Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, może ktoś mi wytłumaczy. Jest taki gość na rosyjskim forum, który używa takiego lepkiego czarnego płynu, żeby mieć opony bezdętkowe, ale niepełne, na oryginalnych oponach. Co to może być za płyn? Niestety nie mogę wrzucić filmiku, bo za ciężki. Poszukam jakiegoś linka, ale nie wiem, gdzie to widziałem dokładnie. Z góry dziękuję za pomoc. 

Oto kawałek filmiku, może ktoś już zobaczył cały i wie o co chodzi:

 

VID_20170810_234837(0)(0)(0).mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Falstaff napisał:

Czy ktoś kto zamawiał hulajnogę między 1 a 13 lipca z GB, doszła mu już ?

Ja zamawiałem 29.06 ale w tomtop, do dzisiaj nie dostałem towaru, czekam do przyszłego tygodnia i roszczenie na PP.

Co ciekawe mam jeszcze drugie zamówienie mi boxa, we wtorek będzie 2 tygodnie a towar nawet nie wysłany.

Ich profil na FB to istny cyrk, tysiące pousuwanych komentarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, cinuk said:

Ja zamawiałem 29.06 ale w tomtop, do dzisiaj nie dostałem towaru, czekam do przyszłego tygodnia i roszczenie na PP.

Co ciekawe mam jeszcze drugie zamówienie mi boxa, we wtorek będzie 2 tygodnie a towar nawet nie wysłany.

Ich profil na FB to istny cyrk, tysiące pousuwanych komentarzy

o tomtop to słyszałem że cyrki mieliście, no ale z GB wszyscy pisali że elegancko i super, więc nie wiem czy to tylko ja mam taki problem że od 13.07 żadnej informacji czy ktoś jeszcze kto tam zamawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2017 o 00:05, opermajki napisał:

Ooo, dziękuję bardzo za link, ciekawy opis i cenne opisy co kupić jako części. Mogę się też odnieść do uwag tamtego użytkownika:

  • zasięg - ostatnio na pełnej baterii wskoczyłem bez plecaka (i nawet bluzy) i zrobiłem 14.6 km trasy cały czas z KERS na medium, prędkość średnia około 20 km/h, jak zawsze nie oszczędzałem jesli się tylko dało. Po tym pokazywało mi że zostało jeszcze 37% baterii na przejechanie 11.1 km, co dałoby zasięg łączny 25.7 km. Tylko że to dla obciążenia około 72 kg. Z opisu z Wykopu wynika że tamten użytkownik jeździ z obciążeniem 83 kg, co wskazuje na to że dodatkowe kilogramy szybko i zauważalnie kurczą niestety osiągi.
  • oświetlenie - nie jeździłem w absolutnym mroku, jak to w mieście z reguły jakieś boczne światła są mniej lub bardziej, dla mnie wystarcza
  • kierownica po 100 km póki co trzeszczy bardzo minimalnie
  • brudzenie się - no, pyli się podobnie jak i biały rower który mam, chyba na szarym widać mniej niż na białym... Aż takim pednatem to nie jestem by ją myć po kazdej jeżdzie, a i po szutrze z nią nie zasuwam ;)
  • opony jeszcze całe, ale ja uważam na każdą nierówność (chociażby dlatego ze trzęsie i boli), nie walę w ostre krawężniki, jak są za wysokie to zsiadam. Poza tym opony teoretycznie mają na sobie napis MAX LOAD 75 KG AT 45-50 PSI, więc kolejne kilogramy również i im szkodzą, nawet jak rama jest w stanie wytrzymać 120 kg+

 

Dnia 11.08.2017 o 09:58, cinuk napisał:

Ja zamawiałem 29.06 ale w tomtop, do dzisiaj nie dostałem towaru, czekam do przyszłego tygodnia i roszczenie na PP.

Co ciekawe mam jeszcze drugie zamówienie mi boxa, we wtorek będzie 2 tygodnie a towar nawet nie wysłany.

Ich profil na FB to istny cyrk, tysiące pousuwanych komentarzy

Ja zamawiałem w TomTop 11 lipca, wysłali 16 lipca, do Polski dotarło 1 sierpnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Darksteel napisał:
  • opony jeszcze całe, ale ja uważam na każdą nierówność (chociażby dlatego ze trzęsie i boli), nie walę w ostre krawężniki, jak są za wysokie to zsiadam. Poza tym opony teoretycznie mają na sobie napis MAX LOAD 75 KG AT 45-50 PSI, więc kolejne kilogramy również i im szkodzą, nawet jak rama jest w stanie wytrzymać 120 kg+

 

 

no ale to 75kg na opone, łącznie masz 150kg, przy równym rozkladzie masy.

Edytowane przez akslow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, akslow napisał:

no ale to 75kg na opone, łącznie masz 150kg, przy równym rozkladzie masy.

Hmm, no w sumie racja :) Tylko że to i tak nacisk statyczny, jak się jedzie i w coś walnie przednim kółkiem to potrafi to wygenerować chwilowy mocny skok działających sił. Nie znam się jaki zapas parametrów powinien być na takie sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja zaktualizowałem, a co tam (BMS 1.0.7 > 1.1.5 tym bardziej, że dostałem z firmware 1.3.3). :)

Na marginesie zauważyłem, że faktycznie podczas połączenia poprzez apke Ninebot należy włączyć lokalizację. Zaraz po uruchomieniu, podczas łączenia anuluję i wciskam "Search again", od razu znajduje i się łączy.

Odzysk mam na słaby gdyż hulajnoga efektownie hamuje silnikiem szczególnie jak się używa tempomatu i odzysk na hard (by go zwolnić - tempomat - muszę delikatnie nacisnąć manetkę hamulca, a w odzysku hard potrafi mocno szarpnąć).

Wpuściłem uszczelniasz Sime do opon (237ml choć zostało mi tego 1/3) i jak na razie nie mam gumy pomimo przejechania ok 50km. Oczywiście uważam na krawężniki i na bieżąco sprawdzam ciśnienie w kołach (ok 4 bar na koło/oponę).

Przeprowadziłem przegląd i nasmarowałem załamanie kierownicy smarem technicznym (nie trzeszczy i łatwiej się składa), wyregulowałem tylni hamulec, dodatkowo udało mi się dostać wydruk 3D na tylne światełko i zabezpieczyłem przewody pod tylnym błotnikiem.

Działa jak ta lala, niestety jeżdżę na maxa gdyż testuję i mam z tego wiele uciechy, i nie miałem jak do tej pory okazji sprawdzić ile można na niem przejechać (przy 72kg).

Pozdrawiam

Edytowane przez mrjurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zostawić tutaj informację, że udało mi się już całkowicie naprawić hulajnogę którą otrzymałem z TomTop'a :D

Jeśli ktoś będzie miał podobne objawy do mojego:

  • hulajnoga cały czas jest uruchomiona a przycisk power nie reaguje (nie da się jej wyłączyć, włączyć trybu ECO/latarki)
  • hulajnoga nie chce się uruchomić a światło baterii mruga na niebiesko nie zgłaszając błędu
  • hulajnoga wyłącza/włącza się podczas jazdy

To bardzo prawdopodobne jest uszkodzenie tej czarnej złączki (Julet) przy szarym kablu idącym od kierownicy. U mnie po odcięciu tego złącza i zlutowaniu kabelków ze sobą wszystkie wymienione przypadłości ustąpiły :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, icecrypt1 napisał:

Oba linki ci linkują do wersji es2 ;)

Jeśli chodzi o ficzery prezentuje się nieźle, zwłaszcza:

  • amortyzatory - przedni oraz tylny(!)
  • opcjonalna druga bateria wydłużająca zasięg

No i rozbawiło mnie:

Cytat

Large solid tires: Save time on tire maintenance

Taki chyba zamierzony przytyk na wady produktu Xiaomi ;)

 

Mimo wszystko sądzę że będzie pewnie kosztować przynajmniej 2000 zł + pewnie druga bateria z kolejne 500 zł, więc wywróceniem rynku do góry nogami nie będzie. Ale oddech konkurencji na pewno sprawi że przyszły model drugi hulajnogi Xiaomi będzie jeszcze lepszy.

 

Edytowane przez Darksteel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nowej hulajnogi na Ukrainie:

ES1 14999 UAH ~2139 PLN
ES2 17999 UAH ~2567 USD

Wielka szkoda, że wywalili hamulec. Hamulec w błotniku jest dobry na produkty Oxelo gdzie nie osiąga się 25 km/h.

---

Ruscy piszą, że ostatnia aktualizacja BMS przez apkę Ninebot zmieniła siłę odzyskiwania energii oraz wydłużyła dystans jazdy na jednym ładowaniu. Czy ktoś ma podobne odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Ruscy piszą, że ostatnia aktualizacja BMS przez apkę Ninebot zmieniła siłę odzyskiwania energii oraz wydłużyła dystans jazdy na jednym ładowaniu. Czy ktoś ma podobne odczucia?


Nie zauważyłem różnicy w odzyskiwaniu energii.
A dystans sprawdzę na dniach bo mam statystyki ze starego ile dokładnie zjada mi baterii na dojazd do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie/Panowie

macie jakiś link do strony z dętkami ale za komplet tj. 1 szt przód i 1 szt tył?
Chińczyki tak się wycwanili, że sprzedają po 2 szt ale albo do tyłu albo do przodu :). Pojedyncze sztuki już są droższe.

Jeśli posiadacie, proszę o podzielenie się, lub jeśli ktoś ma odsprzedać to też idę na układ (oczywiście w ramach uczciwej ceny).

Edytowane przez mrjurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2017 o 12:56, icecrypt1 napisał:

Ruscy piszą, że ostatnia aktualizacja BMS przez apkę Ninebot zmieniła siłę odzyskiwania energii oraz wydłużyła dystans jazdy na jednym ładowaniu. Czy ktoś ma podobne odczucia?

Dnia 17.08.2017 o 13:15, Lukaszlukasz napisał:

Nie zauważyłem różnicy w odzyskiwaniu energii.
A dystans sprawdzę na dniach bo mam statystyki ze starego ile dokładnie zjada mi baterii na dojazd do pracy.

 

O kurde, a własnie dziś się zdziwiłem że zrobiłem ~20 km w obie strony do pracy i nadal pokazuje mi (po krótkim postoju) 35% baterii z szacunkiem przejechania kolejnych 10 km na tym jeszcze :o Pytanie na ile faktycznie by przejechało jeszcze te 10 km. Będę się przyglądał tym osiągom jeszcze.

------------

Dziś przejechałem 19,2 km i zostało mi jeszcze 40% baterii z szacunkiem przejechania jeszcze 12 km :o:o 
Nie wiem co oni zrobili z tym firmwarem, ale robi wrażenie.

 

Dnia 17.08.2017 o 13:25, mrjurek napisał:

Panie/Panowie

macie jakiś link do strony z dętkami ale za komplet tj. 1 szt przód i 1 szt tył?
Chińczyki tak się wycwanili, że sprzedają po 2 szt ale albo do tyłu albo do przodu :). Pojedyncze sztuki już są droższe.

Jeśli posiadacie, proszę o podzielenie się, lub jeśli ktoś ma odsprzedać to też idę na układ (oczywiście w ramach uczciwej ceny).

Ja kupiłem dwie sztuki - póki co tylko na zapas - z linku z poprzednich postów, wyszło ~30 zł za dętkę, nie tak źle. Podwójne sztuki dwóch takich samych chodzą taniej?

 

 

Edytowane przez Darksteel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

niz bawic sie w wulkanizatora tracac sporo czasu na wymiane detki.

 

Jak już raz ogarniesz to Max godzina czasu.

 

 

 

Dodatkowo po 50 KM i paru zjazdach z dzieckiem z dosc stromych i dlugich gorek (razem 105 KG), gdzie hamowanie silnikiem nie wystarczalo, mam juz klocki hamulcowe do  wymiany

Slychac blache o blache,

Mam przyjechame ponad 300km i nie oszczędzam hamulców. I mam zużyty tylko jeden klocek do połowy, więc raczej mało prawdopodobne żebyś całkiem zuzyl.

 

Możesz zamienić klocki miejscami, bo przy hamowaniu tylko jeden sie zużywa, ale tylko jak coś Ci zostało na klocku.

 

 

Ja klocki zamówiłem tutaj

 

Bicycle Disc Brake Pads for (AONS) ANS-03/ANS-12

http://s.aliexpress.com/bAn22qAn

(from AliExpress Android)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TL;DR: SPRZEDAM HULAJNOGĘ!

Cześć wszystkim,

jako user jestem nowy, ale wątek obserwuje prawie od początku. Także dzień dobry :)

Jak wielu z was zamówiłem i swoją hulajnogę (30 czerwca) i tak jak wielu z was czekałem. W moim przypadku prawie 2 miesiące (priority line z GB). Niestety w trakcie oczekiwania rozwaliłem się na rowerze. Przez więzadła jestem wykluczony z rozrywek wszelakich na kilka m-cy. Dzisiaj hulajnoga przyszła. Jest nowa i leży zapakowana w pudełku. Jestem niestety zmuszony ją sprzedać. 

Czy ktoś byłby chętny?

Nie mam zamiaru na tym zarabiać, więc cena jest dokładnie taka jaką zapłaciłem na GB (po zaokrągleniu): 1850 zł. 

Nie wystawiam faktur. W razie pytań, dawajcie.

Edytowane przez kryz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tez jestem posiadaczem Xiaomi M365 na blacie juz mam prawie 350 km przebiegu i jak narazie tylko detka przetarta. Oby tak dalej ;)

 

Wszystkie osoby chetne do wspoldzielenia sie swoimi informacjami nt. wyzej wymienionej hulajnogi zapraszam do grupy na FB - Xiaomi M365 Mijia Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sam na swoje wcześniejsze pytanie.

Nie ma co sie obawiać zjeżdżać z górki na pełnej baterii w wersji 1.3.3. Do tej pory za mną 230km i co drugi przejazd (wyruszając z domu do pracy) jest właśnie na pełnej baterii zjeżdżając w dół drogą jakieś 200m. Odzyskiwanie energii mam ustawione na week, tej opcji nie zmieniam bo jakoś troche sie boje.

Co do update'u baterii to zauważyłem, że zjeżdżając z górki hulajnoga nie hamuje tak mocno jak wcześniej to robiła, co pozwala na osiągnięcie większej prędkości, jednakże nie można rozpędzać sie w nieskończoność, hulajnoga w pewnym momencie zmniejsza prędkość hamując lekko silnikiem. Procenty baterii również uciekają wolniej.

Nie będzie też to jakieś mega odkrycie ale gdy mamy pełną baterie to łatwiej pokonywać wzniesienia, gdy bateria jest poniżej 50% już tak łatwo nie idzie i czasami trzeba wesprzeć się swoimi siłami.

Co do zasięgu to u mnie około 24km zrobione z małymi przerwami i jeszcze pokazywało kilka kilometrów do przejechania, nie sprawdzałem, bo ponoć lepiej nie rozładowywać tej baterii do końca. Teren który pokonała wtedy to dużo podjazdów pod górke ale też tyle samo zjazdów, jakieś 30% offroad po parku. Uznaje ten wynik za bardzo dobry, musze powiedzieć, że jestem pod wrażeniem.

Przy tym przebiegu żadne śrubki się nie poluzowały, jedynie dałem aluminiową cienką podkładkę w miejscu składania hulajnogi aby była stabilniejsza i nie trzeszczała.

Ciekawy jestem jakie przebiegi zrobiliście na waszych hulajnogach? Kto ma najwięcej? Ciekawe ile przebiegu wytrzymuje...

Pozdrawiam i życzę Wszystkiego Dobrego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja dzisiaj zamowilem na TomTop w cenie ok 376 $ z wysylka i (ponoc) oplata ew. kosztow celno-skarbowych wliczonych w cene. Placilem poprzez PayPal, takze jakby co, kasa jest do odzyskania. Widze wlasnie, ze na GearBest jest ta sama cena z uzyciem kuponu obnizajacego cene. Szkoda, ze wczesniej nie zauwazylem. Mam nadzieje, ze pomino zlych ocen dla TT, wszystko bedzie ok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, drosophilia napisał:

Witam.

Ja dzisiaj zamowilem na TomTop w cenie ok 376 $ z wysylka i (ponoc) oplata ew. kosztow celno-skarbowych wliczonych w cene. Placilem poprzez PayPal, takze jakby co, kasa jest do odzyskania. Widze wlasnie, ze na GearBest jest ta sama cena z uzyciem kuponu obnizajacego cene. Szkoda, ze wczesniej nie zauwazylem. Mam nadzieje, ze pomino zlych ocen dla TT, wszystko bedzie ok. Pozdrawiam

Hey! Ja zamówiłem dokładnie tydzień temu z TT. Plus w stosunku do GB masz taki, że dostaniesz najnowszą wersję z najnowszym softem 1.3.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...