Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenie posiadaczy


Tymcio

Rekomendowane odpowiedzi

Wrażenia z mi 6 po użytkowaniu mniej więcej równego tygodnia(3 dni global 3 dni MIUI Polska):

Ogólny wygląd:

Od premiery Mi6 wpadło mi w oko i telefon mi się podobał, od czasu jak go dostałem nie zmieniło się nic, zachwyca jakość wykonania, podoba mi się ten ciężar jak dla mnie jest idealny.  Co do tego gumowego casa, jest spoko chociaż nie jest za dobrze spasowany z dłuższymi bokami urządzenia wystarczy przejechać palcem i wydaje się że odchodzi od telefonu.

Aparat:

Przy dobrym świetle aparat sztos, co prawa głównie bawiłem się trybem stereo(portretowym) no i te zdjęcia to miazga, natomiast gdy oświetlenie jest słabe telefon (obiektywnie bo wcześniejszy telefon to miał aparat jak kalkulator)  to raczej zdjęcia takie nijakie stosunkowo mizerne dla porównania iPhone5 mojej dziewczyny wypadał w tych warunkach lepiej. Nagrywanie wideo ok, wiadomo to nie kamera ale ogółem u Xiaomi kuleje kompresja i te filmiki stosunkowo dużo zajmują.

Czytnik linii papilarnych :

Świetny, chociaż czasami mam wrażenie że jak ułożę palec pod jakimś dziwnym kątem to nie złapie (a dodałem po dwa odciski na palce którymi odblokowuje), tak to wystarczy ułamek sekundy i się odblokowuje.

Ekran:

Tak jak wczesniej, poprzedni telefon był raczej średniakiem z rozdziałką 1280x720 więc jak telefon do mnie przyszedł i pobawiłem się nim godzinę a potem zajrzałem na poprzednika to aż nie chciało się na niego patrzeć była taka różnica oczywiście na korzyść mi6 :D 

Bateria:

Zawsze chciało by się więcej ale jest wystarczająco. Potrzyma dwa dni jak nie gramy non stop czy coś. Natomiast ładowarka dla mnie to cudo, potrafi naładować około 35% w 15 min także masz chwile bo szykujesz się do wyjścia podpinasz telefon i po kilku chwilach masz pewność że telefon nie padnie. Męczę się tylko bo dostałem beznadziejną przejściówke do ładowarki z Gearbesta i dosłownie wystarczy podmuch wiatru żeby się wypięła.

Audio:

Tutaj za wiele się nie wypowiem bo nie słucham muzyki na telefonie, ale jak ogladałem cos na YT to fajnie że jest to pseudo stereo chociaż szkoda że nie tak dobre jak w mi max 2 (Majster Pirzu robił porównanie właśnie tych głośników stereo w ostatniej recenzji)

Podsumowanie telefon zakupiłem za około 1450 zł i to co na pewno muszę powiedzieć to to że jest wart swojej ceny a pewnie nawet i trochę więcej można by za niego dać i nikt by nie narzekał. Aparat przy słabym oświetleniu wypada blado tak to nie mam raczej zastrzeżeń. Ogółem to prędzej człowiek będzie miał zastrzeżenia do samego softu że coś mu nie pasuje czy że gdzieś się coś zatnie czy cokolwiek niż do samego urządzenia. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie jestem pewien czy to się nadaje do tego tematu ale tutaj jest największy ruch i może część z was się również z tym spotkała. Mi6 zamawiałem razem z kumplem no i taka dziwna sprawa wyszła że jego telefon był już od razu odblokowany, spotkał się z czymś takim ktoś z was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Soplus napisał:

Pytanie za 100 pkt. Pisałem do xiaomi o odblokowanie telefonu, nie dostałem żadnego sms. Jak wchodzę na konto mogę pobierać od razu unblock tool. Mogę odblokować już ? 

Ja pisałem i też nie dostałem żadnej odpowiedzi ściągasz to mi unlock i tam sprawdza Ci czy jest pozwolenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TrueOneSSJ napisał:

Tyle że ja i kolega zamówiliśmy z tej samej aukcji z Gearbesta i ja miałem normalnie zablokowany (a jeszcze ja wcześniej miałem inne urządzenie xiaomi) a on odblokowany.

Prawdopodobnie dostał telefon z zwrotu :). Podkreślam, prawdopodobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi przyzwyczaiło nas, że z nowym MIUI są nowe rzeczy, nowy interfejs, belki, kolorki. No cóż, mnie to nigdy nie rajcowało bo olewam kwestie wyglądu, a liczę raczej na lepsze zarządzanie RAM i prockiem, bo ostatnie wydania na mi4c coś skopały i się grzeje (mpdecision zapewne nie działa, a na początku był, ehhh).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TrueOneSSJ napisał:

W sumie to były by jaja

Zależy jaką ścieżkę przeszedłeś. Jeśli telefon był z syf miui to miałeś scrackowany bootloader więc wpierw wgrywasz Globala z MIFlash, zamykasz bootloadera i odblokowujesz ponownie przed xiaomi.eu. Jeśli natomiast masz seryjnego China ROM i odblokowany bl to tak, jest to używka ze zwrotu bo ktoś musiał go odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2017 o 11:24, KyluAce napisał:

Panowie macie może taki dziwny błąd że opaska Mi band 2 w połączeniu z mi6 nie wibruje wam gdy przychodzą połączenia mimo że macie to ustawione ?

U mnie (opaska przyszła dzisiaj) Wibruje normalnie, sprawdź w opcjach czy aby na pewno masz wszystko pozaznaczane jak trzeba :) (Mowa o MiBand 2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj pierwszy raz zabrałem mi6 w podróż i niestety pojawiła się irytująca rzecz która też miałem w poprzedniku od Xiaomi. Mianowicie wyskakująca ikona roamingu na górnym pasku o co z tym chodzi? Muszę zaznaczyć że nie opuszczałem PL

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

U mnie (opaska przyszła dzisiaj) Wibruje normalnie, sprawdź w opcjach czy aby na pewno masz wszystko pozaznaczane jak trzeba  (Mowa o MiBand 2)
Najlepsze w tym że wczoraj opaska nagle zaczęła wibrować a nie robiłem żadnej aktualizacji. Chociaż też nie do końca poprawnie bo wibruje również podczas całej rozmowy

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak już używam kilka tygodni MI6. To mogę napisać, że jedno co mnie zaskoczyło mega pozytywnie to SOT (Czyli czas włączonego ekranu na jednym ładowaniu)

Na MI5 maksymalnie 5h działał na ekranie, gdzie na MI6 mam czasy 7-8,5 h SOT co jest mega petardą, % z baterii mega powoli spadają. 

Edytowane przez Slawek189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play? To normalne, bo Play korzysta z Roamingu krajowego. Możesz wymusić używanie tylko nadajników Play i ikona zniknie, ale będzie gorszy zasięg.
Virgin Mobile ale też w sumie jak Play. Natomiast nie jestem pewien czy w Heyah też nie miałem czegoś podobnego ale to może być to! Dzięki

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TrueOneSSJ napisał:

Virgin Mobile ale też w sumie jak Play. Natomiast nie jestem pewien czy w Heyah też nie miałem czegoś podobnego ale to może być to! Dzięki

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Heyah to T-Mobile, o ile pamiętam, a więc tylko własne nadajniki, a nie roaming krajowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju kupiłem w Ibuygou jako pre-order wersję białą ze 128GB ROM. Do dzisiaj telefonu nie otrzymałem, bo nie mają go nawet w ofercie i cały czas czekają, aż Xiaomi niby im dostarczy taki wariant Mi6. Powiem szczerze, że moja cierpliwość już się skończyła i jestem teraz przed następującym dylematem. Albo decyduję się na 128GB ale w kolorze czarnym lub niebieskim, albo biorę białe Mi6 ale ze 64GB, albo nadal czekam na białą wersję ze 128GB. Moje pytanie brzmi, czy ktoś z Was posiada z jakiegoś innego sklepu białe Mi6 ze 128GB ROM? Jeśli tak to w którym sklepie dokonał zakupu i za ile? Liczę na szybką odpowiedź, bo również muszę dać dzisiaj odpowiedź na helpdesku Ibuygou.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam miui eu i po ostatniej aktualizacji do wersji 7.7.20 gdy tel mi się rozładuje i podłącze ładowarkę to uruchamia się automatycznie w trybie fastboot...?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Pobierz rom jeszcze raz. Był błąd z tym.

Wysłane z MI6

W maju kupiłem w Ibuygou jako pre-order wersję białą ze 128GB ROM. Do dzisiaj telefonu nie otrzymałem, bo nie mają go nawet w ofercie i cały czas czekają, aż Xiaomi niby im dostarczy taki wariant Mi6. Powiem szczerze, że moja cierpliwość już się skończyła i jestem teraz przed następującym dylematem. Albo decyduję się na 128GB ale w kolorze czarnym lub niebieskim, albo biorę białe Mi6 ale ze 64GB, albo nadal czekam na białą wersję ze 128GB. Moje pytanie brzmi, czy ktoś z Was posiada z jakiegoś innego sklepu białe Mi6 ze 128GB ROM? Jeśli tak to w którym sklepie dokonał zakupu i za ile? Liczę na szybką odpowiedź, bo również muszę dać dzisiaj odpowiedź na helpdesku Ibuygou.
Niee mogę uwierzyć, że jest ktoś kto chciałby biały Mi6. Przecież ten model nie jest w sprzedaży i nie zanosi się by były wystarczające ilości by sklep miał. Już dawno powinieneś zmienić to zamówienie na czarny i byś dawno miał telefon.

Wysłane z MI6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Acid napisał:

Niee mogę uwierzyć, że jest ktoś kto chciałby biały Mi6. Przecież ten model nie jest w sprzedaży i nie zanosi się by były wystarczające ilości by sklep miał. Już dawno powinieneś zmienić to zamówienie na czarny i byś dawno miał telefon.

Wysłane z MI6

To uwierz :P Zmieniłem zamówienie na białą wersję z 64 GB, bo ta jest. Nie ma białego Mi6 ze 128 GB RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodać aplikacje na lockscreen
Tylko hmm nie widzę w aplikacjach latarki systemowej (można coś doinstalować ze sklepu Play) i ogólnie jej nie widzę u siebie w całym systemie, a na pewno jest bo można ją odpalić również przez 'Asystenta dotyku' gdzie ustawiasz sobie skrót do latarki - ja tak właśnie jej używam.714fdc0623c688e31a1d8015e9362766.jpg33599f817dba4193bbbaa9e1d41e6a4d.jpg1183cf350b2a2f18d1f86d016238aed1.jpg

Wysłane z MI 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z racji na dość pochlebne opinie o tym telefonie zamówiłem dla narzeczonej ów model. Mam porównanie do swojego S8  i powiem że na razie jestem pod mega wrażeniem. Jakość użytych materiałów jak i spasowanie poszczególnych elementów stoi na najwyższym poziomie. Idealna waga i wyważenie sprawia że trzymając telefon w dłoni ma się wrażenie obcowania z urządzeniem premium. Jedyna uwaga to delikatne źle spasowany jeden róg tylnej pokrywy, co praktycznie nie rzuca się w oczy. Podobne problemy występowały w s8-kach.  Niektórzy pisali tutaj o problemach ze słabnącym klejem łączącym tylne szkło podczas wysokich temperatur. Mój egzemplarz dostałem właśnie podczas fali tych ostatnich upałów i takich problemów nie zaobserwowałem, obudowa jest bardzo sztywna nawet podczas wysokich temperatur

Co Do działania to smartfon po prostu pływa, przechodzenie pomiędzy poszczególnymi aplikacjami to jest bajka, dużo lepiej niż w s8. Telefon bardzo długo również trzyma aplikacje w tle co jest ogromnym plusem. Na prawdę dla samej nakładki i jej działania warto się zastanowić nad tym urządzeniem przynajmniej w wersji global miui 8.

Aparat uznaję również za duży plus, oczywiście że trochę mu brakuje do tej najdroższej czołówki ale kompromisów w nim jest na prawdę niewiele. Wczoraj wrzuciłem zdjęcia na tv 46cali i powiem tylko że przy dobrych warunkach oświetleniowych zdjęcia nie tak bardzo odbiegają od tych z s8, są szczegółowe a i kolory są bardzo dobrze odwzorowane. Gorzej wypadają po zmroku ale podejrzewam że można je poprawić w ustawieniach manualnych. Na pewno mam spore zastrzeżenia do hdr, który po prostu psuje zdjęcia, po włączonym hdr zdjęcia tracą ostrość....mam nadzieję że poprawią to softem. Natomiast wisienką na torcie jest tryb portretowy. Działa rewelacyjnie, idealnie odcina pierwszy plan od drugiego i jeżeli ktoś lubi tego typu zabawy z fotkami to nic tylko brać

Wideo również stoi na dobrym poziomie, OIS to jest ta różnica dla której wybrałem mi6 zamiast op5, kolory są żywe, aparat dobrze reaguje na zmianę ekspozycji, AF również daje radę, jedyne czego mi brakuje to nagrywanie full hd przy 60kl/s.

Słowem podsumowania mogę napisać że jeśli się nic nie popsuję w tym telefonie to zastanowię się przy następnej zmianie nad xiaomi. Różnica w cenie jest spora porównując do mojej s8 i na pewno  nie znajduje potwierdzenia w realnych różnicach obu tych urządzeń

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...