Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenie posiadaczy


Tymcio

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, piotrekj66 napisał:

Wlasnie dotarl do mnie telefon, zamowienie  2 sierpnia wiec bardzo szybko:)

 

Jestem zadowolony wyglada na bardzo solidny, co do systemu wydaje mi sie ze to oficjalny miui wrzucam screena mozecie potwierdzic?

Screenshot_2017-08-15-16-23-44-966_com.android.settings.png

Tak to jest oficjalny

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dorzucę swoje pięć groszy:

użytkuje mi6 od ponad 2 miesięcy, wcześniej miałem mi4c.

Po około 2 miesiącach musiałem wrócić do starego telefonu na 1 dzień i tak jak myślałem, że mi4c jest szybki to teraz uważam, że to bardzo kiepski telefon! Wolny i kiepski ekran :)

Naprawdę Mi6 jest super, miałem trochę problemów z wgraniem miui pl, ale w pomocą forum poszło w miarę gładko.

 

Plusy:

- bardzo szybki,

- skaner linii papilarnych wymiata,

- płatności telefonem (mBank),

- jakość wykonania,

- słuchanie muzyki całkiem ok dzięki głośnikom stereo (trochę oszukane ale jest i głośność jest wystarczająca)

 

Wady:

- mimo wszystko trochę za ciężki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, czy podczas ladowaia powinno wyswietlac info o trybie np szybkie ladowane? Czy poprostu podlaczajac ladowarka z zestawu zawsze jest to quick charge 3.0 i nie tzreba tego ustawiac ani nie pokazuje o tym info.

 

Ile mniej wiecej u was trwa ladowanie bateri rozladowanej do okolo 15% na pelna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogolnie jak galakty pisal.

Osobiscie zadko kiedy laduje ladowarka bo jak jestem w pracy to w razie potrzeby podpinam kablem do kompa, w aucie tez na kablu podladuje sie troche, czasami powerbank jak zajdzie potrzeba. Takze troche jak z jedzeniem - czesciej, a mniejszymi porcjami ;) Ladowarka lezy w domu i sie kurzy wiekszosc czasu bezrobotnie. Nigdy nie podpinam na noc do ladowania czy cos w tym stylu - nie jest to najzdrowsze dla baterii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tpawel napisał:
1 godzinę temu, galakty napisał:
Chyba, że telefon ma inteligentne ładowanie i w nocy trzyma 80-90%, a dopiero nad ranem doładowuje. Ale to nie w Xiaomi.

A gdzie taki fjuczer można spotkać?

Któryś HTC albo Sony to ma, że po czasie telefon się "uczy" o której jest odłączany i na godzinę przed wznawia ładowanie, ale nie pamiętam już dokładnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotrekj66 napisał:

znacie moze jakas stronke ze wszystkimi ikonkami jakie moe spotkac w miui, nie wiem c oznaczaja trzy kropeczki ktore na tym screanie widac kolo wylaczonej glosnosci.

Ktos moze wie?

 

Screenshot_2017-08-16-16-22-32-706_com.android.settings.png

Wejdź w ustawienia, które widnieją na ss i zaznacz Pokaż ikony powiadomień i będą się pokazywały jako ikonki zamiast kropeczek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu Mi 6 z polskiej dystrybucji i mam kilka pytań:

- Czy po wyjęciu z pudełka i włożeniu karty, telefon działa bezproblemowo (nie trzeba wgrywać żadnych dodatkowych ustawień i nie ma jakiegoś syfu na telefonie)?

- Czy LTE działa bezproblemowo?

- Jak jest z aktualizacją telefonu? Wcześniej miałem Galaxy S6 i jak wypuszczali update, to się sam instalował, nie trzeba było używać do tego komputera, odblokowywać bootloadera itp i czy w Mi 6 jest tak samo?

 

Pozdrawiam,

Tomek

Edytowane przez tomaszek92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy tylko ja mam takie wrażenie że mi6 jest mniej przyjemny w użytkowaniu niż mi5?

Mam przed sobą oba telefony, i waga oraz "chwyt" mi5 jest zdecydowanie na jej korzyść.

Niby mi6 nowszy i wiadomo, "lepszy" ale ciągle nie mogę zdecydować się czy go używać czy sprzedać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam B20. Sporo jeżdzę i nigdy nie potrzebowałem tego pasma. Z ciekawości czasami robię loga w LTE Discovery to B20 jest chwilami i ma marginalne znaczenie (tak, mam inne telefony z B20). :)

Mi6 w domu na LTE Plusa bez agregacji pasm średnio daje mi Down: 150-200Mb i Up: 30-50Mb. Bardzo dobry model telefonu z LTE kategorii 16. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to sprawa gustu i preferencji. Co ma chwyt oraz waga do użytkowania? Telefon jest szybki, a czy dobrze leży w dłoni to sprawa osobista :| 

Przed chwilą, sp4ubw napisał:

A tam B20. Sporo jeżdzę i nigdy nie potrzebowałem tego pasma. Z ciekawości czasami robię loga w LTE Discovery to B20 jest chwilami i ma marginalne znaczenie (tak, mam inne telefony z B20). :)

Mi6 w domu na LTE Plusa bez agregacji pasm średnio daje mi Down: 150-200Mb i Up: 30-50Mb. Bardzo dobry model telefonu z LTE kategorii 16. 

Wiem, ale warto wspomnieć. Dla niektórych ma to znaczenie z racji zamieszkania / podróży np. do innych krajów europejskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, galakty napisał:

Co ma chwyt oraz waga do użytkowania?

To że mając oba telefony w dłoni czuję dysonans bo mi5 jest niby słabszy a trzyma się go znacznie lepiej, na tyle że nie wiem czy warto przesiadać się na mi6.

Jestem ciekaw czy ktoś ma podobne odczucia po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, quaqua napisał:

To że mając oba telefony w dłoni czuję dysonans bo mi5 jest niby słabszy a trzyma się go znacznie lepiej, na tyle że nie wiem czy warto przesiadać się na mi6.

Jestem ciekaw czy ktoś ma podobne odczucia po prostu.

Jeśli chodzi o Mi6 to w sumie tak, racja. Mi6 to cegiełka. Ale... Mi5 jest lekki z tego powodu, że nie posiada żadnej wytrzymałości. Można go złamać w palcach, a po roku normalnego użytkowania i noszenia w kieszeni wygina się jak banan, co powoduje awarię płyty, lecz ona potrafi sama z siebie paść.

Tak więc... Mi6 mimo wagi jest we wszystkim lepszy i jak zależy Ci na bezawaryjności, to nie warto się cofać.

Pomijam odklejanie obudowy Mi6, bo na razie nie wiadomo jak mocny jest ten incydent (na razie na forum jedna osoba była).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie: waga tego telefonu, brak jacka, niewiadoma w związku z odklejającą się obudową, słaby aparat (w moim odczuciu nie wiele lepszy niż redmi 4 pro), i bateria która na najnowszym miui 9 leci w oczach... jakoś mnie zniechęcają do tego telefonu i chyba pójdzie na sprzedaż.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, quaqua napisał:

No właśnie: waga tego telefonu, brak jacka, niewiadoma w związku z odklejającą się obudową, słaby aparat (w moim odczuciu nie wiele lepszy niż redmi 4 pro), i bateria która na najnowszym miui 9 leci w oczach... jakoś mnie zniechęcają do tego telefonu i chyba pójdzie na sprzedaż.

Ale to było wiadomo przez zakupem :P 

Tak czy siak podzielam opinię, nic specjalnego w tym telefonie oprócz procesora nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Tak czy siak podzielam opinię, nic specjalnego w tym telefonie oprócz procesora nie ma. 

Bez przesady, może jeszcze czytnik linii papilarnych jest super szybki.  Ale ogólne wrażenia z użytkowania są właśnie przeciętne... chyba czas rozejrzeć się za iphonem SE :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...