Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Pirzu napisał:

@Kisko @ajgor Dziękuję za pomoc :) Sytuacja wygląda tak, że prawdopodbnie zamówię cały kontroler : https://fr.aliexpress.com/store/product/XIAOMI-M365-electric-scooter-controller/1159159_32806715772.html a GearBest zwróci mi kasę za to :) Wymiana kontorlera powinna pomóc, nie? :D

Hej, właśnie nie wiem, czy tym to naprawisz. Bezpiecznik Z jest na płycie BMS, gdzie bateria. Jeśli to była wina jakiegoś MOSFETu, naprawisz tym kontrolerem... Tu jest bezpiecznik Z 

eb55b731-c6aa-4c86-bbc9-dfbf6df00876.jpg

Edytowane przez Kisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy po "lifcie" poprawili te mocowanie blaszek na baterii czy sie dalej luzuja i trzeba lutowac ;-) napewno juz duzo feedbacku o tym zebrali.

 

Tymczasem gadzecik wpadl: 

"Portable 5 LED USB MTB Road Bike Tail Light Rechargeable "

MG6m7cx.jpg

vbiNbyx.jpg

ma 3 tryby - stale swiatlo, szybkie mruganie lub takie mrowienie. Ladowanie po USB.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cinuk napisał:

o co chodzi z tą wersją 1.3.3 i 1.3.1

 

1 godzinę temu, szabubabaobaba napisał:

Ciekawe czy po "lifcie" poprawili te mocowanie blaszek na baterii czy sie dalej luzuja i trzeba lutowac ;-) napewno juz duzo feedbacku o tym zebrali.

 

Tymczasem gadzecik wpadl: 

"Portable 5 LED USB MTB Road Bike Tail Light Rechargeable "

MG6m7cx.jpg

vbiNbyx.jpg

ma 3 tryby - stale swiatlo, szybkie mruganie lub takie mrowienie. Ladowanie po USB.

 

Właśnie poprawili lutowanie blaszek oraz KERS i dodali alarm. Tylko z Ali jest wersja 1.3.3. Ja już zamówiłem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Version : V1.3.1
Update Date :20160704

Details
1. Allow to turn off backward-driving alert by App (require 3.6.0 or higher version of App).
2. Solve the problem that the unit may accelerated by itself at assistant mode.
3. Speed punishment will be implemented only at serious over-speed or over-power riding.
4. Speed punishment will be flot less than 9.3mph (15km/h).
5. Optimize the alert and lean back algorithm for over-power riding.
6. Solve the problem that when turning too fast there will be a fake alert.
7. Optimize the threshold value for overspeed riding.
8. While riding the unit above 3.1mph (5km/h) and then there is no rider detectiong signal (usually because the riders weight is too light or rider just jump off), the unit will not go into assistant mode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, cinuk napisał:

wtedy kiedy ja, tzn dzień po mnie 30.06.2017, dostał od 20.07

Bardzo się dziwię, ponieważ Tomtop sam umieścił taką "informację" od Xiaomi na stronie hulajnogi:

XIAOMI official statement: Our Scooter can be compatible for the latest official ninebot APP V1.3.1, and Online transmission V1.3.3 is a version by customer mandatory or manual refresh version, not through the official release, and there is a risk, please be sure to understand

Taaa, nieoficjalna wersja :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie informacje na temat problemow z kers dotycza fazy poczatkowej produkcji a dokladniej modele z 2016 roku. Nigdzie nic nie ma na temat jakis poprawionych blaszek

http://en.miui.com/thread-698014-1-1.html

 

A znajac zycie jeszcze chwile i developerzy zrobia custom firmware i to dopiero namiesza 

Edytowane przez ajgor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ajgor napisał:

Wszelkie informacje na temat problemow z kers dotycza fazy poczatkowej produkcji a dokladniej modele z 2016 roku. Nigdzie nic nie ma na temat jakis poprawionych blaszek

Według komentarzy od kolegów Hiszpanów, jednak jest różnica na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2017 o 11:58, Falstaff napisał:

Właśnie dzwoniła do mnie babka z UKa że moja przesyłka została zatrzymana i sprawdzają jej prawdziwą wartość, i poprosiła mnie o ceną jaką zapłaciłem za nią. Po zapytaniu się jej co dalej z moją paczką, powiedziała że ona zajmuje się tylko sprawdzaniem wartości przesyłki i nie może mi udzielić dalszych informacji.  Czy miał ktoś już taki problem albo spotkał się z czymś takim ?

 

14 godzin temu, Falstaff napisał:

@Lukaszlukasz @Kisko

Gearbest, z HK - Express for Electric Scooter Only

Pisałem do supportu to mi odpowiedzieli żebym się niczym nie przejmował, że wysyłają tysiące paczek i wszystkie dochodzą do swoich właścicieli. Ale jak dla mnie to formułkę wkleili i tyle. Tracking od 13.07 stoi na Manchester, Your parcel is on its way. Może teraz w ciągu kilku dni się coś zmieni, a jak nie, to będę starał się o zwrot $.

A kiedy kupiłeś kolego ? Tzn kiedy została wysłana ? 

Ja mam taką sytuacje że wysłali 12.07 a do dzisiaj nie mogę śledzić przesyłki.. Nie wiem czemu, pokazuje się informacja że nie znaleziono takiego numeru itp. Pamiętasz może ile czasu minęło od wysłania do możliwości śledzenia ? Gdzieś czytałem że to 5-10 dni roboczych. U mnie już minęło i dalej cisza.. Miałem nadzieję że zmieszczą się z dostawą w 8-18 dni :D:D Ale chyba nadzieja matką głupich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, marcin13 said:

 

A kiedy kupiłeś kolego ? Tzn kiedy została wysłana ? 

Ja mam taką sytuacje że wysłali 12.07 a do dzisiaj nie mogę śledzić przesyłki.. Nie wiem czemu, pokazuje się informacja że nie znaleziono takiego numeru itp. Pamiętasz może ile czasu minęło od wysłania do możliwości śledzenia ? Gdzieś czytałem że to 5-10 dni roboczych. U mnie już minęło i dalej cisza.. Miałem nadzieję że zmieszczą się z dostawą w 8-18 dni :D:D Ale chyba nadzieja matką głupich

@marcin13 kupiłem 5 lipca, ale musiałem zmienić adres dostawy więc wysłali 13 lipca i od 13 lipca mam wiadomość na śledzeniu: Your parcel is on its way. A tak jak pisałem, dwa dni temu babeczka z Anglii do mnie dzwoni że chce sie dowiedzieć ile moja paczka mnie kosztowała itd, od tego czasu jak na razie żadnej zmiany na trackingu. A jaki masz ten numer trackingu ? Ja najpierw dostałem jeden którego nie mogłem śledzić, a potem ten drugi na którym już się pokazuje informacja. Ja to mam nadzieję że do 20 dni to moja paczka wyleci z UKa, gdzieś czytałem że tak mniej więcej po 20 dniach wydają tą paczkę a potem 2 dni kurierem do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2017-07-27-10-14-48.png

 

Sytuacja jest dziwna z moimi numerami śledzenia. Bo na tą chwilę  mam te 2 co widać na zdjęciach. Obydwa pojawily się  w tym samym czasie. I żaden z nich nie pozwala mi śledzić  paczki :/

Screenshot_2017-07-27-10-14-30.png

A od Gearbest dostałem taka odpowiedź na msg

W1707110915428457
I hope you will excuse me for the late reply.
We have told our colleagues to confirm with the shipping agent, please kindly wait for 5-7 business days.
Once we have got the feedback from them, we will resolve the issue to your satisfaction.
Thank you for your cooperation. We will do our best to help you. 
Have a nice day!

wcześniej pisalem ze minęło juz ponad 10 dni i nadal nie moge śledzić paczki, i czy mogą cos z tym zrobić.

Jak rozumiem czekają  na odpowiedź swojego ziomka na temat paczki i dadzą mi znać w przeciągu 7 dni?

Edytowane przez MarcinT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! 

Wczoraj wieczorem jeszcze sprawdzałem i było pusto..

Czyli mam ten sam status co Falstaff.Do mnie nie dzwonili, i mam nadzieje ze nie zadzwonia.. Dobrze wiedzieć ze gdzieś tam jest :D gadżety z Ali do hulajnogi juz przychodzą a głównego zainteresowanego nie ma.

swoją drogą ciekawe podejście.. 

Odpisali mi a nie sprawdzili czy da się śledzić paczkę. Nie chce ich męczyć bo wiem ze to nic nie pomoże. Tylko zapewniali ze po 5 dniach będzie tracking a tu lipa więc bylem ciekawy czemu nawet po 10 go nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27/06/2017 o 11:55, Gravis napisał:

Jakieś rady na pompowanie przedniego koła. Używam tej przejściówki i jak już napompuje koło wszystko gra to przy jej odkręcaniu potrafi mi uciec bardzo duża część :( 

Druga sprawa to luz na kierownicy "przód tył" tam w miejscu, gdzie się ją łamie. Zauważyłem już delikatny - jak się go pozbyć ?

Też mam ten sam problem  z dużym  luzem,  ktoś wie jak to wyregulowac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MagicznydDro napisał:

Może ktoś  mi wytłumaczyć  jak dokładnie działa ten system odzyskiwania  energii,  jaką opcje  w aplikacji wybrać i opisać co się dzieje  w każdym  przypadku 

Sam zobacz na jakiej dobrze się jezdzi. Sa trzy do wyboru, im wyższa tym bardziej Cie spowalnia jeśli puscisz "gaz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2017 o 14:12, Kisko napisał:
Dnia 30.07.2017 o 13:21, Lukaszlukasz napisał:
[mention=36833]magicznyddro[/mention]
Chyba tutaj coś jest o tym luzie, tylko nie mam drukarki 3d emoji20.png
https://xiaomiscooter.wordpress.com/2017/05/11/print-3d-square-parts-for-your-xiaomi-scooter-m365/
 
Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 

Ja pomyślałem, żeby to zrobić z filca, może się uda

Ja przykleilem kawalek starej dętki, jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj hulajnogę z tomtop i....

nie chce się uruchomić ani ładować :-(

zobaczyłem że świeci się czerwona dioda koło baterii, teraz nie wiem czy to zgłaszać na reklamację do tomtopa (o ile coś takiego tam istnieje) czy samemu to lutować i mieć nadzieję że to to (po lutowaniu to juz pewnie nawet paypal gwarancji nie uwzględni :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dezzer napisał:

Dostałem dzisiaj hulajnogę z tomtop i....

nie chce się uruchomić ani ładować :-(

zobaczyłem że świeci się czerwona dioda koło baterii, teraz nie wiem czy to zgłaszać na reklamację do tomtopa (o ile coś takiego tam istnieje) czy samemu to lutować i mieć nadzieję że to to (po lutowaniu to juz pewnie nawet paypal gwarancji nie uwzględni :P)

Hej, przynajmniej dostałeś, ja dalej czekam :D. Dlatego warto nagrywać rozpakowanie i pierwsze uruchomienie. Może coś by zwrócili za to. Wygląda na ten problem z baterią, ale dziwne, że nawet nie używana a już taki problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kisko napisał:

Hej, przynajmniej dostałeś, ja dalej czekam :D. Dlatego warto nagrywać rozpakowanie i pierwsze uruchomienie. Może coś by zwrócili za to. Wygląda na ten problem z baterią, ale dziwne, że nawet nie używana a już taki problem...

Wolałbym chyba jeszcze trochę poczekać na sprawną hulajnogę :) 
Otworzyłem pokrywę i dioda na baterii mruga na czerwono, więc to prawdopodobnie to samo co miał @szabubabaobaba tylko nie jestem pewien, czy najpierw nie otworzyć sporu a dopiero później zabrać się za własnoręczną naprawę baterii... Da się ją gdzieś w ogóle kupić (całe opakowanie)?
 

Odpakowanie miałem nagrane (nawet z tym, że się nie uruchamia), tylko co mi z tego jak teraz każą odesłać całą hulajnogę + potem pewnie czekanie na nową albo na zwrot, strzelam że w tym roku pewnie bym już nie pojeździł :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dezzer napisał:

Wolałbym chyba jeszcze trochę poczekać na sprawną hulajnogę :) 
Otworzyłem pokrywę i dioda na baterii mruga na czerwono, więc to prawdopodobnie to samo co miał @szabubabaobaba tylko nie jestem pewien, czy najpierw nie otworzyć sporu a dopiero później zabrać się za własnoręczną naprawę baterii... Da się ją gdzieś w ogóle kupić (całe opakowanie)?
 

Odpakowanie miałem nagrane (nawet z tym, że się nie uruchamia), tylko co mi z tego jak teraz każą odesłać całą hulajnogę + potem pewnie czekanie na nową albo na zwrot, strzelam że w tym roku pewnie bym już nie pojeździł :/ 

Naprawdę mi przykro... Sama bateria kosztuje ok. 900 zł... Nie wiesz jaką wersję hulajnogi dostałeś? Powinna być na opakowaniu. Podejrzewam, że to starsza wersja 1.2. Ja bym otworzył spór najpierw, może coś się da skrobać od nich bez wysłania.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kisko napisał:

Naprawdę mi przykro... Sama bateria kosztuje ok. 900 zł... Nie wiesz jaką wersję hulajnogi dostałeś? Powinna być na opakowaniu. Podejrzewam, że to starsza wersja 1.2. Ja bym otworzył spór najpierw, może coś się da skrobać od nich bez wysłania.

Powodzenia

Wersja to 1.3.3 (w ninebot app takie coś pokazuje) wyprodukowana niby w 2017.06

Udało mi się wskrzesić baterię ale:

  1.  To nie był problem z niestykającymi płytkami (teraz te 4 płytki na rogach są pokryte dodatkowo jakąś czarnym klejem), resetowanie układu też nic nie dawało (bo to pewnie tylko mikrokontroler resetował), dopiero jak zacząłem sprawdzać rezystory to cała bateria się zresetowała i zaczęła mrugać na niebiesko
  2. hulajnoga działa tylko nie da się jej wyłączyć, światło wskazujące baterię ciągle świeci 0.o
  3. nie można uruchomić przedniego światła ani trybu eco

Totalnie nie wiem co się stało i z czego wynikają punkty 2 i 3, bateria daje odpowiednie napięcie, w trakcie pracy bateria była wyciągnięta, więc zwarcia nie mogła zrobić.

Aktualnie odłączyłem baterię i ładuję do pełna, zobaczymy jutro co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób, żeby telefon w trakcie używania apk Ninebot nie przechodził w stan czuwania? Sądziłem, że działa ona podobnie do nawigacji, czyli po włączeniu "trzyma" ekran cały czas aktywny.

 

Edit:

Znalazłem rozwiązanie pośrednie - aplikacja Stay Alive (do warunków dodałem Ninebot)

MI4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziś dętke w przednim kole po przejechaniu 199km.
Nie było tragedii, dało radę ogarnąć.

Teraz podsumowanie, oryginalna dętka ma 1.6mm grubości, dętka z aliexpress za 7usd ma 3,6mm grubości i jest zauważalnie grubsza, i szersza ale to pewnie przez to że mniej się rozciąga.

Co do wymiany jak na osobę która pierwszy raz w życiu to robiła (w rowerze też nie robilem) to poszlo mi całkiem sprawnie, około 1 - 1,5godz. rozkręcenie wszystkiego i poskladanie.
Dostałem tylko jeden cynk jak założyć z powrotem oponę co było dla mnie prawie niemożliwe a jak się potem okazało jest dziecinnie proste.

Niestety opaska antyprzebiciowa nie dotarła na czas ;(

Link do mojej dętki
Inflatable Scooter Tyre 8 1/2X2 Inner Tube Tire for Xiaomi Mijia M365 Electric Skateboard Skate Board Hoverboard Thicken Durable
http://s.aliexpress.com/6nyQf2ia
(from AliExpress Android)6ac85d83aaa4f193c818c7c1806fd333.jpgbda5f7637775e134c0a03864f998eca5.jpg734ca53216afbe1fc59b73243c823af5.jpg0619ec4a22118fc05e2513ac4b66a275.jpg870c192fbf60f1df57218a6784962126.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...