Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenie posiadaczy


Tymcio

Rekomendowane odpowiedzi

@MaxPrime zauważyłem że masz wersje ceramiczną, dla tego zacytowałem własnie te radę z tego portalu która ma być sposobem na brak zarysowań w tym modelu tak jak by cały był ceramiczny, a jak wspomniałeś ramka nie jest. Możliwe że akurat Ci się trafił taki egzemplarz z fabryki albo zawistna pani na cle porysowała tipsami. Pozdrawiam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem paproszki weszły Ci pod pokrowiec i musiałeś je mocniej "przygnieść" przez co się odbiły na ramce. Dałoby radę zdjęcie bez etui wrzucić? A i ważne. Jaki to jest etui? Jeśli plastik i mocno przylega do ramek to odradzalbym w takim razie. Silikonowe chyba wypada lepiej. Ale to oczywiście tylko moja skromna opinia. Mogę się mylić.

Edytowane przez Jackolote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jackolote Um zdjęcie jest bez etui :D A pokrowiec mam gumowy (czy też silikonowy, jak kto woli) i wcale nie przylega mocno do ramki - nigdy nie używam plastikowych etui. 

@slimdick Na szczęście Pani z tipsami jak żylety nie macała mojej przesyłki - wziąłem ubezpieczoną od VAT wysyłkę z IBG więc poszło gładko. Według historii "podróży" paczki z Państwa Środka do naszej kochanej ojczyzny, odprawa celna trwała ... 2 minuty o ile można temu wierzyć :D W każdym bądź razie nic nie było otwierane heh 

I podkreślam jeszcze raz, to widać tylko pod światło - poniżej zdjęcie pod innym kątem na którym nic nie widać. Ehh w sumie za bardzo przeżywam pewnie, gdyż ostatnio zrobiłem się trochę pedantyczny ale to szczegół (niedługo pewnie będę przeżywał paprochy wchodzące pod etui Ringke które zamówiłem do Mi6 - wstawię oczywiście zdjęcia jak to etui wygląda na telefonie w odpowiednim dziale). 

 

IMG_20170705_204209.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy? Jest jakaś mocna wadą tego telefonu. Mam co prawda op5, zostało mi kilka dni za ewentualny zwrot. Z op5 nie jestem jakoś szczególnie zachwycony. Tak trochę żałuję że nie wziąłem mi6, tym bardziej że jest tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fudiasz napisał:

Pytanie do posiadaczy? Jest jakaś mocna wadą tego telefonu. Mam co prawda op5, zostało mi kilka dni za ewentualny zwrot. Z op5 nie jestem jakoś szczególnie zachwycony. Tak trochę żałuję że nie wziąłem mi6, tym bardziej że jest tańsza.

Póki co nic szczególnego nie wyszło.

OP5 to złom, bierz Mi 6 (tak dziwne, ale to prawda, One Plus wypuścił gniota).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tpawel napisał:

Gniot bo co? Bo nie ma najlepszego aparatu? :) Ale za to ma lte800 i gniazdo jack

Ekran z OP3T zamontowany odwrotnie, przez co występuje jelly effect, skopany aparat, wielka ilość RAMu, która nie jest potrzebna a zwiększa cenę, kopia designu iPhone 7 (dla mnie to minus, jest po prostu brzydki, nie ma nic własnego). 

O ile OP3T był dobrym telefonem i mógł walczyć z flagowcami, tak OP5 jest moim zdaniem pomyłką i krokiem w tył. Nowy SoC, B20 czy gniazdo jack go nie ratuje, nie w tej cenie. Na prawdę lepiej brać Mi 6, bez dwóch zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się czepiają teraz OP5 a ja powiem, że to świetny telefon - kupiłem go mojej żonie i jest mega zadowolona :) Co z tego, że nie ma OIS, za to ma świetny ekran (tak wiem, mówią, że jest odwrócony o 180 stopni czyli, że zamontowany do górny nogami - czego nie widać podczas użytkowania), genialną baterię - 9h SoT mówi sam za siebie, poza tym wszystko działa mega płynnie. Aparat robi przyzwoite zdjęcia choć są większe szumy niż w Mi6.

Też się zastanawiałem nad kupnem OP5 ale wybrałem Mi6 m.in. dlatego, że OP5 dyskwalifikują jego gabaryty - jest on po prostu nieporęczny =/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam odmienne zdanie. Bateria jest dobra, ale czy wyśmienita to bym nie powiedział. Ja mam czasy 4,5-5,5h SOT. Z tego co widziałem mi6 też takie czasy wyciąga. Szkoda mi będzie amoleda, ale przez te afery z jelly effect sam go zacząłem zauważać. Te 8gb ramu fakt, wielki plus, jednak też się zdarza że aplikacje czy gry(real racing) na nowo ładuje. Tak przeglądając recenzje i porównania mam wrażenie, że xiaomi w tym roku bardziej się przyłożyło do mi6, nie słyszałem o jakiejś wpadce. Natomiast OnePlus praktycznie nie zrobił progresu w stosunku do poprzednika. Zdjęcia mi6 chyba też robi dobre w dobrym świetle, bo w ciemnym  op5 nie zachwyca. I kwesta ceny, tutaj wiadomo. Wydaje mi się, że jeżeli mi6 jest taki dobry jak wszyscy mówią, to powinien mieć ksywkę flagship killer.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, latet napisał:

Wątpliwe, czy odczujesz brak.

Wystarczy użyć fon do nawigacji online - bardzo ładnie widać jak po wsiach gubi zasięg.

B20 był jednym z powodów, dla których osobiście wybrałem Note 2 Global, chociaż przez chwilę myślałem o Mi6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skay77 napisał:

Wszędzie wszyscy się podniecają z tych wyników, a nigdzie nie wspomną, że Xiaomi obecnie ODRABIA straty. W 2015 roku byli liderem w PRC, w 2016 roku spadli aż na czwarte miejsce, Vivo, Oppo oraz Huawei dali srogie baty Xiaomi. Teraz odnotowali zysk, głównie dzięki Redmi, Mi6 i nowym rynkom (Indie głównie), ale nietrudno mieć zysk, jak wcześniej była strata... 

Przykład: Wystarczy, że policja zrobi 50% mniej kontroli kierowców, w statystykach będzie mniej pijanych, co nie znaczy że to prawda i jest się z czego cieszyć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, R_ade_K napisał:

Wystarczy użyć fon do nawigacji online - bardzo ładnie widać jak po wsiach gubi zasięg.

B20 był jednym z powodów, dla których osobiście wybrałem Note 2 Global, chociaż przez chwilę myślałem o Mi6.

Sugerujesz, że są w Polsce miejsca, gdzie jedyny "sygnał", jaki jest, to LTE B20, a nie ma tam 3G ani 2G? Baaaaaardzo dziwne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, R_ade_K napisał:

Wystarczy użyć fon do nawigacji online - bardzo ładnie widać jak po wsiach gubi zasięg.

B20 był jednym z powodów, dla których osobiście wybrałem Note 2 Global, chociaż przez chwilę myślałem o Mi6.

Podkarpackie i małopolskie na rn3 se mam b20 (sieć play)  używam lte nie można było się do mnie dodzwonić i mam potwierdzenie kilkunastu osób poprostu tak czy siak xiaomi u nas nie domaga może po współpracy noki z xiaomi to się zmieni.druga sprawa jaki operator wirtualny czy nie to też dużo zależy?

I to jest prawda niektóre sieci b20 nie mają w rejonie głównie zależy od ustawienia na jakie ma ustawione telefon (h+,GSM,lte) sieci itd.(problem pojawia się jak się ma w kuchni T-Mobile,w pokoju plus,a w sypialni play,podkreśla lte w play działa tylko na nadajnika play.)

Ogólnie przyznam szczerze że się boję zasięgu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Snajper napisał:

Podkarpackie i małopolskie na rn3 se mam b20 (sieć play)  używam lte nie można było się do mnie dodzwonić

Nie można sie dodzwonić z powodu LTE, gdy użytkownik zablokuje możliwość przełączana się tel. z LTE do niższych trybów albo gdy jakiś błąd (sieci? telefonu?) sprawia, że takie przełączenie się nie jest możliwe. Nie ma to nic wspólnego z brakiem lub obecnością B20. W trybie LTE po prostu w polskich sieciach nie ma rozmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, latet napisał:

Nie można sie dodzwonić z powodu LTE, gdy użytkownik zablokuje możliwość przełączana się tel. z LTE do niższych trybów albo gdy jakiś błąd (sieci? telefonu?) sprawia, że takie przełączenie się nie jest możliwe. Nie ma to nic wspólnego z brakiem lub obecnością B20. W trybie LTE po prostu w polskich sieciach nie ma rozmów.

No fakt nie mamy Volte ale telefon powinien przełączyć się na h+ jak to ma miejsce na sony ja poprostu tracę na tym.

Ale nie będę dalej poruszał tematu jaki mam problem ogólnie z połączeniami na RN3P se w tym rejonie(rbm) bo fakt od roku nie idzie tego rozwikłać a na en.miui brał odpowiedzi.

Tylko podkreśla że to zależy od sieci ustawień i rejonu 

Tylko jak ktoś z tych rejonów mi powie sieci (play) że to działa idealnie i na h+,GSM rozmowa jest dobrej jakości wtedy wezmę poważnie ten telefon pod uwagę bo poprostu ni jak mam telefon brać pod uwagę jak podstawowa rzecz nie działa a jednak naprawdę mówią mi że dalej problem istnieje z połączeniami wolę się upewnić 

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że są w Polsce miejsca, gdzie jedyny "sygnał", jaki jest, to LTE B20, a nie ma tam 3G ani 2G? Baaaaaardzo dziwne.

 

Nic nie sugeruję, tylko stwierdzam fakt. I nie chodzi o rozmowy, tylko internet. Wsiądź w samochód ustaw navi online i jedź na dłuższą wycieczkę. Przy braku B20 telefon ma czkawkę skacząc po trybach i szukając nadajników swojego czy innych operatorów w roamingu. Zresztą w niektórych miejscach nawet z B20 to widać, ale dużo mniej. Owszem, można na sztywno dać mu tylko 3G, ale nie o to przecież chodzi. A nadajników z B20 jest coraz więcej, zwłaszcza poza miastami i szkoda z tego nie korzystać.

 

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy od operatora l,rejonu, softu

Ale na sztywno przy przemieszczaniu tylko 3g,2g to po co mi telefon z LTE.

Ba niektórym wystarcza super szybkość 1,5mb/s w romingu.

Po za miastem w niektórych przepięknych miejscach co chwile brak zasięgu lub nie czysta rozmowa(mam nadzieję że tego nie ma ale lepiej niech ktoś potwierdzi brak)

Telefon się przełącz między nadajnikami szuka to i pewnie bateria szybciej się rozładowuje.

Mam pytanie a można w czasie rozmowy korzystać z internetu(np przeglądarka,apk bankowa)?

B20 jest potrzebne bo naprawdę dużo tego jest szczególnie w play ale pod warunkiem że telefon radzi sobie z obsługą.

@R_ade_K skoro telefon szuka nadajnika jak to wygląda telefon gubi zasięg całkowicie czy tylko internetu.

Na sztywno czyli rozumiem że wbjasz na np T-Mobile czy chodzi ci tylko o zmianę 3g/2g/lte.

I twoim zdaniem jako użytkownika czy ten telefon nadaje się do użytku przy częstym przemieszczaniu i korzystaniu z internetu ale najważniejsze czy nie ma problemu z główna funkcją telefonu szczególnie na 2 kartach sim? Nie mogę sobie pozwolić na niedochodzace połączenie i muszę mieć dostęp do neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, R_ade_K napisał:

Nic nie sugeruję, tylko stwierdzam fakt. I nie chodzi o rozmowy, tylko internet. Wsiądź w samochód ustaw navi online i jedź na dłuższą wycieczkę. Przy braku B20 telefon ma czkawkę skacząc po trybach i szukając nadajników swojego czy innych operatorów w roamingu.

Jeżdżę na różne dłuższe wycieczki po kraju z nawigacją online, nie mam B20 w Mi5, nie miałem w żadnym z poprzednich telefonów i jakoś nic takiego się nie działo i nie dzieje. Jak nie ma 4G, to telefon się płynnie przełącza w 3G, co jest kompletnie nieodczuwalne dla mnie w żaden sposób. Sieć: T-Mobile. Może w Play jest inaczej, ze względu na politykę tej sieci (rozbudowa własnych pasm LTE, a inne zepchnięte do roamingu i przycięte). Z tego co się orientuję, to T-Mobile ma bardzo mało nadajników B20.

W Play pewnie nie jest to możliwe, ale w T-Mobile zdarza się czasami, że w danym miejscu LTE jest wolniejsze niż 3G.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Snajper napisał:

I twoim zdaniem jako użytkownika czy ten telefon nadaje się do użytku przy częstym przemieszczaniu i korzystaniu z internetu ale najważniejsze czy nie ma problemu z główna funkcją telefonu szczególnie na 2 kartach sim? Nie mogę sobie pozwolić na niedochodzace połączenie i muszę mieć dostęp do neta.

Niestety, albo stety, nigdy nie miałem sytuacji, gdy musiałem prowadzić rozmowę i jednocześnie korzystać z internetu w obszarach o kiepskim zasięgu.

W każdym razie nawet B20 nie da rady z internetem w każdym zakątku PL - ba, w centralnej Polsce, gdy odpalałem Google Maps na OP3 (on ma B20), to też są rejony, gdy fon traci internet i szuka innego pasma.

W Twoim przypadku, jeśli zależy Tobie na dual simie, to bardziej zwróciłbym uwagę na to czy jest to obsługa aktywna czy standby. W tej drugiej, bardziej popularnej, obie karty czuwają, dopóki nie zaczniesz używać jednej z nich. Wystarczy, że zaczniesz rozmawiać, albo korzystać z transmisji danych, to druga karta nie będzie aktywna i nie dojdzie do Ciebie ani SMS na drugi numer, ani nikt się nie dodzwoni (będzie sygnał zajętości). SMS-y spłyną dopiero, jak przestaniesz używać wcześniejszą kartę.

Niestety fony z aktywnym dual simem, gdzie możesz z obu kart korzystać równolegle (więc w tym samym czasie na jednej internet, a np na drugiej rozmowy) są dosyć drogie, bo wymagają dwóch anten GSM. Nie wiem czy Xiaomi ma jakies w ofercie...

 

10 minut temu, latet napisał:

Sieć: T-Mobile. Może w Play jest inaczej, ze względu na politykę tej sieci (rozbudowa własnych pasm LTE, a inne zepchnięte do roamingu i przycięte). Z tego co się orientuję, to T-Mobile ma bardzo mało nadajników B20.

W Play pewnie nie jest to możliwe, ale w T-Mobile zdarza się czasami, że w danym miejscu LTE jest wolniejsze niż 3G.

Na pewno po części jest to wina Play i zapewne po części wynika z tego, że poza miastami sporo połączeń idzie w roamingu. Niemniej tak czy siak, jeśli ktoś kupuje telefon an dłużej, to warto pomyśleć nad B20, bo te BTS-y wykluwają się na potęgę, zwłaszcza poza obrębem większych miast...

Edytowane przez R_ade_K
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W play dość często się zdarza że lte jest wolniejsze od h+ na wsi to fakt.

@R_ade_K Jeśli chodzi o dual sim to już tak mi na drugiej karcie nie zależy może być standby(przy korzystaniu na drugiej z transmisji danych dochodzą rozmowy na 1 przynajmniej mi dochodziły ale to też zależy od urządzenia)

Ogólnie 1 karta sim jest u mnie wykorzystywana do internetu i dzwonienia a druga to taki dodatek

tylko że ta 1 sim musi działać w 100% nie może się zdarzyć że się do mnie często nie dodzwoni (SMS każdy dojść musi po zakończeniu rozmowy )aż na takich odcięty od cywilizacji miejsc nie zaglądam.

na sony(1sim) często wygląda to tak prowadzę rozmowę i chodzę po internecie jednocześnie na h+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, teraz znalazło, super mapka skoro do wybrania jest Plus i nie działa  

Mapka jest dobra bo dysponentem pasma ( i podmiotem występującym o pozwolenia radiowe)jest Sferia,która udostępnia je CP i Plusowi.
No, teraz znalazło, super mapka skoro do wybrania jest Plus i nie działa  

Mapka jest dobra bo dysponentem pasma ( i podmiotem występującym o pozwolenia radiowe)jest Sferia,która udostępnia je CP i Plusowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...