ZduneX25

MIUI 7.5.18

Recommended Posts

W nowym updacie kastrowania aplikacji ciąg dalszy:

Messaging
Delete - Adjustments for Messaging: service and promo SMS, scheduled SMS, and group messages. (05-17)

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

13 minut temu, Zeork napisał:

Przygotowania do miui9 :-D. Przecież tak czekacie na ten system a ma być prostszy i mniej ważyć więc kastrują.

To skoro ma mało ważyć, to niech zrobią, że działania systemu ogranicza się tylko do wyświetlenia logo MI - i koniec - szybki i lekki system - że bezużyteczny, to już sprawa drugorzędna :)

Problem, bo w pracy mam tylko iPlusa i pobieranie to masakra :)

Serwisy hostujące pliki po kablu mam poblokowane :/

Edited by krzygaj

9 minut temu, Zeork napisał:

A co za problem pobrać z AFH rom i wyciągnięcie go z romu bezspośrednio. A może masz jeszcze na telefonie, pc 7.5.4.

3248485b23057ba62a4dbbdbd52204bc.jpg

Sent from my MI 5C using Tapatalk

A skoro już masz pobrane to co to za problem żebyś wrzucił?

@krzygaj @Zeork faktycznie :P 
Pobrałem 7.5.4 w wersji andka 6.0 i jak patrzę do środka to jest zupełnie inna struktura. Wszystko jest w pliku .dat

GKvN7oS.png

Edited by Uri0550

Jak rozpakować ten plik dat?

Dobra zainstaluję 7.5.4 zrobię kopię mms.apk jako zip w twrp(jeszcze nie wiem jak) i potem zapuszczę najnowsze wydanie 7.5.19 instalując mms.apk z utworzonego zipa

Edited by krzygaj

Dziękuję wszystkim - DZIAŁA!! :-D

2 godziny temu, sp4ubw napisał:

Faktycznie mam to w SMSach :). Weź aplikację SMS z ROMa w którym to było i wrzuć do systemu i sprawdź. Jak zadziała to zrób sobie zip do TWRP i przy zmianie softu dograsz po romie i tyle.

Podeślesz jakiś prosty tutorial? Ewentualnie spreparujesz dla nas instalowallengo zipa? :)

Edited by krzygaj

Jeszcze jedno pytanie jak działa ta zmiana siatki na pulpicie?

- jak próbuję zmienić z poziomu pulpitu, to po kliknięciu w Siatka na górze pojawia się Wybierz rozmiar sitaki pulpitu - i tyle żadnych przełączników itd...

- Z poziomu Ustawienia -> Pulpit - zmieniam, ale też nie widzę żeby odniosło to jakikolwiek skutek

@Uri0550 dzięki - nie mam zamiaru rezygnować z ustawionego motywu - zresztą wykorzystuje wbudowany, gdzie zmieniłem ikonki z innego motywu i czcionkę

Spreparowałem Zipa za pomocą tego programu: https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/tool-6-feb-android-flashable-zip-t3551772

Banalnie prosty - trwało to 3min :-D

• Like 1

19 minut temu, krzygaj napisał:

@Uri0550 dzięki - nie mam zamiaru rezygnować z ustawionego motywu - zresztą wykorzystuje wbudowany, gdzie zmieniłem ikonki z innego motywu i czcionkę

Spreparowałem Zipa za pomocą tego programu: https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/tool-6-feb-android-flashable-zip-t3551772

Banalnie prosty - trwało to 3min :-D

A spróbuj ustawić swój motyw i tylko podmienić launcher na domyślny. Może wtedy zmiana siatki zadziała.

Edited by don_kamillo

@don_kamillo zamieniłem na domyślny temat - zmieniłem siatkę i potem włączyłem swój motyw - coś tam się zmieniło :)

@Uri0550 wcześniej zrobiłem ręczną podmianę - może ten program nie do końca robi podmianę jak powinien albo może podczas instalacji na któreś z pytań źle odpowiedziałeś.

Niby w logach było, że zastąpił plik we właściwym miejscu.

Może któryś z kolegów podeśle prawidłowego zipa.

10 minut temu, krzygaj napisał:

wcześniej zrobiłem ręczną podmianę

też teraz zrobiłem ręcznie i śmiga :) 

• Like 2

A macie może powiadomienie o ładowaniu na ekranie blokady? Coś takiego w global dev 7.5.19 w Redmi 3s (w Redmi 3 nie ma tego) się pojawiło, a po kliknięciu jakieś "złote myśli" się wyświetlają.

bat1.thumb.jpg.ce8c1d8f33a29379751c46963e2235e0.jpgbat2.thumb.jpg.d724f0a36c831b92392ae48632f9106a.jpg

Czy jest gdzieś w miui opcja włączenia podówjnego tapnięcia? Czy może było to w innych wydaniach?

7 minut temu, wolf45 napisał:

Czy jest gdzieś w miui opcja włączenia podówjnego tapnięcia? Czy może było to w innych wydaniach?

Jest dla niektórych modeli. W twoim nie ma i raczej nie będzie, z tym digitizerem za dużo prądu by żarło.

W RR jest taka opcja i jakoś nie odczuwałem dużo większego zużycia prądu, ba trzymał dużo lepiej niż kilka ostatnich wydań miui. Ale widzę, że też masz r3, może wiesz na którym trzyma najlepiej?

11 minut temu, wolf45 napisał:

może wiesz na którym trzyma najlepiej?

Żona ma i w sobotę wieczorem miała prawie 8h SOT, telefon 1,5 roku czyli bateria już trochę na pewno straciła. Głównie to FB i Messenger, dodatkowo ze dwie godziny rozmów, LTE, trochę przez Wi-Fi, BT z opaską. Dużo czasu na zewnątrz, czyli w praktyce ekran na max (50% automatycznej jasnosci ustawione). Nie bawię się w porównania, na jeden dzień bardzo intersywnego używania zawsze wystarcza, niezależnie od romu.

• Like 1

jak naprawić podświetlenie ekranu ustawiam auto na max lub manual na max i to samo w świetle dziennym (na zewnątrz) nic nie widać na ekranie

jak naprawić podświetlenie ekranu ustawiam auto na max lub manual na max i to samo w świetle dziennym (na zewnątrz) nic nie widać na ekranie

Mam identiko na Mi5. Normalnie mam na manual na 50 procent. Wychodzę na dwór daje automat bo nic nie widać. Tylko że jak później wejdę do mieszkania i np do ciemnego kibla to automat ustawi mniej niż połowę a ja wtedy wyłączam auto i zostaje ciemno. Muszę suwakiem regulować do połowy skali.

Na 6.0 było chyba ok

Guest
This topic is now closed to further replies.