Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Pech chciał.. wiecie gdzie dostane w Krakowie taki kawałek metalu? Lub jakaś blachę? To sobie spawne

image.thumb.jpg.7d58b77aa80bc28463f98ea9e3dbe157.jpg

 

Looknij tutaj

https://miuipolska.pl/forum/topic/25657-skuter-hulajnoga-elektryczna-xiaomi-mija-m365/?do=findComment&comment=381588

 

Może gdzieś można u Ciebie w mieście to wyrzeźbić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pigzip napisał:

W sobote pojade na złom, poszukam jakiejś stali. Pospawam, poszlifuje i dam znac co wyszlo. Póżniej do ognia, do oleju i na 2 godz na 200 stopni do piekarnika. Nie wiem czy dobrze myśle, ale tak zrobie. Powinna też powstać ładna czarna oksyda

 

 

 

zamierzasz tych blach robić więcej ? może bym zamówił u Ciebie jedną bo prędze czy poźniej moją też trafi szlag :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2017 o 20:25, pigzip napisał:

Nie polecam jeździć w deszczu 

Co do tego problemu z przerwanym kabelkiem od tylniego światła. Niestety jest to problem który próbuję rozwiązań bo nagiminnie przerywa się ten kabel nawet jak nie jeździsz po mokry. Zwyczajnie od drgań kabel się przerywa dlatego ciężko coś zaradzić. Jak naprawić? Lutownica, druciki, 10min i po sprawie, ja dałem do mechanika zrobili od ręki. 

W poznaniu serwisować można hulajnogi na Polnej w sklepie  http://zwinnemiasto.pl/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2017 o 17:37, pigzip napisał:

KnightRider, też polutowałem i zalałem klejem. Jesli będzie to raz na rok to do zrobienia, jesli zdąlaży się cześciej to czeka mnie przeróbka. Mam połamany błotnik wiec mozliwe że zrobie z metalu. Póki co zbieram na Lincolna 215c(migomat). Mało tego pękła mi śruba i muszę coś wymyślić jak ją wykręcić 

ten błotnik złamał Ci sie samoistnie ?

 

Co do mojego kłopotu z baterią, ładowanie itd - potwierdzam: konektor od zasilania odchylił się nieco. Mam pytanie zatem do osób kóre to sobie reperowały, czy zwykłe zasmarkanie cyną wytrzyma? I czym to potem zakleić po zdarciu tego przeźroczystego "strecha" ? Innymi słowy - jak zrobić to raz na dobrze i ile kilo cyny na to ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pigzip napisał:

Tak, śrubki się odkręciły i zaczęło latać, i ułamał się błotnik. Radzę wszystkim dokręcić je raz na jakiś czas.  Co do lutu to daj cynę i tyle, nie muszisz zabezpieczać. Ew jak chcesz to mozesz klejem na gorąco lub silikonem, ale wg mnie to nie ma sensu 

czy te cynę należy dać pomiędzy blaszki i wówczas docisnąć (zrobić z tego kanapkę) ? zaślepiac to jakaś taśmą klejąca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania dwie opony pneumatyczne (bezdętkowe) do hulajnogi. Sprzedaje bo nie chce mi się bawić w ich montaż. Kupiłem je na tej aukcji:
https://www.aliexpress.com/item/XIAOMI-M365-electric-scooter-tire-Vacuum-solid-tyre-Avoid-pneumatic-tyre/32802027382.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.M5LMVZ

Za dwie opony dałem w sumie 160 zł. Sprzedam je za tzw. "co łaska" (ale bez przesady ;) )
Odbiór osobisty w Krakowie lub przesyłka za pobraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pigzip napisał:

Nie wiem, czy moja hulaj nie pójdzie na sprzedaż w przyszłym roku, wypatrzyłem sobie coś takiego jak dualtron. 2 razy 600wat bateria 1500wh i predkość ok 60km/h

Miał to ktoś?

Widzę że kosztuje też 1300, ale dolarów - trochę trudno porównywać :P

Poza tym to chyba nadal wg polskich przepisów hulajnoga, jeżdżenie 60 km/h po chodniku średnio mi się wydaje realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pigzip napisał:

 To, że tyle może jechać to nie oznacza, że tyle musze jechac ;p

No jasne, ale możliwość jechania aż tyle podbija cenę.

Znalazłem jakąś tańszą i słabszą wersję MINI: https://pl.aliexpress.com/item/2017-48V-15-6A-Speedway-mini-4-BLDC-HUB-strong-power-electric-scooter-Speedway-mini-IV/32804961197.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/29/2017 o 02:03, DyndaS napisał:

Znalazłem bardzo drogą wersję dualtron, która rozpędza się do 75-80 km/h. Przecież to samobójstwo przy tych małych kółkach :shock:

Chyba o jeden drink za dużo wypiłeś albo z uwagi na poźną porę już ci się w oczach mienić zaczęło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2017 o 22:38, pigzip napisał:

... przecież to nie jest dla naszego dobra tylko dla pieniędzy ...

No nie wiem czy dla pieniędzy...Jeżdżę Airwheelem po chodnikach (i ulicach) Oslo i kilkukrotnie miałem groźne dla przechodniów sytuacje, a raz jednego trafiłem.... airwheel ma aluminiowe rozkładane stopnie, wycięte z profilu aluminiowego, nie posiadając żadnego zabezpieczania krawędzi... Klient dostał w piszczel... nie była to całkowicie moja wina,  bo zrobił jakiś głupi piruet i znalazł się na moim "pasie ruchu" w sposób całkowicie dla mnie nieprzewidywalny, ale jakby krwawił i podał mnie do sadu to wina jest moja i tylko moja... Gość krzyczał jak szalony, bo bardzo boli. Wiem bo ten durny airwheel wyciął mi już kilka rożnych numerów i sam dostałem tymi stopniami po kostkach... raz do krwi...

Airwheel jedzie po chodniku tylko 12 km/h...a czytam ze chcielibyście jeździć  z prędkością przekraczająca prędkość dozwolona na ulicach... Ale przechodnie sa NIEPRZEWIDYWALNI. a po ulicach jeździć nie możecie, chyba ze chcecie płacić 500zl ubezpieczania OC... wiec właściwie tak... jest to dla pieniędzy, ale naszych pieniędzy bo ewentualny pozew sadowy skończy się kwotą od kilku do kilkudziesięciu tysięcy...

...kto ma na zbyciu ręka do góry..

 

z innej beczki

Na GB processing od 13 września... powinienem się już martwić?

pozdrawiam

Rafal

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czytając forum zdecydowałem się na zakup m365 na dojazdy 3,5 km do pracy.

Właśnie wczoraj zmienił się status na UPS i pokazuje że paczka przyjedzie z Węgier.

Tydzień jej to zajęło, pewnie do końca przyszłego tygodnia będzie już u mnie w Holandii. :-D

 

Ps. Dodam tylko że 2 tygodnie wcześniej zamówiłem w TomTop w ten sam sposób drona DJI Spark i doszedł do mnie po 11 dniach.

Jak dla mnie ten sklep wymiata tak samo dobrze jak GB bo zamawiam w obu i nie ma żadnych problemów.

Screenshot_20171007-112745.pngScreenshot_20171007-112949.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, jak zużyję połowę baterii (zostaje 2 kropki z 4 na wskaźniku) to hulajnoga zaczyna jezdzic troche wolniej, ma mniejsze przypieszenie. Wiem, ze przy koncowym wyczerpaniu baterii jest to zachowanie pożądane, ale kurcze, żeby w połowie? Też tak macie? Można to jakoś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam pytanie, czy zna ktoś serwis w Poznaniu lub okolicy, który podjął by się naprawy uszkodzonej hulajnogi.

Niestety po jednym z ładowań hulajnoga już nie reaguje, rozładowała się do zera.

Przelutowałem już styki na akumulatorach ale dalej nic nie reaguje. 

Żadna dioda zarówno na kontrolerze od akumulatorów ani na płycie głównej się nie świeci.

Dioda na ładowarce świeci się na zielono. Na akumulatorach mam 34V.

Będę wdzięczny za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...