Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenie posiadaczy


Tymcio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam ten telefon od wczoraj, kupiony na miejscu w Chinach, jest niezły. Aparat dobry, wszystko płynnie działa. Jest bardzo dobrze wykonany, solidnie wygląda, trochę śliska obudowa więc trzeba uważać bo łatwo może wypaść z ręki. Mam pytanie tylko jedno bo nie orientuję się w temacie: mogę jakoś dodać polskie znaki/klawiaturę do systemu? Wgrałem już Google play store bo nie był preinstalowany więc mam już potrzebne apki ale brakuje mi jedynie polskich znaków. Wcześniej korzystałem tylko z Windows Phone więc Android to dla mnie coś nowego.

Edytowane przez wookasz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od wczoraj i odczucia mam abiwalentne.. ładny telefon ALE znowu jak w przypadku mi4 jest zanistalowany gowniany silniczek od wibracji - halasuje strasznie brzeczy. tandeta. tak jak w miband2.. co jest z nimi - wibracje co drugi model są dobre.. mi3 super, mi4 padaka, mi5 super, mi6 padaka.. jak z resztą - jeszcze nie wiem próbuje zainstalować polski rom :) a no i ten cały ekran 2,5D - o kant d*py mozna potłuc bo szkło nie przylega do całego ekranu... ble :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, wookasz said:

Cześć, mam ten telefon od wczoraj, kupiony na miejscu w Chinach, jest niezły. Aparat dobry, wszystko płynnie działa. Jest bardzo dobrze wykonany, solidnie wygląda, trochę śliska obudowa więc trzeba uważać bo łatwo może wypaść z ręki. Mam pytanie tylko jedno bo nie orientuję się w temacie: mogę jakoś dodać polskie znaki/klawiaturę do systemu? Wgrałem już Google play store bo nie był preinstalowany więc mam już potrzebne apki ale brakuje mi jedynie polskich znaków. Wcześniej korzystałem tylko z Windows Phone więc Android to dla mnie coś nowego.

Zainstaluj klawiaturę googla. W ustawieniach powinno być 120 języków.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.inputmethod.latin&hl=pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geeezzz wyluzuj - wyrażam swoją opinię - pewnie ze widziałem ze jest 2,5D po prostu uważam ze to jest zbędne w moim przypadku bo i jak mam telefon w etui silikonowym oraz szybka na ekranie ktora w przypadku mi5 uratowała mi telefon 4 razy. na mi5 jej nie widac zupełnie a tutaj wygląda mało estetycznie. zamowilem sobie szybke "full coverage" zobaczymy moze będzie lepiej.

ale wibracja to jakas pomyłka.. mozna ją CAŁKOWICIE wyłączyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś zamówić nawet i w styczniu, to nic nie zmienia. Wyślą pewnie w tym tygodniu lub w przyszłym, skoro widnieje info że wysyłają w ciągu 3-5 dni nowe zamówienia.



Wydaje mi się, ze jednak zmienia ....nie bez przyczyny IBG pisze ze wysyłają telefony wg kolejności zgłoszeń , wiec termin złożenia zamówienia jest istotny. Poza tym nie zdziwiłbym gdyby cały czas wysyłali w pierwszej kolejności tel kupione teraz w cenie 460 a pre ordery nabierają mocy urzędowej ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Elcomendante napisał:

Wydaje mi się, ze jednak zmienia ....nie bez przyczyny IBG pisze ze wysyłają telefony wg kolejności zgłoszeń , wiec termin złożenia zamówienia jest istotny. Poza tym nie zdziwiłbym gdyby cały czas wysyłali w pierwszej kolejności tel kupione teraz w cenie 460 a pre ordery nabierają mocy urzędowej ;)
 

 

 

Też tak może być, ale miałem na myśli, że nie wyślą dopóki nie mają telefonu na stanie. Nie wiem jaką mają politykę do preorderów, bo takich pomyłek nigdy nie robię. Kupowałem normalnie i wysłali na drugi dzień, ale była informacja że od 1 dnia do iluś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny z IBG mam już od tygodnia, wcześniejsze preordery były na 20 maja ale jakoś na początku maja pojawił się ciut droższy z dopiskiem "shipping 3-5 dni". Zamówiłem i jak już pisałem mam go już tydzień. Dostałem tel z zainstalowanym stabilnym globalem, sklepem googla itd. Co do wibracji to u mnie zaczęło trzeszczeć po wgraniu ostatniego MIUI Polska, coś jakby zbyt mocne wibracje były i brzmi jakby coś miało się urwać. Na globalu to nie przeszkadzało. Szybkość działania na plus, wygląd mocno na plus, a jako nawrócone dziecko iOS muszę się sporo nauczyć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wibracje nie sprawiają problemów, mam zainstalowany ten chiński soft, telefon kupiony tu na miejscu ale po wgraniu google play store i zainstalowaniu np. Skype czy Whatsapp to nie otrzymuję z tych aplikacji powiadomień. Wszytko mam ustawione na otrzymywanie powiadomień, żadnego oszczędzania baterii ale powiadomienia przychodzą dopiero tylko po otworzeniu apki. Czy można temu jakoś zaradzić? Co ciekawe to po zainstalowaniu z chińskiego sklepu Wechata (taki chiński komunikator, z którego wszyscy tu korzystają), to z powiadomieniami o nowej wiadomości nie ma problemu. Czy to może przez to, że te aplikacje są z Play Store? 

 

Edytowane przez wookasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Elcomendante napisał:

Czy ktoś kto zamawiał pre ordera dostał już telefon ? Ja zamawiałem 25.04 i jeszcze czekam....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Właśnie dziś mi wysłali DHL'em pre-order z 19 kwietnia.

Edytowane przez inteliboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zeork napisał:

Jaki tam masz andek? Moge podesłać gappsy pod 7.1 do wgrania przez mi backup :-) uzywam na mi5c i powiadomienia mam super z apek. Nie wiem czy to ma związek z gappsami.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Już poradziłem sobie! Trzeba było uruchomić je w autostarcie.

mi.jpg

Edytowane przez wookasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, Elcomendante napisał:

Czy ktoś kto zamawiał pre ordera dostał już telefon ? Ja zamawiałem 25.04 i jeszcze czekam....

Jak zamawiałeś w pre-orderze za 435 usd i nie chcesz czekać to napisz do supportu IBG. Po dopłaceniu 25 USD wyślą Ci w ciągu kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, tryhp3 napisał:

Co nie tak z Mi6?

Telefon OK.

Tył jak przy MI5, system oczywiście to samo. Nie przypadł mi do gustu zakrzywiony ekran. Po naklejeniu szkła, na bokach rzecz jasna nie dochodzi i wygląda to trochę niechlujnie więc jak chcesz się cieszyć na prawdę ładnym telefonem to lepiej nic nie naklejać. A wtedy przy moim użytkowaniu to ten ekran za długo nie wytrzyma.

Ale telefon na prawdę jest dobrze wykonany i po prostu ładny. Także nie ma się do czego przyczepić.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Poohacz79 napisał:

Po naklejeniu szkła, na bokach rzecz jasna nie dochodzi i wygląda to trochę niechlujnie więc jak chcesz się cieszyć na prawdę ładnym telefonem to lepiej nic nie naklejać. A wtedy przy moim użytkowaniu to ten ekran za długo nie wytrzyma.

Jest dostępne szkło dopasowane do tego ekranu, np. https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi6-tempered-glass-screen-protector-with-bezel-8861.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie. Po naklejeniu takiego szkła znowu jest podważane przez etui które jest bardzo ciasno spasowane. 

To samo przerabiałem z iPhonem 7.

Oryginalny case był tak ciasno spasowany na bokach że szkło 2,5D było przez niego zgniatane i się unosiło na krawędziach.

Ale jak ktoś nie potrzebuje ochrony na tył i boki to to szkło z IBG spełni swoje zadanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, nightman napisał:

to szkło nie jest dopasowane IMHO tylko ma kolorowe ramki przez co nie widac ze nie przylega do ekranu.

tak czy siak zamowilem sobie takie wczoraj - zobaczymy jakie bedzie.

Edytowane przez thugzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, thugzie said:

to szkło nie jest dopasowane IMHO tylko ma kolorowe ramki przez co nie widac ze nie przylega do ekranu.

Ale jest tam też wersja bezbarwna.

 

14 minutes ago, Poohacz79 said:

Po naklejeniu takiego szkła znowu jest podważane przez etui które jest bardzo ciasno spasowane. 

A jakie masz etui?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Zeork napisał:


To nie jest takie szko barwione jak na ekrany 2,5D gdzie faktycznie jest tak piszesz. Dodatkowy minus tych szkieł to palclowanie okropne, a już sprawdzałem kilka firm i tak samo się zachowują.
Tu masz szkło zakrzywiane jak na mi note 2 i ono inaczej leży niż płaskie szkła barwione na ekrany 2.5D.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Czyli to jest na 100% szkło zakrzywione i przylega z kazdej strony?

byłoby super. zostaje tylko nędzna wibracja do usunięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tryhp3 napisał:

A kombinacja tego zakrzywionego szkła, z etui z TPU, które na pewno słabiej przylega niż MSVII, dało by radę?

http://www.gearbest.com/cases-leather/pp_634377.html

Zwykły silikon powinien dać radę.

Ale silikon przy MSVII wygląda słabo.

MSVII to chyba najładniejsze i najlepsze etiu jakie miałem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Poohacz79 said:

Zwykły silikon powinien dać radę.

Ale silikon przy MSVII wygląda słabo.

MSVII to chyba najładniejsze i najlepsze etiu jakie miałem.

Zdaje się, że Xiaomi do Mi6, daje przeźroczyste etui, jak je oceniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tryhp3 napisał:

Zdaje się, że Xiaomi do Mi6, daje przeźroczyste etui, jak je oceniasz?

Do czarnego mi6 dostalem przezroczyste-czarne etui - grubsze niz TPU do kupienia na ali i mniej przyjemne w dotyku ale ładne.

mi4 i mi 5 mialem biale - teraz chyba zrobiłem błąd ze wzialem czarne mi6.. kazdy paproszek na nim widac :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...