Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenie posiadaczy


Tymcio

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie te drobinki porysowały telefon. Ja też przez parę dni używałem bez folii, na szczęście nie pojawiły się żadne ryski na ekranie, a po tygodniu od zakupu na ekran trafiła folia, a na tył etui slim. Może nie zabezpieczy to telefonu w 100 procentach, ale zmniejszy uszkodzenia, czy szanse na zbicie szkła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon posiadam już niecałe pół roku. Nadal wszystko śmiga bez zacięcia mimo ogroma zainstalowanych apek. Częste aktualizacje które wnoszą coś wiecej niż jakieś kosmetyczne zmiany. Nie widzę różnicy w wydajności między Samsungiem albo iPhone'm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich. Od kilku dni jestem posiadaczem mi6 po przejściu z lumii 930. W zasadzie dalej mam lumie ale wiadomo windows się kończy... Kiedyś miałem Xperie S i wieszała się niemiłosiernie, dlatego przeszedłem na windowsa. Lumia 930 super telefon i nie zmienialbym, gdyby nie nawigacja Googla i szybkość otwierania np Messengera zaczynala mnie denerwować. Takie porównanie np aparatów w lumii i mi6 to szczerze mówiąc to w słabym świetle wygląda to bardzo podobnie, ale w lepszym Lumia ma więcej detali po zbliżeniu i bardziej naturalne kolory. Gdzieś czytałem że apka aparatu Google pixela 2 może coś poprawić ale nie udało mi się jej uruchomić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam od około 4 tygodni i szczerze mówiąc jestem zawiedziony. Jeśli chodzi o wydajność, baterię, wygląd jest ok. Ale kompletnie nie leży mi MIUI, a wszczegolnosci brak stabilności tej nakładki. Do tego dochodzą jakieś rozwiązania od czapy typu: żeby wyciszyć dzwonek poprzez obrócenie telefonu trzeba wyłączyć wibracje Flood śmieciowych powiadomień typu "jesteś w roamingu", "nie jesteś w roamingu", "aplikacja używa gps", "włącz synchronizację z kontem xiaomi", "włącz backup" itp. Po co komu te powiadomienia? Tym bardziej że nie można ich wyłączyć, a zablokowanie z poziomu systemu skutkuje wyłączeniem wszystkich powiadomień danej appki.

W ciągu 3 tygodni przyszły 2 aktualizacje po których rozjechała mi się synchronizacja z kontem Outlook i część aplikacji potraciła wcześniej nadane uprawnienia, po każdym uruchomieniu lokalizacja zmienia się na Chiny co powoduje że znika roaming krajowy itp itd.

Wykorzystuje telefon do pracy i przede wszystkim liczy się dla mnie niezawodność i stabilność. Poprzednio używałem zwykłego Idola 4, który był nieco mułowaty z małą ilością pamięci itp. ale miał tę zaletę że raz skonfigurowany śmigał 1,5 roku. W mi6 ciągle coś nie trybi

 

Wysłane z mojego MI 6 CERAMIC przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sp4ubw napisał:
Nie występuje nic z rzeczy, które opisałeś. Do tego stabilność jest idealna.

NIC? to chyba mamy różne modele, bo np. problem z niedziałającym gestem obrócenia telefonu przy włączonej wibracji jest ogólnie znany. Flood powiadomień też był krytykowany, ale to bolączką nie tylko tego modelu. W wersji 9.0.2 po restarcie lokalizacja zawsze zmienia się na Chiny to też jest już znany bug, który powoduje zniknięcie opcji roamingu krajowego. Z tym "nic" to spore uproszczenie z Twojej strony.  Wysłane z mojego MI 6 CERAMIC przy użyciu Tapatalka 

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz gównianego softu to tak masz. Nic nie występuje z tego co opisałeś w modelu MI6. Nie ma też problemu z wibracjami tylko jest to tak wymyślone przez MIUI i tak to działa, że jak wyłączysz to masz, jak nie to nie masz.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam globala i nie zamierzam zmieniać. Kupiłem telefon jako narzędzie do pracy, a nie zabawkę do majsterkowania przy nim. Temat to "pierwsze wrażenia" więc piszę jakie mam. Ty możesz mieć inne bo wrażenia to rzecz subiektywna. Mimo wszystko miło że przyznajesz że mi6 przychodzi do klientów z gównianym softem.

 

Wysłane z mojego MI 6 CERAMIC przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam jakiś felerny egzemplarz. Chociaż bug z powracajacym regionem Chiny jest ogólnie znany http://en.miui.com/thread-1212704-1-1.html

Tak czy siak trzeba pogonić mi6 do ludzi i wymienić na 1+

 

Wysłane z mojego MI 6 CERAMIC przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj swojego pierwszego flagowca - mianowicie Mi6 :D Telefon super, ogromny zachwyt z racji baterii. Ogromny przeskok wydajności z Redmi Note 2 (służył mi prawie 3 lata) na Mi6. Ponad 2h SoT na messengerze na WiFi kosztowało mnie tylko 30%. Przy RN2 musiałbym pewnie już za ładowarką latać :-P. Mam chyba globala stable (9.0.1.0(NCAMIEI)), ale nie jest on chyba całkowicie spolszczony. Trochę mi to przeszkadza, jak czasami widzę niektóre appki widoczne w uprawnieniach są po chińsku.  Chwilę na nim posiedzę i będę próbować odblokować bootloadera i wgrać MIUIPolska bez roota z racji chęci korzystania z Android Pay :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2017 o 22:08, _STRIGOI_ napisał:

Odebrałem dzisiaj swojego pierwszego flagowca - mianowicie Mi6 :D Telefon super, ogromny zachwyt z racji baterii. Ogromny przeskok wydajności z Redmi Note 2 (służył mi prawie 3 lata) na Mi6. Ponad 2h SoT na messengerze na WiFi kosztowało mnie tylko 30%. Przy RN2 musiałbym pewnie już za ładowarką latać :-P. Mam chyba globala stable (9.0.1.0(NCAMIEI)), ale nie jest on chyba całkowicie spolszczony. Trochę mi to przeszkadza, jak czasami widzę niektóre appki widoczne w uprawnieniach są po chińsku.  Chwilę na nim posiedzę i będę próbować odblokować bootloadera i wgrać MIUIPolska bez roota z racji chęci korzystania z Android Pay :D 

Magisk, ukrywasz roota i działa Android Pay. Ja tak mam i wszystko działa jak należy :)
Oczywiście zmiana DPI według mnie obowiązkowa bo wszystko jest takie ogromne w stocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pierwsze wrażenia rewelacyjne, poprzedni samsung (już kilkuletni) doprowadzał mnie do szału, wreszcie nic się nie ścina i działa płynnie... mam nadzieję, że posłuży kilka lat :) przed zakupem przeczytałam o nim chyba wszystko i najbardziej przekonał mnie tym, że góruje nad innymi flagowcami ;)
zastanawiam się nad aplikacją Miui Forum... do czego mi to potrzebne (?) bo chce ode mnie zezwolenia na połączenia tel i zarządzanie nimi, aktywować to w ogóle czy da się bez tego żyć? pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, telefon uzywam od 5 tygodni i ogolnie jestem strasznie zawiedziony. Przeszedlem na xiaomi z huawei p9 i niestety to byl najgorszy wybor jaki moglem zrobic. Kupilem jedynie dlatego, ze akurat w sklepie htc 11 byl wyprzedany... Aparat bardzo przecietny, powiedzialbym, ze ledwo miesci sie w sredniej polce. Do huawei p9 nie ma startu.Glosnik jest slabutki do tego w drugi dzien po zakupie juz zaczal trzeszczec jak stary rumpel. Gdyby mi jeszcze chociaz raz spadl to moglbm to jakos wytlumaczyc... Mui ciagle na cos choruje. A to jakies bledy wyskakujace z aplikacjami, a to nawet nie idzie czegos zainstalowac. Stestowalem kilka oficjalnych wersji Rom i zawsze to samo. Wykonanie telefonu to jakis tani plastik, sliski, szybko rysujacy sie. Do tego najweksza bolaczka jaka odczulem to gowniany bluetooth. Nie ma mozliwosci uzywania zestawu glosnomowiacego w aucie bo ciagle sie rozlacza i laczy w kolko. Na zadnym forum xiaomi nikt nie poradzil sobie z tym bledem. Totalna porazka. Poza szybkim rockiem ten telefon nie ma nic dobrego do zaoferowania. Do znanych firm jeszcze xiaomi daleko. Pozdro  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, inso napisał:

Witam, telefon uzywam od 5 tygodni i ogolnie jestem strasznie zawiedziony. Przeszedlem na xiaomi z huawei p9 i niestety to byl najgorszy wybor jaki moglem zrobic. Kupilem jedynie dlatego, ze akurat w sklepie htc 11 byl wyprzedany... Aparat bardzo przecietny, powiedzialbym, ze ledwo miesci sie w sredniej polce. Do huawei p9 nie ma startu.Glosnik jest slabutki do tego w drugi dzien po zakupie juz zaczal trzeszczec jak stary rumpel. Gdyby mi jeszcze chociaz raz spadl to moglbm to jakos wytlumaczyc... Mui ciagle na cos choruje. A to jakies bledy wyskakujace z aplikacjami, a to nawet nie idzie czegos zainstalowac. Stestowalem kilka oficjalnych wersji Rom i zawsze to samo. Wykonanie telefonu to jakis tani plastik, sliski, szybko rysujacy sie. Do tego najweksza bolaczka jaka odczulem to gowniany bluetooth. Nie ma mozliwosci uzywania zestawu glosnomowiacego w aucie bo ciagle sie rozlacza i laczy w kolko. Na zadnym forum xiaomi nikt nie poradzil sobie z tym bledem. Totalna porazka. Poza szybkim rockiem ten telefon nie ma nic dobrego do zaoferowania. Do znanych firm jeszcze xiaomi daleko. Pozdro  

Mi bt działa wzorowo. testowałem na paru autach i zestawach audio. podstawa to jednak rom global. Eu to nie to samo co kiedyś było niestety. Wszyscy co mają globala nie piszą o problemach z bt.  No ale jak ci nie pasuje to sprzedaj i tyle. Chyba ,że z twoim egzemplarzem coś jest nie tak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam eu stabilne, od wczoraj oreo i żadnych kłopotów z połączeniem z samochodem (nissan juke)

Łączy się głośnikami bezprzewodowymi JBL od  razu.

Żona ma także Mi 6 z z tym samym systemem i też żadnych kłopotów.

Szczerze mówiąc nie mamy na obu telefonach ani błędów czy zacięć....

Różne bzdety czy aplikacje instaluję i jest ok.

Akurat trochę mam problem ze słuchem, jako że pracuję na hali gdzie jest olbrzymi huk,

ale w telefonie słyszę bez problemów wszystko i to nie na maksymalnej głośności.

Także masz coś nie tak z tym telefonem.

A i na zdjęcia nie narzekam....

 

aha i żadnych problemów z płatnościami mobilnymi......

Edytowane przez janekk4501
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MD13 napisał:

Mi bt działa wzorowo. testowałem na paru autach i zestawach audio. podstawa to jednak rom global. Eu to nie to samo co kiedyś było niestety. Wszyscy co mają globala nie piszą o problemach z bt.  No ale jak ci nie pasuje to sprzedaj i tyle. Chyba ,że z twoim egzemplarzem coś jest nie tak.

No wlasnie testowalem chyba wszystkie oficjalne Romy i nieoficjalne Romy jakie istnieja i problem z bt nie znika. Dziala np soundbar ale juz radio w aucie nie. I nie jest to problem tlko  moim egzemplarzem bo na innych forach jest mnostwo tematow z tym samym problemem. Nawet na tymm forum jest kilku uzytkownikow z tym samym problemem

Chetnie sprzedam ten telefon ale bylbym stratny polowe ceny jaka dalem miesiac temu... Totalna kupa, plastik szajstik.  

Edytowane przez inso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, inso napisał:

No wlasnie testowalem chyba wszystkie oficjalne Romy i nieoficjalne Romy jakie istnieja i problem z bt nie znika. Dziala np soundbar ale juz radio w aucie nie. I nie jest to problem tlko  moim egzemplarzem bo na innych forach jest mnostwo tematow z tym samym problemem. Nawet na tymm forum jest kilku uzytkownikow z tym samym problemem

 

Ja mam miui global 9.2.2 NCAMIEK i jest oki. Może spróbuj jak chcesz. Ale jak jesteś rozczarowany to po prostu kup szajsunga :)

Rozumiem ,że kupowałeś w Polsce? Jak tak to może z twoim fonem jest naprawdę coś nie tak i trzeba było by go reklamować.

Na przyszłość Xioami lepiej kupować  chinach według mnie. Najlepiej w IBG bo taniej i gwarancja w Polsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nietypowe zapytanie dla kogos to kupił Mi6 w najbliższych dniach, a planuje używać etui na telefon. Bo potrzebuje tą orginalna naklejke co jest z tyłu telefonu taka prostokątna. Ktoś taką może posiada jeszce naklejoną na telefon? Bo bardzo potrzebuje taką w idealnym stanie, idealnie odlejonai zachowana w jak najlepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...