marc_gt

wirus Ransomware na MI5 - brak boot recovery

Recommended Posts

Witajcie,

mam problem z moim nowym Mi5.

Dzisiaj z Google play zainstalowałem jakąś appke i jak się okazało musiała być zainfekowana ponieważ straciłem całkowicie dostęp do telefonu.

Otóz zainstalował się wirus blokujący hasła lub je zmieniający. Co robi w tle to nie wiem ale na wszelki wypadek wyciągnąłem dwie karty SIM.

Oczywiście na telefonie jest fabryczna app do sprawdzania wirusów oraz dodatkowo Mcaffe.

Niestety wszystkie poradniki wskazują na użycie boot recovery czyli możliwość użycia kombinacji klawiszy aby użyć opcji jak np. odinstalowanie app (czyt złośliwej app)

Problem w tym że xiaomi chyba nie przewidziało takiej opcji udostępniać w prosty sposób.

Czy bylibyscie w stanie mi pomóc i opisać krok po kroku co zrobić aby dobrac się do pamieci tel i usunąć app jaką najprawdopodobniej blokuje wszystko?

Pozdrawiam

Marcin

Zły dział, ale zanim Ci zamkną temat to powiem że interesuje Cię miflash, ale jeżeli nie miałeś odblokowanego bootloadera to będzie ciężko, wtedy zostaje chinskie recovery i mi pcsuite, obie opcje na 100% usuną Ci wszystkie apki, a co do danych to nie mam pewności 

Edited by mezutelni

Jak zablokowany bootloader to się czyści pamięć z MIPCSuite wybierając opcje wipe gdy telefon jest w recovery.

Dnia 25.05.2017 o 06:26, Zeork napisał:

Miflash a jeslj blokowany btl miflash tool? Że tam powiem, że co?

Jak ma odblokowany bootloader robi flash miflashem w trybie fastboot. Usuwa wszystko.
Jak ma zablokowany btl to robi flash miflashem w trybie edl.
Także usuwa wszystko z formatowaniem.
W edl w mi5 przejdzie kabelkiem deep flash.

Sent from my MI 5C using Tapatalk

Chodziło mi o recovery chinskie + mi pc suite

Guest
This topic is now closed to further replies.