego tak szybko odkręcić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam taki problem, że przy odkręcaniu tej przedłużki całe powietrze mi od razu schodzi. Nie umiem tego wystarczająco szybko odkręcić. Kupiłem też taką małą przedłużkę z zaworem zwrotnym ale ten sam problem, nie jestem w stanie tego tak szybko odkręcić...

Możesz kupić taką pompke jak moja około 65pln lub kupić przejściówkę z auto-rower-auto. I to Ci powinno pomóc.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

4ecdba0e9ee4ea6134f0469c3064d2a5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/12/2018 at 2:18 PM, Unr3al2 said:

Czekam, aż teraz Ty sprawdzisz to rozwiązanie.:D

 


Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dobra, wierzę, że "dla jaj" da się to założyć, może nawet da się przejechać chwilę i zapozować do zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ponieważ planuję w najbliższym czasie zakupić hulajnogę Xiaomi (być może używaną) chciałem się Was zapytać:
Czy w jakiś sposób wizualny można odróżnić hulajnogę w wersji Youth od tej normalnej? 
Pytam gdyż często oferty nie mają sprecyzowane jaka jest to wersja hulajnogi, a przyznam, że zależałoby mi na kupieniu tej wydajniejszej.
;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ponieważ planuję w najbliższym czasie zakupić hulajnogę Xiaomi (być może używaną) chciałem się Was zapytać:
Czy w jakiś sposób wizualny można odróżnić hulajnogę w wersji Youth od tej normalnej? 
Pytam gdyż często oferty nie mają sprecyzowane jaka jest to wersja hulajnogi, a przyznam, że zależałoby mi na kupieniu tej wydajniejszej.
;)
Pytaj o numer seryjny.
Tu masz opis.
https://cebula.online/modyfikacja-hulajnogi-xiaomi-m365-instalacja-cfw-czyli-moc-1000w-i-predkosc-do-32-kmh/

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim :)

Niedawno nabyłem m365.

Na codzien jezdze skuterem ale na m365 jest większy banan na twarzy :)

Jednym słowem bajka

 

Hulajnoga miała już przebieg ok. 200km (uzywka)

Na początku

- podregulowałem dzwonek

- dopompowałem opony ale i tak chyba trzeba kupic taki wężyk jak piszecie bo ciężko napompować bez ubytku powietrza

- wyregulowałem hamulec – bierze szybciej i mocniej. Z początku bral tylko przy docisnieciu klamki do końca

- wyregulowałem kierownice srubkami (jest teraz bardziej sztywna, nie telepie się)

 

Zasieg jak widze na szybko to ok. 22-24km przy pelnej mocy

 

Mam 2 pytanka do znawcow

- jak zdjąć tylny błotnik by zalozyc oslonke na przewod od leda? (części w drodze)

 

I teraz pytanie o soft. Za każdym razem apka chce przy polaczeniu zrobić upgrade softu. Na razie klikam LATER bo trochę się boje.

Ktos tu napisał ze po update m365 odmowila współpracy i trzeba by zrobić downgrade.

 

Obecnie mam takie wersje

- firmware – 1.3.1

- serial numer powyżej 50000

- BMS – 1.0.7

 

Apka mi proponuje zmiane na:

- Firmware – 1.3.4

- BLE – 0.7.2

- BMS – 1.1.5

 

Czy według Was mogę bezpiecznie robic update i jak możecie w 2 slowach cos się może zmienić w odczuciach z jazdy???

 

 

No i co sadzicie (czy ktoś to zrobil) o takim upgdate co pisze cebula?

https://cebula.online/modyfikacja-hulajnogi-xiaomi-m365-instalacja-cfw-czyli-moc-1000w-i-predkosc-do-32-kmh/

 

Ja mam taka wersje

13679 / YYYYYYYY

Czarna wersja chińska

Numer seryjny
powyżej 35000

2 bezpieczniki
można instalować CFW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, scooter365 napisał:

Czesc wszystkim :)

 

Niedawno nabyłem m365.

 

Na codzien jezdze skuterem ale na m365 jest większy banan na twarzy :)

 

Jednym słowem bajka

 

 

 

Hulajnoga miała już przebieg ok. 200km (uzywka)

 

Na początku

 

- podregulowałem dzwonek

 

- dopompowałem opony ale i tak chyba trzeba kupic taki wężyk jak piszecie bo ciężko napompować bez ubytku powietrza

 

- wyregulowałem hamulec – bierze szybciej i mocniej. Z początku bral tylko przy docisnieciu klamki do końca

 

- wyregulowałem kierownice srubkami (jest teraz bardziej sztywna, nie telepie się)

 

 

 

Zasieg jak widze na szybko to ok. 22-24km przy pelnej mocy

 

 

 

Mam 2 pytanka do znawcow

 

- jak zdjąć tylny błotnik by zalozyc oslonke na przewod od leda? (części w drodze)

 

 

 

I teraz pytanie o soft. Za każdym razem apka chce przy polaczeniu zrobić upgrade softu. Na razie klikam LATER bo trochę się boje.

 

Ktos tu napisał ze po update m365 odmowila współpracy i trzeba by zrobić downgrade.

 

 

 

Obecnie mam takie wersje

 

- firmware – 1.3.1

 

- serial numer powyżej 50000

 

- BMS – 1.0.7

 

 

 

Apka mi proponuje zmiane na:

 

- Firmware – 1.3.4

 

- BLE – 0.7.2

 

- BMS – 1.1.5

 

 

 

Czy według Was mogę bezpiecznie robic update i jak możecie w 2 slowach cos się może zmienić w odczuciach z jazdy???

 

 

 

 

 

No i co sadzicie (czy ktoś to zrobil) o takim upgdate co pisze cebula?

 

https://cebula.online/modyfikacja-hulajnogi-xiaomi-m365-instalacja-cfw-czyli-moc-1000w-i-predkosc-do-32-kmh/

 

 

 

Ja mam taka wersje

 

13679 / YYYYYYYY

 

Czarna wersja chińska

 

Numer seryjny
powyżej 35000

 

2 bezpieczniki
można instalować CFW

 

 

 

 

 

Jak przejdziesz na 1.3.4 to potem wyskoczy ci odrazu 1.3.8 bardzo mało zmian głównie kosmetyczne.

 

tylni błotnik - zdejmujesz 3 gumki i odkręcasz imbusem - chyba 2.5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unr3al2 Dziękuję za twoją odpowiedź!

Mam do was jeszcze jedno pytanie: Gdzie polecacie zakupić hulajnogę. Czy ktoś natknął się na jakieś promocje? Z tego co widzę większość ofert to koszt około 2000zł, co wydaje mi się ceną stosunkowo wysoką. Na allegro ta hulajnoga prawie w ogóle nie występuje. Na olx ofert jest również bardzo mało. Co poradzicie w tej kwestii ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Jeśli ktoś chce się pobawić z firmware to TUTAJ można wygenerować firmware o teoretycznie dowolnych parametrach (póki co nie testowałem, strona powstała kilka godzin temu, źródła patchera są dostępne i wygląda na to że jest to jak najbardziej krok we właściwym kierunku (oczywiście o ile ludzie nie zaczną robić dziwnych rzeczy z parametrami bo prawdopodobnie może to zaszkodzić hulajnodze).

Świetna sprawa, szkoda tylko, że nie można ustawić mocy w trybie ECO. Parametry OFW w trybie eco i CFW w normalnym to moje idealne połączenie. Wtedy tryb ECO jest jako domyślny a tryb normalny staje się trybem "turbo".

 

Co do moich doświadczeń, poza regulacją kierownicy - jedna dętka wymieniona w tylnym kole po 120km. Przetarta na boku, w zdjętej oponie pełno gumowych troków. Ewidentnie opona pracuje względem dętki i ją przeciera. Podczas wymiany dosypałem zdrowo talku do środka - zobaczymy czy to pomoże.

Edytowane przez barszcz2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TOMxiaomiFUN napisał:

Hej. Mam mały problem przetarł mnie się kabel od tylnej lampy sprawdzałem ją i badałem okazało się że jest trwale uszkodzona, niestety za słabo zabezpieczyłem szybkozłaczkę od baterii idącą (żeńską) ma ktoś pomysł gdzie można taką nabyć?

na aliexpress chyba za 9 dolarów jest cała lampa z przewodem i konektorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Unr3al2 napisał:

A jaka masz datę produkcji?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

 

7 godzin temu, mcp napisał:

Wersja europejska (z X-Kom) ma pod pokrywą paski gumy, wersja chińska (gearbest) nie ma. Może warto sobie tam coś przykleić. 

2018-05-17_10h24_20.thumb.png.d1d69f42ba21754c78abe43aa801114f.png2018-05-17_10h24_34.thumb.png.1a4805c6a93b67946310ac815c192cee.png

Jakie masz numery tych hulajnog w mihome?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...