ZduneX25

MIUI 7.5.18

Recommended Posts

Tematyka że zgłaszamy błędy. A to jest błąd z tym podświetleniem.

Niech manual pamięta swoje ustawienia po przelaczaniu z auto. Proste.

Jeśli manual było na połowę skali to niech tak zostanie i np. ciemnym pomieszczeniu auto ustawienie jest na prawie minimum a przełącze na manu to powinno rozjaśnić na to co było czyli połowę.

Mi4s zniknęła opcja przełączania aparatu z tylnego na przedni. W poprzednim​ romie jeszcze hulało.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Dzięki za zainteresowanie tym harmonogramem SMS. Pierwsza próba wgrania .ZIP bez powodzenia. Następnie Total Commander i ręcznie i śmiga na andku 7 :D Jeszcze raz dzięki @krzygaj i @Uri0550

• Like 1

1 godzinę temu, JacekBB napisał:

Tematyka że zgłaszamy błędy. A to jest błąd z tym podświetleniem.

Niech manual pamięta swoje ustawienia po przelaczaniu z auto. Proste.

Jeśli manual było na połowę skali to niech tak zostanie i np. ciemnym pomieszczeniu auto ustawienie jest na prawie minimum a przełącze na manu to powinno rozjaśnić na to co było czyli połowę.

ustaw sobie w ciemnym pomieszczeniu w trybie auto poziom jaki Ci pasuje - bedzie zapamietany jako minimalny, tzn automat juz nie zejdzie nizej tylko ewentualnie wyzej jak jasno - u mnie na MI5 tak to działa - dopóki nie wylaczysz/włączysz auto - no bo przy wlaczaniu trybu auto domyslnie ustawiany jest tryb działania automatu w pełnym zakresie i jak dla mnie czasem schodzi za nisko. Ja mam ciagle auto, raz ustawione w ciemnosci na okolo 30% skali - nie ruszam tego i dziala bardzo dobrze - w dzien, w sloncu automat ustawia sam pomiedzy tym ca. 30% i maxa. No i to raczej nie jest "zepsute" tylko tak to wymyslili żeby to działało juz kilka wersji wstecz - z początku dziwne sie wydawało ale teraz już nie chciałbym mieć inaczej :)

ustaw sobie w ciemnym pomieszczeniu w trybie auto poziom jaki Ci pasuje - bedzie zapamietany jako minimalny, tzn automat juz nie zejdzie nizej tylko ewentualnie wyzej jak jasno - u mnie na MI5 tak to działa - dopóki nie wylaczysz/włączysz auto - no bo przy wlaczaniu trybu auto domyslnie ustawiany jest tryb działania automatu w pełnym zakresie i jak dla mnie czasem schodzi za nisko. Ja mam ciagle auto, raz ustawione w ciemnosci na okolo 30% skali - nie ruszam tego i dziala bardzo dobrze - w dzien, w sloncu automat ustawia sam pomiedzy tym ca. 30% i maxa. No i to raczej nie jest "zepsute" tylko tak to wymyslili żeby to działało juz kilka wersji wstecz - z początku dziwne sie wydawało ale teraz już nie chciałbym mieć inaczej

A da się zrobić żeby na automacie przy wyciagnieciu z kieszeni jak ktoś do mnie dzwoni bo widać kto dzwoni? Zanim czujnik rozjasni do Maxa to ja wcześniej odbiorę połączenie nie widząc kto dzwoni.

Pytanie do użytkowników MI4.
Nie wiem co ostatnio Xiaomi robi z tym romem, ale co nowy rom to coraz więcej problemów - przynajmniej u mnie.

Czy u was też się zdarza na tej wersji samoczynne wybudzanie (załączanie ekranu) telefonu co jakiś czas?

Na poprzedniej wersji był problem z restartami. Obecnie się to uspokoiło, ale obecnie telefon samoczynnie "zapala" ekran co jakiś czas.

Zauważyłem dodatkowo tez jedną przypadłość (ale tylko w MI4):

W menu>>>Ustawienia>>>Bateria>>>Ustawienia zasilania

i tutaj mamy do wyboru "zrównoważony" i "wydajny".

Często się u mnie zdarza, ze ten wybór znika.

Pomimo, że wybiorę "zrównoważony", jest on wybrany przez jakiś czas. Po kilku godzinach lub dniach użytkowania wybór ten znika. Tak jakby nic nie było wybrane.

Martwi mnie to, bo problem występuje na każdym nowym romie dev.

Edited by lg4xhd

6 godzin temu, JacekBB napisał:

A da się zrobić żeby na automacie przy wyciagnieciu z kieszeni jak ktoś do mnie dzwoni bo widać kto dzwoni? Zanim czujnik rozjasni do Maxa to ja wcześniej odbiorę połączenie nie widząc kto dzwoni.

hmm, nie wiem, może ja za wolno wyciągam tel czy coś ale u mnie nie ma takiej sytuacji - jak ktoś dzwoni i biorę tel do ręki to zawsze jest już tak zaświecony, że widzę kto dzwoni normalnie.

Pytanie do użytkowników MI4.
Nie wiem co ostatnio Xiaomi robi z tym romem, ale co nowy rom to coraz więcej problemów - przynajmniej u mnie.
Czy u was też się zdarza na tej wersji samoczynne wybudzanie (załączanie ekranu) telefonu co jakiś czas?

Na poprzedniej wersji był problem z restartami. Obecnie się to uspokoiło, ale obecnie telefon samoczynnie "zapala" ekran co jakiś czas.

Zauważyłem dodatkowo tez jedną przypadłość (ale tylko w MI4):
W menu>>>Ustawienia>>>Bateria>>>Ustawienia zasilania

i tutaj mamy do wyboru "zrównoważony" i "wydajny".

Często się u mnie zdarza, ze ten wybór znika.
Pomimo, że wybiorę "zrównoważony", jest on wybrany przez jakiś czas. Po kilku godzinach lub dniach użytkowania wybór ten znika. Tak jakby nic nie było wybrane.

Martwi mnie to, bo problem występuje na każdym nowym romie dev.

Może czas zrobić wipe?

Tapatalk - Redmi Note 4 MKT

17 minut temu, lg4xhd napisał:

Chyba chciałeś powiedzieć od miui7 :) Mam od roku telefon i od roku czasami (raz, dwa razy dziennie) mi sie ekran włącza :P Czy po wipe czy długo bez - bez znaczenia

Edited by Uri0550

6 minut temu, 0kti napisał:

Może czas zrobić wipe?

Tapatalk - Redmi Note 4 MKT

wipe to ja robiłem miliony razy. Wgrywałem też romy przez miflash. I nic to nei zmienia.
Bateria też drenuje się niesamowicie szybko.

9 godzin temu, Szuja napisał:

Mi4s zniknęła opcja przełączania aparatu z tylnego na przedni. W poprzednim romie jeszcze hulało.

U mnie działa prawidłowo.

U mnie działa prawidłowo.

U mnie nie. Ikonka zmiany aparatu pojawia się na ułamek sekundy i znika. Chyba wipe trzeba będzie machnąć. Albo poczekam jeszcze do aktualizacji.

8 godzin temu, sp4ubw napisał:

Poprawny, działający zip do TWRP z planowaniem SMSów. Dla androida 6 oraz 7. Wrzucić przez TWRP i będzie działać.

MOD_SMS_Harmonogram_SP4UBW.zip (zippyshare)

mirror:

MOD_SMS_Harmonogram_SP4UBW.zip (mega.nz)

Jak zwykle robisz robotę :D ZIP będzie czekać na wgranie do piątku! Dzięki!

Edited by Heisenberg

Qrde chodziła pięknie ta aplikacja SMS - wysłałem SMS z załączonym zdjęciem i jest teraz lipa - nie mogę wejść w SMSy zaraz mi zamyka aplikację - nawet restart nie pomaga :angry:

EDIT: Skasowałem tą wiadomość(za pomocą innej appki) i już działa - zerknijcie jak jest u Was - Ci co maja podmienioną appkę na starszą wersję @Uri0550 @don_kamillo

Edited by krzygaj

U mnie to samo, po Twoim wpisie spróbowałem wysłać MMS i lipa aplikacja SMS przestała działać. Usunąłem wiadomość przez textrę i działa ale mms-ów nie wysyła.

Wysłane z mojego MI 4S

Edited by leonZawodowiec

No to chińczyki nas urządziły :-(

@Acid czy możesz nas jakoś poratować? - jak widzisz sprawa jest dosyć problematyczna. Usunięto funkcjonalność, z której korzystało sporo osób, nie była w żaden sposób problematyczna i nikt nie wie czemu i komu to przeszkadzało oraz kiedy zostanie przywrócona.

1 godzinę temu, krzygaj napisał:

Qrde chodziła pięknie ta aplikacja SMS - wysłałem SMS z załączonym zdjęciem i jest teraz lipa - nie mogę wejść w SMSy zaraz mi zamyka aplikację - nawet restart nie pomaga :angry:

EDIT: Skasowałem tą wiadomość(za pomocą innej appki) i już działa - zerknijcie jak jest u Was - Ci co maja podmienioną appkę na starszą wersję @Uri0550 @don_kamillo

Ale ja nie używam starej aplikacji. Podałem tylko przykład rozwiązania problemu.

Spróbuj może dograć jeszcze stary plik system/priv-app/MmsService/MmsService.apk

Pogódź się z myślą, że nikt tego nie przywróci. Wycięli tę funkcję i koniec. To nie jest bug, tylko świadome działanie.

• Like 1

ok dajcie znać jak po tej podmianie i jak zadziała, to wrzućcie paczkę do twrp :)

Dzięki

@don_kamillo dla mnie bezsensowne działanie z usunięciem tej funkcjonalności - strach pomyśleć co będzie dalej

1 minutę temu, Zeork napisał:

To wrócisz do 7.5.4 :-)

Sent from my MI 5C using Tapatalk

Coraz bardziej się nad tym zastanawiam - korzyść z nowych ficzerów dla mnie jest zerowa póki co.

Przed chwilą, krzygaj napisał:

ok dajcie znać jak po tej podmianie i jak zadziała, to wrzućcie paczkę do twrp :)

Dzięki

@don_kamillo dla mnie bezsensowne działanie z usunięciem tej funkcjonalności - strach pomyśleć co będzie dalej

Ale ja nie bronię ich decyzji. Przeciwnie, strach myśleć, co będzie w MIUI9.

Sprawdzcie czy z tym mmsservice będzie ok to zmienię zipy. Ja tej funkcjonalności zupełnie nie używam i nie wnikałem. Dalej nie bardzo znajduję zastosowanie jak to wykorzystać i do czego. I jak będzie ok to poproszę 

Szukałem zamienników :

- Textra zżera baterie

- Yaata nie działa ikona powiadomień 

@sp4ubw np żeby sobie/komuś o czymś przypomnieć 

Edited by krzygaj

Nie ma to nic do śmiechu po zainstalowaniu w nocy ubywało mi lekko 7%. Bez Textry norma u mnie to 2%. W ciągu dnia jest gorzej. Dla mnie różnica jest zauważalna i średnio akceptowalna. Dlatego Textra zrobiła out i nie mam zamiaru ponownie jej instalować - chociaż bardzo fajnie działa gdyby nie ta bateria... 

Dajcie znać jak z mms po podmianie tego kolejnego pliku. 

Edited by krzygaj

co to jest KLO bugreport, ciagle to działa w tle, może to drenuje baterię i wybudza telefon ?

Mam obok Mi note i ta aplikacja nie pracuje w tle, a na mi4 nonstop jest uruchomiona.

U mnie nie. Ikonka zmiany aparatu pojawia się na ułamek sekundy i znika. Chyba wipe trzeba będzie machnąć. Albo poczekam jeszcze do aktualizacji.

Gdyby ktoś miał podobny problem wipe dalvik/art i cache załatwia sprawę.

1 godzinę temu, lg4xhd napisał:

co to jest KLO bugreport, ciagle to działa w tle, może to drenuje baterię i wybudza telefon ?

Mam obok Mi note i ta aplikacja nie pracuje w tle, a na mi4 nonstop jest uruchomiona.

Jeśli masz root to możesz ten proces zamrozić. 

Witam.

W swoim redmi 3s mam miui 7.5.4, które chciałbym zaktualizować do wersji 7.5.18. Ściągnąłem plik miui-blockota-land_global-7.5.18-7.5.19-558896d036-6.0.zip wrzuciłem go do telefonu, ale ani przez aktualizję, ani w twrp nie mogę go zainstalować.

Co robię źle?

Pzdr

Edited by mk64

Nie bardzo mogę. A przy zalożeniu, że oba pliki są ok, to jak powinna wyglądać ta aktualizacja?

Guest
This topic is now closed to further replies.