Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.11.2017 o 20:32, czesiek napisał:


Zadziałało, dodam tylko, że trzeba gotować +/- 15 min, żeby opona odpowiednio „zmiękła”. Wcześniej należy przygotować stanowisko, bo oponka dosyć szybko stygnie.


MI4

Wymieniłeś obie czy tylko 1? Ogólnie zakładanie jest proste prawda? Żeby zdjąć to rozgrzałem nóż do czerwoności i przeciąłem to cholerstwo. Jeśli zmieniłeś obie to czy czujesz różnicę w jeździe?

 

2 godziny temu, pigzip napisał:

Zrobiłem też chlapacze, koszt wykonania niewielki z czarnej podkładki na biurko w ikei, wygląda jak oryginał. Polecam szczególnie na przód bo nie leci tyle syfi na spód

Mógłbyś wrzucić szablon jak to wyciąłeś? Oraz jak zamocowałeś? Po prostu przykleiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, pigzip said:

U mnie ponad 1400km, jak zadbasz o błotnik i składanie hulajnogi to jedynie zmiana dętek na markowe. 

Luz z przodu mam ogromy, ale ogarnę kogoś kto mi to zaspawa na stałe

 

Tzn. wymieniłeś na normalne dętki/opony, tylko lepszej jakości? Nie na te pełne (nazywane tutaj "pneumatycznymi", tak na opak :)) ?

Luz na tym mocowaniu/zacisku kierownicy? Patrząc na to na zdjęciach, uważam, że ten mechanizm składania to jest konstrukcyjna pomyłka, to się musi zepsuć, połączenie na jakiś marny zawiasik i śrubkę, w miejscu, gdzie są największe obciążenia i do tego w hulajnodze bez amortyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni posiadam hulajnogę i muszę przyznać, że chyba mam na razie z nią bardzo dużo szczęścia, w przeciwieństwie do moim normalnych zakupów przez internet, gdzie wielokrotnie w ostatnim czasie musiałem coś zwracać, co mnie bardzo cieszy. Hulajnogę kupiłem w GearBest najlepszej cenie jaką widziałem kiedykolwiek gdziekolwiek (1180 zł), dotarła do mnie po 45 dniach. Była dobrze zapakowana i przez to sama hulajnoga nie posiada żadnych rys. Jeśli chodzi o osiągi, to przy mojej dość niskiej wadze bez problemu rozpędza się do 25 - 26 km/h i to nawet pod lekką górkę. Jeśli dobrze pamiętam zużyła chyba 30% baterii na przejechanie 6,7 Km bez trybu eco, przy częstym przyspieszaniu i zwalnianiu w mieście, co jest dla mnie zadowalającą ilością, bo moim celem jest jazda do szkoły i z powrotem, a mam do niej 7 km. Sama hulajnoga na razie nie posiada żadnych problemów, no może oprócz tego, że aplikacja ninebot czasami nie chcę wykrywać hulajnogi, ale to chyba problem aplikacji, gdyż jej reset pomaga. Hulajnoga miała wgrane oprogramowanie 1.3.1 przy wyjęciu z pudełka, więc jest to chyba ta poprawiona wersja 1.3 która nie ma tego problemu z hamowaniem które może przepalić obwody. Zaktualizowałem oprogramowanie bezproblemowo do wersji 1.3.4. Na razie nie ma żadnych luzów, ale mam zamiar wydrukować sobie to takie ustrojstwo, co ma pomóc w przypadku luzów na kierownicy, tak na przyszłość. 

Jest jeszcze coś co powinienem zmienić/zmodyfikować przed używaniem hulajnogi wiosną? I w jaki sposób powinienem ją konserwować aby nie tracić pojemności baterii itp. 

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Sama frajda z jazdy na hulajnodze jest naprawdę ogromna i codziennie na razie, jak jeszcze jest nieco cieplej, wychodzę aby sobie pojeździć sobie bez celu po osiedlu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pigzip napisał:

Naładuj na 37.5 volta i sprawdzaj co miesiac zeby było miedzy 37 a 38. Z modyfikacji polecam zwiększyć pojemnosc baterii co odciąży oryginalne baterie. Uszczelnić kabelek od tylnego swiatla i zalać kabelek przy tylnej lampce klejem na gorąco jednocześnie wtapiając kawałek blaszki. Przyklej gumowa osłonkę zaczepu na błotniku bo zaraz zgubisz. Wymien dętki na continental. Chyba tyle 

o której gumowej osłonce mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2017 o 14:04, Jakub84 napisał:

Po kilku miesiącach oczekiwania i długiej przepychance z Gearbest otrzymałem hulajnogę. Po rozpakowaniu zaskoczenie: uruchomione ją przyciskiem, zaświeciły się kontrolki ale po przekręceniu manetki nic się nie dzieje. Co może być powodem? :-(

 

Dnia 8.11.2017 o 23:57, Remni napisał:

Jest jeszcze coś co powinienem zmienić/zmodyfikować przed używaniem hulajnogi wiosną? I w jaki sposób powinienem ją konserwować aby nie tracić pojemności baterii itp. 

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Sama frajda z jazdy na hulajnodze jest naprawdę ogromna i codziennie na razie, jak jeszcze jest nieco cieplej, wychodzę aby sobie pojeździć sobie bez celu po osiedlu. 

 

Panowie, możecie pokazać Wasze trackingi pociągowe? Nie wiem czy mam się już zacząć martwić, moja hulajnoga przyjechała 24 października do Alashankou i na tym wpisie tracking się urywa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do luzu w elemencie składania, można nałożyć dwie duże krople z glueguna i zamknąć ją. Rozwiązanie i tanie i szybkie. 

Co do ludzi którzy sądzą że w temacie są wszyscy użytkownicy hulajnogi xiaomi się raczej mylą. Temat głównie odwiedzany przez tych,  którzy mają problem albo go szukają. Ci co bezawaryjnie jeżdżą -  raczej się nie wypowiadają, co jest zrozumiałe. 

Dziś na gearbest jest dobra cebula za 299$. Ja kupiłem też u nich za 328 po 35 dniach była u mnie. Teraz zamówiłem z magazynu HK więc, 8-18dni roboczych za 341$. Z polskiego magazynu już za 1900zl chyba jest. 

Produkt jak za te pieniądze jest na prawdę fantastyczny, robi duże wrażenie na przechodniach :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2017 o 17:06, Remni napisał:

 

 

Dzięki za informacje. Znajomemu hulajnoga szła tym samym pociągiem i doszła 27 października, u Ciebie musiało być jakieś duże obsunięcie. Pierwszy status z Chengdu mam z 20 października i liczę że przyjdzie w tym tygodniu :)

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio dostaje jakieś ostrzeżenie bo jakiś debilny moderator uważa, że moje posty typu przeróbka baterii czy informacja o stanie opon po 1000km to spam? Wiecie co, ja chyba więcej nie bede tutaj już nic pisał i kończe z tym forum. Człowiek poświęca czas, a dostaje idiotyczne ostrzeżenia i bany. Trzymajcie się

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z gwarancją typu mamy Cię gdzieś xD To już lepiej brać z magazynu znajdującego się w Polsce z dostawą 3-5 dni. Z kodem PLWAREHOUSE11 wyjdzie jakieś 350$. 
Link bezpośredni do magazynu PL
Bardzo dobra oferta ale czemu mówisz że gwarancja polskiego dystrybutora jest "mamy cię gdzieś". Wydaje mi się że gwarancja w pl jest bardzo ok. Natomiast na GB gwarancję mamy tylko rozruchowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pepellee napisał:
7 godzin temu, Mija napisał:
I z gwarancją typu mamy Cię gdzieś xD To już lepiej brać z magazynu znajdującego się w Polsce z dostawą 3-5 dni. Z kodem PLWAREHOUSE11 wyjdzie jakieś 350$. 
Link bezpośredni do magazynu PL

Bardzo dobra oferta ale czemu mówisz że gwarancja polskiego dystrybutora jest "mamy cię gdzieś". Wydaje mi się że gwarancja w pl jest bardzo ok. Natomiast na GB gwarancję mamy tylko rozruchowa.

Na GB chroni Cię Paypal przez minimum 180 dni czyli nie rozruchowo tylko bezwzględnie. Jest jeszcze roczna gwarancja producenta. Jeśli płaciłeś kartą np z kantoru alior bank masz jeszcze chargeback tylko trzeba dobrze to rozegrać. Jak możesz gadać o gwarancji w PL, że jest bardzo ok jeśli mówimy o serwisie, który się głównie telefonami zajmuje. Dodatkowo gwarancja w morele.net nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Gdzieś ostatnio można było wiele na ten tema przeczytać. Ostatecznie jak ci coś walnie a zdarzają się różne mankamenty najczęściej łatwe do zrobienia we własnym zakresie, lepiej zająć się tym samemu czy w trakcie sezonu nie mieć hulajki przez min 2 tygodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/15/2017 at 9:22 PM, pigzip said:

Serio dostaje jakieś ostrzeżenie bo jakiś debilny moderator uważa, że moje posty typu przeróbka baterii czy informacja o stanie opon po 1000km to spam? Wiecie co, ja chyba więcej nie bede tutaj już nic pisał i kończe z tym forum. Człowiek poświęca czas, a dostaje idiotyczne ostrzeżenia i bany. Trzymajcie się

Skasowałeś swoje wpisy, które były bardzo przydatne, zupełnie niepotrzebnie, bo to tym dzieciakom, którzy tu "moderują" nie robi żadnej różnicy, a jest strata dla wszystkich forumowiczów. Wszędzie na tych pseudoportalach "technologicznych" (służących do zbierania klików i reklamy), na forach grasują młodociani "moderatorzy", zwykle robią to za darmochę i cieszą się "władzą". Nawet nie kumają, że są wykorzystywani do odwalania roboty, za którą normalnie powinno się płacić :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie, jaka opcja dostawy zaznaczona? - w przypadku Priority Line na GB otwierasz zamówienia > Track Your Shipment i kopiujesz "Shipment number". Wklejasz go tu: http://www.dpd.co.uk/ w Tracking i potwierdzasz swój kod pocztowy. Pierwszy status powinien być praktycznie od razu - dostali zlecenie i czekają na dotarcie do nich paczki i tak Ci będzie wisieć trochę. Paczka dojdzie do UK, przekażą do Polski, jak przekroczy granicę powinieneś dostać SMS z informacją, a sprawdzać możesz przez dpd.com.pl z tym, że przez dłuższy numer, który skopiujesz z dpd.co.uk Zagmatwane lecz wszystko jest, zdecydowanie moja ulubiona opcja dostawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak priority, ale nie przez dpd :/ moja też jest ulubiona bo szybka(lampę miałem w 8dni kalendarzowych). Ale tu z HK w opcjach dostawy jest oznaczenie eudlc, z Chin miałem euthx. Dlatego podejrzewam że to pociąg. Właśnie zmienił się numer trackingu i jak za pierwszym razem dostawca końcowy to ups. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, majstersztyk napisał:

4 posty wyżej masz link, działa bardzo dobrze do tych przesyłek:

Niestety w moim przypadku nie działa - dostaję informację iż zamówienie nie istnieje :/ Jakaś inna alternatywa? Będę wdzięczny za pomoc.  

Edytowane przez mrosi
po co przewalasz cały cytowany post, wraz z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...