ZduneX25

MIUI 7.5.18

Recommended Posts

Zobaczę, może się uda patcha zrobić, bo podmiana apek na stare to raczej krótkoterminowe rozwiązanie, ale to już nie na jutro niestety.

• Like 4

Macie jakiś pomysł co może być przyczyną braku synchronizacji w GBoard? 

Ni uja, nie mogę tego ogarnąć już od dłuższego czasu i zaczyna mnie to drażnić.

IMG_20170526_005443.jpg

• Like 1

[mention=31741]Heisenberg[/mention] [mention=6832]Uri0550[/mention] to jest aplikacja sms z wersji xiaomi.eu 7.4.6 dla MI4C ostatnia jaką miałem na dysku, a dokładnie te katalogi:
/system/priv-app/Mms/Mms.apk/system/priv-app/MmsService/MmsService.apk/system/etc/mms/

SMS-7.4.6.zip do wgrania w twrp

Wgrałem na 7.5.18 do Redmi 4 Pro i niestety... Zniknęła mi całkiem apka SMS. Także nie wgrywajcie póki co do R4Pro.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Mi4C - 7.5.25 - podmieniona appka do SMSów - działa! :)

Dzięki chłopaki za super robotę :-P

@siesiu nie ma prawa działać, napisałem że to jest wyciągnięte z ROMa dla MI4C gdzie masz android 7.0, a na Redmi 4 Pro to masz co mistrzu :D 

Na xiaomi.eu napisali żeby w temacie planowania sms zgłosić na en.miui.com

Czy ktoś dałby radę zrobić tam wątek dotyczący przywrócenia tej funkcjonalności wraz z jakąś sondą itd...?

Jak coś wklejcie linka, to będziemy głosować i pisać posty żeby to przywrócili :)

Pzdr

[mention=7784]siesiu[/mention] nie ma prawa działać, napisałem że to jest wyciągnięte z ROMa dla MI4C gdzie masz android 7.0, a na Redmi 4 Pro to masz co mistrzu  

Czy byłbyś w stanie zrobić to samo wyciągając z Roma dla Andka 6??

4 minuty temu, krzygaj napisał:

Na xiaomi.eu napisali żeby w temacie planowania sms zgłosić na en.miui.com

Czy ktoś dałby radę zrobić tam wątek dotyczący przywrócenia tej funkcjonalności wraz z jakąś sondą itd...?

Jak coś wklejcie linka, to będziemy głosować i pisać posty żeby to przywrócili :)

Pzdr

No to będziesz wtedy miał kontr-temat do tego tematu: http://en.miui.com/thread-622862-1-1.html

Napisali w nim, że MIUI 9 będzie miał lżejszy i prostszy ROM. Także to walka z wiatrakami może być :(

Zauważyłem gdy telefon jest podłączony do ładowarki przestaje działać blokad telefonu z palca ma mi5 miui 7.5.25

Edited by grbrandys

@siesiu raczej nie, zresztą jak już pokazałem jakie pliki są potrzebne możecie to sobie zrobić sami :P 

/system/priv-app/Mms/Mms.apk
/system/priv-app/MmsService/MmsService.apk
/system/etc/mms/

@slimdick

Możecie opisać jak zrobić z tego zip?

Edited by acocieto

Ściągnij ten zip co jest i podmień pliki na swoje z androida 6 i będziesz miał co trzeba.

• Like 1

Wrzućcie działającego gotowca proszę. Dzisiaj nie będę miał czasu żeby przy kompie usiąść, trzeba mamę odwiedzić :-)

Wrzucę, ale na 7.5.18.

TWRP instaluje zip i apka sms znikła.

@sp4ubw

Czyszczenia dalvik/art nie pomaga.

-------------

Rozwiązanie.

46 minut temu, Uri0550 napisał:

Nie ma i nie wróci oficjalnie.
Paczka dla androida 7.0 by @slimdick - SMS-7.4.6_7.0.zip - Testowane na MI4c 7.5.18
Paczka dla androida 6.0 by @slimdick i @Uri0550 - SMS-7.4.5_6.0.zip - Testowane na RN3 Pro 7.5.18

Edited by acocieto

Dobra to niech każdy tam pisze żeby tego nie używali.

Qrde czy to aż tak bardzo obciążało system?

Telefony są coraz szybsze, mają coraz więcej pamięci - odchudzane systemu przez usuwanie potrzebnych funkcjonalności - bez sensu

Dla mnie kierunek powinien być taki, że dodajemy funkcjonalności wykorzystując wbudowane aplikacje itd... - tak żeby użytkownik końcowy nie musiał instalować dodatkowych aplikacji, które obciążają system, są pamięcożerne oraz niekiedy niekompatybilne w 100%

Edited by krzygaj

@Zeork - Twój wywód mnie nie przekonał. Nadal uważam, że nie tędy droga, ale i tak nie ode mnie to zależy.

Mam nadzieję tylko że podgrywanie appki do smsów będzie działać z kolejnymi wydaniami :)

Temat wyższości jednego rozwiązania nad drugim uważam za zamknięty - koniec offa :)

to może być dopiero początek większych zmian.

Zabrzmiało jak zapowiedź wielkiej rewolucji :D

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

• Like 1

Od czasu zainstalowania 7.4.27 na czysto i cotygodniowej aktualizacji mam problem z widgetami. Mianowice chodzi o to, że jak mam domyślny styl i chcę zmienić widget zegara z pogodą na jakiś inny (z innego pobranego stylu), to po zmianie i zatwierdzeniu ciągle mam domyślny widget zegara.
A jeśli zmienię styl na ten pobrany, to widget bez problemu działa (ale po zmianie na inny widget i próbie powrotu do tego wcześniejszego, znowu ustawia się domyślny). Jest to jakiś bug, czy jak?
Instalowałem potem jeszcze raz na czysto wersję 7.5.4 i ciągle to samo miałem. Dodatkowo nie mam napisu LTE tylko 4G (była kiedyś zmiana na napis LTE  )

Daj uprawnienia do pamięci dla systemowego launchera. Pomaga na motyw zegara.9d8ec51e7d2ed458eaa2d932f206d173.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

• Like 1

2 godziny temu, Kysy napisał:

Daj uprawnienia do pamięci dla systemowego launchera. Pomaga na motyw zegara.9d8ec51e7d2ed458eaa2d932f206d173.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Magik :) Dziękować. Tylko ciekawe czemu na China Dev jest ok, a tutaj nie? Tam ustawia od razu uprawnienia?

Witam,

Czy to normalne, że po aktualizacji przez pierwsze kilka dni bateria dopiero się przestawia na nowy system?

Ok. półtora roku temu, tuż po zakupie telefonu, wgrałem system na Redmi Note 2 - nie pamiętam dokładnie jaki, chyba już MIUI 7.5?

Przy moim użytkowaniu osiągałem SoT ok 4h, nawet pod 5h, spokojnie wystarczało mi to na całodzienne użytkowanie.

Wczoraj zaktualizowałem do 7.5.18, wszystko jest ładne, aaaale obecnie mam 52% baterii, przy SoT ~1,5h! Dopiero teraz wyłączyłem lokalizację przez Xiaomi, ale generalnie mam te same aplikacje, taka sama częstotliwość synchronizacji, ustawienia ekranu...

Przed aktualizacją full wipe, po aktualizacji znów full wipe

Edited by Tek

Ja też na Redmi Note 4x odczuwam gorsze wyniki czasu pracy na baterii. Około 1/3 mniejszy SOT i dzień krócej. 

Chyba znalazłem rozwiązanie na zagranicznej stronie. Po wyłączeniu synchronizacji i lokalizacji przez konto Xiaomi, bateria przestała maleć w oczach.

Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale w pasku bateria znacznie lepiej trzyma poziom. Wykres zużycia baterii też wygląda już jak równia pochyła, bez wyraźnych spadków podczas używania. 

Przed tym wyłączeniem chmury xiaomi rozmowa przez messengera 1 min rozmowy +/- odpowiadała 1% baterii, teraz przed ~15 min rozmowy bateria spadła o 2% (przy synchrnizacji innych aplikacji w tle). 

Inaczej: teraz zarówno wykres zużycia, jak i ubytek baterii w pasku podczas przeglądania internetu przez chrome i rozmowę na messengerze wygląda jak wcześniej, gdy telefon tylko leżał w stanie czuwania. Czyli chyba coś jest na rzeczy?

Dam znać później czy to tylko chwilowa euforia, czy faktycznie jest lepiej.

Edited by Tek

Mam problem. Gdy wyłączę telefon NIE DZIAŁA ŁADOWANIE. Po podpięciu ładowarki ekran wstaje, pojawia się logo "mi" (bez "android" niżej) i zamiast pokazać baterię i zacząć łądowanie telefon się wyłącza i ponownie pojawia się logo. I tak w kółko.

Przy włączonym telefonie normalnie zaczyna ładować.

Wyczyszczenie cache z poziomu volume up + power nie pomogło.

W jaki sposób można to naprawić?

edit: znalazłem rozwiązanie na forum. Wystarczyło podpiąć oryginalną ładowarkę, lub jakąś mocniejszą niż do standardowego telefonu. Wcześniej podpiąłem pierwszą lepszą jaką znalazłem.

Tak do wcześniejszej wypowiedzi: wydaje mi się, że wyłączenie chmury xiaomi i synchronizacji xiaomi rozwiązuje problem z baterią. Przed tym zabiegmiem telefon powiadamiał mnie o oczewiwanym czasie SoT na poziomie 1,5h (50% baterii rozładowało się w pół godziny!), po wyłączeniu, bez doładowywania, dobiłem do SoT 3,5h. Miałem jeszcze 30% baterii gdy podpiąłem do ładowania.

Edited by Tek

Witam 

Mam problem po aktualizacji telefonu do tej wersji. Telefon się uruchamia i działa ale nie mogę wejść do revovery ani twrp. Przy próbie uruchomienia telefonu tych trybach pokazuje tylko symbol mi, a po kilku sek się wyłącza. Próbowałem zainstalować nowsze twrp przez fastboot, ale mam odmowę dostępu. Po wpisaniu komendy fastboot devices, tel. jest wykrywany ale nie pozwala na instalacje niczego. Wie ktoś jak mogę sobie z tym poradzić?

Telefon do Mi 4C

Edited by poke KzG

Dnia 24.05.2017 o 20:34, lg4xhd napisał:

co to jest KLO bugreport, ciagle to działa w tle, może to drenuje baterię i wybudza telefon ?

Mam obok Mi note i ta aplikacja nie pracuje w tle, a na mi4 nonstop jest uruchomiona.

Po prostu ją odinstaluj, ja tak zrobiłem i spokój ;) 

P.S. Jak aktu na MI note. Stare błędy są ?? Coś na plus , na minus??

Guest
This topic is now closed to further replies.