Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

nie będę próbował, bo tez sie przy niej wyłącza bluetooth w hulajnodze.. a wgrywanie drv 130 trwa dłużej niż 10 sekund... więc jak przerwie w połowie to być może będzie kicha....

Może jeszcze spróbuje zabrać ja zdala od cywilizacji bo i tu znajduje ze 30 urządzeń bluetooth... może któryś sieje i włącza się jakieś zabezpieczenie i stad to wyłączanie.

A z innym telefonem to samo.

Zasadniczo wygląda to tak ze mogę się łączyć i rozłączać dowolna ilość razy - widać to dobrze na tym sofcie do downgradu - ale jak zostawię włączone połączenie to hulajka wyłącza bluetooth po ok 10 sek.

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio urwała mi się zaślepka od ładowania. Z pomocą przyszedł użytkownika[mention=47229]vaG[/mention].

Wydrukował mi nową dobrej jakości.

Dodatkowo przy okazji poprosiłem o nakładkę na panel przedni.

 

Polecam go.1b8ba6570be8ae21d0cd50f519a60d02.jpg2d2322faa5b7d65b38de3da9df98366b.jpgdc8bf5b78ce5e3c53ee61c0eac71c680.jpg

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

52ec6f1b50ebb5c0218d9995b2f0165c.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poproszę użytkowników hulajnogi podanie mi wymiarów zaznaczonych na zdjęciu.

1 - nie musi być dokładny.

Potrzebne mi ponieważ chcę wykonać sobie tam napis z taśmy odblaskowej. Nie mam jak zmierzyć bo sprzęt dopiero jedzie do mnie kurierem.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź

xiaomi-mi-scooter-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Poproszę użytkowników hulajnogi podanie mi wymiarów zaznaczonych na zdjęciu.
1 - nie musi być dokładny.
Potrzebne mi ponieważ chcę wykonać sobie tam napis z taśmy odblaskowej. Nie mam jak zmierzyć bo sprzęt dopiero jedzie do mnie kurierem.
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź
xiaomi-mi-scooter-1.thumb.jpg.28e2fb46d76237b9fba23f448d60fe98.jpg
Czy jest tu jakiś użytkownik tej hulajnogi o słusznej wadze 100kg lub więcej? Zastanawiam się nad zakupem ale nie wiem czy uciagnie moje ciężkie d*p.....

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blaise18 napisał:

Czy jest tu jakiś użytkownik tej hulajnogi o słusznej wadze 100kg lub więcej? Zastanawiam się nad zakupem ale nie wiem czy uciagnie moje ciężkie d*p..... emoji6.png

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Tak. Segment 100+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, blaise18 napisał:

Jak się jeździ? Jaką masz masę startową? emoji6.png Daje radę podjechać pod górkę czy tylko po płaskim? Jakie prędkości osiagssz?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli ważysz powyżej 100 i bateria jest poniżej 60% może być problem z podjechaniem i trzeba sobie nogą pomagać. W moim przypadku >90kg dopiero poniżej 40% nie mogę podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, blaise18 napisał:

Jak się jeździ? Jaką masz masę startową? emoji6.png Daje radę podjechać pod górkę czy tylko po płaskim? Jakie prędkości osiagssz?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Ogólnie na co dzień średnie obciążenie = ok 115kg..... przy pełnym naładowaniu spokojnie średnia prędkość na prostej ok 27km/h. Gdy bateria zejdzie poniżej 50% jedynie rozpędza się wolniej no i ciąg jest słabszy. Realnie górka o nachyleniu ok 30 stopni bez problemu, przy 45 bateria musi mieć 100-70%. Dodam że nie jest w żaden sposób przerabiana, koła z oponami dętkowymi z ciśnieniem ok 80psi (1x po ok 400km złapana guma ale z mojej winy a nie jakości materiału).  Konstrukcja nie skrzypi nie wygina się więc spokojnie możesz brać. Testowałem rekordowo ok 140kg obciążenia i dało się jechać ale czuć było że opony /dętki płakały... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na co dzień średnie obciążenie = ok 115kg..... przy pełnym naładowaniu spokojnie średnia prędkość na prostej ok 27km/h. Gdy bateria zejdzie poniżej 50% jedynie rozpędza się wolniej no i ciąg jest słabszy. Realnie górka o nachyleniu ok 30 stopni bez problemu, przy 45 bateria musi mieć 100-70%. Dodam że nie jest w żaden sposób przerabiana, koła z oponami dętkowymi z ciśnieniem ok 80psi (1x po ok 400km złapana guma ale z mojej winy a nie jakości materiału).  Konstrukcja nie skrzypi nie wygina się więc spokojnie możesz brać. Testowałem rekordowo ok 140kg obciążenia i dało się jechać ale czuć było że opony /dętki płakały...
Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź, rozwiales moje wątpliwości.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do apki modującej firmware hulajnogi. Kiedyś to było m365_freedom, teraz jest m365_downG. Nie mam opcji zmiany firmware tak jak to widuję na różnych poradnikach.

Nie znalazłem plików Bin na francuskim forum, bo tam zazwyczaj mnie przekierowuje.

Może ktoś ma już ściągnięte brakujące pliki? 

U mnie to wygląda następująco:

5ad6f4c3a03d2_m365downg.thumb.jpg.9bccb5c271406f273ce08d3f2d813f50.jpg

brak opcji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy tutaj borykam się z pękającymi dętkami ( po przejechaniu ponad 1000km naprawiałem dętki koło 20x). Zazwyczaj kleiłem łatki rowerowe i póki łatka nie pościła lub nowa dziurka nie powstała przy łatce, zdawało to egzamin. Testowałem dętki continetnala i ich nie polecam. Sama dętka mimo, że opisana jak oryginał 8 1/2 x 2 " jest mniejsza (wynika to z tego że Xiaomi podaje rozmiar wewnętrzny, a continental zewnętrzny dętki). Oczywiście dętkę da się naciągnąć na felgę, jednak zmienia to geometrię opony. Po napompowaniu koła, opona jest bardziej "okrągła" w miejscu gdzie jest bieżnik, w porównaniu do oryginału. Powoduje efekt "pływania" na boki tylnego koła. Dętek continentala miałem 3 sztuki i żadna z nich nie wytrzymała więcej niż 50km. Nie wiem co jest przyczyną, bo jeździłem jakbym jajka woził, uważając na każdą nierówność.. chociaż wydaje mi się, że to wina niedopasowania rozmiaru i nadmiernego rozciągnięcia gumy po zewnętrznym profilu koła. Nie jest to przyjemne.

Wg mnie, lepiej ściągnąć na zapas z chin ichniejsze dętki do m365. Nie ma wtedy problemu ze skracaniem wętyli (w przednim kole). 

Edytowane przez Stahus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stahus napisał:

Mam pytanko do apki modującej firmware hulajnogi. Kiedyś to było m365_freedom, teraz jest m365_downG. Nie mam opcji zmiany firmware tak jak to widuję na różnych poradnikach.

Nie znalazłem plików Bin na francuskim forum, bo tam zazwyczaj mnie przekierowuje.

Może ktoś ma już ściągnięte brakujące pliki? 

U mnie to wygląda następująco:

5ad6f4c3a03d2_m365downg.thumb.jpg.9bccb5c271406f273ce08d3f2d813f50.jpg

brak opcji 

A co chcesz modyfikować/wgrywać? CFW? CFW w? Wersja apki M365_freedom służy właśnie do wspomnianych firmware'ów z możliwością wyboru modułów BLE/BMS/DRV. M365_downG służy do wgrywania samego firmware'u jako paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stahus napisał:

Jak wszyscy tutaj borykam się z pękającymi dętkami ( po przejechaniu ponad 1000km naprawiałem dętki koło 20x). Zazwyczaj kleiłem łatki rowerowe i póki łatka nie pościła lub nowa dziurka nie powstała przy łatce, zdawało to egzamin. Testowałem dętki continetnala i ich nie polecam. Sama dętka mimo, że opisana jak oryginał 8 1/2 x 2 " jest mniejsza (wynika to z tego że Xiaomi podaje rozmiar wewnętrzny, a continental zewnętrzny dętki). Oczywiście dętkę da się naciągnąć na felgę, jednak zmienia to geometrię opony. Po napompowaniu koła, opona jest bardziej "okrągła" w miejscu gdzie jest bieżnik, w porównaniu do oryginału. Powoduje efekt "pływania" na boki tylnego koła. Dętek continentala miałem 3 sztuki i żadna z nich nie wytrzymała więcej niż 50km. Nie wiem co jest przyczyną, bo jeździłem jakbym jajka woził, uważając na każdą nierówność.. chociaż wydaje mi się, że to wina niedopasowania rozmiaru i nadmiernego rozciągnięcia gumy po zewnętrznym profilu koła. Nie jest to przyjemne.

Wg mnie, lepiej ściągnąć na zapas z chin ichniejsze dętki do m365. Nie ma wtedy problemu ze skracaniem wętyli (w przednim kole). 

A próbowałeś bezdętkowych? Ja zamówiłem, mam dwie, ale jeszcze od czasu ostatniej zmiany dętki nic się nie wydarzyło, więc czekam z wymianą na te bezdętkowe koła. 

PS. Zna ktoś jakiś serwis w Warszawie, który może pomóc w wymianie dętek, kół w hulajnodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Tera wszystko jasne. Na google Playu po prostu nie znalazłem freedoma i myślałem, że zmieniono aplikację.

Wszystko wyjaśnione jest na stronie:

https://cebula.online/modyfikacja-hulajnogi-xiaomi-m365-instalacja-cfw-czyli-moc-1000w-i-predkosc-do-32-kmh/

Firmware wgrałem  (bo mogłem) ... dziś przetestuje  jak się spisuje  "nowe" 1000W  :)

Wymieniłem tylna oponę na bezdętkową. Na dole wklejam zdjęcie stanu opon: - po przejechaniu 100km na bezdętkowej i ponad 1000km na oponie dętkowej.

IMG_20180418_092558214.thumb.jpg.81b9e78e73e808b4b9def2f6969f4ec4.jpgIMG_20180418_092607843.thumb.jpg.442dcfdd774338a9dc4cadf5efca1529.jpg

Oponę bezdętkowym w moim przypadku gotowałem we wrzątku, bo po mikrofali była taka gorąca, że pomimo 2 rękawiczek ochronnych, dostałem oparzeń 1 stopnia :)

Dopiero po zrobieniu butelki silnego trunku , w trójkę zawziętych chłopów, udało się brutalną mocą założyć tą przeklętą oponę  :)))

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Tera wszystko jasne. Na google Playu po prostu nie znalazłem freedoma i myślałem, że zmieniono aplikację.
Wszystko wyjaśnione jest na stronie:
https://cebula.online/modyfikacja-hulajnogi-xiaomi-m365-instalacja-cfw-czyli-moc-1000w-i-predkosc-do-32-kmh/
Firmware wgrałem  (bo mogłem) ... dziś przetestuje  jak się spisuje  "nowe" 1000W 
Wymieniłem tylna oponę na bezdętkową. Na dole wklejam zdjęcie stanu opon: - po przejechaniu 100km na bezdętkowej i ponad 1000km na oponie dętkowej.
IMG_20180418_092558214.thumb.jpg.81b9e78e73e808b4b9def2f6969f4ec4.jpgIMG_20180418_092607843.thumb.jpg.442dcfdd774338a9dc4cadf5efca1529.jpg
Oponę bezdętkowym w moim przypadku gotowałem we wrzątku, bo po mikrofali była taka gorąca, że pomimo 2 rękawiczek ochronnych, dostałem oparzeń 1 stopnia
Dopiero po zrobieniu butelki silnego trunku , w trójkę zawziętych chłopów, udało się brutalną mocą założyć tą przeklętą oponę  :)))
A jak z komfortem? Dobrze się jeździ?
Bardzo czuć, że jest twarda ta opona?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie różnica jest bardzo duża.

Na plus: odczucia psychicznie są pozytywne, bo przy pokonywaniu nierówności (w pędzie) podnoszę przednie koło i już się nie boję, że uderzając tylną oponą znowu ją uszkodzę.

Na minus:  niestety jest dużo niej komfortowo na betonowej kostce brukowej (tej wypukłej), nie mówiąc o starym bruku granitowym. Wibracje przechodzą na nogi, aż plomby w zębach bolą.

Nauczyłem się jednak jeździć na  lekko uniesionych piętach, wtedy staw skokowy wybiera wibracje i znowu jest komfortowo. Niestety tylni błotnik przy dłuższej jeździe wpada w rezonans i obawiam się, że za chwilę będę dokręcał śruby.

Jadąc po ulicy, czy płaskich chodnikach jest dobrze. 

Opona bezdętkowa po 100km wizualnie mocno się już starła w porównaniu do stanu nowego. Zobaczymy z czasem jak szybko będzie to zużycie dalej postępować.

Do przedniej opony wpuszczę uszczelniacza, może to zmniejszy częstotliwość napraw :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się wrażeniami po wgraniu modyfikacji softu hulajnogi. Wgrałem sterownik CFW - czyli dający moc ciągłą 1000W (600W na ECO).

Wrażenia są takie, że od pierwszej sekundy pojawia się "banan" na twarzy i efekt WOW - jak to się pięknie rozpędza :)  Hulajnoga od razu rusza z pełną mocą i niemal natychmiast mamy prędkość powyżej 20km/h. Przy mojej wadze 78kg, rozpędzam się do maksymalnie 29km/h w centrum płaskiego miasta. Oczywiście energia z akumulatorów znika w zastraszającym tempie. Dzisiaj wyglądało to tak:

- ładowanie do 100% - zasięg 30km

- zjazd z górki 1,4 km  - pozostało 90% - zasię 27km

- przejazd po płaskim 1,6 km - pozostało 76% - zasięg 22,5 km.

Wczoraj wjeżdżałem pod górkę o długości 1,4km - przy normalnym sofcie, hulajnoga wyraźnie się męczyła, po wgraniu CFW, była dużooo szybsza i nie było czuć spadku mocy nawet jak w akumulatorze zostało poniżej 40% energii. Przy takim podjeździe , moja sztuka pokazywała temperaturę silnika 37oC, a baterii 32oC. Temperaturze na dworze minimum 20oC. 

Jest oczywiście jeszcze jeden minus - od zawsze KERS miałem ustawiony na strong i właściwie hamulca używałem tylko w sytuacjach awaryjnych. Teraz KERS nie działa, więc całe hamowanie idzie z tylnego hamulca, wydłuża się droga hamowania, a prędkość hulajnogi większa - trochę to przerażające  i trzeba z większym wyprzedzeniem planować trasę wymijania przeszkód na drodze, czy dohamowywanie przed skrzyżowaniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego problemu z bluetoothem. Napisalem do Gearbest i dostalem automatyczna odpowiedz z propozycja czesciowej refundacji w wysokosci 30 dolcow, rozumiem ze na pomoc merytoryczna nie mogę liczyć, myslicie ze jest sens pisac do Xiaomi?

I co moge kupic za 30 dolcow, jak elektronika kosztuje 60...

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim 

Tez jestem świeżym posiadaczem hulajnogi. 

Wypróbowane już nawet cww :)

Podpowiedźcie proszę czy ładowarka do m365 ma jakąś "inteligencję" w sobie czy jest to tylko zasilacz a sterowniki baterii są w hulajnodze? 

Pytam bo chciałabym dokupić druga ładowarkę a z drugiej strony mam dużo różnych zasilaczy do których wystarczyłoby kupić wtyczkę... 

Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim 
Tez jestem świeżym posiadaczem hulajnogi. 
Wypróbowane już nawet cww
Podpowiedźcie proszę czy ładowarka do m365 ma jakąś "inteligencję" w sobie czy jest to tylko zasilacz a sterowniki baterii są w hulajnodze? 
Pytam bo chciałabym dokupić druga ładowarkę a z drugiej strony mam dużo różnych zasilaczy do których wystarczyłoby kupić wtyczkę... 
Dzięki! 
Jak znajdziesz wtyczkę to daj info gdzie kupiłeś.
Jak będzie to sklep stacjonarny to czy możesz kupić dwie i jedna wysłać.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...