Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenie posiadaczy


Tymcio

Rekomendowane odpowiedzi

Haha, to ciekawe, bo Acid kilka dni temu pisał, że model z B20 nie istnieje, Euro również nie podaje 800 MHz, a x-kom ma z B20?  
Mi 6 jest bazowo wydawany na chiński rynek, Xiaomi nie miało w planach Europy, a że ABC data sobie sprowadziło, to nie ich wina. Na prawdę, ciekawi mnie co ten x-kom wyprawia, bo chyba sugerują się przeszłością, gdzie wszystkie telefony miały B20.

No nie wszystkie miały tam B20 bo mi5 i mi max nie miały. Telefony w oficjalnej polskiej dystrybucji będą dostępne dopiero od 1 września więc może wersja z B20 się jeszcze pojawi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tpawel napisał:


No nie wszystkie miały tam B20 bo mi5 i mi max nie miały. Telefony w oficjalnej polskiej dystrybucji będą dostępne dopiero od 1 września więc może wersja z B20 się jeszcze pojawi...

Sugerujesz, że do września wyprodukują model z B20? Szybcy są. 

@Acid Możesz rozwiać wątpliwości? Będzie kiedykolwiek Mi 6 z B20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że do września wyprodukują model z B20? Szybcy są. 
[mention=1160]Acid[/mention] Możesz rozwiać wątpliwości? Będzie kiedykolwiek Mi 6 z B20?

Nie sugeruje. Mam nadzieję.
A do września jest półtora miesiąca. Tłuką na dziś dzień ponad 200tys smartfonów dziennie. O produkcję się nie martwię, bardziej o certyfikaty CE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tpawel napisał:

A do września jest półtora miesiąca. Tłuką na dziś dzień ponad 200tys smartfonów dziennie. O produkcję się nie martwię, bardziej o certyfikaty CE

To i tak zbyt szybko, na podjęcie takiej decyzji i wprowadzenie nowego modelu. Też mam nadzieję, bo jednak to był jakiś wyznacznik i plus. Gdyby za te 2k miał B20, to byłaby na prawdę ostra konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł do mnie telefonik. Szedł dokładnie 2 tygodnie. Zamówiony z TomTop.com za kwotę 1473 zł po zamianie walut na PayPal. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Telefon dobrze leży w dłoni, jest dużo cieńszy od mojego poprzednika HTC One M8. Ekran jest bardzo jasny, ma bardzo ładne, żywe kolory. Dołączone Etui również jest OK, na razie nie kupuję nic innego. Na minus ta nieszczęsna wibracja ale da się to przeżyć (nie każdy telefon jest idealny). Czytnik działa ultra szybko. Więcej opiszę po dłuższym użytkowaniu (na razie Global Rom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że decyzja nie zapadła wcześniej? A może to kwestia tylko płatności licencji za pasmo i wrzucenia innego modemu. Przecież snap 835 w standardzie ma modem z B20,tylko xiaomi go kastruje z LTE w tym paśmie. W Chinach o ile dobrze pamiętam to działa sieć CDMA na tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tpawel napisał:

Skąd wiesz że decyzja nie zapadła wcześniej? A może to kwestia tylko płatności licencji za pasmo i wrzucenia innego modemu. Przecież snap 835 w standardzie ma modem z B20,tylko xiaomi go kastruje z LTE w tym paśmie. W Chinach o ile dobrze pamiętam to działa sieć CDMA na tym

Ja wiem, ale... Acid pisał, że Mi 6 jest bazowo projektowany pod rynek Chiński, nie europejski. Gdyby miał dane, że powstanie nowy model z B20, to raczej by nie pisał na własnej stronie, że taki model nie istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tpawel napisał:

Z drugiej strony jeśli chcą na całym świecie otworzyć 2000sklepow stacjonarnych a swojego flagowca nie zrobią w wersji globalnej (np tak jak op5) to to nie ma sensu.

Sporo ich decyzji nie ma sensu. Na przykład wprowadzanie nowego flagowca, który tryb manualny aparatu ma gorszy od poprzedników, nawet Mi3/Mi4 ma więcej opcji :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, madhunt3r napisał:

O co chodzi z ta nieszczęsna wibracja?

Przejrzyj ten wątek wcześniej ludzie pisali o tym. W skrócie wibracja jest bardzo słaba i lekko słyszalna. Dość nieprzyjemne uczucie. Jak w jakimś tanim telefonie. No ale cóż. Ten typ tak ma i tego nie zmienimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamówiłem przez Empix ale po 2 tygodniach różnych wymówek ( po tygodniu, że wysyłka jutro; po półtora, że musieli zwrócić całą dostawę przez jakiś błąd w telefonach) napisałem żeby mi oddali kasę i kupiłem gdzie indziej, a telefon dostałem na 2 dzień. 

Po pierwszym dniu użytkowania: muszę ogarnąć pulpit bo nie miałem wcześniej płaskiego menu; telefon jest śliski więc chyba bez etui się nie obędzie (na szczęście jest ładne i prawie niewidoczne); szkoda, że nie można korzystać ze skanera tak jak w huawei p10; 

Czy ktoś może wie jak ustawić aby główny ekran nie był środkowym a np pierwszym z lewej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ptyt napisał:

Witam, 

Czy ktos posiada wersje nie czarna? Znalazlem na kilku sklepach rowniez wersje niebieska 128GB ale drozdza niz czarny ekwiwalent.

Nigdzie nie moge znalezc info o dostepnosci innych kolorow.

Na ali są wszystkie kolory z wyjątkiem ceramiki. Ja użytkuje czarnego i dla mnie bomba. Moja żona chce kupić niebieskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od kilku dni posiadam mi6 ale nie ogarniam w jaki sposób działa podwójny aparat, przybliżam obraz x2 przy nagrywaniu i zdjęciach i zasłaniam jeden z aparatów (ten do zoom) i zdjęcie jest normalnie jak z głównego aparatu. Jak on działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mayex napisał:

Cześć, od kilku dni posiadam mi6 ale nie ogarniam w jaki sposób działa podwójny aparat, przybliżam obraz x2 przy nagrywaniu i zdjęciach i zasłaniam jeden z aparatów (ten do zoom) i zdjęcie jest normalnie jak z głównego aparatu. Jak on działa?

Przybliżasz palcami na ekranie czy specjalnym przyciskiem? Sensory nie działają jednocześnie, jeszcze szczypiesz ekran to przybliżasz tym głównym, dlatego zakrywanie nic nie zmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mayex napisał:

Cześć, od kilku dni posiadam mi6 ale nie ogarniam w jaki sposób działa podwójny aparat, przybliżam obraz x2 przy nagrywaniu i zdjęciach i zasłaniam jeden z aparatów (ten do zoom) i zdjęcie jest normalnie jak z głównego aparatu. Jak on działa?

spróbuj dać aparat tam gdzie jest dużo światła i wtedy przybliżyć tym guzikiem to przyblizenie dziala w zależnosci od ilosci światła, a przynajmniej tak gdzieś słyszałem i u mnie jest tak samo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł do mnie mi6 i jedna rzecz mnie niepokoi, a mianowicie odstawanie tylnej obudowy na całej długości u góry telefonu. Pod naciskiem wyraźnie czuć i widać jak panel się dociska. Na dole i po bokach wszystko jest jak należy. 

Ktoś z posiadaczy ma podobny problem czy to mi trafił się felerny egzemplarz? Telefon zakupiłem ze sklepu Gearbest i nie wiem teraz co z tym fantem robić. Odsyłać do Chin, płacić za przesyłkę i czekać pewnie z 2 miesiące jak nie więcej, średnio mi się uśmiecha. 

Czy takie odstawanie nie wpłynie negatywnie na trwałość telefonu i zwiększy ryzyko uszkodzenia podzespołów? Już pal licho z kurzem, gorzej jak podczas użytkowania np. w deszczu dostanie się woda, czy po jakimś czasie będzie tam się zbierała wilgoć...

Telefon planuję i tak nosić w etui (więc wizualnie nie powinno byc problemu), ale mimo wszystko nie tego oczekiwałem od telefonu za taką cenę...

Może jakaś sugestia czym to ew. uszczelnić :D ?

Niżej zdjęcia jak to wygląda.

 

DSCF4556.JPG

DSCF4577.JPG

DSCF4584.JPG

DSCF4676ss.JPG

Edytowane przez konar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sunbeach napisał:

ok ale podobno na tym EU nie ma normalnych aktualizacji prawda? Jeśli tak no to Global musi być zdecydowanie lepszy... 

Serio ale na miuipolska.pl jest zakładka system i tam są różnice co do globala. Poczytaj i sam zdecyduj czy faktycznie takim strasznym minusem jest brak OTA...

1 godzinę temu, galakty napisał:

Karygodne... Ja bym im to odesłał i podziękował, jak płaciłeś PayPalem to działaj. 

Z czasem się to bardziej odklei.

Nie. To jest niestety wada MI6. Te uszczelnienie co dali jest bardzo wrażliwe na ciepło. Zostaw MI6 w samochodzie na desce rozdzielczej a zobaczysz jak obudowa płynie i odchodzi. Oczywiście nie każdy egzemplarz ale serio pokrywa MI6 jest tylko na ten klej! Nie ma żadnego zaczepu jak w MI5, stąd duże pole do powstawania wad montażu.

Moja rada? Np. w serwisie odczepiam obudowę po podgrzaniu i nakładam ponownie tym razem uszczelniając silikonem do digitizerów. Mocniejszy niż ten co daje producent ale nie tak mocny by w przyszłości nie dać się odkleić by robić serwis.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ich znam to pewnie używają kilku producentów kleju.

Może jakaś partia kleju poszła wadliwa(skład inny,lub proporcje pomylone)i parę tysięcy egzemplarzy będzie podatne na bardzo łatwe oklejanie przy większej temperaturze.

Ale brak zaczepu i sklejania na samym kleju i przy takim tempie produkcji to błąd który może się zemścić wszystkiego nie wyłapią.

W takim razie lepiej może nie oszczędzać na gwarancji.

No wiem oszczędzać można ale żeby samemu odrazu po zakupie sklejać to już trochę przesada.Chodź wiem że dla niektórych to nie problem w tym mnie a czekać jak w Chinach zrealizują gwarancjie też można długo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Snajper said:

No wiem oszczędzać można ale żeby samemu odrazu po zakupie sklejać to już trochę przesada.Chodź wiem że dla niektórych to nie problem w tym mnie a czekać jak w Chinach zrealizują gwarancjie też można długo.

Nie trzeba samemu, w sprawnym serwisie u Janusza, koło marketu, skleją to w czasie kiedy będziesz robił zakupy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tryhp3 napisał:

Nie trzeba samemu, w sprawnym serwisie u Janusza, koło marketu, skleją to w czasie kiedy będziesz robił zakupy.

Ale po co jak ja to dokładniej,szybciej i taniej zrobię sobie;-)

Ale dla niektórych to dobre wyjście tylko żeby Janusz był dokładny i nie oszczędzał na materiale 

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...