Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa seria produkcji elementu zaczepu składania kierownicy.

 

Materiał: Duraluminium stosowane w transporcie kolejowym 

Dodatkowo dodaję dłuższą śrubę która może być pomocna przy montażu (mocniejsza niż oryginalna)

 

Info na PRV

 

 

aaa.jpg.9a97eef211004c06badd16a34f67948c.jpg

IMG_20180504_121342.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Czytam tu wasze posty, bo od dawna planuje zakup owej hulajnogi. Bardzo fajnie tu sobie nawzajem wszyscy pomagacie, więc byłoby miło gydybyście trochę też życzliwośći ukazali i imi.

Już jestem na 100% przekobnany o zakupie hulajnogi, z tym, że zastanawiam się skąd ja brać. Na rodzimym rynku hulajnoga jest całkiem dobrze dostępna, cena w większości sklepów oscyluje w granicach 1700-1800 zł, jednak na chińskich portalach często można wychaczyć ją nawet za 1200-1300 zł, spora różnica, można od razu za te kilkaset złotych dokupić jakieś dętki, pompke itp.

Czas oczekiwania na hulajnoge dla mnie nie jest jakiś bardzo istotny, wybór wydaję się zatem prosty -kupić w polsce, ale pozostaje kwestia gwarancji, z racji tego, że nie jestem złotą rączką, wolałbym mieć jakieś dodatkowe zabezpieczenie i tutaj pojawia się pytanie, ktoś z was oddawał na gwarancje w polsce swoją hulajnoge? czy taki serwis w ogóle ma jakąś wartość, czy to tylko na papierku fajnie wygląda? Który ze sklepów polecilibyśćie najbardziej; x-kom, miuhome, mediaarena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nową oponą jest ciężko, musiałem włożyć do gorącej wody na 5 minut, starą też można sobie rozgrzać. Ale samo zakładanie jest proste chociaż wymaga trochę siły. 

Jak już założysz oponę i dętkę to zatrzymujesz się kiedy połowa opony już siedzi w kole, a pozostała część wydaje się nie możliwa do naciągnięcia. 

Ustaw tak żeby wentyl był na dole, a połowa już założonej opony na górze. Oprzyj koło o jakiś blat i wciśnij górną część opony jak najgłębiej do środka koła (prawy i lewy rant), wówczas uzyskasz duży luz na nie wciśniętej części opony. Wtedy jedną i drugą ręką pchasz obie strony opony w dół i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam hulajnogę M365 od Sierpnia 2017 (aktualnie ver. 1.3.4)

Przejechałem na niej ok 200km. Jedyny wkład jaki przy niej wykonałem to:
- Nasmarowałem zgięcie kierownicy.
- Zastosowałem Slime do każdej dętki (pokonuję małe krawężniki, wielkich staram się unikać jednak udało mi się parę zaliczyć). Odpukać bez większych problemów. Oczywiście kontrolnie co 2 tygodnie pompuje koła.
- Udało mi się zdobyć zabezpieczenie na tylną lampkę (oj przydaje się przydaje, bo widać delikatne przetarcia na zabezpieczeniu).
- Standardowa regulacja hamulca (docisku) oraz łamania kierownicy.

 

Mam mały problem. Wożę ją często w samochodzie i podczas takiego przechowywania ukruszył mi się plastik od kierownicy jak na zdjęciach (tą część zgubiłem). Nie mogę nigdzie znaleźć części na podmianę, są klipsy zabezpieczające kierownice, cała kierownica, ale tej części nie udało mi się namierzyć. Proszę o pomoc.
No i oczywiście byłbym wdzięczy za namiary na wkładki dystansujące do kierownicy ale nie z plastiku gdyż te lubią pękać tylko z jakiegoś bardziej gumowanego tworzywa (zgłaszam zakup :) ).

IMG_20180506_173023.thumb.jpg.20674ddccc00a146f51891acd2d69dca.jpg

PS. podzielę się moją ściągą:

M365.thumb.png.34df1a0cb3494cc54b91e78b02d5c248.png

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez mrjurek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Mam mały problem. Wożę ją często w samochodzie i podczas takiego przechowywania ukruszył mi się plastik od kierownicy jak na zdjęciach (tą część zgubiłem). Nie mogę nigdzie znaleźć części na podmianę, są klipsy zabezpieczające kierownice, cała kierownica, ale tej części nie udało mi się namierzyć. Proszę o pomoc.  

Pozdrawiam

 

 

 

 Witam.

Można kupić na aliexpress np. tu http://s.aliexpress.com/UZ32Ujeu?fromSns=Copy lub http://s.aliexpress.com/IVnMbiuE?fromSns=Copy

 

PS.

Nie zauważyłem wcześniej, której części dokładnie potrzebujesz ;)

Napisz PW do jednego ze sprzedających, może coś mają. Mi czasami na PW udaje się wyrwać części niedostępne na aukcjach.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paradox_1 napisał:

Witam.

Można kupić na aliexpress np. tu http://s.aliexpress.com/UZ32Ujeu?fromSns=Copy lub http://s.aliexpress.com/IVnMbiuE?fromSns=Copy

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Przeczytaj raz jeszcze ale ze zrozumieniem którego elementu on szuka a potem wysyłaj poprawne linki

Edytowane przez iak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2018 o 17:45, herszt napisał:

Cześć wszystkim,

Czytam tu wasze posty, bo od dawna planuje zakup owej hulajnogi. Bardzo fajnie tu sobie nawzajem wszyscy pomagacie, więc byłoby miło gydybyście trochę też życzliwośći ukazali i imi.

Już jestem na 100% przekobnany o zakupie hulajnogi, z tym, że zastanawiam się skąd ja brać. Na rodzimym rynku hulajnoga jest całkiem dobrze dostępna, cena w większości sklepów oscyluje w granicach 1700-1800 zł, jednak na chińskich portalach często można wychaczyć ją nawet za 1200-1300 zł, spora różnica, można od razu za te kilkaset złotych dokupić jakieś dętki, pompke itp.

Czas oczekiwania na hulajnoge dla mnie nie jest jakiś bardzo istotny, wybór wydaję się zatem prosty -kupić w polsce, ale pozostaje kwestia gwarancji, z racji tego, że nie jestem złotą rączką, wolałbym mieć jakieś dodatkowe zabezpieczenie i tutaj pojawia się pytanie, ktoś z was oddawał na gwarancje w polsce swoją hulajnoge? czy taki serwis w ogóle ma jakąś wartość, czy to tylko na papierku fajnie wygląda? Który ze sklepów polecilibyśćie najbardziej; x-kom, miuhome, mediaarena?

hej,

kupiłem w sklepie RedCoon wersję europejską, czarną z polską gwarancją, po kilku dniach złapałem gumę ale nie z winy przebicia tylko dętka się po prostu rozszczelniła z boku w miejscu gdzie prawie nie było gumy - bardzo słaba jakość dętki, dętkę wymieniłem ale chciałem też zgłosić reklamację (z tytułu rękojmi) do sklepu - kazali mi całość spakować i odesłać kurierem... tak samo jest z autoryzowanym serwisem Xiaomi w Polsce- www.ccsonline.com - z każdą rzeczą trzeba odesłać kurierem całą hulajnogę do Piaseczna co wiąże się pewnie z jej utratą na około miesiąc - także podarowałem sobie reklamowanie tej dętki, nie ma to sensu, chyba, że coś faktycznie padnie i nie będzie innego wyjścia tylko wysłać... taka to gwarancja u nas, niestety... także mniej poważne awarie trzeba usuwać we własnym zakresie czy się kupiło z Chin, czy w Polsce

od kwietnia już redcoon zdążył podnieść cenę z 1799 na 1999, w mihome dalej 1799 tak na marginesie

Edytowane przez sleeptwitch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2018 o 15:40, mrjurek napisał:

Witam

Posiadam hulajnogę M365 od Sierpnia 2017 (aktualnie ver. 1.3.4)

Przejechałem na niej ok 200km. Jedyny wkład jaki przy niej wykonałem to:
- Nasmarowałem zgięcie kierownicy.
- Zastosowałem Slime do każdej dętki (pokonuję małe krawężniki, wielkich staram się unikać jednak udało mi się parę zaliczyć). Odpukać bez większych problemów. Oczywiście kontrolnie co 2 tygodnie pompuje koła.
- Udało mi się zdobyć zabezpieczenie na tylną lampkę (oj przydaje się przydaje, bo widać delikatne przetarcia na zabezpieczeniu).
- Standardowa regulacja hamulca (docisku) oraz łamania kierownicy.

 

Mam mały problem. Wożę ją często w samochodzie i podczas takiego przechowywania ukruszył mi się plastik od kierownicy jak na zdjęciach (tą część zgubiłem). Nie mogę nigdzie znaleźć części na podmianę, są klipsy zabezpieczające kierownice, cała kierownica, ale tej części nie udało mi się namierzyć. Proszę o pomoc.
No i oczywiście byłbym wdzięczy za namiary na wkładki dystansujące do kierownicy ale nie z plastiku gdyż te lubią pękać tylko z jakiegoś bardziej gumowanego tworzywa (zgłaszam zakup :) ).

IMG_20180506_173023.thumb.jpg.20674ddccc00a146f51891acd2d69dca.jpg

PS. podzielę się moją ściągą:

M365.thumb.png.34df1a0cb3494cc54b91e78b02d5c248.png

 

Pozdrawiam

 

Co do gumowych wersji zabezpieczeń itp to zamówiłem niedawno na allegro cały zestaw : 

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7284759656

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tu nowy i właśnie przestiudiowalem wszystkie 21 stron dotyczących m365. 

Tak jak ktoś pisał mam nadzieje ze problem uchodzenia powietrza nie dotyczy 100% użytkowników hulaj a tylko tych, których ta przypadłość dopadła i dlatego o tym piszą. Z drugiej jednak strony skoro Xiaomi wysyła od razu druga pare dętek to znaczy ze problem nie jest tylko marginalny. 

Wlasnie zamówiłem dwie hulaj (druga dla żony).  Mam pytanko dotyczące zamienników opon. 

Czy lepszym pomysłem jest inwestycja w tzw pełne opony kosztem komfortu, tańczących plomb w zębach i narażeniu wrażliwych części w kierownicy? 

Czy tez jest producent oferujący dętki (ew tez opony) którymi nacieszę się choć z 1000km. 

I wreszcie czy i na ile sprawdzają się uszczelniacze dętek w przypadku m365. 

Z góry dzięki za odpowiedz. Jak tylko dostanę hulaj podzielę się wrażeniami. 

Pozdro

Edytowane przez P3t3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eSUBA94 napisał:

XT30U

Ogromne dzięki. Modyfikuję poprzez podłączenie drugiej baterii i nie chce przeciąć oryginalnego kabla więc obejdę to dzięki Tobie konektorem. 

PS. Dobrze kojarzę... Jeździsz po Warszawie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Unr3al2 napisał:

Jakiej aplikacji Ninebot używacie?
Mi nie działają statystyki dzień/tydzień/Total.
Dzisiaj zrobiłem kolejne km z włączona aplikacją i dalej 0 km.ea119376f60bd711e2b925bd1e935493.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

mi się nawet nie łączy z ninebot - pokazuję komunikat not supported device... działa mi tylko z mi home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, iak napisał:

Ogromne dzięki. Modyfikuję poprzez podłączenie drugiej baterii i nie chce przeciąć oryginalnego kabla więc obejdę to dzięki Tobie konektorem. 

PS. Dobrze kojarzę... Jeździsz po Warszawie? 

tak po wawie, wrocławiu i zielonej górze a co?

13 godzin temu, iak napisał:

Tak wiem ale tu chodzi o konkretną osobę :)

już się boję.

 

PS. też szukałem XT30U wersja rozgałęźnika Y ale nie było na ebayu i aliexpress a jak było coś gotowego to za duża liczba AWG wiec kupiłem końcówkę żeńską z kablem i męska i będą łączył albo WAGO albo lutował i sobie zrobie wyprowadzenie ale do zasilania dodatkowych rzeczy, drugą beterie będę wpinał bezpośrednio do oryginalnego BMSa bo ten nie odrzuca większej pojemności.

Edytowane przez eSUBA94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, miałem pękające dętki jak pewnie każdy i znalazłem na to złoty środek. Mleczko caffelatex. Na allegro po 16zł 60ml co wystarczy na 2 komplety opon. Miałem dużą dziurę bo po napompowaniu kompresorem zlatywało na flaka w 3 senkundy. Wpuściłem mleczko, napompowałem i załatane :D od tej pory nawet przy mocnym uderzeniu czy pinezce w oponie totalnie nic się nie dzieje. Są filmiki na youtube  jak to działa. Typek wbija śrubokręt nawet i 15 sekund i zasklepione. Świetna sprawa i polecam!

Edit:

Kolega totalnie wywalił dętki, wstawił wentyl taki jak w alufelgach i założył tą oponę, wstrzyknął mleczko i pojazywał jak wbija pinezkei automatycznie opona się łata :)

Edytowane przez ziko234
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Unr3al2 napisał:

@eSUBA94 jaką masz wersję aplikacji Ninebot, że Ci pokazuje liczbę przejechanych km w statystykach?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

najnowszą ze sklepu play, jeśli masz problem to znaczy że masz hulajkę EU do której trzeba używać specjalnej wersji apk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowszą ze sklepu play, jeśli masz problem to znaczy że masz hulajkę EU do której trzeba używać specjalnej wersji apk
Mam wersję EU i używam tej specjalnej wersji.
Aplikacja pokazuje wszystkie parametry prócz tylko statystyk. Ale trzeba z tym żyć :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Unr3al2 napisał:

Mam wersję EU i używam tej specjalnej wersji.
Aplikacja pokazuje wszystkie parametry prócz tylko statystyk. Ale trzeba z tym żyć :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

jeśli dobrze pamiętam dodajesz do swojego konta numer seryjny hulajnogi 

Edytowane przez eSUBA94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze pamiętam oddajesz do swojego konta numer seryjny hulajnogi 
Mam dodany. Może rozpoznaje, że to wersja EU i dlatego mam problem. Musiałby ktoś się wypowiedzieć kto używa ninebot aplikacji z wersją EU czy mu działają statystyki.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce się pobawić z firmware to TUTAJ można wygenerować firmware o teoretycznie dowolnych parametrach (póki co nie testowałem, strona powstała kilka godzin temu, źródła generatora połatanego firmware są dostępne).
Znajdź informacje jak zmienić numer seryjny :)
Na stronie cebuli zmiana a aplikacji Ninebot nie działa.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że te wszystkie elektryczne wynalazki są tylko dla małych ludzików, ja np mam 2m wzrostu i 120kg a też chciałbym pojezdzic na takim czyms... Widać tylko mali i chudzi są na topie...
I tu się zdziwisz. Kolega twoich rozmiarów jeździ z córką. Tylko zmienił opony na lane by nie miał problemów.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...