Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenie posiadaczy


Tymcio

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, Tymcio napisał:

Tylko pamiętaj, że iOS jest zoptymalizowany pod autorski procesor i specyfikację 4/5 telefonów na krzyż, a Android musi dobrze działać na kilku tysiącach modeli z setkami różnych podzespołów...

Ale to już kwestia danego producenta, przecież nikt nie pakuje czystego Androida prawda? Każdy telefon innej marki nawet z tymi samymi bebechami może działać inaczej, to już problem producenta. Android jest ciężki, MIUI jest również ciężkie, np. ostatnio dużo jest wpisów że ludziom na Mi4/Mi5 ładuje pulpit po dłuższej zabawie w jakieś aplikacji, trochę nie halo moim zdaniem.

Windows też jest pisany na komputery o przeróżnej specyfikacji, a jakoś na każdym działa poprawnie. Chyba, że nie działa? ;) Linux to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wydajnością to trzeba pamiętać, że na globalu średnio ma 165tyś w antutu, natomiast na miuipolska ma średnio koło 176tyś punktów.
Na dzień dzisiejszy jest to drugi w rankingu antutu telefon pod względem szybkości. Szybszy jest tylko iphone 7+.
Niby tylko liczby ale używa się go bardzo dobrze, wszystko działa szybko.



wynik na moim to "tylko" 151tys pkt...skąd taka różnica ? Ilości aplikacji ?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka




wynik na moim to "tylko" 151tys pkt...skąd taka różnica ? Ilości aplikacji ?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka



Używam miui polska

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem swoją sztukę. Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Telefon z Gearbesta przyszedł z oryginalnym Globalem i zaraz potem poprosił o aktualizację do najnowszej wersji po OTA. Póki co, nie mam się do czego przyczepić.

Dev czy stable? jaka przesyłka ile czekałes

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, galakty said:

Windows też jest pisany na komputery o przeróżnej specyfikacji, a jakoś na każdym działa poprawnie. Chyba, że nie działa? ;) Linux to samo.

Android to Linux.

Windows jest zamknięty, także tutaj producenci niczego nie psują. Ale ostatnio, co nie którzy boją się nawet instalować aktualizacji, bo nie wiadomo co może się wydarzyć i lepiej poczekać na poprawkę do aktualizacji :)

Zresztą fani Apple powiedzą, że tylko ich sprzęt działa, poniekąd mają troszkę racji.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tryhp3 napisał:

Zresztą fani Apple powiedzą, że tylko ich sprzęt działa, poniekąd mają troszkę racji.

Gdyby iPhony były nieco tańsze, powiedzmy na poziomie najnowszych Galaxy to bym może rozważył, ale cenią się za bardzo niestety. Użytkowałem chwilę SE i oprócz okropnego ekranu 4" nawet fajny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sp4ubw napisał:

Fajny, dopóki nie musisz użyć jak pendrive albo nie musisz pokatalogować zdjęć albo nie musisz komuś czegoś wysłać przez wifi czy BT albo nie musisz ściągnąć załącznika czy dowolnego innego ROMa i zapisać :)

Dobra dobra :P Patrzyłeś może na działanie auto-focusu? Mi Max 2 ma problemy z ostrzeniem typowe dla Xiaomi, ale dali mu jakieś gorsze części i algorytmy, bo pomimo tego samego sensora co Mi 6 ma kilkukrotnie gorszy zoom :| 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No i chcac nie chcac po rozwaleniu mojego UMI Super (fajny sprzecik...byl), trafilem tutaj :-D Szukanie nastepcy trwalo 15 minut (nawet nie wiedzialem o istnieniu mi 6, czailem sie na Redmi note 3), w piatek albo w nastepnym tygodniu zdam jakas relacje. Mam nadzieje ze nie trzeba bedzie za bardzo zonglowac softem :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też czasami zaczyna wariować klawiatura przy jasnym świetle? Rom 7.6.8 MIUIPOLSKA, klawiatura MIUI, motyw czarny. Na zewnątrz jak świeci słońce to mam dosłownie dyskotekę. Bez przerwy czerń zmienia się na kolor szary i na odwrót. Mam wrażenie, że ma to jakoś związek z czujnikiem s światła. 



U mnie to samo...na słońcu czarne kolory na ekranie zmieniają się na szare co chwila ....irytujące ,pewnie wina softu?


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi6 przesiadłem się z Mi3, pierwsze odczucie po wyjęciu z pudełka - o kur.. jaki on ciężki. Faktycznie na początku czuć wagę, ale po tygodniu użytkowania naprawdę idzie się przyzwyczaić. Plusy wg mnie to super szybki czytnik linii papilarnych, jest mega. Stereo dźwięk na głośniku, yt, muzyka itd. Aparat robi zdjęcia ładne, nie ma szaleństwa, poprostu ładne. I to chyba koniec plusów. Minusów skrajnych nie ma. Przyznam trochę że się rozczarowałem, nie rwie d*py, ale dzięki temu zrozumiałem że nie potrzebuję telefonu z bajerami, tylko oprogramowania, MIUI to jest to, wielkie ukłony dla ekipy MIUIPolska za kawał dobrej roboty. Oczywiście widać różnicę pomiędzy szybkością obydwu telefonów, ale naprawdę na codzień nie odgrywa szczególnej roli. Mi3 działa naprawdę sprawnie, oprócz plusów które wyżej wymieniłem to nie odbiega w codziennym użytkowaniu od flagowca. Jest ty tylko i wyłącznie moja prywatna opinia z którą nie każdy może się zgadzać.

Mi6

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę... Podczas premiery zwracano naszą uwagę na symetryczny design Mi6. Czy ramki nad i pod wyświetlaczem mają w związku z tym identyczną szerokość (w odróżnieniu od większości telefonów Xiaomi)? Ot, zagwozdka dla szczęśliwych posiadaczy nowego flagowca. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto wymienić OnePlus 3 64gb na Mi6 64gb? Jedyne co mnie martwi to wyświetlacz, bo jestem przyzwyczajony do Amoledów. Do mniejszego rozmiaru chyba bym się przyzwyczaił, nie przeszkadza mi też brak jacka. Aktualnie Mi6 można wyrwać za niecałe 1500zł, a w tej cenie bez problemu znajdę kupca na mojego OP3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Laik95 napisał:

Czy warto wymienić OnePlus 3 64gb na Mi6 64gb? Jedyne co mnie martwi to wyświetlacz, bo jestem przyzwyczajony do Amoledów. Do mniejszego rozmiaru chyba bym się przyzwyczaił, nie przeszkadza mi też brak jacka. Aktualnie Mi6 można wyrwać za niecałe 1500zł, a w tej cenie bez problemu znajdę kupca na mojego OP3. 

A po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...