Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

Uff przerobilem 20 stron tego wątku. Sporo ciekawych rzeczy i dużo stron dodanych do ulubionych. Widziałem że sporo osób pytało o drukowane elementy. Otóż okazuje się że na allegro ktoś sprzedaje cały komplet który właśnie sobie zamówiłem. Nie chcę robić tu reklamy ale jak wpiszecie m365 akcesoria to wyskoczy wam cały zestaw za ok 46pln.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, visualus napisał:

Macie jakieś sprawdzone patenty antykradzieżowe? 

Widziałem na Ali jakieś blokadki hamulca + linka ale nie wiem czy to coś warte 

Żadne. Bo jej nigdzie nie zostawiam. Tam gdzie pozwalają i nie wyganiają - wchodzę z hulajnogą, tam gdzie nie pozwalają - nie przychodzę już więcej. I po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

po przejechaniu pierwszych 50km mam pytanko do bardziej zaawansowanych uzytkownikow hulajnogi.

Pytanie 1: Bateria 

Uzywam na dojazdy z i do pracy. Po powrocie wg apki mam ok 25-30% bateri co niestety nie pozwala na zaliczenie jeszcze jednego "dojazdu".
Podlaczam wiec hulajnoge do ladowania, teraz pytanie:
Z Waszego doswiadczenia jak bardzo negatywnie wplywa na zywotnosc baterii takie ladowanie, gdy calosc nie jest rozladowana ?

Mysle czy moze nie lepiej byloby przezucic sie na stale na CFWw, wowczas prawdopodobnie dojezdzalbym na oparach i ladowanie byloby "od zera" ale poki co brak kersu troche mnie odstrasza.

 

Pytanie 2.

Czy w swiezych hulajnogach tez trzeba ustawiac KERS na "Weak"? Czy ustawienie np na strong przy w pelni naladowanej hulajnodze + zjazd z gorki moze cos uszkodzic?
Czy to byla bolaczka tylko tych pierwszych egzemplarzy?

 

Dzieki sliczne za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się wrażeniami i przebytymi usterkami po 1100 km na naszej hulajnodze.  Nie oszczędzam sprzętu i jeżdżę w największe ulewy, śniegi, mrozy - poprostu codziennie.

Nie zabezpieczam dodatkowo przed wodą żadnego elementu i nic złego się nie dzieje. Oczywiście unikam wjeżdżania do  głębokich kałuż (czasem do nich wpadam). Wg mnie uszczelnienie jest wystarczające i opady nie robią krzywdy hulajnodze.

- po pierwszych 200km złamałem element zaczepu z zębem przy zawiasie  kierownicy - wina moja... trzeba było nie skakać :)

   - próby spawania tego stopu (TIGiem) nie przyniosły dobrych rezultatów i dwukrotnie element znowu pękał;

  - dorobiłem nowy z kawałka innego metalu - 3 godziny pracy, pilnikiem i kątówką i po problemie - każdy da radę, wystarczy spróbować !

- spaliła mi się dioda w tylniej lampie - usterka nie naprawiona, nie mogę dobrać porównywalnie jasnego modułu.

- zmiana tylnej opony na bezdętkowe pełne koło, po około 200km spowodowało dwa problemy:

   - od wibracji wyłamały się mocowania śrub baterii ;

  - a 2 dni temu hulajnoga po prostu zaczęła się wyłączać i ożywiało ją tylko podpięcie na chwilę ładowarki.

  - problemem było pojawienie się zimnego lutu na dwóch pinach (blaszkach) baterii - pomimo, że mam nowy model i te blaszki są zgrzewane, to i tak puściły od wibracji.

    - prewencyjnie polutowałem wszystkie blaszki :)

- wpuściłem uszczelniacz  SLIME do przedniej opony (130ml) i mam nadzieję, że to poprawi sytuację z przebiciami. Zauważyłem jednak, że przednie koło dostało lekkich wibracji po wpuszczeniu tego płynu, jednakże podczas jazdy nie jest to dokuczliwe.

 - polecam zamówić sobie prewencyjnie prawie oryginalne chińskie dętki - rozmiar się zgadza z oryginałem i nie trzeba skracać wętyli - jak to jest w przypadku dętek Continentala.

Z tym zaleweniem hulajnogi w czasie deszczów - trzeba trochę rezerwy:) może ja mam udany model  i mi się nic nie dzieje, ale niechciałbym żeby ktoś miał do mnie pretensje, gdy mu zamoknie :) 

 

IMG_20180423_173643067.jpg

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczepy naprawiłem wkręcając dłuższe śruby z nałożonymi podkładkami z tworzywa sztucznego, które są większe niż otwory w pozostałych fragmentach zaczepów. Śruby mają zwykły "nasz gwint maszynowy" , średnica śrub chyba 3.2 mm.

Do kolegi bembenek - oczywiście że "ta" hulajnoga to niekoniecznie uzasadniony ekonomicznie zakup :)  W moim przypadku zyskuję 70zł miesięcznie, obliczając mniejszy koszt paliwa, dzięki skróceniu trasy dojazdu rodzinnego samochodu. W moim przypadku, hulajnoga zwróci się po 18 miesiącach - czyli w lutym 2019 - chyba dociągnie:)  Ale tak naprawdę, nie kupiłem jej dla oszczędności, ale dla "niezależności" - mamy 1 auto w rodzinie i na razie nie planujemy drugiego. Po za tym hulajnoga daje dużo frajdy z jazdy i to jest wystarczający powód by ją kupić:)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt hulajnogi 1300-1500zł, po 1100km praktycznie nie nadaje się do użytku, chyba, że jesteś majsterkowiczem i masz dużo wolnego czasu, to może jakoś ją zreanimujesz. Jazda taksówkami cenowo wyjdzie podobnie, a jaka oszczędność czasu i wygoda
Jeśli o nią dbasz to przyjedziesz więcej niż 1100km. Ludzie w PL mają przejechane powyżej 4 tyś km.
Jeśli chodzi o taxi to Ja jeżdżąc codziennie 6km w jedną stronę to wychodziło by 20 PLN. W miesiąc to prawie 500pln. Zwraca się po 3 miesiącach.
Ale możemy jej używać nie tylko do pracy ale też do sklepu/znajomych. Gdy jest ładna pogoda to z niej korzystamy i nie stoimy w korku :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na hulajnodze, bo lubię, bo czasem jest wygodnie, szybko, fajnie, ale nie oszukujmy się, że to jakieś gigantyczne oszczędności finansowe. Ciężko będzie zejść z kosztami poniżej 1zł/km. "Zwykłemu człowiekowi" (który nie ma w domu małego warsztatu i nie umie nic naprawić), zepsuje się po przejechaniu max kilkuset km i albo skończy się jazda, albo trzeba będzie komuś płacić za naprawy.

Dla porównania, jazda rowerem kosztuje mnie około 10gr/km (przez kilka lat prowadziłem dokładne notatki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, na Xiaomi Mija 365 mam wybite 576,16 km kupiłem w gearbest w grudniu za 1500zł dla celu dojazdów do pracy oddalonej od środka komunikacji miejskiej ok 3km tak więc nie jest używana jedynie po deptaku w weekendy. Sprawuje się świetnie mocarna konstrukcja bez większego szwanku przeżyła zderzenie z autem który nie zauważył mnie na chodniku (SIC!) mnie musieli troszkę doprowadzić do pożądku na SORze a widelec w hulajce naprostowałem, potem wymieniłem z zamiennika na ali. Przetarł się niestety kabel czekam na deliverkę z ali z nowym, (próbowałem sam dospawać przewód ale niestety nie działało). Cover na przewód to "must have!". Luzy na kierownicy wkur....ją niezmiernie, mam wrażenie że nie są one tylko na na złożeniu ale i powyżej co mnie martwi. Trzpeń nad złożeniem chyba nie jest spawany do podstawy złożenia. Co do podkładki z racji braku drukarki 3D używam silikon, ładnie się dopasowuje czarny silikon wygląda zaje...ście, wada tego rozwiąznia jest taka iż co jakiś czas on się odlepia wtedy trzeba kłaść jeszcze raz, jednak jeden kartusz na dłuuugo styknie.

 

Problem mam jeden firmware nowe nie chce się pobrać jak tapnę ok nic się nie dzieje, jakiś tips na to?

Screenshot_20180429-115540.png

Screenshot_20180429-121110.png

20 godzin temu, ImQ009 napisał:

O, oops. Znowu flak z tyłu... Dosłownie tydzień minął. Eh... Zamawiam stałe opony :/
Długo się na nie czeka?

ej a może "uszczypnąłęś" oponę, wymieniałem przednią z ziomkiem, miałem to samo, jak dałem do sklepu rowerowego to mnie zrobili tak że nie ma potrzeby wymieniać w kółko. Try it 2 dychy mniej ale też mniej zachodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 29.04.2018 at 12:13 PM, TOMxiaomiFUN said:

ej a może "uszczypnąłęś" oponę, wymieniałem przednią z ziomkiem, miałem to samo, jak dałem do sklepu rowerowego to mnie zrobili tak że nie ma potrzeby wymieniać w kółko. Try it 2 dychy mniej ale też mniej zachodu .

Najpierw spróbuję Slime. Zobaczymy jak to podziała.
Ogólnie byłem po prostu nieostrożny i przypierdzieliłem w krawężnik wjeżdżając na niego.
Flak zrobił się od razu.

Jak Slime nie wytrzyma wymienię dętkę jeszcze raz.

 

Ale fakty faktami: na krawężniki wjeżdżać WOLNO.

Edytowane przez ImQ009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wjeżdżam czasem ostro w krawężnik powietrze nie schodzi, jasne spróbuj slime (też o tym myślałem)  ale mimo wszystko po uderzeniu w krawężnik flak się robić nie powinien.

Jak masz przetartą dętkę to jak napompujesz, to powietrze ci całe nie zejdzie od razu,  ale jak przypieprzysz własnie w krawężnik to schodzi. Wymiana dętki w xaomi to koszmar he he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slime nie pomógł.

Jeszcze raz wymieniłem dętkę. Ale tym razem wraz z oponą. Więc wszystko jest nieśmigane.
Mała obserwacja: jak zdjąłem oponę i dętkę zauważyłem naprawdę dużo drobin gumy... Hmmm.

Edytowane przez ImQ009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało jak na nasze opony (mowa o dawce psi). CO do zaworów zwrotnych to można zrobić samemu przejściówkę. Dzięki temu ściągając końcówkę od pompki nie ucieka od razu z koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało jak na nasze opony (mowa o dawce psi). CO do zaworów zwrotnych to można zrobić samemu przejściówkę. Dzięki temu ściągając końcówkę od pompki nie ucieka od razu z koła.
50psi jest max na oponie.
U mnie jest to optymalne napompowanie przy wadze 60-85.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Unr3al2 napisał:

Ja polecam pompke do amortyzatorów. Nic nie ucieka i pompuje 50psi.2ee90d0ae3aa447b7f897693a2d5542d.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Mam już kompresor i irytuje mnie, że odłączenie powoduje schodzenie powietrza.

Znalazłem coś takiego:

https://www.aliexpress.com/item/High-Quality-Brass-Metal-1pcs-45-90-135-Degree-Car-Motorcycle-Tyre-Valve-Extension-Adapter-Tire/32847897249.html

Powinno się nadać.

Edytowane przez akslow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wykrakał i mnie dzisiaj poszła dętka z tyłu, ale już temat ogarnąłem. 
Bez kitu łatwiej się wymienia oponę z tyłu bez dwóch zdań.
Ciężko się odkleja te naklejki czerwone?
Da się je później przykleić.?
Ile km zrobiliście do pierwszej dziury i przy jakiej wadze?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Unr3al2 napisał:

Ciężko się odkleja te naklejki czerwone?
Da się je później przykleić.?
Ile km zrobiliście do pierwszej dziury i przy jakiej wadze?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Nalepki czerwone trzeba z boku podważyć najlepiej nożykiem do tapet. Teoretycznie to dadzą się przylepić ale za drugą wymianą niestety odpadają podkleiłem leciutko na silikon i jest git. Dziury w dętce zalezą od używania , no tylna dętka dzisiaj mnie poszła czyli po ponad 700km. Przednia już po 200 potem, źle była założona (otarta) to po tygodniu wymieniałem znowu. Wciąż przednia jest ok (odpukać) PS: ważę 70 kg plus ciuchy i plecak 10 kg = 80 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w elektrycznym ale jeśli masz oryginalną ładowarkę to jest ona na stałe w prostowniku a kabel odłączany jest tylko ten, który idzie od prostownika do sieci. (by the way jest to zwykły kabel jak do radia albo innego sprzętu tak więc można go podmienić ze starego sprzętu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w elektrycznym ale jeśli masz oryginalną ładowarkę to jest ona na stałe w prostowniku a kabel odłączany jest tylko ten, który idzie od prostownika do sieci. (by the way jest to zwykły kabel jak do radia albo innego sprzętu tak więc można go podmienić ze starego sprzętu)
Tak jak wspomniałem. Mam inną ładowarkę 42v i brakuje mi tylko wtyczki do hulajnogi. Chciałbym ją kupić przez internet. W mojej okolicy brak sklepu, który miałby taki wtyk.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...