Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim,

szybkie pytanie na wstępie... co Wy robicie z tymi kierownicami ze Wam skrzypią trzeszczą itp??? zrobiłem tym wynalazkiem już ponad 300km cały czas nie oszczędzając sprzętu, prędkość max ile fabryka dała, wszystkie dołki krzywe chodniki z płyt krawężniki i inne fantastyczne drogi w mieście ciągle pokonywane a kierownica milczy. Fakt krzyczeć zaczęła jedynie gdy jeździ sie w deszczu/ulewie itp. Po tym szybkie kontry śrubami (tymi wew. kierownicy) wytarcie/wyschnięcie tego co zamokło i cisza.

to samo tyczy sie opon/dętek.. cały czas na obu kołach spoczywa podczas jazdy ok 110-130kg mojej wagi (w tym plecak z np zgrzewką napojów 2L) + te ok 10kg samej hultajnogi i zero złapanych gum do dziś. Może ciężko w to uwierzyć ale nawet przy pełnej prędkości zdarzy mi się to cudo poderwać i "wskoczyć" na mniejszy krawężnik lub inną nierówność. 

Dlatego ponawiam pytanie: co Wy robicie że takie cuda się dzieją??

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzysta z oryginalnych opon i dętek continentala? Nie chcę rezygnować z amortyzacji... Te dętki pękają od strony opony?

Dużo osób.

Oryginalne dętki bardziej się przecierają niż pękają, możesz je spokojnie kleić.

Ja akurat wymieniłem na chińska podróbke z aliexpress, ale jest grubością podoba do continentala( oryginalne sa cieńsze).

 

Poprostu niektórzy chyba mają pecha (albo pechową seriee), bo nie wszystkim na potęgę się one psują.

 

 

 

Czesc wszystkim,

szybkie pytanie na wstępie... co Wy robicie z tymi kierownicami ze Wam skrzypią trzeszczą

 

Pozdro

 

Jeżeli chodzi o stukanie:

Z mojego punktu widzenia ten zawias poprostu sie wyrabia, i dlatego takie rzeczy, na początku można regulować ale potem zakres regulacji sie kończy i warto założyć plastikową wkładkę.

 

Jeżeli chodzi o skrzypienie:

Na zawiasie (tam gdzie śruba) jest lekki luz i metal trze o metal i nie ma smarowania stąd to skrzypienie, wystarczy lekko nasmarowac smarem i spokój na bardzo długo.

Może akurat Ciebie to nie spotkało, ale to popularny problem i łatwy do rozwiązania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zamówiłem hulajnogę z Gearbest (wersja nowsza) https://www.gearbest.com/kick-scooter/pp_671791.html oraz 2 opony bezdętkowe z Aliexpress - tutaj polecane (160 zł). Na hulajnogę czekałem 1,5 miesiąca i przez ten czas dojeżdżałem do pracy na rowerze i stwierdziłem, że jednak hulajnogi nie potrzebuję:) Jest nowa, nawet nie została rozpakowana z pudełka. Hulajnogę wraz z oponami sprzedam za 2000 zł - odbiór osobisty w Krakowie. tel 510-806-330

Edytowane przez adrian_paz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2017 o 21:56, akslow napisał:

Czy ten model występuje pod innymi nazwami? bo nie daje rady wyszukać żadnego video z tą hulajnogą, a dziś widziałem ją na ulicy w Oslo - znaczy głowę daję, że to ona choć miała na na tylnym błotniku podwójne światło... no dobra, widziałem ją tylko na skrzyżowaniu jak zasuwała, ale nie ma przecież wielu modeli podobnych... no chyba że są....

tak czy inaczej... macie jakieś namiary?

ps. zamówiłem  365 z GB więc nie żebym chciał kupić ... już ;)

edit:

okazało się że źle szukałem

http://youtu.be/tLtKCp14iR8

http://www.youtube.com/watch?v=AKgY_KrIrr4

 

z perspektywy osoby dojeżdżającej do pracy pociągiem i airwheelem X3 na "ostatniej mili" myślę, że nowy model - pomimo wad wskazanych przez poprzedników - ma zdecydowanie większe szanse na sukces. wygląda dużo zgrabniej - mogłyby sie jednak uchwyty składać.

pzdr. R

 

Edytowane przez decumanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pigzip napisał:

Cześć, nie czytałem całego wątku ale powiem tak:

mam hulajke kilka miesięcy. opony bezdetkowe i przebieg 1000km. Przerabiałem baterie, mają ponad 500wh.

Obecnie bateria jest osłonięta profilem alu. Może jutro zrobie zdjęcia

Plik_004 (14).jpeg

Plik_005 (8).jpeg

Plik_006 (7).jpeg

Jak coś to jestem z krakowa

Jaki teraz mozesz dystans pokonac... i jaki koszt takiej przerobki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iak napisał:

Na koncu filmiku promocyjnego jest powiedziane ze to mistrz w krotkich 10 milowych wycieczkach...

No a chwilę wcześniej mówili o 50km :P

Widzę, że koniec promki, bo chwilę temu były po 1100 z groszem.

 

Tak sobie myślę, bo hulajnoga małe kółka nie wszędzie pojedzie, raczej głównie miasto, a takim rowerowym czymś z większymi kołami to i po bezdrożach/polnych drogach pewnie by się śmiało dało.

Edytowane przez DyndaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem tym max. 12 km a średnio 10

 

 

Podstawowa wersja ma 4400 ah a wersja delux 10000 ha

aaaa.jpg

2.jpg

1.jpg

 

Niestety po konsultacji i technikami z F-Whell twierdzą że wymiana samej baterii z 4,4 na 10 ah nie przejdzie i potrzebna jest zmiana sterowania... dlatego zastanawia mnie fakt że w naszej hulajnodze kolega dołożył ogniwa i wszystko działa...

Edytowane przez ajgor
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2017 o 07:40, Samara12 napisał:

Witam

Czy można gdzieś dostać kupony na Gearbest ?

Xiaomi Hulajnoga elektryczna, CN - wolniejsza wysyłka pociągiem z Gearbest – z kuponem wy365cn60 za 328,99$ + wysyłka Priorityline
Xiaomi Hulajnoga elektryczna, HK - szybka wysyłka z Gearbest – za 379,99$ + wysyłka Priorityline
Xiaomi Hulajnoga elektryczna z TomTop – z kuponem XMSC140 za 399,99$ + wysyłka NoVAT

Dziś napisałem małe podsumowanie o hulajnodze po zrobieniu 500km -> 
LINK


 

Dnia 20.09.2017 o 16:03, pigzip napisał:

Jeżdżę po krakowie, z kurdwanowa do centrum itp(troche górek)

pozdrawiam z Kurdwanowa :-)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja tak ciągle się gryzę z tym zakupem "elektryka". Ta hulajnoga przyznam, że fajny bajer za 1200 zł przy niskim koszcie eksploatacji, ale nie mieszkam w mieście, więc średnio się to u mnie sprawdzi

 

Xiaomi wiem, że jakiś rower górski miało wprowadzić do sprzedaży. Wiadomo coś o tym więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DyndaS napisał:

Xiaomi wiem, że jakiś rower górski miało wprowadzić do sprzedaży. Wiadomo coś o tym więcej?

Miałbyć w sprzedaży na GB ale cały czas ma cenę z d*py i brak wysyłki, nie ważne jaki kraj wybierzesz 

Edytowane przez Andczejwykopek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ho hulajnogowcy :) 

Załączam modele do druku 3d różnych części m.in:
- osłonka na kabel do tylniego światła

- osłonka wejścia do ładowaki

- osłonka śrubek tylniego błotnika

- osłonka wyświetlacza na kierownicy :)

Miłego i szerokiej drogi! ^_^

xiaomi-m365-3d-printing-parts.zip

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lukaszlukasz napisał:


 

 


Nie dodały Ci się dwa zdjęcia.

Dlaczego masz połamane boczki pokrywy przy uszczelce?

 

Musialem połamać bo inaczej kable przeszkadzały w zamknięciu. Te kable pd dodatkowej baterii. Zdjęcia to było to zdjęcie baterii, ale słaby net..

Pech chciał.. wiecie gdzie dostane w Krakowie taki kawałek metalu? Lub jakaś blachę? To sobie spawne

image.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, 

 

kolejna usterka - dziś po dotarciu do sklepu, i wyłączeniu hulajki i po zakupach - nie chciałą już odpalić. W oczy przed jej wyłączeniem rzuciło mi się, że wskażnik pokazuje tylko 1 kropkę baterii, podczas gdyz zrobiłem może z 8 km o czasu pełngo załadowania (pierwsza podejrzana rzecz). 

Pomyślalem: dobra, może faktycznie bateria badła - podłączyłem do ładowania w domu, po kilku sekundach ładowania - ładowarka zaczyna mrugać na przemian; zielono albo czerwono itd. W końcu przestala ładować całkiem. Huljanoga załączą się na chwile.... po czym gaśnie. W tej chwili padłą na amen i w ogóle nie reaguje. 

 

Sprawdzałem filmy o poluzowanym pinie na baterii. Cóż, hulajnogę rozkręciłem - no ale, tu wszystko wygląda bardzo dobrze, folia zabezpieczająca trzyma piny solidnie, i żaden nie ma luzu. Reszta instalacji też wyglada dobrze, żadnego przepalenia, nic się nie oderwało, nie ma wody itd. Na filmach widziałem, że ludzie rozcinali folię ochronną z baterii, czy to dobry pomysł w ogóle ? 

 

Edytowane przez chmurix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...