Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenie posiadaczy


Tymcio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po doświadczeniach z moim Samsungiem S6 i źle spasowanymi przyciskami fizycznymi, zacząłem zwracać uwagę na spasowanie tych elementów w telefonach.
W opinii większości osób MI6 jest bezbłędnie wykonana - szkło i stalowa ramka robi wrażenie.
W ostatnich dniach w PL dystrybucji pojawiła się MI6, a chwilę później była dostępna w moim sklepie stacjonarnym. Zdecydowany na zakup telefonu, pojechałem do sklepu zobaczyć sprzęt. Ku mojemu zdziwieniu przycisk zasilania i głośności był słabo spasowany. Zasilania miał średni luz, ale głośności znacznie chybotał się na boki a VOL- miał lekko wyczuwalną przerwę do zetknięcia z płytą główną. Rozumiem że nie każdy telefon musi być złożony jak iPhone, ale modele leżące obok Redmi 4X i 4A (minimalny, mikro luz), Note 4 (idealnie spasowany) były lepiej wykonane od flagowca. Pomyślałem zdarza się, może taka gorsza sztuka. Jednak recenzja Robert Nawrocki i Damir Franc na YT dała do myślenia. Robert też zwrócił uwagę, że przyciski są luźne, drugi również. Damir miał 3 modele MI6 i jeden z nich miał luzy na przyciskach a nawet odstającą tackę na kartę SIM.

Jak to jest, jak wygląda to w waszych urządzeniach, czy dostrzegliście takie niuanse a może nie wnikacie w detale? Dajcie znać czy jest problem i skąd macie urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale tu takiej precyzji nie ma model modelowi nierówny i za to też recenzje będą odmienne.(chodź Większość jest bardzo pozytywna i nie wielu się udaje trafić na jakiś odstający egzemplarz to już zwykłemu użytkownikowi może się trafić)

Po zakupie lub najlepiej przed sprawdzić co mówi @galakty 

Ale jeśli chodzi o parametry dostajesz wszystko najlepsze z tego roku prócz aparatu który odstaje od konkurecji.A miui ma swoje zalety i wady.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zgłębiam ostatnio, jak różne telefony Xiaomi radzą sobie z temperaturą, a konkretnie - jak temperatura wpływa na wydajność CPU. Czyli throttling i takie tam.

Chciałbym prosić kogoś z Mi6 o zrobienie testu tą apką: https://play.google.com/store/apps/details?id=skynet.cputhrottlingtest&hl=pl

przy ustawieniach: 50 threads, 10 minut. Ważne, aby zacząć test, gdy telefon jest wychłodzony, np. przez godzinę spokojnie sobie leżał. Ważne, aby podczas testu nie wychodzić z apki (dramatycznie wpływa to na wykres) i aby w tle nie działało nic, co konkretnie obciąża.

W opcji minimalnej zadowolę się tylko takiem screenem (ten jest z Mi5): https://pasteboard.co/GIaOZDQ.png

ale bardzo cenna będzie też informacja o temperaturze otoczenia, rodzaju futerału/case'a, a przede wszystkim o temperaturze, jaką osiągnął CPU w czasie testu, czyli o max. temperaturze na jaką pozwolił throttling przy danej temp. otoczenia. Np. taki wykres:  https://pasteboard.co/GIaOjEW1.png (ważne jest na dole obrazka, na górę nie patrzcie)

Dodatkowo fajna byłaby też informacja o tym, jak się podczas testu zmieniała temp. baterii, np. taki screen: https://pasteboard.co/GIaOMGq.png

Wielkie dzięki!

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy telefon ma throttling... Ba... Każdy laptop, każdy PC posiada te zjawisko. Jedynie dobrze zbudowane PC na dobrych podzespołach i z głową użytkownika mogą jechać na max taktowaniu non stop.

Throttling to nic złego, dopóki telefon nie zaczyna zacinać, lub tracić klatki w 4K. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sp4ubw napisał:

Spadek taktowania występuje w MI6, tak jak praktycznie w kazdym innym. w temperaturze 25 stopni Celsjusza i 10 minutach z 50-cioma wątkami spada do 60% zostając na wartości 105. Tak wygląda test. Telefon dalej chodzi idealnie i wszystko jest szybko.

 

Wielkie dzięki! A jest może szansa, że pokażesz screena? Nie żebym nie wierzył :) po prostu chciałbym go do kolekcji.

2 godziny temu, galakty napisał:

Każdy telefon ma throttling... Ba... Każdy laptop, każdy PC posiada te zjawisko. Jedynie dobrze zbudowane PC na dobrych podzespołach i z głową użytkownika mogą jechać na max taktowaniu non stop.

Throttling to nic złego, dopóki telefon nie zaczyna zacinać, lub tracić klatki w 4K. 

Jasne, że to nic złego. A raczej - jest to zło koniecznie. Ale i ciekawe zjawisko do zgłębiania. Wykres utraty mocy z każdą kolejną minutą pełnego obciążenia CPU kształtuje się bowiem bardzo różnie w różnych urządzeniach. I jest to fascynujące. Np. Mi Max2 praktycznie nie traci nic (w warunkach standardowych). Z tego co sobie wybrażam po opisie @sp4ubw to wykres dla Mi6 jest zblizony (kształtem) do wykresu dla Mi5, jednak tam jest mocniejszy procek, więc nawet "przyduszony" do 60% możliwości zapewne i tak wystarcza do płynnego nagrywania 4K. Niestety, w przypadku Mi5 płynne 30 fps wymaga pełnej mocy procka przez cały czas.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2017 o 10:53, latet napisał:

Witam,

Zgłębiam ostatnio, jak różne telefony Xiaomi radzą sobie z temperaturą, a konkretnie - jak temperatura wpływa na wydajność CPU. Czyli throttling i takie tam.

Chciałbym prosić kogoś z Mi6 o zrobienie testu tą apką: https://play.google.com/store/apps/details?id=skynet.cputhrottlingtest&hl=pl

przy ustawieniach: 50 threads, 10 minut. Ważne, aby zacząć test, gdy telefon jest wychłodzony, np. przez godzinę spokojnie sobie leżał. Ważne, aby podczas testu nie wychodzić z apki (dramatycznie wpływa to na wykres) i aby w tle nie działało nic, co konkretnie obciąża.

W opcji minimalnej zadowolę się tylko takiem screenem (ten jest z Mi5): https://pasteboard.co/GIaOZDQ.png

ale bardzo cenna będzie też informacja o temperaturze otoczenia, rodzaju futerału/case'a, a przede wszystkim o temperaturze, jaką osiągnął CPU w czasie testu, czyli o max. temperaturze na jaką pozwolił throttling przy danej temp. otoczenia. Np. taki wykres:  https://pasteboard.co/GIaOjEW1.png (ważne jest na dole obrazka, na górę nie patrzcie)

Dodatkowo fajna byłaby też informacja o tym, jak się podczas testu zmieniała temp. baterii, np. taki screen: https://pasteboard.co/GIaOMGq.png

Wielkie dzięki!

 

https://www.dropbox.com/s/eau7mfjz0t0xoz2/2017-09-04 10.09.33.png?dl=0

Tak u mnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bmbl80 napisał:

60%, no to całkiem mocno go ten throttling przycina. Czy na pewno był wychłodzony przed testem? Jaka temp. otoczenia i warunki? Szkoda, że bez info o temp. CPU, ale spoko. Przede wszystkim widzę, że nawet min. GIPS jest wyższe niż max. na moim Mi5 i takiej informacji przede wszystkim szukałem, bo to oznacza, że nawet rozgrzany Mi6 nie powinien gubić klatek podczas kręcenia 4K, tak jak to robi Mi5 gdy się nieco rozgrzeje.

Czy mógłbyś to ostatecznie potwierdzić w praktyce, np w taki sposób - tuż po zakończeniu testu CPU Throttling rozpocznij nagrywanie filmu 4K o długości ok. 3 minut, a potem sprawdź jego FPS. Jeśli to nie kłopot, oczywiście.

Dzięki!

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, latet napisał:

60%, no to całkiem mocno go ten throttling przycina. Czy na pewno był wychłodzony przed testem? Jaka temp. otoczenia i warunki? Szkoda, że bez info o temp. CPU, ale spoko. Przede wszystkim widzę, że nawet min. GIPS jest wyższe niż max. na moim Mi5 i takiej informacji przede wszystkim szukałem, bo to oznacza, że nawet rozgrzany Mi6 nie powinien gubić klatek podczas kręcenia 4K, tak jak to robi Mi5 gdy się nieco rozgrzeje.

Czy mógłbyś to ostatecznie potwierdzić w praktyce, np w taki sposób - tuż po zakończeniu testu CPU Throttling rozpocznij nagrywanie filmu 4K o długości ok. 3 minut, a potem sprawdź jego FPS. Jeśli to nie kłopot, oczywiście.

Dzięki!

Zrobilem ten test z ciekawości i dlatego nie ma wiecej danych, bo nie chciałem w niego ładować zbednego oprogramowania. Telefon w obudowie IPAKY temperatura pokojowa ok 24 stopnie, telefon nie był wyłaczony, ale całkiem zimny, bo nic z nim nie zdazylem jeszcze robić. Wyczysciłem tylko RAM (zostało 3,3 GB / 6 GB). Powiem tak. Tuż po tescie wyraźnie przyspieszył i sam byłem zaskoczony, że jest jeszcze szybszy jak zwykle.

Jak bede mial czas to powtórzę test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem już kilkanaście wątków ..

Jednak nie jest to taki idealny telefon jak mówią recenzenci ;)Jakie waszym zdaniem są wady/zalety tego modelu które wam przeszkadzają /podobają się 

Najlepiej w punktach 

Wady :::

[wg. tego co przeczytałem (coraz bardziej zastanawiam się nad tym modelem ) :]

-Mega palcowanie się ( brak oleofobowej powłoki)

-Odklejające się tylne klapki telefonu 

-Aparat nie jest znowu taki rewelacyjny - coraz bardziej wydaje mi się że zdjęcia w słabym świetle nie mówię o nocy - które oglądam są gorsze niż z zeszłorocznej np galaxys7

- głośnik górny cichszy od dolnego 

Zalety ::

( no właśnie., jakie waszym zdaniem jako użytkowników są zalety tego modelu )

- podzespoły - procesor, pamięć, grafika 

- CENA

 

Edytowane przez 2zerozero7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z urlopu, na którym przetestowałem mojego mi6 nieco dokładniej. Moim poprzednim telefonem był mi5s, więc porównania będą nieuniknione ;)

ROM: xiaomi.eu/miuipolska 7.8.31

Nie stwierdziłem problemów z żadnymi funkcjami takimi jak aparat, NFC, bluetooth, czy GPS.
Zalety:
1. Bateria.
    Czas na baterii jest bardzo dobry, zauważalnie lepszy niż na mi5s. W trakcie urlopu (tj. duuużo zdjęć, transmisja danych aktywna cały czas, sprawdzanie trasy na GPS, przejrzenie atrakcji w okolicy w Internecie) wytrzymywał ok 1,5-2 dni. (geotagowanie zdjęć powoduje duże zużycie baterii przez aparat, wyłączenie tej opcji wydłuża nieco jego życie), szybkie ładowanie rewelacja. Czas do pełnego naładowania to około godziny. Można go szybko podładować np. w knajpie ;)

2. GPS
   Bardzo szybki i dokładny. Czas ustalenia lokalizacji to ok. 1 sekundy (zarówno w google maps, jak i osmand)- duuużo szybciej niż w mi5s, i każdym innym moim telefonie. Bardzo pozytywne zaskoczenie. Dokładność w górach i na trasie bardzo dobra.

3. Fingerprint
    Po prostu świetny. Działa błyskawicznie, również przy lekko mokrym palcu. Czyta palec w wielu pozycjach, potrzebuje ułamka sekundy. W aplikacjach podobnie - ogromny postęp wobec mi5s.

4. Aparat
    Cóż - nie jest to może poziom galaxy s7 (ale jemu trudno dorównać - to absolutny top, nie ma chyba nadal smartfona, który robiłby lepsze zdjęcia - nawet s8 posiada ten sam sensor ;)), ale nie jest aż tak źle, jak niektórzy mówią. W ciemnych sceneriach radzi sobie... średnio. Wieczorem, lub w dużym cieniu może być problem ze zrobieniem ostrego, wyraźnego zdjęcia. W dobrym świetle jest jednak bardzo dobrze. Nie ma problemu z ostrością, tryb HDR radzi sobie całkiem nieźle ze zbyt dużą ilością światła. Uznałem aparat na tyle dobry, że pomimo zabrania ze sobą lustrzanki - ani razu nie zabrałem jej ze sobą z hotelu - była zbyt ciężka i nieporęczna, i zbyt delikatna na (bardzo) deszczową pogodę. MI6 sprawdził się idealnie do fotografowania na urlopie.
Największym zaskoczeniem okazał się "tryb portretowy". Pierwsze zdjęcie tym trybem zrobiłem żonie trochę dla żartu... Wyszło naprawdę świetnie - bardzo dobra ostrość, wycinanie postaci z tła jest naprawdę dokładne. Przez kolejne dni używałem go kilkunastokrotnie, i efekt zawsze był naprawdę dobry. Szybko łapie ostrość, bardzo fajnie wychodzą zdjęcia z zaskoczenia - wyglądają niemal jak zdjęcia z sesji fotograficznej ;). Tryb portretowy wymaga jednak dobrego światła.
Ogólnie rzecz biorąc, aparat oceniam na bardzo dobry - jak na moje potrzeby jest idealny.

Z pozostałych zalet dodam wygląd - jest to naprawdę bardzo ładny telefon - ale to już kwestia indywidualnych upodobań. Ekran również jest bardzo dobry, rozdzielczość jest zupełnie wystarczająca, odwzorowanie czerni jest OK - na tyle dobrze, że przestałem zupełnie żałować, że nie mam AMOLEDa. Jasność na bardzo dobrym poziomie. Wydajność niesamowita. Nie interesują mnie punkty w benchmarkach - ale komfort użytkowania jest świetny, wszystko działa płynnie i błyskawicznie. Rozmiar telefonu też jest idealny - nieco większy niż standardowe 5 cali, ale mniejszy niż 5,5 - które jest już dla mnie za duże, niewygodnie się używa, i trudniej mieści się w kieszeni.  Wielką zaletą jest też dla mnie MIUI - prosty, wygodny i ładny system, dający jednak możliwość dużej personalizacji. Jedna z przyczyn, dla których wybrałem właśnie xiaomi ;).

Teraz pora na wady...

Na pewno wadą będzie brak LTE band 20 - sieć, której używam (giffgaff), korzysta z LTE wyłącznie na tej częstotliwości. Mimo to Play w Warszawie czy Lublinie działa w LTE bez problemu - więc w PL nie jest to duży problem. Poza tym LTE w jakimkolwiek telefonie mam zazwyczaj wyłączone - z tego względu, że w domu korzystam z WiFi, a "na mieście" nie potrzebuję nie wiadomo jak szybkiego internetu, i nie ma sensu zużywać baterii na wyszukiwanie sieci LTE.
Kolejna rzecz to palcowanie się - faktycznie, tył telefonu palcuje się niesamowicie. Dla mnie (i podejrzewam, większości użytkowników...) nie jest to wada ze względu na używanie obudowy. Używam IMAK, która jest cienka, i moim zdaniem wręcz poprawia wygląd tego telefonu.
Brak gniazda jack... Jakkolwiek nie używam tego gniazda zbyt często (kilka razy w roku, w samolocie i pociągu), tak jest to trochę bolesne. Współpraca słuchawek i telefonu z przejściówką jest jednak bezproblemowa. Jest to też dobry powód, żebym mógł pozbyć się rzeczy, która powodowała, że tak rzadko używam słuchawek - plączące się wokół mnie i telefonu kable nie wiedzieć czemu bardzo mnie irytują. Obecnie używam słuchawek xiaomi mi sports z bluetooth (niestety, nie są w pełni kompatybilne z moimi odstającymi uszami :P), i zamówiłem nauszne słuchawki bluetooth. Na rynku jest całkiem sporo modeli bluetooth, a i modeli z USB typu C pojawia się coraz więcej. Czyli ostatecznie brak jacka to problem łatwy do rozwiązania - niestety pewne koszty tego przedsięwzięcia trzeba ponieść ;).
Jednokolorowa dioda powiadomień - tego zupełnie nie rozumiem. Dioda w mi5s była wielokolorowa i dużo jaśniejsza niż w mi6. W mi5s miałem pięknie poustawiane różne kolorki do różnych powiadomień, i dzięki temu... W zasadzie nic mi to nie dawało, bo i tak nie pamiętałem, który kolor jest od czego :P

Podsumowując: ze zmiany jestem bardzo zadowolony, i uważam, że warto było zmienić mi5s na mi6. Na początku zmiany nie wydają się duże, ale z czasem okazuje się, że mi6 to duży krok do przodu. To zdecydowanie najlepszy telefon od xiaomi - który jednakoż ma wady, których trzeba mieć świadomość. Nie są to jednak moim zdaniem wady, które miałyby przekreślić ten telefon, dla mnie nie są one zbyt istotne, zwłaszcza przy największej zalecie - cenie.
Dodam, że żona również jest bardzo zadowolona z przesiadki z galaxy j5 (2015) na mi5s. Na początku narzekała, że będzie musiała przestawić się z touchwiza na miui - jednak po ustawieniu sobie wszystkiego i kilku godzinach używania stwierdziła, że jest to bardzo wygodne, i że było warto ;) .

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił mi się problem .....nieodebrane połączenia pokazują mi się tylko w górnej belce przez chwilę po połączeniu ,nie pokazują się natomiast na ikonie telefonu jak zawsze ....w zależności od ilości nieodebranych połączeń była cyfra przy ikonie

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz bardziej przymierzam się do kupna tego telefonu jednak jedyne co na chwilę obecną mnie powstrzymuje to jakość wykonania. Jak to jest z tymi luznymi przyciskami fizyvznymi, odklejającymi się plecami? Obecny N3Pro całkiem fajnie znosi upadki i efekty codziennego użytkowania jednakże na wyświetlaczu pojawiło się kilka wypalonych pikseli oraz problem z czujnikiem zbliżeniowym..
Jeszcze jedno: warto dopłacać do wersji ceramicznej? Ktoś z was ja posiada? Jak wrażenia?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KuaQ napisał:

Co raz bardziej przymierzam się do kupna tego telefonu jednak jedyne co na chwilę obecną mnie powstrzymuje to jakość wykonania. Jak to jest z tymi luznymi przyciskami fizyvznymi, odklejającymi się plecami? Obecny N3Pro całkiem fajnie znosi upadki i efekty codziennego użytkowania jednakże na wyświetlaczu pojawiło się kilka wypalonych pikseli oraz problem z czujnikiem zbliżeniowym..
Jeszcze jedno: warto dopłacać do wersji ceramicznej? Ktoś z was ja posiada? Jak wrażenia?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Nadal nie rozumiem, o co chodzi z tymi odklejającymi się plecami... Przeszukałem fora, i nigdzie podobnego problemu nie znalazłem...
Luźne przyciski - w obudowie bez znaczenia, zresztą nigdy nie przyszło mi do głowy postrzegać to jako wadę - rzeczywiście mają delikatny luz, ale dla mnie to odczucie jest po prostu naturalne, zresztą mają całkiem przyjemny i wyraźny klik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...