Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenie posiadaczy


Tymcio

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Zeork napisał:

No przy zablokowanym btl jak chce zainstalować paczkę zip?

Ja to wiem i dla tego się pytałem. Nie wiedziałem że bez bólu xiaomi przyjmie .apk z gappsem i że repozytoria są też chińskim sklepie. Ale dzięki za pomoc, a w szczególności za info o tej notce do sprzedawcy. Wydawało mi się, że ludzie pisali, że iBuygou pyta się zanim wyślę tel jaki soft sobie ktoś życzy.

Edytowane przez RedXII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach użytkowania.

wersja 128 gb, czarna.

moje wrazenia:

- ciężki ale poręczny (swoje robi też pokrowiec z pudełka - jest grubszy niż ten którego używałem w mi5 - tamten przezroczysty był jakiś taki przyjemniejszy w dotyku

- wykonanie telefonu - jest na prawdę ładny - fajnie ze usunęli logo z przodu, przycisk pod ekranem nie jest fizyczny - co też na początku troche mnie nie przekonywało - ale daje radę - po dotknięciu palcem od razu przenosi do pulpitu - nie ma lockscreena - minus albo plus zależy.. lubie patrzeć na tapete która mam na lock screenie wiec pozostaje wybudzanie powerem ;)

- aparat - imho duzo lepszy niz w mi5 - zdjęcia robione w trybie stereo, w odpowiednim oświetleniu wyglądają cudnie.. serio jak na telefon to luksus. 

- szybkość - omfg jak tu wszystko smiga.. czuję ze jest jeszcze troche zapasu mocy. facebooki bez zająknięcia. stremowanie filmów z transkodowaniem do miboxa - zależy od pliku ale spokojnie powyżej 120 fps na sekunde (na mi5 miałem czasami problem żeby oglądać na żywo na ekranie tv bo bylo ok 50-60 fps i czasami spadało)

- bateria - po 2 dniach użytkowania byłem załamany (na romie miuipolska z poprzedniego tygodnia - nie tego z zeszłego piątku tylko jeszcze poprzedniego) - bateria spadała jak glupia. teraz jest super duzo lepiej niz na mi5

- gps - fix błyskawicznie, dokładny i szybki pomiar (co prawda w mi5 miałem to samo ale na miui 7 bo odkąd sprawdziłem miui8 - gps tam wariował nie wiem jak jest teraz)

- wielkim minusem dla mnie co już napisałem wyżej - jest brzęcząca wibracja ... no żesz w mordę jeża dlaczego co 2 model xiaomi na to cierpi? mi2, mi4, mi6.. wyłaczyłem gdzie się da ale np jak nie odczyta odpowiednio odcisku palca to telefon wibruje - brzęczenie jak w zabawce z odpustu. WIELKI MINUS. drugim minusem mimo tego ze mam sluchawki BT, jest brak jacka - ostatnio chciałem podłaczyc telefon do sprzętu audio właśnie przez minijacka i musiałem sie przejść po przejściówkę.. wieczorne oglądanie filmu - słuchawki padają a nie da się używać słuchawek (tych które mam) i jednocześnie ładować.. zawsze zostaje przejściówka i słuchawki na kablu... ale mimo wszystko jack mógłby zostać.

- minusem kolejnym (a może nie.. sam nie wiem) jest mała jednokolorowa dioda LED powiadomień.. kolor - biało/szary? słabo widoczny w świetle dziennym - ciekawi mnie jak jest w wersji białej? taki sam kolor? ktoś może sprawdzić/ napisać ? w mi5 mimo tego ze dioda nie była tak duza jak w samsungach, to biały panel powiększał zakres światła z racji swojej barwy. w wersji czarnej dioda jest taka jaka jest. no i nie wiadomo z daleka czy powiadomienie to sms, nieodebrane połączenie czy inne badziewie. JEDEN KOLOR - deal with it.

- szkło nie przylega na krawędziach z racji 2,5D ekranu - wygląda to lipnie. zamówiłem dwie szybki - jedna podobno zagięta - przejrzysta, druga tzw full coverage z czarnymi ramkami (podejrzewam ze jest prosta po prostu nie widać ze nie przylega bo są ciemne ramki) zobaczymy jak to będzie wyglądać jak do mnie dotrą

to tyle jeżeli chodzi o moje uwagi.. mi5 lepiej leży w dłoni (moze przez ten przyjemniejszy case) mi6 jest wyraźnie cięższy ale da się przyzwyczaić.

mi6 mam wersję czarną - mi2 mialem czarną, mi3 - szarą, mi4 - białą, mi5 - białą. Hm nie wiem czy to był dobry wybór - mimo tego ze podobno białe są bardziej dla kobiet - to wydaje mi się ze telefon wygląda "eleganciej" w tym kolorze.. czarny imho wygląda już so 2005 ;)

jak macie pytania to walcie do mnie.

 

PS: Acid thnx za super robotę z romami - wersja która była w telefonie sie do niczego nie nadawała - miuipolska to miuipolska ;)

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, thugzie napisał:

Po kilku dniach użytkowania.

Wielkie dzięki za podzielenie się wrażeniami. Zaskoczyłeś mnie z tą niekolorową diodą. Ale lipa.

Gdybyś jeszcze pokręcił trochę filmów 4K, to też opisz, jak odczucia i parametry.

Pozostaje mieć nadzieję, że MIUI9 niczego nie popsuje w Mi6, tak jak MIUI8 popsuło w Mi5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, michaubpl napisał:

Bo trzeba coś popsuć żeby naprawić w nowym modelu.
 

To nie wystarczy, że "popsuli": brak mini-jacka, brak możliwości filmowania drugim aparatem (tym z zoomem), brak EIS (sam OIS jest ok dla zdjęć, ale nie wystarcza dla filmów) oraz sensowną cenę, że tak wymienię tylko te bardziej znane. To po co jeszcze ta nieszczęsna dioda? Żal... :/

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta dioda to moze roznie byc, bo redmi 4x tez ma niby biala tylko. okazuje sie, ze dioda normalnie swieci kolorami jak sie uzyje tego skryptu.

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=605570&page=1#pid11976072

dla mi6 pewnie trzeba by poprawic sciezke do ledsdir (np. w shell find / -name leds).

albo to bug na poziomie kernela, albo intencjonalnie ograniczyli do bialego mimo, ze dioda moze swiecic kolorami. przynajmniej ta w redmi 4x, bo sprawdzalem. obstawiam, ze w mi6 jest to samo.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rezmus napisał:

z ta dioda to moze roznie byc, bo redmi 4x tez ma niby biala tylko. okazuje sie, ze dioda normalnie swieci kolorami jak sie uzyje tego skryptu.

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=605570&page=1#pid11976072

dla mi6 pewnie trzeba by poprawic sciezke do ledsdir (np. w shell find / -name leds).

albo to bug na poziomie kernela, albo intencjonalnie ograniczyli do bialego mimo, ze dioda moze swiecic kolorami. przynajmniej ta w redmi 4x, bo sprawdzalem. obstawiam, ze w mi6 jest to samo.

o a to ciekawe.. czy ktoś jest w stanie to sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szymam napisał:

Dla mnie nagrywanie aparatem z podwójnym zoomem mija się z celem

To już zależy, jaki ten cel :)

Fizyczny (optyczny) zoom, w tym przypadku w postaci drugiego aparatu, to jednak jest jakaś wartość sama w sobie, więc mi jest szkoda, że można z niego skorzystać tylko do zdjęć. Prawda, że ciężko byłoby uzyskać stabilny obraz, ale nie byłoby to  niemożliwe (akurat posiadam statyw "telefoniczny" i używam go). Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szymam napisał:

W sumie zobaczymy ;) Xiaomi nie raz już pokazywało, że nie można być niczego pewnym. Może w przyszłych wydaniach dodadzą taki magiczny ficzer. No nic, zamówiłem i czekam na swój egzemplarz ;)

Dodać to raczej nie dodadzą, ale jestem ciekawy, czy to jest wyłącznie sprawa softu (tak sądzę), czy może jednak tez coś w hardware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, latet napisał:

Dodać to raczej nie dodadzą, ale jestem ciekawy, czy to jest wyłącznie sprawa softu (tak sądzę), czy może jednak tez coś w hardware.

Nie dali nagrywania żeby ludzie nie biadolili, że obraz się trzęsie :) Nie wyobrażam sobie kręcenia wideo tym teleobiektywem bez OIS ani EIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, galakty napisał:

Nie dali nagrywania żeby ludzie nie biadolili, że obraz się trzęsie :) Nie wyobrażam sobie kręcenia wideo tym teleobiektywem bez OIS ani EIS.

No tak, ale.... dla mnie to trochę tak, jakby producent jakiegoś niezbyt dużego auta, w ogóle nie zrobił w nim bagażnika, aby ludzie nie narzekali, że jest on za mały. Ja wolę prawo grzybiarzy - lepszy rydz niż gówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, latet napisał:

No tak, ale.... dla mnie to trochę tak, jakby producent jakiegoś niezbyt dużego auta, w ogóle nie zrobił w nim bagażnika, aby ludzie nie narzekali, że jest on za mały. Ja wolę prawo grzybiarzy - lepszy rydz niż gówno.

A ja bym wolał, żeby się nie bawili w zoomy optyczne tylko dali sensor mono i poprawili jakość zdjęć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też macie taki problem na Xiaomi.eu, że po wyciszeniu i włączeniu dzwieku nadal nie ma dzwieku? Można sobie ściszać i podgłaścniać, włączać i wyłączać tryb cichy do woli. Pomaga jedynie restart

Edytowane przez inteliboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2017 o 11:51, ormo napisał:

Pytanie krótkie do tych co mają lub się wahają (w tym ja ;)): Czy warto kupić mi6? 

A na czym Ci zależy?

Używam od tygodnia i powiem, że warto :P Ale czy Tobie zależy na tym co mi, to nie mam pojęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tel od wczoraj jeszcze nie miałem czasu się nim pobawić i potestować tym bardziej ze zmiana duża bo przesiadam się z iOS ....ale zamówiłem z tel z ibg screen protector bazel czy coś takiego...nakleilem to i jest jakas masakra , łapie paluchy strasznie ....zastanawiam się czy tego nie zdjąć . Ktoś coś poleci ma ekran do mi6?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Elcomendante napisał:

Mam tel od wczoraj jeszcze nie miałem czasu się nim pobawić i potestować tym bardziej ze zmiana duża bo przesiadam się z iOS ....ale zamówiłem z tel z ibg screen protector bazel czy coś takiego...nakleilem to i jest jakas masakra , łapie paluchy strasznie ....zastanawiam się czy tego nie zdjąć . Ktoś coś poleci ma ekran do mi6?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przylega całą powierzchnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...