Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu chyba kiedyś wspominał o jakimś refundzie w przypadku opłaty przez paypal. Dostałem coś wadliwego z gearbest i zastanawiam się co z tym teraz zrobić.
Najpierw postaraj sie dogadać z gearbest przez ticket, jak nie ogarna tematu to otwórz spor na paypalu i jak tez nie ogarną to roszczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dj1978 napisał:

Hulajnoga dotarła. Czy to standard, że w miejscu gdzie jest mechanizm składania, podczas poruszania przód - tył jest lekki luz?

Próbowałem jakoś podregulować, ale jak bardziej dokręcę pojawia się duży opór przy składaniu.

Standard i typowy problem. Kilkanaście postów temu masz opis jak to regulować w miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam kilka spraw :)

1. Swoją hulajnogę bardzo "męczę" i jeżdżę nią po wybojach, krawężnikach, itp. W związku z tym kierownica stała się luźna i ze względu na brak drukarki 3D sam sobie stworzyłem część, która ustabilizowała miejsce łamania kierownicy (materiał użyty - polymorph, już ktoś tu o nim wcześniej wspominał). Bardzo polecam :)

2. Sprawa dla mnie najważniejsza - dętki. Przejechałem już 250km, przednia dętka poszła po ok. 170km - wymieniłem ją na grubszą z aliexpress. Tylna dętka poszła po 220km i postanowiłem ją załatać, co na długo nie wystarczyło więc planuję zamówić drugą grubszą dętkę. Niestety zdejmowanie i zakładanie opon jest cholernie problematyczne więc tutaj pojawia się moje pytanie: czy warto zakupić opony pneumatyczne? Widziałem że kilka osób je zakupiło ale jestem ciekaw jakie są wasze doznania po kilku tygodniach czy miesiącach użytkowania. Czy takie opony nadają się na drogi żwirowe, wyboje, dziury w asfalcie, krawężniki, itp?

3. Czy jest tu ktoś u kogo mógłbym zamówić wydrukowanie nakładki na kabelek pod tylnik błotnikiem oraz nakładki na nóżkę? Proszę o priv jeśli to możliwe :)

4. I ostatnia sprawa - widziałem na różnych filmikach jak ktoś wlewał do dętki jakiś płyn zapobiegający przecieraniu dętki. Czy macie jakiś płyn do polecenia oraz instrukcje jego sprawnej implikacji?

Edytowane przez kamieniarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/23/2017 o 20:05, kamieniarz napisał:

 

prawa dla mnie najważniejsza - dętki. Przejechałem już 250km, przednia dętka poszła po ok. 170km - wymieniłem ją na grubszą z aliexpress. Tylna dętka poszła po 220km i postanowiłem ją załatać, co na długo nie wystarczyło więc planuję zamówić drugą grubszą dętkę. Niestety zdejmowanie i zakładanie opon jest cholernie problematyczne więc tutaj pojawia się moje pytanie: czy warto zakupić opony pneumatyczne? Widziałem że kilka osób je zakupiło ale jestem ciekaw jakie są wasze doznania po kilku tygodniach czy miesiącach użytkowania. Czy takie opony nadają się na drogi żwirowe, wyboje, dziury w asfalcie, krawężniki, itp?

 

Mam juz pneumatyczne opony na obu kołach. Montaż to koszmar, i musisz znaleźc kogoś kto Ci je załozy, nawet sie nie łudź, że uda Ci sie samemu :)

Oczywiście nie żałuje teog rozwiązania - swoją lafirynde tez tyrałem bo taki styl jazdy wymuszają warunki niestety. Przechodziłem na takie opony stopniowa - najpierw tył, potem przód. Cóż - amortyzajca znika, ale też przestajesz na to zwracać uwagepo prau dniach jazdy i nie czujesz już wówczas różnicy. czuje ją jednak hulajnoga - musisz zadbać o jakieś usztywnienie kierownicy, sprzwdzać błotnik tylny czy nie pęka no i jeżdzij w butach z grubszą i miekką podeszwą oraz uginaj kolana ;) 

 

Co do właściwości jezdnych - hulajka jest dynamiczna, wbrew moim oczekiwaniom nie straciła na prędkości. Jednak straciła na przczepności. Takie opony są bardzo twarde no i się scieraja. Bardzo nie polecam jady na choć trochę mokrej nawierzchni. Jeśli wówczas będziesz chciał jakis zakręt ściąć to prawie na pewno się wykorbisz. natomiast na suchej - można jej dość mocno zaufać i gibac się :)  

W ogólnym rozrachunku - jest to na plus. Najważniejsze, że masz pewność, że dojedziesz. Fabryczne dętki to największy problem tej hulajnogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytałem i chyba kupię tą hulajnogę na dojazdy do pracy. Zastanawiam sie nad kupnem z polski (odliczenie VAT i gwarancja) i znalazlem sklep http://zwinnemiasto.pl/hulajnogi/xiaomi-mijia-dobra-hulajnoga-elektryczna-w-rozsadnej-cenie/ ktory zresztą ma tutaj konto @zwinnemiasto. Ktoś juz tam kupował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 10 dni temu z drugiej ręki kupiłem tą hulajnogę. Wszytko było ok aż do dziś.  Jadąc do pracy przestała reagować na dodawanie gazu, po wyłączeniu nie włączyła się ponownie. Podłączając ładowarek pali się na niej zielona dioda. Co się stało i czy można coś zrobić? Czy jest w Polsce jakiś serwis bądź ktoś kto by się tym zajął? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2017 o 13:41, chmurix napisał:

Mam juz pneumatyczne opony na obu kołach. Montaż to koszmar, i musisz znaleźc kogoś kto Ci je załozy, nawet sie nie łudź, że uda Ci sie samemu :)

Tu sie mylisz, założenie przedniej zajęło mi ok 30sek a tylnej ze 2min. Jest na to bardzo prosty sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czesiek napisał:

Zdradź tą tajemnice :-) Czeka mnie niestety wymiana. Już zamówiłem pneumatyki. Z góry dziękuję za informację

MI 4
 

Żadna tajemnica, ogólnodostępne na jutubach.

Gdy masz już gołą felgę, jej krawędzie (tylko od strony wsadu) smarujesz np wazeliną lub innym tłuszczem następnie wkładasz oponę na 3x po 1min do mikrofali (w moim przypadku było to 750w) gdy już wyjmiesz ją po ostatnim "wypieku" :) kładziesz felgę na rant stołu i od Twojej strony napychasz (wciskasz od góry używając swojego własnego ciężaru ciała) oponę. Sama praktycznie wchodzi na felgę, odrobinę jest trudniej na tylnym kole ale działa tak samo. Opona jest dość mocno ciepła polecam użyć rękawić.

Niestety dziś testowałem i nie jestem zadowolony z tych opon, od razu mówię że bieżniki są w "dobrym" kierunku czyli nie jest to wina założenia odwrotnie opon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofale mozna zastapic normalnym garnkiem z woda. Opone trzeba "zagotowac". 

Waga ponad 100kg i mam wrazenie ze jade na flaku, przez co spadła VMAX (przy gladkiej prostej nawierzchni) z ok 26km/h na 22km/h i to jest bardzo odczuwalna roznica jak dla mnie. Na pewno tez zmniejszylo przyspieszenie ze startu - juz tak nie ciagnie :/ a wszystko testowane na 100% baterii w normalnych warunkach na sprawdzonej trasie.

Teraz zastanawiam sie jak zdjac te opony bez rozcinania. Wlozyc bylo latwo ale w druga strone nie mam pojecia. = rozcialem to badziewie i wsadzialem normalna opone z detka na tyl. 

Kolejne testy potwierdzily przypuszczenia - juz predkosc skoczyla +2km/h wiec albo kupilem jakies gowniane opony albo one nadaja sie tylko dla lekkich ludzi.

Edytowane przez iak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jak się czyta te fora, to wygląda, że to jedna z bardziej tandetnych rzeczy, raczej zniechęca się człowiek do kupna. Ale może piszą głównie ci, którzy mają problemy, a pozostali są zadowoleni i o nich nie wiemy. Może na wiosnę będzie nowa, bardziej dopracowana wersja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytałem o najdłuższy, bezawaryjny przebieg. Jak ktoś przejechał tylko 150-200km, to w ogóle nie ma co mówić o jakimś przebiegu, wiadomo, że nie rozpada się od razu po wyjęciu z opakowania.
Teraz mam około 500/600 km
Wymieniłem jedną detke po 100km, druga dalej oryginalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bembenek napisał:

Witam wszystkich,

Jeszcze nie mam hulajnogi, planuję kupić, ale chyba na wiosnę. Pytanie do wszystkich: ile udało wam się przejechać bezawaryjnie, kto ma przebieg większy niż np. 500km i nie musiał niczego naprawiać, albo wymieniać dętki?

Mam 477 km przejechane i obie dętki fabryczne nadal, bez żadnych awarii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...