Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenie posiadaczy


Tymcio

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, konar napisał:

Wczoraj przyszedł do mnie mi6 i jedna rzecz mnie niepokoi, a mianowicie odstawanie tylnej obudowy na całej długości u góry telefonu. Pod naciskiem wyraźnie czuć i widać jak panel się dociska. Na dole i po bokach wszystko jest jak należy. 

Ktoś z posiadaczy ma podobny problem czy to mi trafił się felerny egzemplarz? Telefon zakupiłem ze sklepu Gearbest i nie wiem teraz co z tym fantem robić. Odsyłać do Chin, płacić za przesyłkę i czekać pewnie z 2 miesiące jak nie więcej, średnio mi się uśmiecha. 

Czy takie odstawanie nie wpłynie negatywnie na trwałość telefonu i zwiększy ryzyko uszkodzenia podzespołów? Już pal licho z kurzem, gorzej jak podczas użytkowania np. w deszczu dostanie się woda, czy po jakimś czasie będzie tam się zbierała wilgoć...

Telefon planuję i tak nosić w etui (więc wizualnie nie powinno byc problemu), ale mimo wszystko nie tego oczekiwałem od telefonu za taką cenę...

Może jakaś sugestia czym to ew. uszczelnić :D ?

Niżej zdjęcia jak to wygląda.

 

DSCF4556.JPG

DSCF4577.JPG

DSCF4584.JPG

DSCF4676ss.JPG

Wyślij im zdjęcia, niech oddadzą Ci część kasy a telefon zrobisz sobie w PL, taniej CI to wyjdzie i zdecydowanie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slawek189 zapewne tak zrobię. Jak pisałem wcześniej średnio mi na rękę wysyłać telefon do Chin i czekać na jego powrót, zwłaszcza iż telefon był kupiony jako prezent (nie dla mnie) i to dość spóźniony. 

Szkoda tylko, że telefon nowy, a już trzeba będzie w niego ingerować. Dali ciała z tym klejem na całej linii... jest dokładnie tak jak Acid piszę. Nawet obejrzałem teraz filmik Jerrego jak rozkręca mi6 i rzeczywiście obudowa trzyma się na samym kleju! Na koniec montuję z powrotem obudowę na przezroczystą taśmę dwustronną. Co ciekawe na wcześniejszym filmiku, gdzie robi słynny bend test, zauważyłem, że jego obudowa też odstaje u góry przy aparacie (jeszcze przez właściwym katowaniem :-D)

Zdjęcia które zamieściłem, zrobiłem w czasie dnia gdzie była przysłowiowa lampa na zewnątrz. Na początku zaraz po wyjęciu telefonu z pudełka, jak był jeszcze zimny nie zauważyłem nic podejrzanego. Dopiero jak zacząłem się bawić, robić zdjęcia na zewnątrz to obudowa całkiem solidnie się nagrzała i wyszło szydło z worka. Już dzisiaj gdy telefon się ochłodził, obudowa znowu jakby lepiej przylegała - wciąż lekko odstaje, ale jakby mniej. 

Dzięki Panowie za rady! Będę  coś działać, ale już żałuję, że z różnych powodów nie dokonałem płatności przez PayPala, tylko zwykłą kartę walutową. Mam nadzieję, że gearbest zachowa się w porządku i nie będzie zgrywać głupa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,  telefon zakupilem w polsce,  ogolnie wszystko fajnje,  ale aparat stosunkowo slaby,  a kamera to dramat,  slow motion jest straszne i w ogole nie ma opcji przyspieszania i zwalniania lub laczenia normalnej predkosci z spowolnieniem, jak np w samsungach,  ktos wie czy jest jakas apka do tego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na weselu nakręciłem testowo kilka minut filmu, nie jest wcale źle, materiał zostanie dołączony do tego co robił kamerun :) Zero szumu, 30fpsów pomimo braku światła. Jakoś nie mam na co narzekać. Aparat jakoś też mi się sprawuje :)

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gani napisał:

Witam wszystkich,  telefon zakupilem w polsce,  ogolnie wszystko fajnje,  ale aparat stosunkowo slaby,  a kamera to dramat,  slow motion jest straszne i w ogole nie ma opcji przyspieszania i zwalniania lub laczenia normalnej predkosci z spowolnieniem, jak np w samsungach,  ktos wie czy jest jakas apka do tego? 

Wersja miui?

Spróbuj może open camera z GP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Snajper napisał:

Wersja miui?

Spróbuj może open camera z GP                                        wersja miui global8.2   a i czy open camera ogarnia slow motion czy to tylko do zdjec glownie,  bo foty robi mi 6 nawet do zaakceptowania,  ale slow motion padaka pomijajac jakosc to jeszcze brak mozliwosci i opcji jak w samungu czy Huawei 

 

 

Edytowane przez Gani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kubau2 napisał:

@Jackolote

i jak, doszedł już może telefon?

Tak, zamówiłem 30 czerwca, doszedł 14 lipca czyli dokładnie 2 tygodnie od momentu zaksięgowania wpłaty. Wszystko jak najbardziej ok. Telefon w żaden sposób nieuszkodzony, miodzio :) Oczywiście bez VAT. Także mogę śmiało TomTop polecić. Należy tylko pamiętać, żeby napisać im w wiadomości "Please help me choose shipping method to avoid customs" czy coś w tym stylu.

Edytowane przez Jackolote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, szymam napisał:

W stosunku do MIUI 8.2 Global jest kilka zmian w panelu sterowania, szukajka w panelu powiadomień, Tryb Gry, wszystkie aplikacje dużo nowsze, usprawniony kalendarz, notatki i również wiele poprawek(na globalu wywalało mi galerię co jakiś czas, tu jeszcze w ogóle).

Oki dzieki Panowie za info,  ale glowne moje pytanie,  czy w eu sa usprawnienia slow motion,  aparatu,  kamery.? Bo to leży  w mi 6 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gani napisał:

Oki dzieki Panowie za info,  ale glowne moje pytanie,  czy w eu sa usprawnienia slow motion,  aparatu,  kamery.? Bo to leży  w mi 6 :(

Usprawnienia? To są normalne tryby, które są dostępne :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2017 o 18:51, madhunt3r napisał:

Nie przesiadł :-D przymierzam się do jakiegoś Xiaomi jako drugi tel na androidzie aby być na bieżąco. Będę wdzięczny czy na standardowym sofcir po wyciągnięciu z pudełka nie będzie problemów z pay. 

Zapomniałem, żeby napisać, ale android pay działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomkill napisał:

ten mi6 duzo lepszy od mi5s?warto dolozyc pare stow?

Kwestia preferencji. Nigdy nie miałem mi5s w rękach ale mogę się jedynie domyślać, że prędkość działania będzie bardzo zbliżona. Mi 6 jest troszkę cieńsza (0,8 cm) ale jest za to sporo cięższa (23 g więcej). Z drugiej strony 6 GB ramu pozwala na niezamykanie żadnych aplikacji i wszystko odpala się od razu - fajna rzecz aczkolwiek nie wiem czy wykorzystam ten potencjał do czasu aż kupię kolejny telefon (4 gb wystarczy w zupełności) :D Rzecz, która podoba mi się bardziej w Mi 6 to szkło z tyłu - aluminiowa obudowa już mi się przejadła (były posiadacz HTC One M8). Nie wiem jak jest z aparatem - nie chcę kłamać, więc się nie wypowiem. Także jak mówię. Głównie to kwestia preferencji i oczywiście pieniędzy. Ja kupiłem Mi 6 bo telefony wymieniam rzadko a chciałem mieć zapas mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/23/2017 at 8:15 PM, Jackolote said:

Tak, zamówiłem 30 czerwca, doszedł 14 lipca czyli dokładnie 2 tygodnie od momentu zaksięgowania wpłaty. Wszystko jak najbardziej ok. Telefon w żaden sposób nieuszkodzony, miodzio :) Oczywiście bez VAT. Także mogę śmiało TomTop polecić. Należy tylko pamiętać, żeby napisać im w wiadomości "Please help me choose shipping method to avoid customs" czy coś w tym stylu.

Dzięki bardzo za informację. W takim razie czekam na ponowną promocję na TomTop i też zamawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Będę niedługo kupował telefon i zaciekawiła mnie Mi6'stka. Chciałbym opinie osób na dzień dzisiejszy na temat tego telefonu. Czy kupilibyście go jeszcze raz? Jak z softem (stabilnym)? 

PS. To że aparat jest gorszy od S8/S7 to wiem, bo oglądałem kilka recenzji. Ciekawi mnie taka opinia użytkownika co go używa na co dzień ;) . 

Edytowane przez enesas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, galakty napisał:

Bez przesady, 6GB RAMu i ubija aplikacje? Nie chce mi się wierzyć.

Mamy w domu też Moto X Style 3 GB ram czysty andek. Otwarte załóżmy 10 apek. I spokojnie mogę przełączać się między nimi i nie ma opcji, że aplikacja się wczytuje na nowo. 

Na Mi6 włączam załóżmy 10 apek. Używam ich, po czym chce wrócić do jednej czy drugiej i wczytuje ją na nowo. To było na standardowych ustawieniach bez zmiany czegokolwiek. Wyłączyłem wspomnianą wcześniej opcję oszczędzania i jest dużo lepiej. Na pewno nie brakuje ram.

Jeśli twierdzicie, że na standardowych ustawieniach nie macie 'restartu' apek to nie wierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Slawek189 napisał:

Mamy w domu też Moto X Style 3 GB ram czysty andek. Otwarte załóżmy 10 apek. I spokojnie mogę przełączać się między nimi i nie ma opcji, że aplikacja się wczytuje na nowo. 

Na Mi6 włączam załóżmy 10 apek. Używam ich, po czym chce wrócić do jednej czy drugiej i wczytuje ją na nowo. To było na standardowych ustawieniach bez zmiany czegokolwiek. Wyłączyłem wspomnianą wcześniej opcję oszczędzania i jest dużo lepiej. Na pewno nie brakuje ram.

Jeśli twierdzicie, że na standardowych ustawieniach nie macie 'restartu' apek to nie wierze.

Wyłącz oszczędzanie baterii, to jest główny problem w Xiaomi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Wyłączyłem oszczędzanie, mimo to mając otwartych załóżmy 15 aplikacji i tak się większość odświeża gdy do nich wracam. Albo wy nie korzystacie w ten sposób z tego telefonu albo mój na wersji global stable nie działa jak powinien.

 Przetestujcie i napiszcie.

Edytowane przez Slawek189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło o wymagające aplikacje. Po prostu jest to niedopracowane, tylko dziwie się, że taki szum wywołują te odpowiedzi.. Polecam wam też sprawdzać inne marki smartphonów na przyszłość niż być zapatrzonym w jedną. Nie jestem fanem Xiaomi czy iPhone czy innej konkretnej marki. Ale ze względu na moją pracę mam kontakt z różnymi telefonami, i je używam/testuje jak mam możliwość. Kibicuje natomiast Xiaomi, może poprawią to w następnych aktualizacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...