Skocz do zawartości

100% jakość plików JPEG


galakty

Rekomendowane odpowiedzi

Jak może wiecie lub nie wiecie, aparat zapisuje najlepszą jakość (wybrane z 3 trybów w opcjach) jako 97%, ale ogólna jakość kompresji wynosi już 87%. Czyli jakby to powiedzieć, aparat rejestruje 87%, a potem z tego bierze 97%...

Za pomocą tego tematu i programów - http://en.miui.com/thread-538266-1-1.html można wymusić obydwa parametry na 100%. 

Wszyscy mnie jadą po tym, jak hejtuję Xiaomi, ale wybaczcie, jeśli maksymalna jakość nie wynosi 100%, to mam chyba do tego prawo... Pewnie wielu z tych osób co bronią Xiaomi i tak by skorzystało z poprawki jakości, prawda? Sprzęt jest dobry, lubię te telefony, ale jak widzę gdy producent bezczelnie ucina możliwości to mnie trafia. :) 

Jako dowód - https://image.prntscr.com/image/c4fd611f6e124979b13eb66187d4eb45.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty czyli twierdzisz że zmiana tej wartości poprawia jakość zdjęć, jesteś w stanie wychwycić różnicę na zdjęciach ? Czy raczej świadomość że jest w opcjach 100% poprawia jakość tyko w głowie - placebo ;) Wcale teraz Cię nie jadę tylko pytam na serio ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick Waga pliku zwiększyła się z 4,10 MB do 4,80 MB, co już o czymś świadczy. Ale przygotowałem się i zrobiłem małe porównanie, wycinek 100%, warto spojrzeć na "paski" na biurku... Widać gołym okiem które jest lepsze. Nic nie kombinowane, tryb AUTO, parametry zbliżone.

Wiadomo, że nie będzie to nagle poziom Samsunga S7 :D Ale biorąc pod uwagę, że natywna jakość to 100, to robiąc zdjęcie na max jakości mamy już 97, a potem ogólna jakość (tak mi się wydaje) to 87%, co daje nam 84,40 końcowo. I dla mnie te 15% różnicy widać na tym zdjęciu właśnie (paski idealnie pokazują, o co mi chodzi).

5923ea7bb3741_Beznazwy-1.thumb.jpg.2610f675d3e862c98db824e34fa218d8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty fakt że kompresja jest mniejsza przez co plik większy, ale żeby na zdjęciu to pokazać to trzeba zrobić idealnie takie samo ujęcie w tych samych warunkach. U Ciebie jest inny kont, inne odbicie światła i aparat mógł złapać ostrość na innym elemencie przez co faktycznie jedno jest ostrzejsze od drugiego. Ale przyjmuje że masz rację.

Jeszcze pytanko ten dowód to jest z czego ??

c4fd611f6e124979b13eb66187d4eb45.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick Tak wiem, zdaję sobie sprawę (chociaż ostrzyłem ręcznie na dole kapsla, nie dopowiedziałem o ręcznym ostrzeniu, poza tym automat). Nie robiłem więcej, bo nikogo tutaj i tak to nie obchodzi i tak nikt nie uwierzy... :) 

adb shell dumpsys media.camera > plik.txt - musisz odpalić aparat, tylny obiektyw i tryb zdjęć, wtedy dajesz tę komendę i na początku są domyślne ustawienia, a potem ostatnio użyte i to Cię interesuje. Powinno być 97% na Bardzo Dobra. Tylko tutaj nie widać tej drugiej kompresji 87%, która jest ukryta w pliku SMALI (jak we wątku na en.miui).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty ucieszy Cię zapewne ta informacja że w opcjach aparatu w Resurrection Remix N libra v5.8.3 jest odpowiednio :

  • niska - 55
  • standard - 85
  • wysoka - 100

Na PC korzystam z XnView i pokazuje szacowaną jakość jpeg zrobionych w miui - 70 a tych z RR - 98 ;) 

Edytowane przez slimdick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po opanowaniu AF w Snap Camera pod RR w ogóle nie chciałem wracać do MIUI. I jak widać, miałem rację ;)

3 godziny temu, galakty napisał:

@slimdick Waga pliku zwiększyła się z 4,10 MB do 4,80 MB, co już o czymś świadczy. Ale przygotowałem się i zrobiłem małe porównanie, wycinek 100%, warto spojrzeć na "paski" na biurku... Widać gołym okiem które jest lepsze. Nic nie kombinowane, tryb AUTO, parametry zbliżone.

Wiadomo, że nie będzie to nagle poziom Samsunga S7 :D Ale biorąc pod uwagę, że natywna jakość to 100, to robiąc zdjęcie na max jakości mamy już 97, a potem ogólna jakość (tak mi się wydaje) to 87%, co daje nam 84,40 końcowo. I dla mnie te 15% różnicy widać na tym zdjęciu właśnie (paski idealnie pokazują, o co mi chodzi).

5923ea7bb3741_Beznazwy-1.thumb.jpg.2610f675d3e862c98db824e34fa218d8.jpg

Ewidentnie AF Ci strzelił w inne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, miklo napisał:

Ja po opanowaniu AF w Snap Camera pod RR w ogóle nie chciałem wracać do MIUI. I jak widać, miałem rację ;)

Jeszcze do niedawna kamera na MIUI była najlepsza...

2 minuty temu, miklo napisał:

Ja po opanowaniu AF w Snap Camera pod RR w ogóle nie chciałem wracać do MIUI. I jak widać, miałem rację ;)

Ewidentnie AF Ci strzelił w inne miejsce.

Nope, strzelałem ręcznie. Ale dobra, spójrz na krawędzie paska na kapselku. Po lewo są poszarpane, po prawej gładkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, miklo napisał:

Po lewej jest łagodny kąt linii, stąd może być większa pikseloza. Sorki za sceptycyzm ;) Pewnie jest poprawa, ale rzeczywiście S8 nagle się z mi4c nie zrobi ;-)

To tylko 15%, nie zrobi wielkiej różnicy oczywiście, ale jednak to zawsze jest 15% mniej, niż być powinno i tego nie rozumiem. Po to ustawiam max jakość, bo chcę mieć max jakość, jakby mi zależało na miejscu w telefonie, to bym wybrał średnią jakość. 

Jest jeszcze szansa na zwiększenie bitrate, ale moja wiedza już wykracza poza grzebanie w javie. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jako, że poprzedni test mi nie wyszedł, inny kąt itp i ludzie zarzucali mi niepoprawność nie wytrzymałem, wykonałem ponownie. Ustawiłem książkę, by mieć odpowiedni kąt, telefon prostopadle do biurka, siatka 3x3 i przecięciem wycelowany w monetę, do tego ręczny focus, także nie ma opcji na pomyłkę, dopilnowałem.

Rezultaty... Po lewej domyślna aplikacja MIUI, po prawej modyfikacja by galakty inspirowana wątkiem na en.miui. Różnice widoczne gołym okiem, tak oto panowie działa konwersja jpeg z pliku RAW + dodatkowa kompresja po przekonwertowaniu. Rozmiar zdjęć 3,57 MB vs 4,52 MB. Warunki identyczne, dzieliło je jakieś kilka minut na wrzucenie i reboot. Także bez żadnego manipulowania :) 

594cee1e424f4_Beznazwy-1.thumb.jpg.aadeb6b3c96c5fe0468ed394517af7d0.jpg

Edytowane przez galakty
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, miklo napisał:

Pytanie, czy widać dużą różnicę na obrazku bez cropowania i gapienia się na 100 i 200% powiększeniu

Pewnie nie, ale idąc tym tokiem można ustawić najniższą jakość, po co przepłacać :P Ustawiając najwyższą chcę mieć najwyższą. 

 

1 minutę temu, miklo napisał:

Co do kompresji JPG z RAW, to nieco na skróty poszedłeś i jeszcze ktoś zrozumie, że RAW, to bitmapa

Zmieniłem na "konwersja" ;) Dobra uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty A możesz podrzucić zmodyfikowany plik aplikacji? :)

 

Tu jest zacne grono osób, które zawsze skrytykują. 

A co do samego Xiaomi i ich aparatów, to jest zwykła porażka i nie ma o czym dyskutować. Na xda czytałem, że włączenie camera2api nie będzie działać (obraz odwrócony o 180 st.), bo Xiaomi w zasadzie "nie dogotowało" bibliotek. Dopiero człowiek dziaduje, wgrywa mody na fpsy, czas naświetlania, jakość, funkcje etc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, don_kamillo napisał:

Na xda czytałem, że włączenie camera2api nie będzie działać (obraz odwrócony o 180 st.), bo Xiaomi w zasadzie "nie dogotowało" bibliotek

Tak, api2 jest niepełne, na Mi5/Mi6 jest nieco więcej danych, ale nadal woła o pomstę do nieba.

Link - http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=71668843858551264636, pewnie po aktualizacji lub MIUI9 przestanie działać. Nawet nie wiem czy teraz zadziała, bo mam to ze starszej wersji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, miklo napisał:

Z aparatem na mi4c tragedii nie ma. Chyba Xiaomi przeoczyło i wypuścili całkiem udany model niechcący ;) A już w tej cenie, to w ogóle rewelacja.

Oprócz obcięcia 4K, Chroma Flash i czasu naświetlania to praktycznie jak Mi 5 wychodzi. Sensor jest dobry, co potwierdza LG G6. Szkoda, że nie mam bibliotek i apki z tego telefonu, może dałoby się coś polepszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, galakty napisał:

Oprócz obcięcia 4K, Chroma Flash i czasu naświetlania to praktycznie jak Mi 5 wychodzi. Sensor jest dobry, co potwierdza LG G6. Szkoda, że nie mam bibliotek i apki z tego telefonu, może dałoby się coś polepszyć.

A nie dałoby rady wyciągnąć biblioteki z jakiegoś custom ROM dla LG G6?

Aplikację sprawdzę. To modyfikacja aplikacji, więc raczej nie powinno być problemu. Gorzej byłoby z frameworkiem. 

A jak nie zadziała, to skompiluję wg tutorialu na obecnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, don_kamillo napisał:

A nie dałoby rady wyciągnąć biblioteki z jakiegoś custom ROM dla LG G6?

Teoretycznie... Ale to nic nie da, bo MIUI jest ułomne i na innych danych nie pójdzie. A fajnie byłoby mieć super bitrate w 4K, do tego manualne sterowanie przesłoną... Ah :) 

Moja wiedza wykracza poza portowanie aplikacji na inny system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, miklo napisał:

Z aparatem na mi4c tragedii nie ma. Chyba Xiaomi przeoczyło i wypuścili całkiem udany model niechcący ;) A już w tej cenie, to w ogóle rewelacja.

Nie robię dużo zdjęć a te co pstrykam nie są takie złe. W RR jakość ustawiona na wysoka i takie wychodzą z bliska ;) 

f3gPVuJh.jpgVUgAZ0ch.jpgZAIHy44h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, galakty napisał:

Jako, że poprzedni test mi nie wyszedł, inny kąt itp i ludzie zarzucali mi niepoprawność nie wytrzymałem, wykonałem ponownie. Ustawiłem książkę, by mieć odpowiedni kąt, telefon prostopadle do biurka, siatka 3x3 i przecięciem wycelowany w monetę, do tego ręczny focus, także nie ma opcji na pomyłkę, dopilnowałem.

Rezultaty... Po lewej domyślna aplikacja MIUI, po prawej modyfikacja by galakty inspirowana wątkiem na en.miui. Różnice widoczne gołym okiem, tak oto panowie działa konwersja jpeg z pliku RAW + dodatkowa kompresja po przekonwertowaniu. Rozmiar zdjęć 3,57 MB vs 4,52 MB. Warunki identyczne, dzieliło je jakieś kilka minut na wrzucenie i reboot. Także bez żadnego manipulowania :) 

594cee1e424f4_Beznazwy-1.thumb.jpg.aadeb6b3c96c5fe0468ed394517af7d0.jpg

Spora róznica. Jest o co walczyć!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...