Skocz do zawartości

Słuchawki USB-C


Tymcio

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon ten nie posiada złącza jack, ale ma przejściówkę. Jednak ja to zwykle bywa - przejściówki lubią się psuć i gubić.

Ktoś już myślał o jakichś słuchawkach na USB-C? Może te od LeEco? Najlepiej jakbyście widzieli gdzieś nauszne :D

Warto też dodać, że Xiaomi zaprezentowało niedawno własne dokanałówki, ale do najtańszych nie należą - https://gizchina.com.pl/2017/05/19/xiaomi-nowe-sluchawki-usb-c/

Edytowane przez Tymcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Telefon ten nie posiada USB-C, ale ma przejściówkę. Jednak ja to zwykle bywa - przejściówki lubią się psuć i gubić.
Ktoś już myślał o jakichś słuchawkach na USB-C? Może te od LeEco? Najlepiej jakbyście widzieli gdzieś nauszne
Warto też dodać, że Xiaomi zaprezentowało niedawno własne dokanałówki, ale do najtańszych nie należą - https://gizchina.com.pl/2017/05/19/xiaomi-nowe-sluchawki-usb-c/

Telefon posiada USB typu C

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja zamówiłem wynalazek xiaomi o przydługiej nieco nazwie: "Xiaomi Wireless Bluetooth 4.1 Music Sport Earbuds". Na razie czekam na przesyłkę.
Zakup mi6 był dobrym bodźcem do zakupu słuchawek bluetooth. Myślałem o takich od dłuższego czasu, gdyż plączące się kabelki nie wiedzieć czemu mocno mnie irytują - nawet pomimo tego, że słuchawek używam w zasadzie tylko w samolocie, tj. kilka razy w roku. Będę musiał przyzwyczaić się do ponoć nie najlepszych niskich tonów i konieczności ładowania słuchawek - ale wszystko okaże się jak otrzymam paczkę.

Jeśli się nie sprawdzą, to zapewne skuszę się na słuchawki USB-C od xiaomi. Cena jest nieco wysoka, ale redukcja szumów może być ciekawa... Może przydać się na płaczące dzieci w samolocie :P

Na razie używam pistonów v3 z przypiętą stale przejściówką (słuchawek dousznych używam tylko i wyłącznie z telefonem, więc nie ma potrzeby odpinania jej), ale po pierwsze: to kwestia czasu, jak zgubię przejściówkę, a po drugie, oddaję je żonie razem ze starym mi5s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki na usb-c to koszt 53$ :o
Troche przeginka.. jakieś inne słuchawki na usb-c ktoś zlokalizował? Z drugiej strony. Takie słuchawki są w sumie bez sensu bo nie podłączymy ich nigdzie indziej... BT będzie tutaj lepszym rozwiazaniem zwłaszcza, że i tak mam je non stop włączone w telefonie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gravis napisał:

Te słuchawki na usb-c to koszt 53$ :o
Troche przeginka.. jakieś inne słuchawki na usb-c ktoś zlokalizował? Z drugiej strony. Takie słuchawki są w sumie bez sensu bo nie podłączymy ich nigdzie indziej... BT będzie tutaj lepszym rozwiazaniem zwłaszcza, że i tak mam je non stop włączone w telefonie..

Kup sobie kilka przejściówek lepszej jakości i tyle. Głupotą jest kupno specjalnych słuchawek pod USB-C dla tego telefonu... Zmienisz potem na inną markę, która ma jacka bo nie leci głupią modą Apple i co? Albo pod PC podłączysz? Albo pod MP4? Samochód? Nie. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wreszcie paczkę ze słuchawkami, więc od razu przetestowałem je na urlopie.

No cóż - szału nie ma. Bateria, ładowanie - wszystko w jak najlepszym porządku. Parują się bez problemu. Jakość dźwięku - tu jest gorzej.  Bas niestety właściwie nie istnieje. Tła też prawie nie słychać. Pomaga leciutkie dociśnięcie ich do uszu - ale przecież nie da się chodzić cały czas z rękami na słuchawkach. Myślę jednak, że to może też być problem z moimi uszami - wszystkie pałąki niezbyt dobrze na nich leżą, nie lubię też zbytnio słuchawek dokanałowych - szybko zaczynają mnie od nich boleć uszy, i lubią wypadać (chociaż z pistonami akurat tego problemu nie miałem). Jedyną opcją jest zatem przymierzyć je przed kupnem - co w przypadku xiaomi często bywa po prostu niemożliwe... Pewnie u wielu osób z innymi uszami (mniejszymi :P) te problemy nie wystąpią. U mnie po prostu po założeniu pałąków leżą w uszach zbyt płytko.

Ostatecznie zamówiłem słuchawki nauszne August EP650 (promocja była :P). Mimo to te słuchawki od Xiaomi zamierzam sobie zostawić. Pomimo wymienionych wad mają też sporo zalet. Są ładne, bateria trzyma całkiem nieźle, parują się błyskawicznie - od razu po włączeniu. Są też niewielkie, więc łatwo je ze sobą zabrać.  Do obejrzenia filmu w pociągu, posłuchania muzyki w drodze do pracy nadają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
6 godzin temu, fps napisał:

Sorki za odkop ale męczy mnie pytanie. Działa mikrofon przez przejściówkę?

U mnie ta sama przejściówka, plus kupiłem z opcją ładowania, sterowanie z mikrofonem (w sumie 3 sztuki) działa tylko z jednej strony. Dodatkowo nie wchodzi do końca wtyczka, lekko poruszona przestaje kontaktować sterowanie i mikrofon. Zgłaszałem problem w sklepie, ale mnie zbyli że one tylko do dźwięku służą.

Edytowane przez innyreader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne słuchawki po testach.
LeEco, zamówione stąd https://pl.aliexpress.com/item/Original-Letv-LeEco-CDLA-Earphone-Type-C-Plug-HiFi-Chip-inbedded-Continual-Digital-Lossless-Audio-Gold/32801753124.html

Nie wiem, czy są oryginalne - wyglądają bardzo "tanio", jakość wykonania słabiutka. W uszach leżą niezbyt pewnie, mi często wypadają.
Jakość dźwięku jest ok - dopóki używam ich w domu. "Na mieście" wszystkie dźwięki z zewnątrz przebijają się przez nie bez problemu, więc muzyka jest ledwie słyszalna, z zerowym basem. Podobnie w samolocie.
No i największy dla mnie problem - jeśli rozmawiam przez telefon, to w 90% przypadków używam do tego słuchawek... Te się do tego nie nadają. Nie wiem, czy problem leży po stronie słuchawek, niezgodności, czy softu (xiaomi.eu 7.10.19), ale przy próbie połączenia słychać trzaski, piski, i inne dziwne dźwięki, które uniemożliwiają zrozumienie rozmówcy.
Jako bonus - wtyczka jest szeroka, i nie da się jej podłączyć do telefonu z założonym case. Musiałem spiłować jej brzegi o ok. 1-2 mm z każdej strony, teraz się mieści.

Może to kwestia oryginalności, może moich uszu (o czym wspominałem wcześniej), ale moje doświadczenia z nimi są wyłącznie negatywne.

Myślę, że zamiast kupować coraz to i nowe słuchawki, powinienem raczej zbierać na operację plastyczną uszu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Soplus napisał:

@up

Powinieneś zbierać na słuchawki zamknięte BT z aktywną redukcją szumu.

Obecnie moimi podstawowymi słuchawkami są nauszne August EP650 - sprawdzają się świetnie - bas jest trochę przesadzony, ale do zbicia equalizerem. Chciałem dokupić jakieś "pchełki", które mógłbym wrzucić do torby i używać np. w autobusie w drodze do pracy, bo augusty zajmują jednak sporo miejsca.

Ostatnio doszły do mnie VJJB K4s, używam z przejściówką. I te słuchawki są rewelacyjne! Lekkie, wygodne, i wyglądają naprawdę bardzo ładnie. Tłumienie otoczenia jest bardzo dobre, dźwięk jest czysty, nie brakuje żadnych tonów. Polecam w 100%. Kosztują kilkanaście dolarów, a wykonanie i jakość dźwięku jest porównywalna do o wiele droższych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj przyszły:

https://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_636900.html?wid=21

redukcja szumu otoczenia faktycznie działa, jakoś dźwięku dobra, cena wysoka( ja rzecz jasna kupiłem" na promocji")

 

z jednej rzeczy zadowolony nie jestem- słuchawki nie są obsługiwane przez mi sound na mi6, cholera wie dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 1.12.2017 o 10:49, Kudlaty3 napisał:

@tekjow jakieś porównanie? Np do Xiaomi Iron Hybrid V3.
Zamówiłem je wczoraj, jestem ciekaw jakości dźwięku.

Jeśli jakość dźwięku dorównuje do wyżej wymienionych to cena nie jest zbyt wysoka (szczególnie, że ciągle są na nie promocje). Samo ANC podnosi mocno cenę. 

niestety,  ale nie mam jak porównać, nie mam innych, przyzwoitych słuchawek, ale nie sądzę żebyś był rozczarowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...